TKB’den 8 Mart açıklaması! “Eşit bir dünya mümkün”

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada kadına yönelik şiddetin ve ayrımcılığın ortadan kalktığı yeni bir dünyanın mümkün olduğunun altı çizildi.  

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi Başkanı Tehvide Yağan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, kadına yönelik şiddetin ve ayrımcılığın ortadan kalktığı yeni bir dünyanın mümkün olduğunun altı çizildi.  

İşte Yağan’ın açıklaması, “8 Mart Dünya Kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması kadın, erkek eşitliğinin sağlanması taleplerinin, yaşamın her alanında kadın sorunlarına çözüm önerilerin bir kez daha dile getirildiği gün olarak kabul edilmektedir.

Birlikte düşünme, birlikte üretme, birlikte eşit ve insanca yaşamam süreçlerinden kopartan her türlü uygulama ve anlayışlara karşı, kendini insan tanımlayan herkesin gelecek güzel günler için yan yana gelme birlikte mücadele etme günüdür.

Kadın olmaktan dolayı yaşadıkları sıkıntılara her türlü baskı ve şiddete karşı bir araya geldikleri amaçlarına ulaşmak için çaba vere çalışan, üreten kadınların günüdür.

Güçlü kadın örgütlü kadınlardır. Örgütlenelim mücadele edelim. Kadın sorunları ülke sorunlarından ayrı düşünülemez.

Toplumsal cinsiyetçi bakış açısının hakim olduğu düzende uygulamalarda devletten himaye beklerken sokak ortasında öldürülen kadınlar, başlık parası adı altında satılan kız çocuklarının uğradığı tacizden sorumlu kimi tutacağız?

Nasırlı ellerin emeği ödenmeyen açlık sınırında yaşamaya terk edilen, iş güvenliğinden uzak çalışma koşullarından emekleri sömürülen kadınlarımız değil midir?

Ülkesinde her türlü hukuksuzluğa rağmen eşitsizliğe karşı var olma mücadelesi veren kadınlar, bizim kadınlarımız değil mi?

Tüm dünyada ve Türkiye’de kadın direnişinin, kadın mücadelesinin en onurlu günü olan 8 Mart, Kadına yönelik şiddetin ortadan kalktığı, kadına yönelik her türlü ayrımcılığın son bulduğu, kadın ve erkeklerin eşit yurttaşlar olarak yaşadıkları yeni bir dünya mümkün

06 Mart 2020 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.108.986 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Adapazarı Gençlik - Bence artık erkekler, kadınlarla eşit haklara sahip olsun yıllardır bu yalanla erkekleri sömüre sömüre bir hal oldunuz. Şu anda herhangi bir kadın herhangi bir erkeğin hayatını mahvedecek güce sahip, bu olmaması gerekiyor bu ülkeye kadın-erkek eşitliğinden önce hukuk sistemi gelmeli yolda yürürken veya yolcu otobüsünde sapık tacizci ilan edilip hayatınız mahvolabilir aman dikkat

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 07 Mart 18:47


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 5782067


Varnish cache server