Ve...TÜVASAŞ tarih oldu Raylı sistemlerde yeni bir şirkete katıldı

Bir süredir diğer iki demir yolu şirketi ile birleşeceği konuşulan TÜVASAŞ bu gün itibari ile kapandı. Demiryollarına ait üç demiryolu şirketi birleştirilerek TÜRASAŞ oldu.

Demiryollarına ait raylı sistem sanayisindeki 3 şirket, bugün yürürlüğe giren kararla tek şirkete dönüştürüldü.

‘Kamu iktisadi Teşekkülleri’ olarak bilinen, Devletin sahibi olduğu ve aynı ana alanda faaliyet gösteren şirketleri, tek elden yönetilmesi ve güçlü yapıya kavuşturulması için birleştirildi.

Karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararnameyle bugün yürürlüğe girdi.

Açıklanan karar ise şu şekilde duyuruldu...

TÜRKİYE RAYLI SİSTEM ARAÇLARI SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİNİN
KURULUŞUNA İLİŞKİN KARAR

MADDE 1- (1) Bu Kararın amacı, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketinin kurulmasına ilişkin hususların düzenlenmesidir.

MADDE 2- (1) Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD)'nün bağlı ortaklıkları olan Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A. Ş. (TÜDEMSAŞ)'nin birleştirilmesi suretiyle, iktisadi devlet teşekkülü olarak Türkiye Raylı · Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ)'nin kurulması kararlaştırılmıştır.
(2) TÜRASAŞ'ın ilgili olduğu bakanlık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığıdır.
(3) TÜRASAŞ'ın merkezi Ankara'dadır.
(4) TÜRASAŞ'ın amacı, faaliyet alanı ve görevleri, organları, sermayesi ve diğer ilgili hususlar ana statüsünde belirlenir.
İptal ve ihdas edilen kadrolar
MADDE 3- (1) TÜRASAŞ'ın ticaret siciline kaydolduğu tarih itibarıyla; ekli listede yer alan kadrolardan (A) sütununda belirtilenler iptal edilmiş, (B) sütununda gösterilenler ihdas edilmiş ve 22/1 /1990 tarihli ve 3 99 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin ilgili bölümleri buna göre değiştirilmiştir. 

MADDE 4- (1) Diğer mevzuatta TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'a yapılan atıflar TÜRASAŞ' a yapılmış sayılır.

Geçiş hükümleri
GEÇİCİ MADDE 1- (1) TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ın tüzel kişilikleri, TÜRASAŞ' ın ticaret siciline kaydolduğu tarihte sona erer. Tüzel kişilikleri sona eren söz konusu şirketlerin tüm hak ve yükümlülükleri, taşınır ve taşınmazları ve personeli ile 3 üncü madde kapsamında iptal edilenler hariç olmak üzere dolu-boş kadro ve pozisyonları TÜRASAŞ'a devrolunur ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) ve (Il) sayılı cetvellerin ilgili bölümleri buna göre değiştirilmiş sayılır.
(2) TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ın taraf olduğu dava ve icra takipleri, ticaret siciline kaydolduğu tarihten itibaren TÜRASAŞ tarafından yürütülür.
(3) TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ'ta genel müdür kadrolarında bulunanların görevleri, TÜRASAŞ'ın ticaret siciline kaydolduğu tarihte başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın sona erer.
(4) TÜRASAŞ'ın kurulmasına ilişkin gerekli iş ve işlemler, bu Kararın yürürlük tarihinden itibaren üç ay içinde tamamlanır. TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ personelinin unvan, görev, yetki ve sorumlulukları; TÜRASAŞ'ın ticaret siciline kaydolduğu tarihe kadar mevcut haliyle, tescil tarihinden itibaren TÜRASAŞ'ın ana statüsünde belirlendiği şekliyle devam eder:

Yürürlük
MADDE 5- (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
Yürütme
MADDE 6- (1) Bu Karar hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Bu karar sonrasında TÜVASAŞ'ta bulunan 19 üst düzey yönetici kadrosuda iptal edilmiş oldu. 

İşte iptal edileb o kadrolar...

