Şakar'dan vatandaşlara önemli uyarılar... Tek kazanan hammadde üreticileridir

Şakarlar Ambalaj ve Temizlik Ürünleri San.Tic.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Osman Şakar yaptığı açıklamada, Covid-19'a karşı alınması gereken temizlik ve hijyen kurallarından, ürünlere olan talep artışlarından söz etti.

Şakar açıklamasında, "Bizler bu sektörün için 20 yılı aşkındır temizlik ve hijyenin önemini benimseyerek toplumumuzun ihtiyaçlarına karşı hizmet vermeye devam ediyoruz. İçinde bulunduğumuz durum (Covid-19) ancak ve ancak T.C. Sağlık Bakanlığımızın da söylediği gibi yurtdışından gelen kişilerin 14 gün kuralına uyarak evde zaman geçirmesi, varsa yurtdışı seyehatlerinin iptal edilmesi, kalabalık ortamlardan uzak durulması, el hijyenine dikkat edilmesi, ellerin bol su ve sabunla sık sık yıkanması, bu kritik süreçte tokalaşma ve sarılma gibi yakın temaslardan kaçınılması, solunum ve temas izolasyonuna dikkat edilerek davranılması ile aşılanabilir. Tüketicilerin, panik havasında bulunup ürünlere karşı aşırı taleb oluşturması stoklarda ürün kalmamasına sebep olmuştur. Dolayısıyla üreticiler hammadde tedariğinde sıkıntı yaşayınca piyasanın talebini karşılamada yeterli hammaddeyi bulamadığından elinde ki kısıtlı hammaddenin fiyatını yükseltmektedir. Bizlerde ürünü kar marjımızı aynı olmasına rağmen günlük fiyatının çok üstünde alıp satmak zorunda kalıyoruz. Tüketicinin aşırı talebinden dolayı ne üretici ne satıcı bu durumdan hoşnutluk duymamaktadır. Bu durumda tek kazanan hammadde üreticileridir. Bu kriz sürecinde fiyatların bu kadar dalgalanması konusu müşterilerimize anlatmakta sıkıntı çektiğimiz en öenmli konu olmuştur.

Bu hassas dönem içerisinde halkımızın bilinçli tüketime ve hijyen kurallarına uymaya yönelmesinin bu durmunun üstesinden hep beraber gelebilmemize katkısı olacaktır. Sağlıkla kalın" şeklinde bilgilendirici uyarılardan söz etti.

#

16 Mar 2020 - 16:46 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.180.998 kez ziyaret edildi.

Anket Sakaryaspor'un yüzde 49 hissesinin satılmasını destekliyor musunuz?