Adrese teslim ihale iddiası

Serdivan'da bulunan Sakarya Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi'nin salı günü yapılacak olan ihalesi öncesinde verilen ilandaki 6'ncı madde kafaları karıştırdı. Maddede yazanlar, ihale şartnamesini okuyan herkes tarafından bu şartlar adrese teslim ihalenin önünü açıyor demekten kendini alamadı.

Hakan Turhan
ARAŞTIRMA Hakan Turhan Tüm Haberleri

İl Sağlık Müdürlüğü'nce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Kantin Alanı Kiralama İşi için 9 Ocak'ta ilana çıkıldı. 3 yıllığına kiraya verilecek olan 78 metrekarelik kantin alanı için 54 bin TL fiyat belirleyen müdürlük, ihaleye girmek için ise bazı şartlar öne sürdü.

O şartlar arasında 6’ncı maddede yer alanlar ise ihaleye girerek kendilerine bir iş imkânı sağlamak isteyen vatandaşlar tarafından tepki çekti.

6’ncı maddeye göre ihaleye katılacaklardan 5 yıl içerisinde en az 1 yıl süreyle, en az 50 Üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi veya en az 100 yataklı Hastane Kantinine yönelik Tüzel veya Gerçek Kişi olarak Kantin/Kafeterya İşletmeciliği yaptığına dair belge getirmesi isteniyor.

Sakarya’da başka bir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bulunmuyor. En az 100 yataklı hastane ise Sakarya’da parmakla gösterilecek kadar az. Bu hastanelerin ihalelerini alan kişi sayısıda çok fazla olmayınca bu maddenin adrese teslim bir ihale olarak yapıldığı iddiaları ortaya çıkmaya başladı.

  İŞTE O İHALEYE KATILMA ŞARTLARI...

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bünyesindeki 75,88 m2 kiralama ihalesine katılabilmek için, isteklilerin;
1) Muhtarlıktan veya Nüfus Müdürlüğünden onaylı ikametgâh belgesini,
2) Gerçek Kişilerin T.C Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdan Fotokopileri (Gerçek kişilerin katılımında kesinlikle vekâlet ile ihaleye katılamaz, gerçek kişinin kendisi ihaleye katılmak zorundadır.) Esnaf ve Sanatkârlar Odasından ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış Sicil Tasdiknamesi veya Gazetesi,
3)Tüzel Kişilerin ise Vergi kimlik numarası veya Vergi Levhası,
4)Geçici teminatı yatırdıklarına dair makbuz veya Bankalardan alınacak Geçici Teminat Mektubu (Teminatı nakit yatıracak olan isteklilerin ihale saatinden önce Sakarya Halkbankası Adapazarı şubesindeki, TR 47 0001 2009 5850 0005 0001 78 IBAN nolu hesaba yatırmaları şarttır.)
5)Dosyanın satın alındığına dair makbuz.
6) Tüzel kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak İdare Merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından- ihalenin, yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerinin veya noter onaylı vekâletname ve vekâletnameye ait imza beyannamesi,İsteklilerin iş deneyim belgesi olarak, ihale ilk ilan tarihinden itibaren geriye doğru 5 yıl içerisinde kesintisiz en az 1 yıl süreyle, en az 50 Üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi veya en az 100 yataklı Hastane Kantinine yönelik Tüzel veya Gerçek Kişi olarak Kantin/Kafeterya İşletmeciliği yaptığına dair belgeyi (sözleşme imzaladığı kurumdan alınan belge veya sözleşme nüshasını) vermeleri gerekir.
İlgili Oda veya mesleki kuruluş gibi kurumlardan alınmış Oda Kayıt Belgesi (kantin İşletmeciliği, Kafeterya İşletmeciliği) veya Resmi Kurum ve Kuruluşlardan alınmış kantin işletmeciliği, Kafeterya İşletmeciliği vb. belgesini vermeleri gerekir
Sabıka kaydı. (Yüz Kızartıcı suçtan hüküm giymemiş olmak, Taksirli suçlar ile tescil edilmiş hükümler hariç olmak üzere hapis veya affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla kasıt ve nitelik zimmet, irtikâp, rüşvet, dolandırıcılık, sahtecilik, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlarda fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunanlar ve kamu haklarından yoksun bırakılanlar, terör örgütlerine iltibas ve iltisakı olanlar, cinsel taciz ve çocuk istismarcılığı.)
10)2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre yapılacak olan ihalelere girmekten yasaklı olmamak. (EKAP tan İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından kontrol edilecektir.)
11)2886 sayılı kanunun Komisyonların ihaleyi yapıp yapmamakta serbest olması başlıklı 29.maddesine istinaden; ‘Komisyonlar gerekçesini belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir’.
12)İhaleye katılacak olanların 250,00.-TL. Şartname ücretini yatırmaları zorunludur. İhaleye katılım gösterecek istekliler ihale öncesi sağlık tesisi idaresine başvurmaları halinde ilgili kiralanacak kantin alanlarını görebilir.
2886 SAYILI YASANIN 17.ve18 maddesi gereği İLANEN DUYURULUR.

