Hiçbir şey olmasa da kesinlikle bu olmalı!

Son günlerde Sakarya gündemini meşgul eden Hafif Raylı Sistemin güvenlikli, çevre dostu oluşunun yanında vatandaşın cebinede katkısı oldukça fazla. Neredeyse şehrin tamamı hafif raylı sistemle kaplı İzmir'de vatandaş 58 km'lik yolu 2,68 TL'ye 125 Km'lik yolu ise 5,70 TL'ye giderken Kocaali'de oturan bir vatandaş 69 Km'lik yol için 14,5 TL ödemek zorunda kalıyor.

Hakan Turhan
Hakan Turhan Tüm Haberleri

Sakarya'da gündemi oldukça fazla meşgul eden Hafif Raylı Sistemin diğer illerde getirdiği kolaylıkları inceleyen medyabar.com editörleri durumu Sakarya'da ki toplu taşıma ile karşılaştırdığında ilginç sonuçlara ulaştı.

O sonuçların en ilginci ise İzmir'den geldi. İzmirlilerin yıllardır kullandığı İZBAN ile yolculuk yapan vatandaşlar Aliağa'da bindikleri metrodan 58 km sonra Alsancak'ta indiğinde cebinden sadece 2,58 TL çıkıyor.

Öğrenci kartına sahip olan bir genç ise aynı yolu 1 lira 68 kuruşa katedebiliyor.

Neredeyse şehrin tamamı hafif raylı sistemle kaplı İzmir'de vatandaşlar 58 km'lik yolu 2,68 TL'ye giderken Sakarya'nın Kocaali İlçesi'nde oturan bir vatandaş 69 Km'lik yol için 14,5 TL ödemek zorunda kalıyor.

Hafif Raylı Sistem'de fiyatlar diğer illerde biraz daha fazla olsada yinede Sakarya'da ki toplu taşıma ücretlerinin yanında tabiri caizse çerez parası gibi kalıyor.

Hemen dibimizde Kocaeli'de maketinin içinde fotoğraf çektirilince "Ulusal Gazetelerde" alay konusu dahi olan fakat yapımı 5 ay gibi bir sürede tamamlanan Akçaray'ın son halide eklendiğinde 20 km'lik bir hafif raylı sistem ağı bulunuyor. Kocaelili bir vatandaş 20 Km'lik bir güzergahı 1,75 TL'ye gidebiliyor. 

Akyazı'da oturan biri ise 38 km'lik yol için ortalama 6 TL ödemek zorunda kalıyor. Hafif raylı sisteme entegre bir Akyazı'da bu rakam diğer illerle kıyaslığında maksimum 3 TL olabilirdi.

Raylı sistemi uzun zamandır kullanan illerden biride Konya.

Konya'da Selçuk Üniversitesi Kampüsü'nden Kent ortasında bulunan Kent Parka kadar olan mesafe 22 Kilometre. Kent park, üniversite arasını abonman kartı alan bir vatandaşın ayda 100 biniş yaptığı düşünüldüğünde her biniş için 0,90 kuruş gibi bir rakam ödüyor.

Konyada aylık abonman kartı 2019 rakamlarına göre sadece 90 TL. 

Türkiye'de Eskişehir, Adana, Ankata, İstanbul gibi daha büyük ve gelişmiş hafif raylı sistem ağı bulunan illerde de durum bundan farksız.

Vatandaşlar toplu taşımada sessiz, daha sağlıklı, çevre dostu ve en güvenli ulaşımın yanında en ucuz ulaşım sistemlerinin başında gelen Hafif Raylı Sistemin Sakarya'da mutlaka yapılması görüşünde birleşiyor. 

Hatta www.medyabar.com'a gelen binlerce yorumda Sakaryalıların şuan en büyük isteklerinden birinin ulaşıma acil çözüm bulunması olduğu ve bu durumun kısa sürede çözüme kavuşturulması gerektiği her fırsatta vurgulanıyor.

