BMC'den bin yataklı hastaneye İşte Yavuz'un sözleri !

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hüseyin Can İğdir
Hüseyin Can İğdir Tüm Haberleri
+4
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, partisinin milletvekilleri, İl Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile basın mensuplarının karşısına çıktı. Düzenlenen kahvaltı programına Yavuz’un dışında AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce katıldı.

Toplantının başında Ali İhsan Yavuz, 2002 yılındna bu yana Sakarya’da yapılan devlet yatırımlarından bahsetti. Yavuz özellikle sağlık alanında yapılan yatırımları vurgulayarak, AK Parti öncesinde sağlığın durumunun içler acısı olduğunu söyledi.

1000 yataklı hastanenin temelinin bu yıl atılacağını müjdeleyen Yavuz, “Bu açığı dile getirdik. Cumhurbaşkanımızla konuştuk, Bakanlarla defalarca hep beraber konuştuk. Hatta buraya gelmeden önce Sağlık Bakanımız ile de konuştum. Sonuç olarak bu yıl temel atılıyor. Allah’ın izniyle bu hastane 2023’ten önce bu hastane hizmete girer” dedi.

YAVUZ'UN AÇIKLAMASINDAN SATIR BAŞLARI

'Sakaryalılar Türkiye'nin en kaliteli suyunu içiyor'

Sakarya halkı ülkenin en kaliteli suyunu içiyor. Suyumuz gerçekten çok kaliteli. Ve bununla gurur duyuyorum

'17 yılda Sakarya'ya 25 milyar TL yatırım yapıldı'

Ali İhsan Yavuz son 17 yılda Sakarya'ya 25 milyat TL'nin üzerinde kamu yatırımı yaptıklarını söyledi.

'Bir ara basın ile uğraşacaktım vazgeçtim'

Ali İhsan Yavuz basınn ile yaptığı toplantıda bir anısını anlattı. İlçe başkanı olduğu zamanda bir TV kanalında kendisine haksız eleştiriler yapıldığını ve bunu kaldıramadığını ifade etti. Bende o zaman bir kanal kurmayı düşündüm. Yavuz espirili bir dille 'Sonra işimin bu olmadığını istişare ederek vazgeçtim' dedi.

 BMC İNŞAATI DURDU MU?
BMC kış şartları sebebiyle yavaşladı. Tank için odaklandılar. Nisan gibi Karasu’da BMC’nin inşaatı son sürat devam edecek.

1000 YATAKLI HASTANE KAMU İMKANLARI İLE Mİ YAPILACAK

1000 yataklı hastane Yap işlet devret olmayacak. Tamamen kamu imkanları ile yapılacak. Bin yataklı hastanenin bu yıl temelinin atılacağını müjdesini de veren Yavuz, hastanenin 2023’ten önce hizmete gireceğini belirterek, "Hastane konusu ile ilgili Cumhurbaşkanımız ile konuştuk, bakanlarımız ile defalarca hep birlikte konuştuk. Ve sonuç olarak bu yıl Allah’ın izniyle başlıyoruz. Bu konu uzun vadede değil, yakın vadede hallolacak çünkü bu yıl temel atılıyor. Allah’ın izniyle 2023 yılından önce bu hastanenin hizmete girmesini planlıyoruz. Sakarya’nın hayrı için her konuyu konuşuyor ve takip ediyoruz. Bu birlik ve beraberliğimiz devam edecek, her konuya ilişkin bu birlik beraberlik içerisinde bakacağız, karşı koyacağız veya katkı sağlayacağız. Bizim rotamız, milletimizin rotasıdır; Sakarya’nın rotası neyse bizim rotamız odur. Sizin rotanız neyse, bizim rotamız odur. Biz millete rağmen siyaset yapma düşüncesinde değiliz. Her bir arkadaşımız adına söylüyorum, milletimiz ne arzuluyorsa, milletimizin ne hayrına olacaksa onu statülerimizi milletimizin hayrına kullanmak üzere gece-gündüz çalışacağız" ifadelerini kullandı.

KARASU DEMİRYOLU VE YENİ ADLİYE BİNASI


Karasu demiryolu hakkında bir çalışma yok. Büyük bir proje. 5 milyar TL’lik bir yatırım. Şu an bir adım yok. Yeni adliye binası depremden sonra yapıldı ama yetmiyor. İçler acısı durum var. Adalet Bakanımızda gördü burayı. Göç İdaresinden kalan yerel Bölge İdare ve Vergi Mahkemesini taşıyıp rahatlattık. Sayın başkanımız kalıcı işyerini tahsis etti. Adalet Bakanı ile görüştük ama bu yıl için bir şey diyemem.

PAMUKOVA BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’YE GEÇECEK Mİ?
Şimdilik herhangi bir şey yok. Hendek MHP’nin kararıdır. Sakarya’da bize ilişkin bir durum söz konusu değil. AK Parti’ye geçenler olacak. Dün de Bülent Turan Beyin açıklaması var. Elbette Türkiye’de birçok yerden AK Parti’ye geçiş olacaktır.

