İsrail ve ABD bayrağı yakıldı

AKM önünde İkra İlim ve Kültür Merkezi ve Anadolu Gençlik Derneği öncülüğünde ABD Başkanı Trumpın açıkladığı Yüzyılın Anlaşması planı protesto edildi.

Turgay Özbalkan
Turgay Özbalkan Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

 Grup adına basın açıklaması yapan Enes Berat Gürler'' ABDnin rüşvet karşılığında Filistin direnişini bitirmeye ve Filistin topraklarını İsraile peşkeş çekmeye çalıştığını belirterek Filistinlileri 50 milyar dolar para ve 1 milyon kişiye istihdam rüşveti ile kandıracaklarını sanıyorlar. Polis gücü Siyonistler tarafından yönetilen ordusu olmayan başkenti Doğu Kudüsün kenar mahalleleri olan bağımsız bir Filistin devleti kurgusu ile aklımızla alay ettiklerini sanıyorlar'' dedi.

Bu plana destek çıkan Suud ve Körfez monarşilerine sert tepki gösteren Gürler Amerikan uydusu olmayan ülkelerin birlik oluşturmasından başka seçenek olmadığını dile getirdi.

Tek başına Türkiye tek başına İran tek başına Pakistan tek başına Malezya Amerikan emperyalizmiyle başa çıkamaz. Ama İslam Birliği olursa ümmetin ve tüm dünya mazlumlarının kurtuluşuna giden yol açılacaktır. Emperyalizm ve Siyonizmin döktükleri kanda boğulacakları günler yakın olacaktır ifadelerine yer verilen açıklamada Müslümanların kavim ve mezhep ayrışmasından kurtularak vahdeti sağlaması gerektiğine dikkat çekildi.

Açıklamada hükümete de çağrı yapılarak ''Gelin İsrail ile tüm diplomatik ekonomik ve askeri ilişkileri keselim. Gazze ambargosunun kalkması şartıyla İsrail ile ilişkileri normalleştirme çabanızın ne kadar sonuçsuz kaldığını görüyorsunuz. Bu vebali kaldıramazsınız. Aklınızı başınıza toplayıp İsrail ile ilişkilerin topyekun kesileceği bir süreci başlatın'' denildi.

Gösteri yapılan duanın ardından ABD ile İsrail bayraklarının yakılmasıyla sona erdi.

KUDÜSÜN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN TEK YOL DİRENİŞTİR

BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

Dün gece Amerikada Beyaz Sarayda gerçekleştirilen bir sirk gösterisine şahit olduk.

Bu gösteride adları Trump ve Netanyahu olan iki soytarı Yüzyılın Anlaşması isimli komediyi oynadılar.

İsrail ile Filistinin anlaşması üzerine kurgulanan bu oyunda Siyonizmin tabiatı gereği İsrailin efendiliği ve Filistinin köleliği bir kez daha vurgulandı.

Filistinlileri 50 milyar dolar para ve 1 milyon kişiye istihdam rüşveti ile kandıracaklarını sanıyorlar.

Polis gücü Siyonistler tarafından yönetilen ordusu olmayan başkenti Doğu Kudüsün kenar mahalleleri olan bağımsız bir Filistin devleti kurgusu ile aklımızla alay ettiklerini sanıyorlar.

Kısacası İsrail yayılmacılığının yeni planını yani Arz-ı Mevud hayaline giden yolun yeni planını bu sirk gösterisinde gözümüze sokmaya çalıştılar.

Ortadoğuda direnişin güçlendiği son 40 yıla baktığımızda Amerika ve İsrail bölgemizi tamamen kendilerine ram edemediler ama kaosu tetiklediler.

Siyonist İsrailin hedefinin Nilden Fırata uzanan büyük İsraili kurmak olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ama bırakın büyük İsraili kurmayı Gazzede Hamasın Lübnanda Hizbullahın karşısında nasıl diz çöktüğünü de çok iyi biliyoruz.