11 Ocak 2020 Sakarya/ Adapazari- Arka Kapı --- Okunma

Muhabir Hakan Turhan

medyabar.com son bir ayda 2.935.661 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

47

Konya'da Bir Sakaryalı - Şunu söylemek istiyorum. Sakaryalıyım ama Konya'da üniversite okuyorum. Buraya geleli yaklaşık 4 buçuk ay oldu. En çok takdir ettiğim şey ulaşım.Gerçekten ulaşım konusunda Konya çok iyi.Buraya geldiğimde ,şehrime nankörlük etmek istemiyorum ama, gerçekten yatırım gördüm. Tramvay sizi şehrin göbeğinden taa üniversitenin içine kadar götürüyor. Hatta fakültemin tam önünde indiriyor. Büyükşehir her soruna bir çözüm üretme çabasında. Büyükşehir belediye başkanına birinci ağızdan derdinizi anlatabildiğiniz durumlar oluyor. Hele şimdi metro yapımına başlanacak. Şunu söylemek istiyorum. Sakarya'ya nostaljik tramvay yerine gerçekten şehrin ihtiyacını karşılayabilecek bir tramvay hattı yapılsa daha uygun olur.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 23:59
46

Kalmil Tan - Sakarya m garip ve mahzun, Depremin ilk iki yılı hariç doğru dürüst hizmet almamış bir il. Donatımi, Sekeri, Vagonu gitmiş Tank Palet ortada, verimli topraklar sanayi kuruluşu olmus, çiftçilik hayvancılık bitmiş, bir kamyon pancara patatese bir ev devri bitmis, özel sektörde olmasa aç kalınacak bir şehir olmuş kimin umurunda. Bugünkü şartlarda şehir bolunmuslugu yaşayan ve Üniversite olmasa esnafı siftAh bile yapamiyacak duruma gelmiş esnaf, kendi kendine yeterken yetemez olmuş bir şehir. Raylı sistem olmuş olmamış kimin umurunda bugün geciniyoz ne neyapacagiz g

Allah Kerim deyip yarını düşünmeyen bir zihniyetin hakim olduğu şehir. Hanımlar Beyler onumuzugorelim yarinimizi gelecek nesli düşünelim. Saygılarımla K.Tan THY dan emekli mudur

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 08:50
45

Karaal - Bu gidişle marmara otoyolu yapıldığında . alandüzü, beşevler ,kırkpınar, korucuk ,camili ,karaman mahalleleri izmit büyük şehir belediyesine büyük ihtimal ile gececektir . o bölgede oturanlar. raylı sisteme daha yakındır .

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 08:40
44

Ali Al - Kocaali'liler kusura bakmasın ama bunu hak ediyor. Agizlari var, dilleri yok. Hadi paradan gectik, firma tek oldugu için yer bulma şansa ..

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 03:50
43

Şaban - Sıkıyorsa Nostaljik için şehir referandumu yapılsın. Birde dolmuş minibüs şehir merkezinden kaldırılsınmı anketi yapılsında göreyim.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 02:30
42

SAKARYA SEVDALISI - SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜNLÜK ŞEHİR İÇİ SOKAK PARKLARINDAN ARAÇ BAŞI 30 TL. ALMAKTADIR.BU BİR SOYGUN DEĞİL Mİ? BELEDİYE NE İÇİN VAR ?HİZMET İÇİN.ANKARA DA SOKAKLARDAN GEÇEN YIL BELEDİYE GÜNLÜK 1 TL.ALIYORDU.BİZ ÇOKMU ZENGİNİZ YOKSA PARDON AFEDERSİNİZ ÇOK MU KERİZİZ ?BİR DE CADDELERE ZİKZAK YANİ ÜÇGEN ŞEKLİNDE OTOPARK SİSTEMİ İSTİYORUZ.KATLI PAZARIN VE BOSNA CADDESİNDEKİ ESSEN MARKETLERİN ÖNÜNDEKİ GİBİ.YÜZLERCE ARAÇ PARKEDER HEM DE KİMSE KİMSENİN ARACINA PARK ESNASINDA ÇARPMAZ.ÖZEL OTOPARKLAR DEVLETİN SOKAKLARINDAN MAFYA GİBİ PARA ALIYOR,İTİRAZ EDENİ DÖVÜYORLAR,NERDE DEVLET?POLİSİ ÇAĞIRDIM KAÇ SEFER,ARANIZDA ANLAŞIN DİYORLAR,BEN ŞEHİR İÇİNDE SİZE BİRÇOK ÖZEL OTOPARKÇIYI GÖSTERİRİM SOKAKLARDAN VE DEVLETİN KALDIRIMINDAN PARA ALIYORLAR.SOKAKLARDA DÜKKAN ÖNLERİNDEKİ DUBALARI KİM KALDIRACAK?BELEDİYE NEDEN GÖREVİNİ YAPMIYOR?DEFALARCA BİLDİRİYORUZ TOPLAYIN ARTIK YOLLARDAN DUBALARI,TABELALARI,SAKSILARI YETTİ ARTIK...

