Okul müdürlerine ‘Liderlik Eğitimi’ Programı eğitimi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimiz genelindeki tüm okul müdürlerini kapsayan dört günlük ‘Liderlik Eğitimi’ programı müdürlerden tam not aldı.

+16
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Eğitim Akademisi (SEAK) kapsamında hafta boyunca düzenlenen eğitimlerin ilk üç gününde alanlarında tanınmış uzman eğitimciler okul müdürleriyle sohbet tarzında paylaşımlarda bulundular. Şehit Erol Olçok ve Ozanlar Anadolu Liselerinin konferans salonlarında sabah ve öğleden sonra olmak üzere her gün iki oturumda düzenlenen eğitimlerde; Prof.Dr. Aytaç Açıkalın “Her Gün Yeniden Müdür Olmak’, Prof.Dr. Hüsnü Murat GÜNAYDIN ‘Proje Tabanlı Süreç Yönetimi’, Mustafa Bediz Kılıçkını ‘Fark Oluşturan Takımlar’, Oğuz Saygın ‘Problem Çözme Teknikleri’, Abdurrahman Akgül ‘Eğitimsel Liderlik’, Mehmet Baki Öztürk ‘2023 Eğitim Vizyonu Yöneticilerin Stratejik Plana Etkisi’ başlıklı sohbetler gerçekleştirdiler.

İletişim konusunda önemli tecrübelere sahip akademisyenlerin okul müdürleriyle kurduğu sıcak diyalogları ve bir tiyatro gösterisi şeklindeki ilginç anlatımları büyük beğeni topladı. Tüm eğitim programlarına istekli katılan okul yöneticileri sosyal medya aracılığıyla yaptıkları değerlendirmelerde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne eğitim programı için teşekkür ederken, bu tür organizasyonların sıklıkla yapılması dileğinde bulundular. Liderlik Eğitimi programını değerlendiren okul müdürleri seminerlerin başında çok sıkılacaklarını ancak eğitimler başladığında zamanın yetersiz olduğunu gördüklerini ifade ederek düzenlenen eğitimleri çok beğendiklerini dile getirdiler.

Üç günlük teorik eğitimleri eğlenceli ve hareketli geçiren okul müdürleri programın finalini ise yeşil sahada geleneksel çocuk oyunlarını oynayarak yaptılar. Çocukluk günlerine dönen okul müdürleri mendil kapmaca, yakan top, halat çekme gibi takım oyunlarını oynayarak Sakarya eğitim camiasının başarılı ve iyi bir ekip olduğuna vurgu yaptılar. Okul müdürlerine yönelik eğitimleri yakından takip eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş programın arzulanan hedefler doğrultusunda verimli geçmesinden memnunluk duyduğunu belirterek, ‘Eğitimde Dönüşüm Süreçlerini Yönetme Projesi’ kapsamında eğitim programlarına devam edeceklerini ifade etti. Durmuş, eğitim programının yapılmasında emeği geçen milli eğitim yöneticilerine, ArGe ekibine, katkı sunan akademisyenlere, katılım gösteren tüm okul liderlerine teşekkür etti.

23 Aralık 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.000.398 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?