Filistinin ve tüm İslam coğrafyasının kurtuluşuna giden tek yolun direniş olduğunu her zaman deklare ettik. Beyaz Saraydaki dün akşamki sirk gösterisi bize ümmetin kurtuluşuna giden yegane yolun direniş olduğunu bir kez daha teyit ettirdi.

Amerikanın ve İsrailin anladığı tek bir dil vardır o da direnişin dilidir.

Amerika ve İsrail ile barış olmaz. Kendilerini dünyanın rabbi ilan eden bu şeytani güçler ancak ve ancak direniş ile yenilebilir.

O halde

Gelin İsrail ile barış iki devletli çözüm 1967 sınırlarına dönüş gibi içi boş ve yanlış yaklaşım ve politikaları tamamen terkedelim. Filistinin kurtuluşunun İsrail urunun Ortadoğudan kazınması ile mümkün olacağını görelim. Gücümüz yetmez bahanelerinin arkasına sığınacağımıza Nice az topluluklar çok topluluklara galip gelmiştir ayetinin vaadine sığınalım.

Gelin İsrail ile tüm diplomatik ekonomik ve askeri ilişkileri keselim. Buradan hükümete sesleniyoruz. Gazze ambargosunun kalkması şartıyla İsrail ile ilişkileri normalleştirme çabanızın ne kadar sonuçsuz kaldığını görüyorsunuz. Allaha iman edenler şeytan ile uzlaşmazlar. Son günlerde İsrail ile ilişkilerin tekrar normalleşmesi için bazı gizli görüşmelerin yapıldığı haberlerini alıyoruz. Doğalgaz boru hattının Türkiyeden geçirilmesi veya başka bir sebeple de olsa şeytana meyletmek sizi bu dünyada da ahirette de gazaba düçar eder. Bu vebali kaldıramazsınız. Aklınızı başınıza toplayıp İsrail ile ilişkilerin topyekun kesileceği bir süreci başlatın.

Gelin ümmet olalım. Her türlü kavmi ve mezhebi tefrikayı reddederek ümmet bilincini kuşanalım. Amerika ve İsrailin en çok fayda sağladığı ya da fitne tohumlarını ekme fırsatı bulduğu yumuşak karnımız kavmi ve mezhebi ayrışmadır. Türk Kürt Arap Acem farklı kavimlerden olmamız Sünni Şii Selefi farklı mezheplerden olmamız doğaldır. Farklılıklarımızı tefrikaya dönüştürmek isteyen Amerika ve İsraile asla fırsat vermemeliyiz. Hangi kavim ve mezhepten olursa olsun Müslüman Müslümanın asla rakibi veya hasmı değildir. Kim ki ümmet içinde ayrışmayı körüklüyorsa bilin ki o bu ümmetten değildir haindir.

Gelin İslam Birliğine giden yolu açalım. Erbakan Hocamızın hayatını adadığı bu ideali gerçekleştirelim. Amerikan uydusu olan ülkeler haricinde bu birlik sağlanabilir. Unutmayalım ki tek başına Türkiye tek başına İran tek başına Pakistan tek başına Malezya Amerikan emperyalizmiyle başa çıkamaz. Ama İslam Birliği olursa ümmetin ve tüm dünya mazlumlarının kurtuluşuna giden yol açılacaktır. Emperyalizm ve Siyonizmin döktükleri kanda boğulacakları günler yakın olacaktır.

Gelin Beyaz Saraydaki sirk soytarılarına güvence veren el veren Suudi ve Körfez monarşilerini lanetleyelim. Amerikan uydusu bu hainlerden gelen her türlü haberin fitne amaçlı olduğunu dikkate alalım her türlü yardımlarını arka planında ihanetin olduğunu bilerek reddedelim. Bu ülkeleri yönetenlerin Amerikada devşirilmiş kişiler olduğunun farkında olalım.