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 12 Ocak 01:46
41

Camiliden Ali Veli - Raylı sistem gelir mi gelirse nasıl olur çok bilmiyorum teknik kısmı beni aşar. Tabiki gelmesini canı gönülden isterim. Ancak ona daha çok yol var. Büyükşehir önce kendi araç filosunu adam gibi bir hale getirse belki de Sakarya Halkı raylı sisteme ne gerek var bile diyecektir. Ben Camilideyim merkeze minübüsler yanlış bilmiyorsam 3,25 ya da 3,5 TL ama belediye otobüsü de 3 TL. İyi de 50 kuruş için mi yarım saat ya da 40 dk bekleyeceğiz ki minübüsler 5 dk bir geliyor... Önce otobüs filosunu güçlendirsinler her ilçeye minübüs fiyatının altında otobüs kaldırsınlar bakın fiyatlar nasıl insani boyuta inecek. Neredeyse tüm turları tamamen dolu olan minübüslerin ciddi bir kazancı var tabiki Allah daha çok versin ama büyük rant bu hem de çok büyük. Bunun en büyük müsebbibi TOÇOĞLU'dur. Minübüsçülerin başkanı ile olan yakınlığı yüzünden bu şehir yıllardır raylı sistemin rayını konuşamadı. Ekrem başkan umarım bu rantçılara değil de millete kulak verir...

Not: Minübüsçülerin hız sevdası ve 3. sınıf insan muameleleri de cabası...

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 12 Ocak 01:24
40

Tekçi Saban - Bizim başkanımız belediyecilikten çok fazla anlamıyor. İşi gücü peyzaj. Arıcılık. Tarım ziraat. Belediyecilik sanırım 5 yıl sonra yeni gelecek başkana kaldı.

Yanıtla . 18Beğen . 2Beğenme 12 Ocak 00:47
39

M.kuz - VAGON FABRİKASI VE RAYLAR SAKARYA'NIN BAĞRINDA ÜRETİLİYOR. SAKARYA HEMEN HEMEN TÜM İLÇELERİYLE BİRLİKTE NİYE DEMİR AĞLARLA ÖRÜLMESİN! DÜMDÜZ ARAZİ. YOOOOK OLMAZ İNSANLARIMIZ REZİLLİK İÇERİSİNDE BU MİNİBÜS VE OTOBÜSLERDE YOLCULUKLARINA DEVAM ETSİN DİYORSANIZ, YAZIK Kİ NE YAZIK. VATANDAŞA HİZMET İÇİN Mİ YOKSA TAŞIYICILARA ................ İÇİN Mİ ÇALIŞIYORSUNUZ. SAKARYA RAYLI SİSTEMİ VE METROYU ÇOKTAAAAAAN BİTİRMİŞ OLMALIYDI. BELKİ BİRİLERİ DUYAR DA BİZLER DE REZİLLİKLERDEN KURTULURUZ.

Yanıtla . 28Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 21:59
38

Ahmet - 1milyon insanı, bir avuç minibüs ve dolmuşçuya değiştiniz. Para lazım oldu plaka sattınız, sattığınız plakalara süre vermediniz. Dolmuş ve minibüsün canlarını yakma zamanı geldi Eko başkan.

Yanıtla . 39Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 18:15
37

Koca Sinan - Yok yok lazım değil, biz nostaljik tren yapacaz. O nostaljik trende ne dolmuşa dokunacak nede minibüse zarar verecek. Dolmuş ve minibüse zarar vermeye tren boşa harcanmış paradır.

Yanıtla . 36Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 18:11
36

Trafik - Yazık metrodan bile bahsedemiyor Sakarya.Hafif raylı sistem bile hayal olarak görünüyor.Yazlık kavşağı gibi muhteşem ! kavşaklar , kırmızı mavi dolmuş terörü, trafiği kaldıramayan yollar.Bunları haketmiyor Sakarya.