Ulaşıma 10, tarıma ise 1,4 milyar TL yatırım yapıldı

Son 18 yıl içerisinde Sakarya genelinde ulaşım ve tarıma yaptıkları yatırımlar hakkında konuşan Ali İhsan Yavuz, "Ulaşıma 10 milyar TL gibi bir yatırım yapıldı. 2000 öncesi 133 kilometreydi, 2003-2018’de 195 kilometre ilave edildi ve toplam 328 kilometre artış oranıyla yüzde 148 bu artış oranları önemli elbette. Neler yapıldı dersek; Adapazarı-Karasu yolu 86 kilometre, Adapazarı-Kaynarca yolu 30 kilometre, Geyve-Taraklı yolu 32 kilometre, Mekece-Adapazarı yolu 48 kilometre, Akyazı-Mudurnu yolu gibi örneklerle söyleyebilirim. Tarımda 1,4 milyar TL tarımsal destek sağlandı 18 yıl içerisinde. Küçümsenebilecek bir miktar değildir. Tarımsal hasıla yüzde 320 oranında artmış, tarımsal ihracat yüzde 665 oranında artmış, tarımsal krediler yüzde 694 oranında artmış. Fındığa sadece 2018 yılında 82 milyon 230 bin TL destek verilmiş. Ondan önceki yıllarda da aynı oranda vardı ve bu bizim dönemimizde başladı. Mısıra 5 milyon 442 bin, diğer 77 milyon 166 bin TL ve toplam 164 milyon 939 bin TL tarıma destek verilmiş 2018 yılında" diye konuştu.

Sağlığa 650 milyon yatırım yapıldı, 2022’de 1,5 milyar TL’ye ulaşacak

Şuana kadar sağlıkta 650 milyon TL yatırım yaptıklarını ancak bu rakamın 2022’nin sonda 1 buçuk milyar TL olacağını açıklayan Yavuz, "Sağlıkta 650 milyon TL yatırım yaptık ama devam eden yatırımlar ile birlikte toplamda 1 buçuk milyar TL. Bu çok önemli bir rakamdır. Şuanda projesi, ihalesi devam edenleri katarak söylüyorum, biz bu rakama kesinlikle 2022 yılında ulaşmış olacağız. Hastanenin yatak oranlarına bakacak olursak; yatak sayısı 2002’de 996 iken 2019’da bin 942 olmuş, yüzde 95 artmış. Yoğun bakım sayısı 2002’de 32 iken 2019’da 312 olmuş, yetmiyor tabi ama olan durumu görelim. Yüzde 975 yoğun bakım sayısı artmış 2002’den bugüne. Nüfusun artışına bakalım, 2002’den bugüne yüzde 34 artmış, yani oranlara baktığımızda böyle mukayese edilebilir. Yüzde 34 nüfus artmış ama yoğun bakım ünite sayısı yüzde 975 artmış, nereden nereye geldiğimiz anlaşılsın diye bu çarpıcı rakamın altını çizmek istedim. Palyatif bakım 2002 yılında hiç yoktu, bugün itibari ile 58 tane var. 2002 yılında 10 bin kişiye düşen yatak sayısı 14,4 iken 2019 yılında 19 olduğunu söylemek istiyorum. 2002 yılında sağlıkta bir tane profesörümüz yokken bugün 50 tane profesörümüz var tıpta. Sağlık alanında çalışanlar 2002 yılında 2 bin 909 iken bugün itibari ile 7 bin 439’dur. Artış oranı yüzde 156’dır. Nüfusun artışı yüzde 34 ama sağlık alanında ki tüm çalışanların oranı yüzde 156 olduğunu söylemek istiyorum. 2002’de ambulans sayısı 9 iken bugün itibari ile 59 tane var. İstasyon sayısı 6 iken 36, vaka sayısı 4 bin 666’dan 104 bin 689’a ve personel sayısı ise 46’dan 484’e çıkmış" şeklinde konuştu.

12 Ocak 2020 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

Muhabir Hüseyin Can İğdir

medyabar.com son bir ayda 2.935.661 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

63

Hasan Terbasan - Sağlık sistemi daha fazla yatak la yürümez yürür gibi olur.tamam lüks binalar yapılsın kaliteyi nasıl yukelteceksiniz.devlet hastahane kapılarına fakülte levhası aşarak bilim olmuyor.araştırma hastahanede demek türk ve dünya tıbbın yararlı bilgiler üretip paylaşmak demektirbakın bu üniversite ve ye fakultelerde bir kütüphane bir araştırma birimi varmı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 10:06
62

Sami - Sayın Cumhurbaşkanımızın kararına karşı çıkarak başka partiden aday olup. "Gelsin Tayyip burada seçim kazasında görelim" diyerek rest çekenler rantçılar tekrar AK Partiye alınacaksa biz bu İşte yokuz o zaman.

Madem o kadar delikanlılar.

Beş sene çalışsınlar verdikleri vaatleri yerine getirsinler alınacaksa o zaman alınır.