Gelin Amerikanın ya da NATOnun ülkemizdeki üslerinin kapatılması için tüm halkımızı harekete geçirelim. Hükümet üzerinde baskı oluşturalım. Bu üslerin birer askeri üs olmanın dışında fesat üsleri olduğunu da unutmayalım. 15 Temmuz darbe girişiminde bu üslerin FETÖ için nasıl çalıştığını hepimiz biliyoruz. Amerikan üsleri kapanmadığı sürece bölgemizde barışı hayal dahi edemeyiz.

Aziz Filistin dostları

Özgür Kudüs için Filistin halkıyla dayanışma için İslam ümmetinin izzeti için bir kez daha ayağa kalkarak Siyonist İsraile ve onun doğal müttefiki Büyük Şeytan Amerikaya karşı sesimizi yükseltmek kararlılığımızı yinelemek için burada toplandık.

Rabbimize Kudüs özgürleşip İsrail uru Ortadoğudan silininceye kadar mücadelemize devam edeceğimize dair verdiğimiz sözü bir kez daha haykırmak için bir araya geldik.

Kudüs ümmetin önündeki en merkezi en hayati sorundur. Kudüs özgürleşmediği sürece İslam coğrafyasında huzur tesis edilemeyecektir. Kudüsün özgürleşmesi siyonizmin ve emperyalizmin İslam coğrafyasına dönük hain emellerinin bertaraf edilmesi bir diğer deyişle ümmetin özgürleşmesi demektir.

Bugün Filistin davasından söz edebiliyorsak bunu tankların karşısında elinde taşlarla direnen Filistinli gençlere siyonistlerin ağır silahlarına uçaklarına rağmen bulunduğu mevzileri terk etmeyen Filistinli mücahitlere şehadeti şiar edinmiş tüm Filistin halkının direnişine borçluyuz.

Kudüs bize izzetin teslimiyette değil direnişte olduğunu ispatlamıştır. Direniş ise özgürlüğün kafesleri genişletmek değil parçalamak olduğunu öğretmiştir. O halde Kudüse sahip çıkmak böyle bir direniş bilincini diri tutmaktır.

Gün kutsal mescidimiz ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa kutsal beldemiz Kudüs için birlik olma ve ayağa kalkma günüdür.

Gün coğrafyamızdaki akan kanı durdurmak ve silahı birbirimize değil Siyonistlere ve emperyalistlere çekme günüdür.

Gün Amerika İsrail ve işbirlikçilerine karşı tüm cephelerde boykot uygulama günüdür.

Sakarya halkı olarak Kudüs Mescid-i Aksa gibi kutsallarımızı korumak Filistin davasının her daim yanında yer almak noktasındaki kararlılığımızı sürdüreceğimizi bu meydandan bir kez daha deklare ediyoruz.

Buradan Filistin için mücadele eden Haması İslami Cihadı Filistin Halk Kurtuluş Cephesini ve Hizbullahı selamlıyoruz.

Buradan Filistin için canlarını veren Şeyh Ahmet Yasini Abdulaziz Rantisiyi Fethi Şikakiyi Abbas Musaviyi İmad Muğniyeyi Mavi Marmara şehitlerini ve isimlerini tek tek zikredemediğimiz bütün şehitlerimizi selamlıyoruz. Şehitlerimize sadakatimizi sonuna kadar sürdüreceğimize ve onların yolundan ayrılmayacağımıza Allah adına and içiyoruz.

Rabbimiz

Bizi onura ve özgürlüğe layık olanlardan eyle Bizi hakka ve tarihe şahitliğini namus bilenlerle direnenlerle birlikte yaşat ve onlarla birlikte dirilt. Ümmeti büyük ve küçük tüm şeytanların tuzaklarından dost kılıklı düşmanlardan muhafaza eyle. Bölgemizdeki direniş hareketlerine yönelik tuzak kuranları kahreyle

Rabbimiz

Bölgemizin tüm Müslümanlarını ve dünyanın tüm mazlumlarını arzına varis kıl müstekbirlerin saltanatlarını bizim ellerimizle devir zalimlerden intikamına bizleri memur et. Hepimizi özgür Kudüste Mescid-i Aksada kurşunla kaynamış saflar halinde aynı secdede buluştur.