Yanıtla . 34Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 17:56
35

Emekli Eğitimci - raylı sistemi yapacak babayiğit aranıyor kimyaparsa oyum ona ak partiyide bırakıyorum

Yanıtla . 29Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 17:34
34

Rasim - Hâla ümidim var. Israr edilip te nostaljik zımbırtı yapılsa da kimse binmese, sayın baskan bi assagi bi yukari donup dursa. Olmaz mı ? Kim bilir ?

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 17:24
33

cemil - Hakan Bey öncelikle örnek verdiğiniz şehirleri iyi araştırmışsınız bunlara Bursa Samsun şehirlerimizi de ilave edebiliriz. Bu örneklendirdiğimiz şehirlerde halk için yerel yönetim var bizde ise gönül belediyeciliği var. Yerel yönetim için bu şehirlerde göreve talip olup seçilenler kendi şehirleri için kaynakları harcarken bizimkiler genelin yapacağı işleri okulları yapıp genel merkeze şirin gözükmek için bu şehrin parası ile adeta ağalık yapıyorlar. Sonra para yok para yok iniltileri ile yok TOYOTA yok vergi iadesi yok deprem yok yok yok senelerdir muhalif bir avuç Eskişehir nerden nasıl buluyor hiç yok diye ağladıklarını duydunuz mu? Bizde şehri kim yönetir bilenler biliyor belediye ne yapar çiçek böcek süt su ayran yoğurt yapıp para kazanmaya çalışır. Biz de başkan hariç Unkapanı, bakırcılar çarşısı, pirinç pazarı, kömürpazarı, garajdibi, kuyudibi, dibektaşı bilen kaç genel sekreter yardımcısı var ki halkın sorularını bilsinler

Yanıtla . 24Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 16:52
32

Ацо - Eeeeee Allah allah derler Paraya secde ederler sorsan Müslüman İzmire Gavur derler İzmirin Yanından bile geçemez Bu devirde Allah Allah diyen insandan korkacaksın ..... Sakaryalıyı Senelerdir uyutuyorlar Uyu Sakaryam

Yanıtla . 36Beğen . 9Beğenme 11 Ocak 15:36
31

dreal - şu son resımdekı kırmızı ve mavi aracların sahıplerınden korkunuza bısey yapamazsınız bu sehre..

Yanıtla . 42Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 15:01
30

Laz ziya - Caciktaki hiyar var ya...ha bunlardan o bile olmaz...rant rant rant doymadiniz be...hastane yapin hastane...kimse TÜRK milletine araplara benzetmesin...biz ne vatan ne adam satariz..

Yanıtla . 22Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 14:47
29

Kenan Pert - Ekrem bey ve liyakatli ekibi raylı sistemi bırak maketini dahi yapamaz, inan bana millet sadece ben yaparım raylı sistemi.. ama bu millet seçmez beni.

Yanıtla . 18Beğen . 3Beğenme 11 Ocak 14:22
28

send isci - neyse nostalji tramvayının açılışını hayal ediyorum 3 kişi ezildi şimdiye kadar .d

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 14:09
27

Port - Sakarya çok kozmopolit.kocaalideki ucuz olup çarşıya hep gelirse vurgun artar.izmir gavur ama efendi olduğu için orada normal.

Yanıtla . 16Beğen . 3Beğenme 11 Ocak 13:59
26

Elif - Arifiye adapazarı arası bir adaray vardı.Bizim çok memnun olduğumuz.yaşlısı, öğrencisi ,bisikletlisi,bebek arabalısının rahatlıkla kullandığı.adapazarında park ve trafik sorunu yaşamadan işlerimizi halledip zaman kaybı yaşamadan eve dönebildiğimiz.adaray için binlerce liralık duraklar yapıldı.keyfinize göre adarayı kaldırdınız.şimdi durakların hepsi çöplük içinde.bir süredir yok hafif raylı sistem,yok nostaljik tren dediniz kalktınız.siz hazır olanı yok ettiniz de bunların sonunun aynı olmayacağı ne malum.gerçi yürümeye kaldırım yok.arabaya otopark yok.insanlarda trafikte birbirine saygı yok.biz çarşıda yayayken bile yürüyecek yol bulamazken siz bu keşmekeşleri düzeltmeden hafif raylı sistemi havadan mı uçuracaksınız?İnşallah başarırsınız.

Yanıtla . 52Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 13:56
25

Hakan - Bu da bir adımdır. Şaka maka şehirde raylı sistem konuşulur hale geldi.

