BİK'ten yerel gazeteye 5 gün resmi ilan kesme cezası

Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulunun 2020 yılı 5 inci toplantısında ilimizde yayınlanan bir yerel gazetede 5 gün resmi ilan kesme cezası verildi.

MEDYABAR.COM: Yerel gazetelerin resmi ilanlarını düzenleyen kurum olan Basın İlan Kurumu,ilimizde yayınlanan bir yerel gazeteye  basın ahlak esaslarını ihlal ettiği gerekçesiyle 5 gün resmi ilan kesme cezası verdi. Resmi ilan kesme cezası veren gazetenin ismi açıklanmadı.
 İlimizde Basın İlan Kurumundan resmi ilan alan 7 gazete bulunuyor.
 Kurumun resmi internet sitesinde yayınlanan açıklama şöyle:

BASIN AHLAK ESASLARININ İHLALİ

Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararı çerçevesinde İstanbul ilinde dört, Sakarya ilinde bir Gazetenin muhtelif tarihlere ait nüshaları ve internet sitelerine ilişkin dosyaların incelenmesi neticesinde; İstanbul ilinde bir Gazeteye 1, bir gazeteye 7, iki Gazeteye 5’er;
Sakarya ilinde bir Gazeteye 5
günlük resmi ilan ve reklam kesme müeyyidesi uygulanmasına, ayrıca Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 73 üncü maddesine göre verilen ek göstergeden yararlandırılmamalarına karar verilmiştir.

İ

13 Mart 2020 Sakarya/ Adapazari- Medya --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.469.064 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?