Şehirden 18 Mart mesajları...

Şehir protokolü 18 Mart Çanakkale Zaferi'ni anma günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir mesajında;

Aziz Milletimizin onbinlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan 18 Mart tarihi, vatan topraklarını koruma ve savunma, vatan uğrunda çekinmeden canlarını ortaya koyan şehitlerimizi anma adına önemli bir gündür.

Bu zafer Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin vatanını ve mevcudiyetini kanı pahasına nasıl savunacağını göstermesi bakımından insanlık tarihi içinde ibret alınması gereken bir hadisedir. Çanakkale Zaferi'ni sadece geçmişimize ait başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün de önemli ilham kaynaklarından biri olarak görmemiz gerekir. Bizler, şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti asla yere düşürmeyecek, daha yükseklere taşıyacağız. Öyle inanıyorum ki; bizi Millet yapan yüksek değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kaldıkça, birlik beraberliğimizi güçlendirdikçe ülkemiz Dünya devletleri arasında hak ettiği yere daha çabuk ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümünde ; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Şehit yakınları ve Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Onların destansı kahramanlıklarının, eşsiz fedakarlıklarının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce mesajında;

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Ekrem Yüce, “Çanakkale Zaferi vatanı, bayrağı, özgürlüğü ve hürriyeti için geri adım atmayan, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, şanlı zaferin 105. yılında bize bu toprakları vatan kılan bütün şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.
Başkan Ekrem Yüce, “Çanakkale Zaferi milletimizin canıyla, kanıyla, birlik ve beraberliğiyle yazdığı kahramanlık destanıdır. Çanakkale ruhu kadim milletimizin inancı ve kararlığı ile hürriyetine, bağımsızlığına ket vurmak isteyenlerin karşısında durmanın adıdır. Her zorluğun üstesinden birlik ve beraberliğiyle gelen bir milletiz. Rabbim daim eylesin. Bu vesileyle Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı şükranla yad ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş mesajında;

 “Çanakkale 1915… Denizde dalga, tepelerde rüzgâr, meydanlarda cana doymuş boş kovanlar…  Cephedeki askerlerimizin sayıca azalması, çevredeki on beş yaş üzeri çocukların cepheye götürülmesi zorunluluğunu doğurdu. Ve hiçbiri “Neden gidiyoruz?” diye sormadı. Çünkü söz konusu vatandı. Türk milleti, yediden yetmişe vatanı için yaşar, vatanı için ölür. Önceliği vatanıdır.

 O gün okul çağındaki evlatlarımız sorgusuz sualsiz, her şeylerini geride bırakarak bağımsızlık mücadelesi için cepheye koştukları için bugün bu topraklarda gurur ve onurla yaşıyoruz. Ancak bu hürriyetin bir bedeli olmalı. Alnımız terleyene kadar vatan için çalışmak gibi, gecemizi gündüzümüze katmak gibi, yoruldukça başka bir işle devam etmek gibi, ödenecek bir borç gibi…

 Cephelerde sönen ümitlerin, solan çiçeklerin bizlere ve siz sevgili çocuklarımıza emaneti olan bu kutsal topraklara sahip çıkmak, güzel yurdumuzu koruyup güçlendirmek birinci görevimizdir. Bu konuda hiçbir mazeret geçerli sayılamaz.

 And içiyoruz ki nefesimiz yettiğince on beşlilerin ve tüm aziz şehitlerimizin ruhlarının şad olması için çalışıp mücadele edeceğiz. Bu vatan bizim!”

SATSO Başkanı Akgün Altuğ mesajında;

 “Bugün İstiklal ve bağımsızlığımızın simgesi, dünya tarihine bambaşka bir yön veren Çanakkale Zaferi’nin 105’nci yılını kutluyor olmanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Bizler bugün ülkemizde birlik ve beraberlik içerisinde yaşayabiliyorsak, bayrağımız göklerde özgürce dalgalanıyorsa bunları şehitlerimize borçluyuz. Bu Vatan bizlere şehitlerimizin armağanıdır.