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 13:47
23

manikarya - dolmuşçu ve minibüsçülerin de Hakkı korunarak tıp Kayseri'de olduğu gibi 4 tane dolmuşu bir araya gelip halk otobüsü ne ortak yapılarak halk otobüslerine de şehir merkezine yakın 1 güzergah Tan bunlar taşımacılık yapabilirler Sakarya'nın en büyük sorunu olan pahalı toplu taşıma ücretlerini tıp kayseri-malatya Gaziantep Antalya gibi Büyük şehirlerde raylı sistem yapılarak Sakarya'nın bu sıkıntısı giderilebilir. buradan büyükşehir belediye başkanı Sayın Ekrem yüce sesleniyorum sizi Sayın Cumhurbaşkanımız bu makama layık gördüyse sizinde yapacağınız tek şey cumhurbaşkanına gidip Sakarya halkı benden raylı sistem istiyor Bu konuda bana yardımcı ol demeniz dir bunun aracında hiçbir şekilde Sakarya'ya hizmet yapmış olamazsınız Sayın başkan.

Yanıtla . 19Beğen . 2Beğenme 11 Ocak 13:20
21

Toprak - sabahları dolmuş ve servislerden sıyrılıp işe gitmek eziyet.

dolmuşlar her yerde 4lü yakıp durabilir.Çünkü tüm yetki verilmiş adamlara ambulans gibiler.kavşak içinde bile 4lü yakıp yolcu indiriyorlar.

servisler desen biliyor arabada cocuklar var. Her yere dalıyor. Çocuklar var istersen yol verme der gibi yüzüne alaycı bir bakış atıp kuralları hiçe sayıp gidiyor.

Yanıtla . 34Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 13:13
18

Uğur - Değerli Sakaryalı hemşehirlilerim, başımızdaki yöneticiler yada onların bakış açısı değişmeden olacak iş değil o dediğiniz raylı sistem, YILLARCA !!! Sakarya'yı yönetenlerin isme gerek yok sizler az çok anladığınıza eminim, taksi , minubüs ve dolmuş plakaları varken siz gerçekten bu raylı sistemin geleceğine inanıyorsanız ya çok safsınız yada sorgusuz sualsiz başka menfaatiniz vardir. Ben size kesin çözümü söylemek isterim emin olun %100 çözümdür. Sakarya'ya yapılması için adaklar adanan raylı sisteme ''R'' PLAKA verecez diyin eğer 2020 sonuna kadar bu raylı sistem tüm sakarya kaplamasın bende başka bir şey demiyorum!!!! :)

Yanıtla . 17Beğen . 2Beğenme 11 Ocak 13:09
17

Serdivan - Aaa raylı sistem yapacak babayiğit çok zor Adapazarı'nda özel otobüs minibüs taksi dolmuşlar varken kimse yapamaz çünkü onlara sözleri var Vatandaşları düşünen kim umurunda bile değil vatandaş

Hadi bakalım kim yapacak raylı sistemi ??

Yanıtla . 21Beğen . 2Beğenme 11 Ocak 13:01
16

Vatandaş Riza - demografiden bihaber vatandaş yorum yapmış, demiş ki Aliağa ilçesi ile kocaali ilçesi karşılaştırılmaz

aliağa nüfusu kocaaliden fazlaymış burdaki amacın nüfusun değil vatandaşın alacağı hizmet olduğunu bilen fakat bilmemezlikten gelen muhtemel hat sahibi yada şöfor vatandaşımızdır. Yap raylı sistemi vatandaş kocaalide doğa ile iç içe yaşayıp yarım saate adaya gelip çalışıp evinde dönsün bak sen aliaga nüfusunu kocaali nüfusu ikiye katlamıyormu. Ulaşımı müsait olan yerleşim yerinde nüfus artar gelişir bunun örneği 20dk mesafe olan il kocaali , japonyadan bahsetmiyorum. Vatandaşın kazancı zaten belli 600tl yol parası ödeyip 2500tl ye çalışamaz. 1000 dolmuş hattı varsa 1 milyon vatandaş var sosyal devlette vatandaşa hizmet vardır. Raylı sistem gelse milyonluk dolmuş hatları çöp olur belediye yandaşa rant sağlayamaz ama vatandaş hizmet alır bunu düşününen olmayınca sakarya için anca hayal olur bu proje.

daha çok yazacak anlatılacak onca şey var ki ..........