19 Oca 2020 - 14:43 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

Muhabir Hakan Turhan

medyabar.com son bir ayda 3.451.337 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

39

Öylesine Birisi - Hastane başhekimine bir sormak lazım şartnameyi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 11:52
38

Sakaryali - Ne oldu sustunuz ihaleyi yazmiyonuz adres degistimi onu yassaydiniz iyiyidi ama merak etme baska basinda var bir sen degilsin ???

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 00:20
34

Sakaryali - Cok bilmissiniz yabunuda arastirin agrili feto dan atilmir birini sakaryada kimse kalmadimi da hala fotocilar sakar yada cilit oti yor kurum adama gore bir ihale hazir lamis ama bir sakarya li cikti oyunu bozdu yorum lari goriyim hani valilik aras tirsin den mis aras tirsin bu fetocuyu kim getirdi korudu hala polisler arkasinda ve bir agrili

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Ocak 22:03
33

Sakaryali - Bir haftatir yazilip çiziliyor dis hastenesi kantin adrese teslim diye bugun gercek cikti ortaye kurum feto cu fetodan polislikten atil mis birini getirip ihaleye sokup ona ver mek istedi ustelik sakarya polisi ozel korumasin da res.en adamin koluna girip koruma sagladi bunu kurum yaoti bilmemesi mumkundegil çünki girenlerin hepsi gebeseye sokuluyor simdi bunuda arastir adamsan hakan bey

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Ocak 21:57
32

Sadettin Rençber - bu haber ihbar kabul edilerek Valilik ve Savcılık tarafından gereği yapmalı ve kamuoyuna bir açıklama yapılmalı.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Ocak 18:20
30

Sakaryalı Vatansever.. - SANA BANA VERMEZLER TABIKIDE ADRESE TESLIM OLACAK YANDASLARI KAZANACAK ONLARDA KAZANACAK ..

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 15:54
28

Sakarya - Bu şartname ile seah , korucuk ve diğer hastanelerin ihale şartnamelerini bi karşılaştırın.böyle bir madde yok hiç birinde. Resmen tam adres olarak ihale edilmiş. Sakaryada kaç tane 50 yataklı diş hastanesi, veya 100 yataklı hastane varda onları işletmiş olması gerekecek ihaleye girebilmesi için?kamu malları aynı kişileremi gidecek sürekli?Yazıktırrr..

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 11:17
27

Veli - reel bilgilere haiz olmadan yapılan magazin haberciliğidir bunun adı. arkadaşım çantacılar gelıyor çöküyor sisteme .ver para ıhaleye girmemeyim diyorlar. başka nasıl engelleyebilirsiniz bu ve benzeri çörekçileri. sakaryalı olmadan gelsinler çöksünler öyle mi. bence size bu dedikoduyu kim üflemiş ise gidin ona kızın.

Yanıtla . 4Beğen . 12Beğenme 20 Ocak 10:43
31

Ensar - @Veli 27 nolu yoruma cevabı: internetten yaparsın ihaleyi kimse çökemez senin hoşuna gitti bu madde herhalde reeelci kamil seni.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Ocak 10:13
26

Senatör - yahu medyabar kardeş sen bile haber yaparken kuruma/kişiye göre haber yapıyorsun etme gözünü seveyim.