# TÜRASAŞ İLE İLİŞKİLİ:

04 Mar 2020 - 09:11 Sakarya/ Adapazari- Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.297.334 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

45

Eminoğlu - Tüvasaş şu anda üretimde çalışıyor,üretiyor fabrika kapanmayacak inşallah da kapanmadan devam eder herkes işine gücüne bakar ekmek kapısıdır kapanmasın tabikide ; burası güzel,aklımda deli sorular.Çumhurbaşkanı 1 gecede 1 kerede tek başına bu birleştirme kararını aldıysa,bu fabrika için ve benzeri fabrikalar için başka kararlarda alabilir mi? Bu kararı neden aldı ? Türasaş varlık fonuna mı devredilebilir hale mi getirildi?Yarın öbür gün Tank palet fabrikası gibi özelleştirilebilir Mİ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Mart 11:30
44

Sakaryalı - insanların aklıyla alay ediliyor yok çok iyi olmuş vb. okuyun o kararı genel müdür 1 adet, genel müdür yardımcısı 4 adet vb. gidiyor bunlar artık yok Sakarya da bir genel müdürlük vardı kapatıldı, eskişehire bağlandı. yarın eskişehir deki genel müdür işçi sayısı çok 50 tanesi eskişehire tayin gelin der mi der, yani artık sakarya daki fabrikanın idaresi eskişehir den olacak, çay kur genel müdürlüğü rize de kapatıp giresun a bağlayın bakalım ne oluyor, iyi bir şeymiş gibi anlatılması garip hiç değilse susun ne seviniyorsunuz?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Mart 09:14
43

Kayserili - Tüvasaş ın kapandığı falan yok. Tüvasaş olarak üretmeye, bu ülkenin ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Yurtdışından milyonlarca euro ya boktan vagonları almak yerine kendi milli vagonlarımızı üretiyoruz. “Çalışmıyorlar” diyenler ; her ay tcdd ye teslim edilen vagonlara bakabilirler.

Ayrıca ürettiğimiz milli tren ve diğer vagonların parçalarını tamamen yerli firmalardan, yani bu şehrin gözde fabrikalarından temin ediyoruz. belki de sizin çalıştığınız fabrikadandır.Anlayacağınız dolaylı olarak binlerce istihdam sağlıyor bu şehre tüvasaş ve milyonlarca nakit girişi sağlıyor. Kapanmasına sevinmeden önce iki-üç defa düşünün. Hala bunu okuyup da kapanmasını isteyen varsa ya vatan hainidir ya da feci şekilde karın darlığı vardır.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 05 Mart 08:53
40

Acıyorum.... - Beyler tüvasaşa sallamadan önce bu haberin ilgilendirdiği diğer iki şehir olan Eskişehir ve Sivas ta çıkan haberlere bir bakın orada çalışan değil o şehirlerde yaşayan insanlar fabrikalarına nasıl sahip çıkıyor haberi nasıl sunuyor

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 04 Mart 16:39
38

Emekli̇ A & K - 1961 de adı ADF Adapazarı Demiryolları Fabrikasıydı,1975 de ADVAS Adapazarı Vagon Sanayii,1986 yılında TÜVASAŞ Türkiye Vagon Sanayii A.Ş olarak günümüze kadar şehrimizde ayakta kalan tek kamu fabrikası şimdi de adı bir kez daha değişerek TÜRASAŞ olmuş size ne be eyyamcı kardeşlerim. Üretime başladığı yıldan beri,aileleriyle birlikte 20-30 bin hemşehrimize ekmek yedirmiş ve yedirmeye devam ediyor. Bu fabrika sayesinde geçimini sağlayan sanayicisi,esnafı,şöförü binlerce hemşehrimiz var. Yıllarca yok kapatılacak,yok taşınacak,yok satılacak diyerek ellerinizi ovuşturarak bekliyorsunuz ey eyyamcılar. Daha çook beklersiniz. Şeker fabrikasının, Ziraii Donatım fabrikasının kapanması elinize ne geçirdi, Tank Palet fabrikasının özelleşmesi çok mu hoşunuza gitti. Neden bu çekememezlik,neden bu kıskançlık,neden bu kamu düşmanlığı? Hepimiz bu şehrin ekmeğini yiyiyoruz. Ayıptır,günahtır,yazıktır. O fabrikada çalışmayan,yatan işçi,memur varsa hesabını zaten verecektir. Size mi kaldı yargılamak. Yukarıda ALLAH var. Sizde kim oluyorsunuz?

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 04 Mart 16:11
36

Karapara - Maksat belli üç firmayı birleştirip tek çatı altında satıp paraları Amerikaya göndermek.

Yanıtla . 15Beğen . 4Beğenme 04 Mart 14:27
34

SEDAT DAGKESEN - 01.01.2020 de ben bunun olacagini yazmistim...AKTROLCULER KINA YAKIN...!

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 04 Mart 14:01
37

Mert Korkmaz - @SEDAT DAGKESEN 34 nolu yoruma cevabı: Sedat sen ne demiştinde ne oldu bizleri bilgilendirirmisin?