Hele bir rüştünü ispet etsinler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 20:18
61

Arifiyeli - Buna kim mikrafon verdi yine saçma sapan konuşuyor ne icraatı BMC icraatmı bu saydıklarınızın hepsi belediyenin yada devletin görevleri arasında BMC zaten Tank paletin yaptığı fırtınaya oturdu utanmadan BMC YE tanınan imkanlar bana tanınsın ben daha iyisini yaparım fabrika ver yetişmiş kalifiye eleman ver proje ver hazır yapılan fırtına obüsünün patentini ver aldığın para bedava ki onu da aldığınızdan şüpeliyim aldık deyip peşkeş de çekilmiş olabilir... Ayrıca Arifiyeye de zerre yatırımınız yok

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 10:42
60

Barisimho - Keşke buraya başlamadan önceki mal varlıklarını ve 18 sene sonraki mal varlıklarınıda açıklasalar :) YERSEN

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 10:41
59

Yahya Bilgin - Sakaryanın bildim bileli ona sahip çıkan ne milletvekili ne de belediye başkanı oldu. yollarımız delik deşik. ufacık şehir merkezi dolmuş üssüne dönmüş. esnafa laf yok yolları ve kaldırımları istediği gibi işgal edebilir. katlı pazaryerinde esnat tezgah alanını genişlete genişlete vatandaşa yürüyecek yol bırakmadı. herkes ayagına kurşun sıkıyor bundan dolayı vatandaş pazar yerine marketlere yöneliyor. Şehrin e5 girişleri belli değil e5 üzerinde yabancıların Sakarya girişini bulmaları zor. Başka şehirlerdeki kasabalardaki köylerdeki girişler gözlenmeli. vesselam birilerinin bu şehre sahip çıkıp vatandaşın sorunları dinlenmeli. Standlar kurup sorunları aktaran vatandaşın talepleri kagıt üzerinde kalıyorsa . sorun büyük demektir. gün gelir vatandaşı tınlamayanlar sonra hiç tınlanmaz. sorun cok bakan yok . sapanca gölüne sahip çıkılamıyorsa bilin ki işimiz çok zor.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 10:28
58

Salih Keskin - 1.5 yıldır Sakaryadayım, ben gelişmiş bir yer göremedim, yollar patates tarlası, bolca kafe ve restoran var serdivanda. Tüm abazanlar serdivan mavi durak ta :) Kafe ile mi gelişiyor memleket? Ama %65 çıkarıyor güzelim memleket, helal olsun...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 10:19
55

A.ö - Heyyyyyyyyy Akp ye geçişmi olacak?yoksa kaçışmı ?bilinmez ama sen den şunu öğrenmek isteriz a.i yavuz?sen sakarya mvekilimisinnnn?yoksa ist mvekilimi?Ne işin var senin ist bşb seçimlerinde?napın edin.şehrin kanayan yarası trafik işini,raylı sisitemi getirin bu şehre!m.eğitime ve sağlığa daha çok önem verin gerisi gelir.ama trafik eğitim sağlık ve tarım öncelikli işiniz olmalı.vede işsizlik had safhada ve romanmahalleri kan ağlıyor Afrikai kabile yaşamı sürüyorbarakalarda yaşıyor insanlae ne wc leri ne banyoları var rezil vaziyetteleri size en çok oy veren bu insanlar tüm Romanları yabana attınız siz işte Karaköy Küpçüler-sakarya boyu ve tüm kıyı roman mahalleri zor durumdalar.bu insanlar bizim insanlarımız.Siz onlar neden göz ardı ediyorsunuz?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 07:45
53

Sakaryali - Bende şunu merak ediyorum herkez bu olup bitene karşı umut etmek istiyorum zorda olsa artık sakaryalilarda uyandı diye fakat şu sorunun cevabinida merak ediyorum %65 nasıl çıkıyor o zaman

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 14 Ocak 00:44
57

EYÜP BAKIR - @Sakaryali 53 nolu yoruma cevabı: ali ihsan yavuzun saydığı hizmetlerden dolayı..

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 14 Ocak 08:40
56

A.ö - @Sakaryali 53 nolu yoruma cevabı: çıkar çünkü seçim den önce bu şehre adım atmayanlar seçime bir hafta kala 7/24 baskın çalışmalr yapıyorlar kıyı köşe kahve ev han hamam ne varsa muazzam çalışıyorlar ve müthiş vaadlerle de işi koparıyorlar ama son yapılan asgari ücret zammnıdaki cimrilikleri ve emekliye reva gördükleri % 6. 5 zam zum sonları olacak ve elektirik sudaki doğal gazdaki acımasız faturalar canlarını çok fena yakacak!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 07:48
52

Alper - BU ADAMI CİDDİYE ALIP DİNLEYEN YADA OKUYAN VARMI?Ne icraatından bahsediyorsun be adam.MİLLET NELERİ AŞTI,İZMİT,KONYA,KAYSERİ,KÜÇÜCÜK DÜZCE,VS.ADAMLAR ALT ÜST GECİT.AKLINA NE GELİRSE.SİZ SADECE KENDİNİZE,YANDAŞLARINIZA VE CEPLERİNİZİ DOLDURMAYA ÇOK İYİ İCRAAT YAPARSINIZ

Yanıtla . 18Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 23:01
51

Abc Den A Dan Z Ye - Ey yolcular ey yolcular, yolunuz çıkmaz yoldur. BİR AN ÖNCE DÖNMEZSENİZ GİDECEĞİNİZ YER bir yere Büyükelçi olmaktır.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 22:29
50

Yaaaas - Ancak kendilerine anlatırlar kendileri dinler oldu millet yemiyor artık kendinizi yirtsanizda sizin yalanlariniza kimse inanmıyor ordakilerin coguda kendi medyası veya kendi çevresi zaten

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 21:40
49

Mahim - Ne hastanesi siz önce Kadın Doğum hastanesini bitirin birde gidin acil servislerin vahim durumlarını görün şu BMC aslında kimin? yani gerçek sahibi şu tankpaletin ortağı. Çok inandırıcı şeyler olmuyor Sakarya da yerli otoda gerçekleşirse Gemlik te üretilecek ne kaldı ilimizde elde var sıfır ama hak bize bir kafamıza dank etmedi gitti

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 18:45
48

Bülent - Habere konu olan fotoğrafta başkan yüce ve yunus tever'i ayrı tutuyorum Başkan yücenin bu şehrin çehresini değiştireceğine inanıyorum .Ancak genel seçim sonuçları ortada.