Yaşasın özgür Kudüs

Yaşasın mazlumların dayanışması

Yaşasın İslami direniş

İkra İlim ve Kültür Merkezi

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi

29 Oca 2020 - 22:00 - Güncel --- Okunma

Muhabir Turgay Özbalkan

medyabar.com son bir ayda 3.279.093 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

10

Demir - Ula İran da her gün o bayrakları yakıyorlar ne oluyor İran uçak düşürüyor 170 masum vatandaş öluyor bu sefer halk ayaklanıyor ne oluyor 45 İran vatandaşı öluyor .hiç duydunuzmu İsrail veya ABD vatandasının ölduğunu yine müslüman halk öluyor . Dünya harıtasına bakın nerde insanlar ölüyor müslüman ulkelerde nerde ayaklanma var müsüman ülkelerde neresi fakir yine buralar.nerde soygun hırsızlık ırza geçme kadın satıcılığı çocuk evlilikler hep bu ülkelerde bende bir muslüman olarak ne zaman uyanacaz. nezaman dünya gerçeklerini görecez

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Ocak 13:08
09

Muhammed - CONVERSE MARKA AYAKKABI GİYİP AMERİKAN BAYRAĞI YAKMAKTA İLGİNÇ !

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 30 Ocak 12:24
07

Chatan - böyle aktiviteleri hep kuytu köşelerde görüyoruz versenize ulusal basına ben mesela sayfanın linkini bir çok ulusal haber sayfasının iletişimine paylaştım inş tvyede cıkarda izleriz hep birlikte ama hiç sanmam bedavadan kuru gürültü işte boş yapmayın

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 11:05
05

ATS - bayrak yakmak ne ya savaş sebebi dünyanın her hangi bir yerinde bizim bayrağımız yakılsa yeri yerinden oynatırız.eminim filistin halkı durumdan bizim kadar rahatsız değildir.sen mabadındaki donu bile adamlardan alacaksın sonra bayrak yakacaksın yok öyle kuru gürültü ceplerinizdeki elmalı telefonlara verdiğiniz paralarla adamlar bir filistin alır zaten

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 10:03
04

mezun - Ben 10 yıldan uzun süredir evime İsrail meşeli ürün sokmuyorum. Böyle bayrak falan yakmıyorum ama onlara da bir kuruş benden gitmemesi için elimden geleni yapıyorum. İsrail bayrak yakana mı üzülür yoksa o kalabalığın hatta tüm Türk milletinin İsrail menşeli ürünler tüketmemesine mi? Kahve muhabbeti yapmayalım. Bir şeye tavır koyacaksak işe yarar şeyler yapalım. Yaktığın İsrail bayrağına bile para veriyorsun. O bile belki İsrail'den geliyor. O kızdığımız İsrail akıllı olduğu için böyle güçlü oturduğu yerden laf yaptığı için değil.

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 30 Ocak 09:24
06

Murat - @mezun 04 nolu yoruma cevabı: burada olanların hepsi boykot konusunda hassaslar emin olabilirsin.zulme dikkat çekmek dediğimiz bir şey var. var olan küresel bir soykırımı insanların zihninde gündemleştiriyoruz. peygamberin hayatına bakarsan ne demek istediğimi anlarsın

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 10:11
03

Hadiisraile - Burada kendinizi paralayıp görüntü kirliliği yaratmayın. Gidin israile çarpışın.

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 09:12
02

A.ö - Eyvaaaaaaaaa İsrailde Amerikada şimdi öle korkmuşlardırki Türkiyedeki tüm üslerini kapatıp kaçar giderler ülkelerine.Yahu yurdun dörtbi köşesinde tamam yakın yıkın ama ne amrikalıların ne de ziyoniz isralillilarin hiç tınladığı yok yahu zir hali hazırda ülkemizde tüm üsleri faall ve hallerinden son derecede mutlu ve de memnunlar artı bir çok tsk mensubu subay assubay paşa maşa ne carsa,Amerikada Pentagonlarda eğitim almalara devam ediyorlar nolcak bu iş böle bayrak mayrak yakmayla?barıp çayırmayla?mı düzelcek ortadoğu?te işte kominiz ruslar ve de amerikalılarla danışmadan ortadoğuda hiç bir yapabiliyormuyuz?Şama girdebilecekmiyiz yada İsraille savaşabilecekmiyiz arkalrında amerika varken he????????????????