Yanıtla . 5Beğen . 11Beğenme 20 Ocak 09:51
25

Marko Paşa - Onu bunu bilmemde geçenlerde SEAH merkezde hasta ziyaretine gittim, kantinden birşeyler alayım dedim hediyelik , arkadaş memleketi arasan bulamazsın o kadar adi kalitesiz peçeteler sanırsın naylon, kolanyalar ne idüğü belirsiz arkadaş nereden bulursunuz bu kadar dandik ürünü fiyatları da az da değildi hani

Yanıtla . 26Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 09:40
24

sakarya5454 - daha öncede akp de aynı şeyler yaşanmıştı yıne adrese teslim milletın burdan yorumları ve tepkılerı sonu iptal edilmişdı sonra yıne başka adrese teslim olmuştu o gunler tarıh olarak çok yakın medyabar arşivlerınde vardır

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 08:51
23

Chatan - beyler show yapmayın o şartnameyi ağız diş kendi hazırlamamıştır yapılan bir ihaleden matbuu kopyalanıp yapılmıştır ihale varsa bir yerde fesat vardır yıllardır taahhüt işi yapmış biri olarak söylüyorum tabi yaptığın işi kollamak adına birşey yapmak fesat sayılıyosa fesat vardır herkes ekmeğinin peşinde ihaleli işlerdede iş böyle maalesef ben bıraktım kurtuldum allah sizide kurtarsın..

Yanıtla . 1Beğen . 7Beğenme 20 Ocak 08:48
19

Ah Sakaryam Ah - Aynı şartname diğer hastaneler İçin neden konmuyor alacak vatandaşın isminide yazın bu iş bitsin korkmayın

Yanıtla . 34Beğen . 3Beğenme 19 Ocak 21:24
18

DOĞRU TEKTİR - HASTAHANE DEYİNCE AKLIMA GELDİ GEÇEN YENİKENT HASTAHANESİNE MİDE BILANTISI İSTİFRA İSHAL ŞİKAYETİ İLE GİTTİM KAPIDAN İÇERİYE ZOR GİRDİK AYNI ŞİKAYETLE GELEN HASTA DAN GEÇİLMİYOR 50 KİŞİ VAR ÖNÜMÜZDE BAKTIK ÇARE YOK ÖZEL BİR HASTAHANEYE GELDİK ORASIDA KALABALIK SORDUM HASTALARA SİZİN ŞİKAYETİNİZ NEDİR GENELİ AYNI BİRDE DOMUZ GRİBİNİN BİR ALT VERSİYONU YAYGIN DEDİLER SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YADA B ŞEHİR BL BAŞK LIĞI SUDAN MI YADA HAVADANMI VİRÜSMÜ BİLEN YOK BU HALKA BİR AÇIKLAMA YAPMASI DOĞRU OLMAZMI SALGININ SEBEBİNİ YOKSA KENDİLERİNİN HABERLERİMİ YOK İLETİLMEDİMİ SAYGILARIMLA

Yanıtla . 17Beğen . 2Beğenme 19 Ocak 20:50
17

Mehmet - Tabi profesyonel kantinci olması laIm. Yoksa dışarda 1-1,5 liralık çayı nasıl 3 liraya satabilir başka. Diğer ürünlerin fiyatlarını saymıyorum bile. El insaf...

Yanıtla . 30Beğen . 5Beğenme 19 Ocak 20:10
13

Alidayı - ihaleyi alacak yandaşların adamları şimdiden habere laf atar yorumlar yapmış siz istiyorsunuz atv gibi olsun basın medya

Yanıtla . 34Beğen . 6Beğenme 19 Ocak 18:37
15

Vatandaş - @Alidayı 13 nolu yoruma cevabı: Yooo senin gibi kynların Fox u gibi olsun:)

Yanıtla . 4Beğen . 13Beğenme 19 Ocak 19:37
12

Mustafa - yorum yapanlar sanki bot gibi aynı ağızla yorum yapmışlar. kantincilik bir meslek ise sadece 100 yataklılar mı profesyonel kantinci oluyor ve böyle yerleri alan kimler işin başında duruyor. böyle şartname yaparsan bin kişiye sorsan art niyetlisindir. Sakarya sağlıkta ve belediyecilikte malesef AK partinin icraatlarının karşılığını göremedi.