*2002 6 vekil tamamı 6 AK parti

*2007 6 vekil 5 AK PARTİ 1 MHP

*2011 7 vekil 5 AK PARTİ 1 MHP-1 CHp

*2015 7 vekil 5 AK PARTİ 1 MHP-1 CHp

*2018 7 vekil 4 AK PARTİ 1 MHP-1 CHp-1 İYİ PARTİ

son dönem vekil performasnına göre ,Recep uncuoğlu 3 dönem oldu caddede yürüse kimse tanımaz,Çiğdem hanımı tanımıyorum,Ali hsan yavuz seçim kurulunda olmasaydı kimse tanımayacaktı,Kenan sofuoğlu motor ve kayak peşinde maalesef bende tam bir hayal kırıklığı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın gücüne rağmen düşüş sürmekte bu gidişle vekil sayısı dahada düşer gibi görülüyor.

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 18:27
47

Laz ziya - Bu yolu nereye ve kaca yapmislar...neyse isin kisa özeti ne yaptiysalar maliyetini 5 kat fazla yandasa yaptirdilar...yapilan hepsi de isine uygun yapilmamistir.birde sakarya belediyenin borcunu aciklasaydin...

Yanıtla . 19Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 17:28
45

Muhalefet - "Dünyanın en iyi işini yapsanız da kalkıp size iyi iş yaptınız diyecek değiliz" diyen bi muhalefet'e karşı beyhude bir çırpınış.

Yanıtla . 3Beğen . 10Beğenme 13 Ocak 15:32
44

Bi Bitmedi - O ses Sakarya da Mikronu yarışmacımız Ali ihsan Yavuz almış :)) evet dinlediğimiz şarkıdan hiç bişi anlayamadık malesef Puanlarımız 0 otur yerine

şimdi bizi dinle ;

1.Otopark Mafyalarını şehirden temizle belediyeye talimat ver ki milleti soymasınlar otopark mevzusundan

2. Hastane felan hikaye sizde bilionuz olmayacağını ama biz koyunuz mee diyince kaval çalıonuz..

3.Doğum evine Allah için söyleyin en son kaç yılında girdiniz hangi vatandaş ile bir yerde tek başınıza gezerken bile ufak bi resim çekildiniz..dert dinlediniz..

4.Yatırım olarak ne yaptınız sakaryaya ? Velespit sevdasına Kenan sofuoğlu kendine motorcu yetiştirdi.. eyvallah gurur duyduk ama bize ne faydası oldu ?

5.Çiğdem hanım sadece seçim zamanı gelir saolsun oturur bi çay içer sonra döner gider 5 yıl uğramaz..

SON OLARAK!!!

BANA BAKIN ANKARALI SAYIN SENATÖRLER

Şehrimizden Elinizi çekin bizim sırtımızı sıvazlamayın sizden gelecek yardım Allahtan gelsin..

son 4 yıl Sabredecez Ve Allahın izni ile şehrimizden gideceğiniz günü bekleyeceğiz..

Yanıtla . 43Beğen . 2Beğenme 13 Ocak 13:57
43

Yusuf1978 - Sakarya'ya taşınalı 3.5 yıl oldu buraya gelince güzel gelişmiş bir şehre gidiyorum demiştim geldim gördüm şok oldum yatırım falan görmedim hastaneleri halen klasik işlem yapıyor acillerde kuyruk saatler sonra sıra geliyor bu milletvekili acaba sağlıkta 50 profesör var diyor ben bunca yıl hiç bir profesörü muayenede görmedim. sayın milletvekili lütfen önce Sakarya araştırmaya gitsin sonra Kocaeli umut tepeye gitsin profesör nerde var görsün laftan insanları kandırmaktan başka bir şeyleri yok

Yanıtla . 31Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 13:56
42

Bülent - Siz önce doğum evi hastanesini bitirin.Sakarya şehir hastanesi tam bir şehir efsanesidir.

sadece seçim öncesi kitapçıklarda yer almaktatdır.

kaynak sağlık bakanlığı sitesi bu listede SAKARYAYI göremedim hadi yapılacak diyelim

neden en son bizim şehrimize yapılıyıor nufus ortada yapılan iller aşağıda bu cevap verin.