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 08:03
01

Adı Yok - Haberin hiçbir cümlesini okumadan yazdığım bir düşüncedir.Amma velakin yazacak olsam bir kitap olur özetin de özeti şudur.halin vaktin yerinde ise cevrendekilere sahip çıkamıyor isen ihtiyacın 1 ev ise senin 2 evin var ise ve sen bu 2.ci evini maddiyata dönüştürüp cebine sokuyor isen düşün düşün düşün düşün.Olay bu kadar nettir kardeşim. Nizam-i alem nizam-i alem...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 22:19

Manzaralı,Havuzlu,Eşyalı ve Kiracılı 1+1 Daire

EN ÇOK TALEP GÖREN SİTELERDEN 1+1 850 TL NET KİRA GETİRİLİ SATILIK DAİRE DAİRE ÖZELLİKLERİ >1+1 50 m2 >Eşyalı , Doğalgaz Kombi mevcut >1 yıllık...

0(264) 273 54 50 MARS GAYRİ̇MENKUL

SERDİVAN'DA SATILIK TRİPLEKS

220 M2 arsa üzerine temel 85 m2 3 kat tripleks bahçe içi müstakil konut. Granit yerden ısıtma 4+1 bağımsız mutfak 2 banyo, ayrı giyinme odası, kiler,...

TURSAT GAYRİMENKUL

ERENLER'DE SATILIK TRİPLEKS

Erenler Bağlar Mahallesi Gökay Villaları Sitesi'nde 170 m2, 4 + 1 tripleks. 2 banyo, her katta tuvalet. Bahçeler bağımsız. Kendine ait garajlı, doğal...

TURSAT GAYRİMENKUL

GÖL MANZARALI ARSA

Sapanca İlmiye Mahallesi'nde 10+10 imarlı 6 dönüm arsa 4 milyon TL.

TURSAT GAYRİMENKUL

INFINITE CONCEPT

‘Enerjiniz güneşten, daireniz bizden’ sloganıyla yapılan INFINITE CONCEPT Serdivan, iki alışveriş merkezi arasında 25 bin m2 alanda 36 daireden oluşan...

TURSAT GAYRİMENKUL

Tekeler Mahallesi'nde Satılık dubleks

Tekeler Mahallesi’nde Boğaziçi Koleji karşısında site içi 138 m2 3+1 dubleks. Amerikan mutfak, 2 tuvalet, bir banyo. Önünde kendine ait bahçe.

TURSAT GAYRİMENKUL

Adapazarı merkez satılık bina

Adapazarı Orta Mahalle Mahmud’un fırınının arkasında 3 artı teras katı olan bina komple satılık. 160 m2 arsa üzerinde her katı 98 m2 olan 2+1 daireler...

TURSAT GAYRİMENKUL

Sapanca'da satılık daire

Sapanca merkezde sahile yürüme mesafesinde 3+1 daire satılık. 117 m2 iskanı alınmış sıfır daire 375.000TL.

TURSAT GAYRİMENKUL

INFINITE CONCEPT

‘Enerjiniz güneşten, daireniz bizden’ sloganıyla yapılan INFINITE CONCEPT Serdivan, iki alışveriş merkezi arasında 25 bin m2 alanda 36 daireden oluşan...

TURSAT GAYRİMENKUL

Akyüz Gold Serdivan

Serdivan’da iki AVM arasında merkeze yakın mesafede konumlanmış 18 daire, iki ana giriş ile birlikte site içerisinde yeraltı otoparkına sahip rezidans...

0530 6553183 TURSAT GAYRİMENKUL


Anket Olaganüstü kongre kararı alan Sakaryaspor'da sizce başkan kim olsun?