Öğrenciler iş hayatına hazırlanıyor

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri, uygulamalı eğitimlerinin yanı sıra Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile iş birliğiyle düzenlenen eğitimlerle iş hayatına hazırlanıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörlüğü T2 binasında bulunan İŞKUR irtibat noktası ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin söz konusu iş birliğinden sürekli yararlanabilmelerinin önü açıldı. İŞKUR, 2019 yılı içerisinde, 8 kariyer günü ve 56 semineri düzenledi, 3 bin 328 öğrenci de bireysel danışmanlık hizmetlerinden faydalandı.

İşgücü Piyasasına Katılım Sağlamak Amaçlanıyor

Sakarya İŞKUR İl Müdürlüğü, genç işsizliğin önlenmesine ve beyaz yakalı istihdamına katkı sağlanmasına yönelik olarak, İş Kulübü ve Meslek Danışmanları vasıtasıyla, yeni mezun olacak öğrencilerin yararlanabileceği birçok etkinlik de düzenledi. İŞKUR meslek danışmanları, öğrencilerin iş hayatından beklentileri doğrultusunda, İŞKUR hizmetleri, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri ve işbaşı eğitim programları konularında bilgilendirmeler yaparken, Sakarya’da bulunan firma yöneticileri de kendi tecrübelerini paylaşarak öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları, üniversitelilere yönelik İŞKUR hizmetlerinitanıtırken, mülakat canlandırmaları sayesinde öğrencilerin iş arama becerileri eğitimindenyararlanmalarını sağladı. Üniversite öğrencilerine verilen eğitimlerle işbaşı eğitim programları gibi kurum hizmetlerinden faydalanarak işgücü piyasasına katılımlarının sağlanması amaçlanıyor.

Bu kapsamda öğrencilere, iş arama, staj, iş ve meslek danışmanlığı imkânlarından faydalanmaları konusunda kolaylıklar sağlandı. 2019 yılı içerisinde, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi irtibat noktasında 3328 öğrenci, bireysel danışmanlık hizmetimizden yararlandı.

Sakarya İŞKUR İl Müdürlüğü, genç işsizliğin önlenmesine ve beyaz yakalı istihdamına katkı sağlanmasına yönelik olarak, İş Kulübü ve Meslek Danışmanları vasıtasıyla, yeni mezun olacak öğrencilerin yararlanabileceği birçok etkinlik de düzenledi. Yine bu anlamda, 2019 yılı içerisinde Sakarya İŞKUR tarafından biri engelsiz kariyer günü olmak üzere, 8 kariyer günü düzenlendi.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve üniversite işbirliğinde gerçekleştirilen söz konusu etkinliklerin üniversite öğrencilerince yoğun ilgi görmesi sevindirici olmakla birlikte, öğrencilerimize İŞKUR iş kulübü bünyesindeki iş koçları tarafından verilen eğitimler, özgeçmiş hazırlama, mülakat canlandırma gibi uygulamalar sayesinde iş arama becerileri konusunda yetkinlikler kazandırılmaktadır.

Düzenlenen kariyer günleri sayesinde de iş hayatına yönelik uygulamalar hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler için büyük fırsat sunulmakta olup, bu sayede iş dünyasının temsilcilerinin öğrencilerle buluşması sağlanmakta, bu bağlamda öğrenci işveren iletişimine katkı sunulmaktadır.

# SUBÜ İLE İLİŞKİLİ:

26 Aralık 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.930.428 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?