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 04 Mart 15:59
31

Goralı - iŞİN ASLI şöyle .TCDD ye BAĞLI ESKİŞEHİR ,SAKARYA VE SİVAS fabrikalarını TEK BİR ŞİRKET ALTINDA TOPLAYARAK DAHA BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR YAPI OLUŞTURMAK ADINA YAPILMIŞ BİR ÇALIŞMAYI FABRİKA KAPANDI BAŞLIĞI İLE SUNMAK 40 TİLKİNİN AKLINA GELMEZ. MEDYABAR SENİN Kİ HABERCİLİK DEĞİL SİYASET

Yanıtla . 3Beğen . 11Beğenme 04 Mart 13:11
27

E.s.@ Sakarya - KART BASMA DÖNEMİ DE BİTSİN. BURADA ÇALIŞIP İŞE GELMEYEN SADECE KART BASANLARA SESLENİYORUM. İŞE GELİP BİR VİDA SÖKMEDEN ÇIKANLARA SESLENİYORUM. UNUTMAYIN YANINIZA KALMAYACAKTIR.

Yanıtla . 7Beğen . 9Beğenme 04 Mart 12:40
26

Sakaryalıusta - 52 adet dörtlü dizel tren setlerini, Elazığa depremde gönderilen 56 adet personel vagonlarının imalatını, şuan yapımı devam eden 56 set 280 vagon milli tren projesini, yataklı ve yemekli yolcu vagonu imalatı ve bunların hepsinin hafif ve ağır bakımını bu şehrin bir değeri olan TÜVASAŞ Sakarya halkı ile beraber yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Tüvasaş kapanırsa kına yakarsınız. kulaktan dolma bilgilerle konuşmayın. kötü yorum yapanların zihniyeti bellidir...

Yanıtla . 13Beğen . 3Beğenme 04 Mart 12:29
25

Astala Vista - Ethem Sancağı Göklere Çıkaranlar Gün Gelecek Reza gibi Olacak Yazık Çok Yazık

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 04 Mart 12:17
23

Tank_ray - Türasaş (Tüvasaş,Tülomsaş,Tüdemsaş) özerk kuruluş vatana millete hayırlı olsun. Bundan böyle Türasaş'ta çalışanların kadroları DPT'den alınarak tamamen Ankara merkezli olacak. Türasaş, kendi nitelikli personelini kendisi belirleyecek ve dilediğinin işine son verecek ve alacak. Nitelikli personel alımını kendisi yapacak. Mevcut kadroyu nasıl değerlendirecek belirsiz. Umarım, aile şirketi olmazda, umarım yeni oluşacak misyon ve vizyonuna uygun yapılanmaya gidilir.Ancak, bu şekilde dünyaya yarışır hale gelir. İnşallah siyasi torpil kalkar.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 04 Mart 12:12
41

grkm - @Tank_ray 23 nolu yoruma cevabı: Dpt lav edildi bilginize .

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 04 Mart 16:39
22

Sakarya - Akp nin Sakarya iline bir kazığı daha sonuçları zamanla çıkacak çalışan Arkadaşlarıma Allah kolaylık versin. İnşallah sonuç kötü olmaz. Siz hala desdekleyin bırakın sizi yok edenleri

Yanıtla . 9Beğen . 3Beğenme 04 Mart 12:10
21

Gozlemeci - TÜVASAŞ DÜN VE BUGÜN OLDUĞU GİBİ DİMDİK AYAKTADIR. . ORDA ÇALIŞIP DA KÖTÜLEYENLER YEDİĞİ KABA PİSLEYENLERDİR.. TÜVASAŞIN SADECE ADI TÜRASAŞ OLMUŞTUR VE BİRLEŞEREK GÜCÜNE GÜÇ KATMIŞTIR.TÜVASAŞIN KAPANMASINI İSTEYENLER DAHA ÇOK BEKLERLER.

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 04 Mart 12:07
20

Vagoncu54 - tuvasas işçiyim bizim niye haberimiz yok ama.bu medyabar yıllardır aynı senaryoları yapıyor yalanlar yalanlar Sakarya sehir tiyatyolarinda çalışsanız daha iyi olur çok gülüyoruz komedi ustaları sizi?

Yanıtla . 15Beğen . 13Beğenme 04 Mart 11:46
29

Goralı - @Vagoncu54 20 nolu yoruma cevabı: MEDYABAR ın işi algı yaratmak . Doğru yanlış önemi yok onlar için.

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 04 Mart 13:05
17

cozcoz - 6 yıl önce bir arsa aldım.