SÖZLEŞMESİ İMZALANAN ŞEHİR HASTANELERİ

NO PROJE ADI Yatak Kapasitesi Hedeflenen Bitim Tarihi

1 Adana Şehir Hastanesi 1.550 AÇILDI

2 Mersin Şehir Hastanesi 1.300 AÇILDI

3 Isparta Şehir Hastanesi 755 AÇILDI

4 Yozgat Şehir Hastanesi 475 AÇILDI

5 Kayseri Şehir Hastanesi 1.607 AÇILDI

6 Manisa Şehir Hastanesi 558 AÇILDI

7 Elazığ Şehir Hastanesi 1.038 AÇILDI

8 Ankara Bİlkent Şehir Hastanesi 3.704 AÇILDI

9 Eskişehir Şehir Hastanesi 1.081 AÇILDI

10 Ankara Etlik Şehir Hastanesi 3.577 2020

11 Bursa Şehir Hastanesi 1.355 AÇILDI

12 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,

Psikiyatri ve Yüksek Güvenlikli

Adli Psikiyatri Hastaneleri 2.400 2021

13 Konya Karatay Şehir Hastanesi 838 2020

14 Gaziantep Şehir Hastanesi 1.875 2020

15 Tekirdağ Sağlık Yerleşkesi 480 2020

16 Kütahya Şehir Hastanesi 600 2020

17 Kocaeli Şehir Hastanesi 1.180 2020

18 İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi 2.060 2020

19 İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi 2.682 2020

20 Şanlıurfa Sağlık Kampüsü 1.700 2021

Yanıtla . 25Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 12:08
41

Emre Emre - 18 YILLIK İCRAT UZAY A MEKİK GÖNDERMEMİZ GEREKİRKEN HALEN EKMEK DERDİNDEYİZ..

Yanıtla . 29Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 11:56
40

Sakaryalı54 - Ya son 17 sene icinde Izmit ne idi ne oldu? Eskisehir ne idi ne oldu! Bunlar ortada iken laf kalabaligi yapmaya gerek yok. Kimseleri kandırmayın

Yanıtla . 37Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 11:37
39

Süleyman - 250 yataklı hastaneyi bitiremediniz 5.5 sene oldu merkezde göz polikılinigi yok insanları korucuga götürüyorsunuz yazık günah yazık özel hastanelerin ekmegine yag sürün siz yazıklar olsun

Yanıtla . 33Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 11:28
38

CRAZYBOYTR - Sayın yavuz Doğumevine normal bir halk olarak gidin bi kontrol edin ondan sonra yatırım yaptık sağlıkta çığır atladık diye söyleyin doğumevinin hali içler acısı Suriyelilerden muayene olmaya giremiyoruz hijyen yok durum içler acısı bukadar para nereye harcanmış merak etmiyoruz değil Kocaeliyle karıştırmış olabilir misiniz?Bu işler olmuş olabilir demekle olmuyor sayın vekilim maymun gözünü açtı artık uyanın boş mavallar okumayın bu millet artık yutmaz.

Yanıtla . 22Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 11:00
37

Kartal Bey - 25 MİLYAR TL LİK NE VAR SAKARYADA ?????????????

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 10:56
36

Huri - 18 yıl .. dile kolay. 18 yıldır bir şeyleri bitirmiş de üzerine konuşuyor olmanız lazımdı. bu yazılanlarda sanki mücizeler gerçekleştirilmiş gibi anlatmışlar. Büyük şehit olup düzene hayran bırakan ne eyaletler var. 18 yıldır bu kadarını yapacaksınız tabiki yapamıyorsan ben gibi git işine çalış. ama o salonda kahvaltı verip caka satacaksan hizmette vereceksin!!!

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 10:25
34

HENDEKLİ - Sakaryalı hiç birinize inanmıyor ve de güvenmiyor onun izahatını yapın önce dedik size köprünüz yolunuz bi tarafa milleti yokluğa fakirliğe maruz bırakır ekonomiyi alt üst ederseniz kısacası mutfaktaki tencereye dokunursanız bu millet sizi alaşağı eder, ama dinleyen kim görürsünüz yakında hanyayı konyayı

Yanıtla . 23Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 09:57
32

Burak - SERDİVAN SERDİVAN SERDİVAN BASKA NE İCRATI VAR KAVSAKTAN COCUK PARKINDAN BASKA ...!

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 09:22
31

Tevazuu - Hiçbirşey olmamışsa bile mutlaka birşeyler olmuştur...

Yanıtla . 26Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 09:15
30

Ehil - Bu adamı bir tek ben mi sevmiyorum acaba... sinsinin TEK’i samimiyetsiz

Yanıtla . 29Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 08:52
29

Sakarya5454 - cumhurbaşkanı recep tayyıp erdoğan olmasa hiçbiriniz o makamları göremezsisiniz hiçbiriniz o makamları hakketmıyorsunuz

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 08:49
28

Senatör - 1000 yatak diyorsunuz sayın vekilde bu şehirde geri kalan 916373 kişi nerede yatacak ? hiç vicdanınız sızlamayacak mı?

Bu arada Vekil arkadaşlara tavsiyemdir, meclise ilk gittiklerinde Sakaryanın Kocaeline bağlanması için dilekçe versinler.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 08:38
26

teknik54 - YA YETER BİR ÇEKİP GİDİN HEP MASAL YAZIK YA......