Yanıtla . 17Beğen . 2Beğenme 11 Ocak 12:57
24

Sakaryalı 54 - @Vatandaş Riza 16 nolu yoruma cevabı: aynen doğru söylüyorsun merkez nufusunun büyük çoğunluğunu Karasu Kocaali halkı oluşturuyor niye ? çünkü kocaalide iş olanağı düşük olduğundan merkeze geliyorlar yol mesafesi ve ücreti yüksek olduğundan da merkeze yerleşiyorlar yap raylı sistemi kimse merkeze yerleşiyormu git gel yaparlar bu durumda herkes memnun olur

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 13:33
15

adalı54 - Şehrin en kuzeyi Dağdibi ile en güneyi Beşköprü arası takribi 6 -8 km.

Biraz düşünelim.

Arabası olmayan bir vatandaş Dağdibinden Beşköptüye gidebilmek in kaç araç değiştirip kaç Tl ödeme zorunda !

Yada Karakamıştan Patates hali 5 km.

Ödemeniz gereken ücret 5.5 TL.

Bunlar Gerçekler.

Çözüm;

Hafif raylı sistem yapılmasın demek zaten yanlış olur.

Hafif raylı Sistem gelişmişliğin göstergesi ! Acilen yapılmalı.

Ama Raylı sistem yspılana dek yukarıdaki sorunlar acilen çözülmeli.

5 km yol 5 tl olmamalı.

Yazıktır !

Yanıtla . 32Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 12:49
13

Rec54 - Mavilerle kırmızılar acil kaldırılsın trafik magandaları. Bütün yolların kendilerinin sanıyorlar.

Yanıtla . 40Beğen . 2Beğenme 11 Ocak 12:46
12

Sedat Dagkesen - Tocoglu peynir ekmek gibi dolmus minibus hatti satti okadar hatti sattin simdide minibusculerin ekmegi ile oyna :))) zaten yillardir yapmadilar ya para gelsinde havadan nasil gelirse gelsin

Yanıtla . 21Beğen . 2Beğenme 11 Ocak 12:38
11

DELİ MURTAZA :) - HİİÇ BOŞUNA HEVESLENMEYİN, SAKARYA'DA YAPILMAZ... HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE KANDIRILIYORSUNUZ AMA NE ACIDIR Kİ HALA İNANIYORSUNUZ :) İYİ UYKULAR SAKARYA :)

Yanıtla . 33Beğen . 4Beğenme 11 Ocak 12:35
10

Arifiyede Işçi - Yahu elde olan adaray bile sebepsizce durduruldu mahkum olduk mor belediyelere yazın sıcak kisin soğuk klima açmazlar. Birde 3.5 tl git gel 7 tl arifiye şehiriçi.

Yanıtla . 33Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 12:20
09

Duyarlı Vatandaş - Bence en öncelikli Sakaryamıza ABONMAN sisteminin getirilmesi! Bence özellikle özel halk kullanan tüm vatandaşların belediyeye ABONMAN sistemi için başvuru yapmaları. Karasudan her gün işe gelip giden bir işçi günlük 24 Liradan 26 günde 624 lira yol parası vermektedir. Ve bu kişi asla indirim alamamakta.

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 12:01
07

Sakaryalı 54 - Son zamanlarda Sakarya halkı trafiğin ne kadar dolduğunun farkındadır özellikle Serdivan - mithatpaşa - donatım başta olmak üzere bir çok yerinde sabah ve akşam saatlerinde trafik kilit. yeni yollar yapılamayağacağı ve yollar genişletemiyeleceği göz önüne alınırsa kısa zaman sonra trafiğe çıkılamayacaktır otopark sorunundan bahsetmiyorum bile çarşıda araba parkedecek yer yok.

Bu durumu çözecek tek çare raylı sistem toplu taşıma..!

Kocaali'den merkeze / Pamukova'dan merkeze / Hendek'den merkeze / Kaynarca'dan merkeze / Sapanca'dan merkeze / Korucuk'tan merkeze olmak üzere şehirin tüm girişlerinden raylı sistem yapın o zaman büyük şehir olduğunuzu göreyim.

