"Okumak ve yazmak her insanın en doğal hakkıdır "

Sakarya Üniversitesinde görme engellilerle ilgili bilinç ve duyarlılık düzeyini artırmak amacıyla “Kampüste Braille” isimli etkinlik düzenlendi.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

SAÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Engelli Öğrenci Birimi ile Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı Görme Engellileri Birimi tarafından düzenlenen etkinlikte, Aralık ayı boyunca fakültelerde stant kurularak görme

engellilerle ilgili bilinç ve duyarlılık düzeyini artırmak amaçlandı.

Etkinlikte Görme Engelliler Birim Sorumlusu İbrahim Bingül, “Okumak ve yazmak her insanın en temel hakkıdır. Bu hak diğer insanları olduğu kadar görme engellileri de ilgilendirmektedir. 1825 yılında Louis Braille tarafından bulunan, Birleşmiş Milletlerce evrensel yazı olarak kabul edilen ‘Braille’ yazının kampüsümüzde tanıtımını ve karşılıklı etkileşimi sağlamayı hedefleyerek kampüste Braille uygulamasına başladık” ifadelerini kullandı.

Bu etkinlikte görme engellilere yardımcı teknolojilerin tanıtımı ve Braille yazının kullanım şekliyle ilgili uygulamalı aktiviteler gerçekleştirildi. Ayrıca görme engelli bireylerle doğru iletişim konusunda bilgiler verildi.

24 Aralık 2019 - Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 41420935


Varnish cache server