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 08:23
25

Birol - almışlar karşılarına yandaşlarını anlatıyorlar yok şöyle destek yaptık böyle yol yaptık biz yaptık siz onu külahıma anlatın ilk önce seçim zamanı gelmeden halkın arasına inin onlar ile birlikte hava teneffüs edin deyinki biz de sizin gibi ölümlüyüz düşmez kalkmaz bir Allah sonra birlikte Adapazarı’ndan kalkan bir ilçe otobüsüne binin bu Hendek-AkyaZı-geyve-Pamukova-karasu vs kaç km yol gidiyorlar dan başlayarak 5N1K sorularını sorun ne kadara gidiyorlar çevre illerde bu ücretler ne kadar otobüsler hangi sıklık ile kalkıyor

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 01:59
23

ÖmerA - Bu kahvaltının faturası kaç para? Cebinizden mi çıktı yoksa ücretli çalışanların vermiş olduğu 700 tl ler le mi yaptınız? Yoksa sarayınızdaki haramzadelerin 1 milyon 316 bin tl lik MÜSLÜMAN KADINLAR toplantısındaki gibi bir kahvaltı mı? Orada hakkım var ve HARAM OLSUN O HAK...

Yanıtla . 48Beğen . 15Beğenme 12 Ocak 23:32
22

Meraklı Ali - Sayın vekiller öncelikle sayın Sofuoğlu en hakim olmanız gereken bir merakımı sormak istiyorum; şu 3. Köprünün Akyazı bağlantısı neden TEM bağlantısından daha ileriye gidip tekrar geri geliyor amaç nedir. Neden direkt eski Erpat tesislerinin oradan bağlanıyorda taa Ramaslı'dan dolanıp geri geliyor. Bu saçma güzergah için ilave olarak kaç üst geçit, kaç köprü, kaç kilometre yol yapılacak, kaç dönüm tarım arazisi yok olacak, bunlara ilave bitince araçlar gidip geri gelmek için kaç litre yakıt harcayarak. Yazık değil mi bu milletin parasına. Eminim ki mantıklı bir açıklaması vardır yoksa durduk yere hain pozisyonuna düşmek istemem. Bu sorum gazeteci ve muhalefet için de geçerli neden sorgulanmıyor yada halk (en azından benim gibi düşünenler) için bilgilendirme yapılmıyor. Hepimiz kanal İstanbul için uzman kesiliyorsunuz da kendi şehrimiz için neden tek açıklama yapmiyorsunuz

Yanıtla . 22Beğen . 4Beğenme 12 Ocak 23:05
35

HENDEKLİ - @Meraklı Ali 22 nolu yoruma cevabı: bunların yakıtla ilgili bir dertleri var mı sence en büyük dertleri rant

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 10:12
21

Vatansever - Şaka gibi değil mi?

Şaka Şaka Vallahi de şaka

Yahu arkadaş dalga mı geçiyorsun ne yapıyorsun anlamadım ki?

Doğum evi kaç yıl oldu. Her mitingte söz verdirdiniz Cumhurbaşkanına bitecek diye. Sağlık 2002 öncesinden iyi hale geldi diyorsun. 2002 öncesi iyi değildi kabul ama, yoğun bakımlık sakaryalı hastalar yalova düzce bolu yollarında rahmetli oluyor haberin var mı acaba?

Araştırmaya doktora gidiyorsun. Ultrason röntgen mr isteniyor. Ultrason 2-3 hafta, röntgen 5-8 hafta arası mr tomografi 2 atdan başlıyor haberin var mı acaba bence yoktur.

Karasu yolunu yaptık diyorsun. Ayıptır günahtır. Cevat Ayhan’ın hatırasına ayıptır. Bizzat bakanlık döneminde başladı o proje.

Yaşı 40’ın üzerinde olan herkes bilir o yolu kimin yaptığını.

Mesela 2002 öncesi bizim evde buzdolabı vardı. Sakın onu da sahiplenme bak.

Aslında size de yazık. Genel başkan yard. Görevi sizde olduğu için herkes sizin üzerinize yükleniyor. Diğer arkadaşlar da devekuşu misali.

Herhalde bu toplu bir gidişin ayak sesleri

Yapacak birşey yok. Yolunuz açık olsun. Gidene kal diyemeyiz ?

Yanıtla . 43Beğen . 4Beğenme 12 Ocak 22:56
20

Sakaryaspor - Ecek-acak-cağız-ceğiz. Konuşmanın tamamı bu.görünürde de zaten bişey yok.iyi bir konuşmacısınız ali bey

Yanıtla . 35Beğen . 4Beğenme 12 Ocak 22:01
19

Cesurkartal - Anaaa kimleri görüyoruz bizim minti minti:) eline mikrofon vermişler yine . Bir şeyler olmadıysa bile kesin bir şeyler olmuştur. Milletle kafa bulmuşlar yine.

Yanıtla . 43Beğen . 5Beğenme 12 Ocak 21:47
18

Bozkurt - Devlet politikaları süper hükümet politikaları berbat

Yanıtla . 12Beğen . 8Beğenme 12 Ocak 20:23
17

Adp - Merkezdeki seah dokuluyor harap sekilde kasabada boyle hastane yok tuvaletler berbat kapilari kirik

Yanıtla . 38Beğen . 3Beğenme 12 Ocak 19:58
27

pmk - @Adp 17 nolu yoruma cevabı: BU YORUMU BEĞENMEYEN YA ART NİYETLİ YADA GÖZÜ KALBİ KARARMIŞ HER ŞEY ORTADA YALAKALIĞIN ZAMANI DEĞİL DÜRSTÜLÜĞÜN ZAMANI

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 08:27
16

Vakkas - Komşumuz Kocaeli'de 17 yılda 27 milyar TL yatırım almış yani bizden 2 milyar TL daha fazla,ama iki şehir kıyaslandığında Kocaeli 27 milyar TL aldıysa Sakarya 3 milyar TL yatırım almış gibi duruyor, bence bu işte bir hesap hatası var..