Bütçemi yok ??? Reise söyleyin bütçeyi ayarlar

Yanıtla . 29Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 11:28
19

Eski Toprak - @Sakaryalı 54 07 nolu yoruma cevabı: Reis niye bütçe ayarlasın ki. Kendini huzurlu hissettiği bu şehirde halkının da huzurlu olduğunu düşünüyordur. Cekete parti rozetini tak, koy seçime bu halk onu bile seçer. Sonra da "yüzüstü çok süründün, ayağa kalk Sakarya" nağmeleri ile iyi uykular.

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 13:10
06

Sakaryali - Medyabar gaz verip durma raylı sistem çok iyi bir sistem bunda hemfikiriz ama Sakarya'nın potansiyeli burada yok yapılan yatırım milyon dolarlık yatırım kendini Entegre etmesin diye imkanı yok o potansiyel Sakarya'da yok yani çok büyük şirketler buradan ihale yoluyla büyük paralar kazanacak olan yine Sakarya'nın insanın olacak

Yanıtla . 3Beğen . 26Beğenme 11 Ocak 11:15
20

Uğur - @Sakaryali 06 nolu yoruma cevabı: Birader sen hangi şehirde yaşıyorsun? Yada ne kullanıyorsan bırak onu sağlığına zarar vermiş!!!

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 13:12
14

Rec54 - @Sakaryali 06 nolu yoruma cevabı: sen diyorsunki sakaryalı mavi ve kırmızılara kara düzene mahkum olsun

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 12:48
05

DoğrucuDavut - Burada kıyas yapılırken hata yapılıyor. Bir gazetecinin öncelikle araştırma yapması gerekir diye düşünüyorum. Kıyas yapılan Aliağa ilçesinin nüfusu 90 binin üzerinde, Alsancak ise Konak ilçesine bağlı bir mahalle olup nüfusu 375 bin civarında. Kocaali ilçemizin nüfusu ise 25 bin dolaylarında. Yanlış haber yanlış polemikleri doğuracak. Hafif raylı sistem şehrimize geldiğinde Kocaaliye gitmeyecek. Hal böyleyken Kocaali nin örnek verilmesi son derece yanlış. Erenler, Serdivan, Kalıcı konut bölgeleri ile Merkeze gelen hat üzerine fiyat paylaşımını yaparsanız daha isabetli olacaktır. Hafif raylı sistem içinde düşünülen güzergahlar bunlar zaten.

Yanıtla . 8Beğen . 12Beğenme 11 Ocak 11:14
22

Güney 54 - @DoğrucuDavut 05 nolu yoruma cevabı: Sen gerçekten bu haberde bunu mu anladın? Bu arada editör değilim ama haberin anlatmaya çalıştığının senin söylediğin ile alakası yok Davut bey.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 13:15
08

Sakaryalı 54 - @DoğrucuDavut 05 nolu yoruma cevabı: Sen kesin Kocaali hattında dolmuşcusun..! niye gitmesin ?? nufus azsa sefer sayısını düşük tutarsın yeterki halkın cebinden düşük para çıksın

Yanıtla . 16Beğen . 1Beğenme 11 Ocak 11:46
04

Gökhan - Emeğinize sağlık ulaşım as kurulmalı. Sadece hafif raylı sistem de değil şehrimizin 16 ilçesine belediye otobüsü ile ulaşım sağlanmalı ve dolmuşlar yerine halk otobüsleri konulmali. Çarşıda her 10 aractan 5 i dolmuş. Trafiği rahatlatmak için bunlar şart.

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 11:13
03

Melih Feyizoğlu - Trafik her geçen gün rekor kırıyor. İnsanlara dolmuşlar minibüsler mor otobüsler ve iki üç tane dolana dolana on beş dk lık yola bir saatte giden otobüsler de cazip gelmiyor. İzmirde ki adam metroyla 2 liraya 50 km yll gidiyor biz şeker mahalle den çarşıya 1 km 2.25 ödüyoruz kırmızıya ??Yeni kent bölge si ilçeler kampüs. İnsanlara şahsi araçlarının yerine alternatif gerekli... O da her yeri kapsayan raylı ulaşım.

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 11:10
02

Teşekkürler - Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 11:10
01

Yetkililer - Yetkililer bu konu "elzem". Yetkisizleri de yetkilileri teşvik etmeye davet ediyorum. Kolaylaştırın zorlaştırmayın.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 11 Ocak 11:08


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?