Fahrettin Abay: "Artan maliyetler hayatı çekilmez hale getirdi"

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, kış aylarının başlamasıyla artan ekonomik sıkıntıların emekli, asgari ücretli, işçi, işsiz ve memurun belini büktüğünü dile getirdi.

Yazılı basın açıklamasında toplumun kanayan yarası geçim sıkıntılarına vurgu yapan Abay, başta doğalgaz, elektrik, su faturaları ve gıda olmak üzere artan fiyatların insanımızın sıkıntılarını artırdığını, geçen yıl artan maliyetlerden dolayı tarlasını ekemeyen, ekipte karşılığını alamayan çiftçinin, yaşanan bu koşullardan artan maliyetler ve vergilerden dolayı günü kurtaramayan tüm esnafın, bir lokma ekmeğini helal yoldan kazanmaya uğraşan Anadolu insanın hayatını çekilmez hale getirdiğini söyledi.

Abay basın açıklamasını şöyle sürdürdü; “Hastalıkların anası stres ile birlikte toplumda şiddet artmış, intihar, boşanmalar, bununla birlikte yarınlarımız olan çocuklarımız sokaklara terkedilerek devleti, vatanı meydana getiren halk toplum, çökme noktasına gelmiştir. Atalarımızın bize en büyük nasihatı olan “halkı yaşat ki devlet yaşasın” sözü mevcut AKP hükümeti tarafından yandaş müteahhitleri, ithalat lobilerini, rantçıları, faizcileri ve çıkar gruplarını yani bir avuç eliti “koru kolla nemalandır” şekline dönüştürülmüştür.”

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, bu yaşanan sıkıntıya rağmen halkın bu sesini duymamazlıktan gelen iktidarın, milletimizin hayatında hiçbir karşılığı olmayan İstanbul kanal projesi, faiz, dış politika, yeni otomobil diyerek yandaş medya ile birlikte gündemi meşgul ederek, artan bu sıkıntıları insanımızın geçinemiyoruz feryatlarını görmemezlikten gelmediğini, sahte cennet ile halkımıza cehennem hayatı yaşattığını söylerek, “Saadet Partisi olarak diyoruz ki, Yeter artık, vicdanınızın sesini dinletin. İşçimizin, işsizimizin, emeklinin, esnafın, sanayicimizin, çiftçinin ve asgari ücretlimizin feryadını duyun. Saadet Partisi olarak biz halkımızın sesine kulak veriyoruz. Türkiye’yi bölgenin yıldızı yapacak projelerle milletimize diyoruz ki, dev proje ve kadrolarla göreve hazırız. Milli Görüş sizi hiçbir zaman pişman etmedi. Gelin elimizi tutun hep beraber Türkiye’yi yeniden kuralım.” şeklinde basın açıklamasına son verdi.

17 Ocak 2020 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.030.668 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?