Yanıtla . 70Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 19:42
15

bahattin duman - BMC inşaatı kış şartları sebebiyle Nisan'da devam edecekmiş. Sakarya'da 12 ay inşaat yapılabilir. Nisan ne demek, geçerli mazeret değiiil.

Yanıtla . 48Beğen . 1Beğenme 12 Ocak 19:14
14

Bahattin Duman - Eğer 2023'e kadar Hastane bitmezse Sakarya'da hayal kırıklığı yaşanır. Ada treni günde 7-8 seferden dörde düştü, yani ileri değil geri gidiş var. Sakarya verdiğinin karşılığını alamadı ve halk bunu dillendiriyor; benden söylemesi

Yanıtla . 36Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 19:12
13

SelKara - Sayın vekiller, kabul ediniz. Başarısızsınız ve bana göre aldığınız maaş haram. Reisin tercih ettiği insanlar olduğunuz için bu vatandaş sizi seçti. Sanmayın ki o mevkileri hak ettiniz. Çevrenizdeki yakın insanların ayakçılığını yapıp iş hallediyorsunuz. Bu memlekette 1 milyon insan sizden hizmet bekliyor. Ama gördüğüm kadarıyla mecliste maaş almaktan ve seçim sürecinde yanınızda bulunan gençleri kurumlara yerleştirmekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Günaha ortak olup ahiretinizi yakıyorsunuz. Kul hakkına giriyorsunuz. Müslümanız ama kul hakkını hiçe sayıyorsunuz. Resmen Ak Partiyi menfaat ve çıkarlarınız için kullandınız ve milletin akp partiye küsmesine sebep oldunuz.

Yanıtla . 54Beğen . 3Beğenme 12 Ocak 18:57
12

Selkara - Şaşkınım. Akp parti hükümeti öncesi sağlık sistemi bozuktu kabul ediyorum. Ama bugün gelinen noktaya baktığımızda da bozuk bunu da kabul edelim. Eskiden sabah namazı vakti hastanede muayene olmak için hastanede sıra bekler muayenemizi bir şekilde olurduk. Şimdi randevu sistemiyle 15 gün sonrasına bile sıra alamıyoruz. Muayene olmak için hastanede çalışan memur işçi tanıdık bulmaya çalışıyoruz. Bu işte bir terslik yokmu. Birşeyler yapılmalı ama ne.

Yanıtla . 54Beğen . 2Beğenme 12 Ocak 18:48
11

ŞABAN - 18 YILIK İCRAATLARI = BERABER YÖRÜDÜLER BERABER HEP MİLLETİN TÜRKÇÜLÜKTEN TUTUNDA BÜTÜN BİRİKİMLERİNİ PEŞKEŞ ÇEKTİLER.

Yanıtla . 33Beğen . 3Beğenme 12 Ocak 18:33
10

Fuat - 2002 den önce buzdolabımız yoktu sizlerin sayesinde buzdolabı gördük .

Yanıtla . 39Beğen . 2Beğenme 12 Ocak 18:18
09

Sedat Dagkesen - BMC DEN 1000 YATAKLI HASTANE YAZMISLAR AMA TAMAMEN KAMU IMKANLARI ILE YAPILACAK DIYOR :)))) BUNUN NERESINI BMC YAPACAK ??? IYIDE NEDEN HERSEYDE BMC YI ONE SURUYORSUN ALI IHSAN YAVUZ BMC NIN DEGIL KENDI KAYIGINA BIN !!! AMA MERAK ETME ILK SECIMDE VATANDASIN KAYIGINA BINECEKSIN :)))

NEKADAR AYIP NEKADAR MUNASEBETSIZCE BIR ACIKLAMA BIRDE MILLET VEKILI OLACAKSIN SANKI BASINI TEHTID EDER GIBI BIR ACIKLAMA !!!

^^ BIR ARA BASIN ILE UGRASACAKTIM ! ^^

UGRASSAYDIN BAK OZAMAN BU MILLET SENI GELDIGIN YERE NASIL GONDERIYORDU...VATANDASTAN CATLAK SESLER GELDIKCE BIRSEYLERI ONE SURUYORSUNUZ...YAPILACAK VS VS YAPACAKSINIZ OKADAR VERGI ALIYORSUNUZ VAY EFENDIM BILMEM KAC YILINDA SURASI BOYLEYDI BIZ BU HALE GETIRDIK.ULAN 20 SENE ONCEKI IMKANLARLA SIMDIKI IMKANLAR AYNIMI ?? TEKNOLOJI ILERLIYOR YAPACAKSIN TABIKI MILLETIN GOZUNE SOKAR GIBI KONUSMA !!! ALI IHSAN YAVUZ SEN VARYA AGZINLA KUS DEGIL KÖR SINEK DAHI YAKALASAN BU VATANDASIN GOZUNDE BITTIN !!! YALANLARINIZI ICRAAT YAPICAZ SUNU BUNU YAPICAZ DEYIP ORTMEYE KALKMA !!! SANA BEN BURADAN BIR SORU SORDUM ALI IHSAN YAVUUUUZZZZZ !!! TANK PALET FABRIKASINDA YILLARCA OBUSLER URETILDI PALETLER DURBUNLER URETILDI MEDYADA 2002 YILINDAN BERI OVE OVE DAGLARA CIKARTTINIZ YALAN SIYASETINIZE TANK PALET FABRIKASINI ALET ETTINIZ EN SONUNDA FABRIKAYI PESKES CEKTINIZ VE UTANMADAN TANK PALET FABRIKASI ATIL VAZIYETTE DEDINIZ...!