Mirasçılardan birisi Tüvasaş da çalışıyordu.

Tapuda imza atması için kadını 2 hafta aradım.

Gidiyorum, fabrikada sabah kart basmış, ancak orada değil.

Tam bir çiftlik, lojmanların durumundan belli değilmi?

Lojmanı ele geçiren 20 yıl oturuyor, inanmayan incelesin.

Yanıtla . 18Beğen . 12Beğenme 04 Mart 11:16
35

Memur - @cozcoz 17 nolu yoruma cevabı: Kapansın da rahatlayın, buradan gelen maaşlar esnafın cebine inmesin şehirde para dönmesin burada çalışan kira ödemesin ailesiyle para harcamasın, Kapanırsa Veya satılırsa işçiler haklarıyla başka illere dağılır yine maaşını alır hepsi tcdd kadrosunda süresiz işçi. Olan şehrimize olur. sakaryalı demeye utandığım senin gibi birçok insan gerçekten çok fesat, sırf senin menfaatin yok diye atıfta bulunuyorsun bilgin yok ve cahilsin, kart basmazsan ücretin kesilir, lojman hakkı işçilerin zaten yok varsada oturan istisnai bir durumdur, 20 sene oturan da yok adam zaten emekli olur o kadar zamanda abartma yani. İçeride yapılan işin değeri işçilerin aldığı maaştan çok daha fazlası, özel firmaların eline düştüğünde bu sektör bedava olmuyacak, askeri ücret alacaksın, devlet 3 ödediği tuvasaşa aynı işte firmaya 10 ödeyecek. Ama müstahak kapansın bu fabrika, arsasıda idlib park olsun.

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 04 Mart 14:26
30

Vagoncu - @cozcoz 17 nolu yoruma cevabı: O LOJMANLARDA OTURAN MÜHENDİSİN KORUCUKTA EVLERİ VAR VE HALA İHTİYACI OLMAMASINA RAĞMEN LOJMANDA OTURMAYA DEVAM EDİYOR

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 04 Mart 13:06
16

Rıza - Ne tüvasaşmış arkadaş be ilimizdeki kamu fabrikasını çekemiyorlar oradaki insanlar aldıkları parayı esnafa götürür esnaf bile çekemez senelerdir Bi bitmedi yok yatıyorlar yok mangal yok film sanki adam içerse görüp yazıyor bunları yazık yazık zoruna gidiyor kesin tanıdığı var herhalde içerse çekemiyor bakıyor insanlar işsiz kalsın sokakta kalsın sevinecek yıl 2020 haberin varmı ne mangalı ne filmi.

Yanıtla . 17Beğen . 8Beğenme 04 Mart 11:12
12

Tüvasaş Li - Bu Sakarya'nın basınınıda insanınıda anlamak mümkün değil.Taşınsın diye yırtındınız beceremediniz şimdi de kapansın özelleşsin diye yırtınıyorsunuz TÜVASAŞ kadar kafanıza taş düşsün! Ne Eskişehir de nede Sivas ta kimsenin fabrikasıyla bir zoru yok.Bizim bu nankörlüğüzün nedeni nedir bilmiyorum.Adının önemi yok biz çalışıp üretmeye milli treni yapmaya devam ediyoruz kıskananlar ise kınamız mevcut gönderebilirim.

Yanıtla . 27Beğen . 6Beğenme 04 Mart 10:43
32

SEDAT DAGKESEN - @Tüvasaş Li 12 nolu yoruma cevabı: ANLAMAZLAAAAAAARRRRR...20 SENEMI TANK PALETE VERDIM.ISTIFA ETTIM SIMDI ALMANYADAYIM ISIM GUCUM HERSEYIM VAR COK SUKUR.BU ISCI DUSMANLARININ COXUKLARIDA INSALLAH ASGARI UCRETLE SURUNUR !!!!

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 04 Mart 13:22
11

toprak - acilen özelleşmesi lazım...Yatıyorlar arkadaşın dediği gibi mangal partileri var... Reis şuraya bir el at lütfen...

Yanıtla . 13Beğen . 25Beğenme 04 Mart 10:42
33

Samet - @toprak 11 nolu yoruma cevabı: He mangal partisi yapıyoruz gel kendin sanada yedirelim mangaldan mayısda yerli tren çıkınca cb gelince bağırır söylersin

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 04 Mart 13:38
08

Mühendis - Tamamen boşa giden paralar ,yatan insanlar , özelleştirilmesi gereken biryer varsa Türkiyede ilk burası olmalı , işçi arkadaşlarımızın film saatleri var gün içerisinde, mangal vakitleri var , kendilerinin belirlediği,

İçeride çalışanlr birbirine kahve içmeye ziyarete gidiyor ,

Saçlarını orada arkadaşına ördüren bile tanıdım.

