SUBÜ'de otomotiv araştırma merkezi kuruldu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kendi bünyesinde Otomotiv Teknolojileri Uygulama Ve Araştırma Merkezi kuruyor.

Alınan bilgilere göre Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kendi bünyesinde Otomotiv Teknolojileri Uygulama Ve Araştırma Merkezi kurma çalışmalarını tamamladı.

Kurulan yeni otomotiv araştırma merkezinde otomotiv yakıt testi, egzoz emisyon testi, motor performans testi, güç aktarma organları mühendisliği, ölçme kontrol testi, yorulma testi, otomotiv mekatroniği, hibrit taşıt teknolojileri, yakıt pilleri, otomotiv şasi mühendisliği, konvansiyonel ve alternatif içten yanmalı motor yakıtları için yanma analizi, gürültü testleri, otomotiv elektrik ve elektroniği, ağır vasıta teknolojileri ve benzeri otomotiv mühendisliği ve teknolojileri konularında bilimsel araştırmalar yapılacak.

Otomotiv Teknolojileri Uygulama Ve Araştırma Merkezi ayrıca uygulama, analiz yapma ve projeler için gerekli test ve ölçümlerini de gerçekleştirecek.

03 Şubat 2020 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.469.064 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?