DEFALARCA YAZDIM BEN SANA O FABRIKADA CALISMIS BIRI OLACAK CATIR CATIR ISPAT EDERIM VE CARSININ ORTASINDA ESSEK GIBI ANIRIRIM ALI IHSAN YAVUZ TANK PALET ICIN YAPTIGIN ACIKLAMALAR VARYA VATANDASI KANDIRABILIRSIN AMA BENIM GIBI FABRIKADA CALISANLARA YEDIREMEZSIN !!!

SENIN O ACIKLAMALARIN DOGRUYSA BEN DINIMI KITABIMI ALLAHIMI INKAR EDERIM BUYRUN SAKARYAMIN INSANI BUKADAR NET KONUSUYORUM...KARSIMA DIKILSIN AGZINI ACAMAZ !!!

ALI IHSAN YAVUZ ! HAKKIMIN ZERRESI DAHI SIZE HELAL DEGILDIR...RABBIM TEZ ZAMANDA CIKARIR INSALLAAAAHHHHH

Yanıtla . 42Beğen . 2Beğenme 12 Ocak 17:59
24

Gökhan Bayrak - @Sedat Dagkesen 09 nolu yoruma cevabı: sado hayırdır ne bu şiddet bu celal?şimdi sana sorsam 20 sene o fabrikada palet tamiratindan başka ne yaptınız diye saymakla bitiremez ama son on yılda memleketin savunma sanayisinde kat etmiş olduğu yolu görürsünüz ama görmezden gelirseniz,çünkü sizi mankurtlaştıran sahibiniz böyle istiyor.Oğlum bu işlerde(savunma sanayisinde dış politikada vs)hükümet değilde devlet politikası olarak gör arkasında dur destek ol.Son olarak senin mankurtlaşmadığını öz be öz Türk kanı taşıdığını farz ederek hatırlatayım,(Her firsatta devamlı yok adımı yok dinimi vs değiştiririm diyorsun)Sen Türk olduğunu unutsanda,senin Türk olduğunu unutmayan düşmanların var biraz türk milliyetçisi ol ve devletinin arkasında dur destek ol bu yeter.

Yanıtla . 2Beğen . 18Beğenme 12 Ocak 23:59
08

Necip - Yandaş qatarbmc bile ekonomik krizi bahane edip sponsorluk anlaşmasını iptal etmiş, bu zat gelip ne anlatıyor. AİY Dünyada bi tane , o da ilimizde aynen EY gibi!!!!

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 17:45
07

Tüvasaş Sahipsiz - Sayın yavuz ,sayın Atabek, sayın Sofuoğlu,sayın bülbül , tüvasaş a sahip çıkın . Liyakatsız, Allah korkusu olmayan, kuldan utanmayan,kendi hükümranlığı için, hak hukuk adalet gözetmeyen , gün geçmiyor ki memurların yerini değiştirmekten fabrikada huzur bırakmayan,Ali kıran baş kesen, Yakup denen müdürü görevden alın. Sakarya’nın mihenk taşı bir kuruma böyle bir yönetici yakışmıyor.

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 17:36
06

Sakaryasever - Aradaki farkı görmek için yandaki izmite gitmek yeterli sayın Yavuz kime ne anlatıyorsunuz yoğun bakım için hastalarımız duzceye izmite boluya yalovaya gidiyor oradan cenazeleri geliyor yollardaki telekom yada logar kapakları göçük şekilde duruyor bir türlü yapılamıyor siz yatırımdan bahsediyorsunuz

Yanıtla . 32Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 17:33
05

Sakaryasever - Size oy falan yok artık geçte olsa hatamızı anladık

Yanıtla . 39Beğen . 2Beğenme 12 Ocak 17:24
04

B.b - 1000 yataklı hastane ne komik ya. Artık yalan söylemeyi bıraksanız daha medeni olmaz mı. Önce doğum evini bitirmeniz lazım sanki 3 tane bakan değişti bi hastane bitmedi:))

Yanıtla . 39Beğen . 0Beğenme 12 Ocak 17:19
03

send isci - hastane yapılacak dendiğinde ahmet davutoğlu başbakandı. söyleyeceklerim bu kadar .d

Yanıtla . 30Beğen . 1Beğenme 12 Ocak 16:53
02

Mahmut - Albayrak 2.5 milyon kişiye iş verecegize benzemesin sonra....

Yanıtla . 40Beğen . 1Beğenme 12 Ocak 16:23
01

Melih - Günde kaç hasta garantisi vereceksiniz sayın Ihsan?

Yanıtla . 42Beğen . 8Beğenme 12 Ocak 16:21


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?