Devletin malını bu kadar sömüren bir kurum başka yoktur inşallah, yazık.

Yanıtla . 32Beğen . 47Beğenme 04 Mart 10:32
24

Y.mehmet - @Mühendis 08 nolu yoruma cevabı: Belliki fabrikanın memur personelisin. Köpek bile yediği kaba pisletmezken senib bu yalan yanlış yazdığın şeyler nasıl bir aile terbiyesi aldığının nasıl bir çalışma ahlakına sahip olduğunun (mühendis çalışmazsa işçi üretemez ki fabrika işçisi olarak sizin işinizide biz yapıyoruz) kanıtıdır. Söylenecek çok şey varda bizde aile terbiyesi var.

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 04 Mart 12:15
18

Bi̇ri̇si̇ - @Mühendis 08 nolu yoruma cevabı: Senin yaran büyük galiba, yoksa fetöden ihraç olanlardan olma sakın.

Yanıtla . 16Beğen . 4Beğenme 04 Mart 11:28
13

muroo - @Mühendis 08 nolu yoruma cevabı: bu yapılan yolcu vagonlarını kim yapıo lan mühendis gel fabrikayada yatmayı gösterelim sana p.. kurusu

Yanıtla . 9Beğen . 6Beğenme 04 Mart 10:44
07

Keri̇m - Her işte vardır bir hayır.

Bütün Türkiye için en hayırlısı olur inşallah

Yanıtla . 16Beğen . 5Beğenme 04 Mart 10:25
06

Tolga5454 - Senelerdir yazıyıyon kapanacak özelleşecek DİE şimdide yazıyı sanki okumamış gibi yazıyorsun tarih oldu algı peşinde koşma adam gibi haber yap adam gibi başlık at

Yanıtla . 27Beğen . 18Beğenme 04 Mart 10:23
04

Goralı - AHH AHHHA BU DA GİTTİ. YAKTIN BİZİ İKTİDAR . DAHA NELERİ SATASIN BAKALIM.

Yanıtla . 15Beğen . 28Beğenme 04 Mart 10:18
03

Sakaryalı554 - Algı yapma o manşet öylemi olur adam gibi başlık atsana

Yanıtla . 25Beğen . 11Beğenme 04 Mart 10:17
02

ismail ılgar - Eyyyyyyy TÜVASAŞ' taki klavye kahramanları, Ethem abimiz geliyor dedik inanmadınız. Sağolsun Bakanlarımızda gelip alt yapıyı oluşturdular. Sizde sizin kahramanlıklarınız için geliyorlar zannettiniz. Yol haritasına çıkın Ethem abiyi bekleyin. Fakat hakettiniz. Fakat kesinlikle eleştirmiyorum Şunu bilinki Ethem abim çok daha güzel projelerle Sakaryalıların gönlünü alacaktır vesselam.

Yanıtla . 20Beğen . 23Beğenme 04 Mart 10:01
19

KARAKARTAL - @ismail ılgar 02 nolu yoruma cevabı: İSMAİL ILGIT SENDE ETHEMİN ETEĞİ ALTINDA GEZENLERDENSİN GALİBA NE ÇOK KOYMUŞ SANA BU FABRIKA CALISANLARININ EMEGI , ALIN TERİ. BU FABRİKA BU ŞEHİR İÇİN NİMETTİR, ONURDUR . YALANDAN BOŞ VAKTINDE SALLAMAYI BIRAKTA MİLLİ PROJEYE DESTEK OL ÜLKE İÇİN, SAKARYA İÇİN, ESNAF İÇİN !!!

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 04 Mart 11:45
10

Karakule - @ismail ılgar 02 nolu yoruma cevabı: Bilader senin ne karın ağrın var bu fabrikayla ilgili eşin dostun girecektide almadılar mı aldıramadın mı neyin gazı kini bu böyle

Yanıtla . 6Beğen . 5Beğenme 04 Mart 10:39
09

Sakaryalı... - @ismail ılgar 02 nolu yoruma cevabı: Haberi okumadan yazmayın alttaki yazı başka manşet başka.. Yoksa okuduğunuzu anlamayan cahillerdenmisiniz... 3 fabrikayı tek çatı altında toplayan bir karar... Sonuç ne olur onu ben bilmem çalışanlar bilir birleştirenler bilir

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 04 Mart 10:36Anket Sakaryaspor'un yüzde 49 hissesinin satılmasını destekliyor musunuz?