Karasu Limanı ithalat ve ihracatı arttırdı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy’u makamında ağırladı.

Büyütmek için resme tıklayın

26 Ocak Dünya Gümrük Günü vesilesiyle gerçekleştirilen ziyarette, Sakarya’nın ithalat ve ihracatı, Karasu Limanı ile yeni yatırımlara yönelik çalışmalara değinildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altuğ, “Kara gümrük kapılarında çok büyük bir yoğunluk var ve bu özellikle Avrupa’ya açılan kapılarımızda yaşanıyor. Yönetim kurulu üyesi olduğum Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş ile yaptığımız çalışmalarda ülkemizin sınır kapılarını daha işlevsel ve modernize etmeye gayret ediyoruz. Ancak ülkemizin stratejik konumu, 2 kıta'yı birbirine bağlaması, önemli ülkelere sınırı olması sebebiyle yoğunluk her geçen gün artıyor. Bu yoğunluğu Ro-Ro seferleri ile çözmeye çalışıyoruz. Karasu Limanımız da her geçen gün stratejik önemini artırıyor ve süreç ilerledikçe daha aktif ve işlevsel olacağına ve avantajları ile ön plana çıkacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy, Başkan Altuğ’un dünya gümrük gününü kutlayarak, “Dünya Gümrük Örgütü 26 Ocak 1952’de ilk toplantısını gerçekleştirdi ve o günden bu yana her yıl 26 Ocak günü dünyada gümrük günü olarak kabul edilir ve kutlanır. Türkiye olarak Dünya Gümrük Örgütünün kurucu üyeleri arasındayız.

2019 yılını ülkemiz açısından ihracatta rekor ile kapattık ve bunun her sene artması en büyük arzumuzdur. Karasu Limanımız ile ithalat ve ihracatta da etkimizi artıran bir il konumuna geldik. Sakarya’nın dünyaya açılan kapısı konumunda bulunan limanımız ile dünya ticaretinde de söz sahibi olacak bir konuma geleceğimize inanıyoruz ve bu konuda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.” dedi.

22 Ocak 2020 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?