Yanıtla . 24Beğen . 7Beğenme 19 Ocak 18:32
11

Adapazarlı - Hastane kantıncılıgı ozellıklı bır ıstır. Zannımca sadece bu ısı yapabılen kısılere ozel deneyım belgesı verılmelı. Haberınızı komple okudum hıc bır sorun yok. Abartmayın

Yanıtla . 4Beğen . 49Beğenme 19 Ocak 18:02
10

Ahmetlik - Yazık cook yazık medya üzerinden insanları karalamaya devam edin. Bu haberleri yapan yaptirinlara bakmak lazım. Acaba eskisi gibi istediği şekilde at mi oynatamiyorlar.

Yanıtla . 6Beğen . 37Beğenme 19 Ocak 17:57
09

Eminn - Ary niyetli haberleri yapmayin. Biktik artik sizden. Sanki turkiye de baska 100 yatakli veya 50 yatakli hastane yok mu. Bu sartlarda diger illerden de cok katilim saglanabilir.

Yanıtla . 5Beğen . 52Beğenme 19 Ocak 17:50
08

Sakaryalı - Saglik müdürlüğün yaptığı her isi karalamaya devam ediyorsunuz. Diger illerin şartnamelerine bir bakın. Tum iller ile ayni oldugunu goreceksiniz. Bu sartnamenin nedeni sadece hastane kanrinciligini yapabilecek kisilerin katilmasidir. Ama siz onuda bilmezsiniz ki.

Yanıtla . 8Beğen . 46Beğenme 19 Ocak 17:46
29

Hakan - @Sakaryalı 08 nolu yoruma cevabı: Arkadaşım bu yapılan tekelleşmedir, yasa ile ihale iptali anında olur, siz ne anlatıyorsunuz buraya herkes girebilir, sizin savunduğunuz zengin yesin fakir aç kalsın mantığından başka bir şey değildir.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 12:29
05

davut Sefer Eseriniz - başkana sorun o bilir her şeyi ona sormadan şartname hazırlayamazlar basına bir açıklama yapsın kendileri iyi bilir her şeyi geldıgı yerden tecrübeleri vardır .

Yanıtla . 22Beğen . 4Beğenme 19 Ocak 17:33
04

Zavalli - EVET SIKINTILI BİR ŞARTNAME OLMUŞ İŞLETMECİSİN KANTİN KAFETERYA İŞLETMECİSİ YETKİN BELGESİ OLMASI YETERLİ OLABİLİRDİ. 100 YATAKLI YENİKENT VE SEAH VAR DAR KAPSAMI VAR

Yanıtla . 26Beğen . 2Beğenme 19 Ocak 17:05
02

Rahmi - Şaşırdık mı şaşırmadık... DURMAK YOK YOLA DEVAM...

Yanıtla . 31Beğen . 4Beğenme 19 Ocak 16:02
06

davut Sefer Eseriniz - @Rahmi 02 nolu yoruma cevabı: fetocu suleyman cı ihaleci ler cirit atarsa sonuç bu ,ll başkanı da başarılarının devamını dilemiş kendisine zaten

Yanıtla . 11Beğen . 9Beğenme 19 Ocak 17:36
01

ismail ışıklı - Hangi ihaleleri adrese teslim değilki.Iş yapılır biter ihalesi arkadan gelir.Neler gördük neler.O yüzden anormal değil. Anormal olan bu maddeleri hazırlayan personelin kazanacak olandan aldığı avanta..

Yanıtla . 27Beğen . 3Beğenme 19 Ocak 15:32
07

Hastane - @ismail ışıklı 01 nolu yoruma cevabı: süper yorum

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 19 Ocak 17:36Anket Virüste vaka sayısının azalması için Sakarya'ya giriş ve çıkışlar kısıtlama getirilsin mi?