Çanakkale ile Türk’ün gücü, yürekliliği ve büyüklüğü bütün dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. Çanakkale Zaferi, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile aziz milletimizin vatan topraklarını korumak için en güç koşullar altında savaştığı, canlarını ortaya koymaktan çekinmediği, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin simgesi olan bir kahramanlık destanıdır. Bu şanlı zaferin üstünden bir asır geçse de zaferimiz ve onları gerçekleştiren kahramanlar asla unutulmayacaktır.

Türk Milleti olarak, geçilmez olanın sadece Çanakkale’nin değil, milletimizin cesaretinin, vatan sevgisinin de geçilmez olduğunu bu zafer ile tüm dünyaya kanıtladık.

Bugün de; tarihiyle övünen, kahramanlarıyla gurur duyan nesiller olarak şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkıyor, ülkemizi hak ettiği seviyelere taşımak için gayret ediyoruz. Tüm imkansızlıklara rağmen verilen bu mücadeleyi ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinde çıkarma yolunda bir rehber olarak görmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle şanlı zaferin 105’nci yıl dönümünde; tarihe sığmayacak kadar büyük bir destan yazan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetler anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Eyüp Yılmaz mesajında;

“Kahraman askerimiz kısıtlı imkanlara rağmen, işgalci ülkeleri Çanakkale’de büyük bir bozguna uğratarak zafer kazandı. Bu zafer, umutları tükenmiş bir milletin inancının ve cesaretinin destanıdır. Her zaman olduğu gibi bugünde sahip olduğumuz bu değerleri koruma ve geliştirme adına karşımıza çıkan zorlukları ve engelleri aşma azminde olduğumuzun bilincindeyiz. Çanakkale’de ortaya konulan mücadele ve kazanılan zafer eşsiz bir destandır. Bu destanı yazan Mehmetçiklerimizi, gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, Çanakkale Zaferimizin 105. yılını kutluyorum" diye konuştu.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar mesajında;

Tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin, Kurtuluş Savaşı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade eden Başkan Alemdar, tarihten silinmek istenen bir milletin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen canı pahasına vatanını nasıl savunduğuna dikkat çekerek

“Millet olarak yokluklar içindeyken bile Çanakkale geçilmez dedirten sağlam inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi bugün de işte bu ruhtur, bu inançtır. Çanakkale Zaferi sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da milletimizin hissiyatında son derece önemli bir yere sahiptir. Milletçe şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlıyız.” diye belirtti.

Çanakkale ruhuna sahip çıkıldığı müddet hiçbir gücün Türk milletine karşı galip gelemeyeceğini vurgulayan Başkan Yusuf Alemdar, “Bu inançla Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu mesajında;

Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; Çanakkale Türk Milletinin asil evlatlarının istiklali ve istikbali uğrunu canını feda etmekten asla çekinmedikleri, tarihte eşine rastlanmayan büyük destanının adıdır.  Vatan ve millet aşkıyla canını feda eden kahramanlarımızın emaneti olan bu vatan Büyük Türk Milletinin en mukaddes hatırasıdır. Düşmana karşı milli mücadelenin meşalesini ateşleyen Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin gücünü ve sabrını imtihan etmeye kalkışan hainlerin nasıl bir sonla karşılaşacağını gösteren tarihi bir olaydır.

“Çanakkale Geçilmez” dedirten, şanlı ecdadımız eşsiz mücadelesiyle milletimizin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir. “Ben sizlere taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimize ve tüm kahramanları saygıyla ve dua ile anıyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu vatan dimdik ayaktadır ve güçlü bir şekilde kararlılıkla geleceğe ilerlemektedir. Kahramanlarımızın emanetlerine sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Hak-iş İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir mesajında;

“Çanakkale Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında önemli bir yere sahiptir. Çanakkale Zaferi, ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkma konusunda milletimizin kararlı ve onurlu duruşunun timsalidir. Çanakkale, sıradan bir hatırlayış değil, tarihi varoluşu sürekli ve ebedi kılan bir duruştur. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, “Vurulmuş tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!” tabiri bağımsızlığımızı kurtarmak için tarihimizi kanlarıyla yazan şehitlerimizi en iyi biçimde anlatmaktadır.

Asırlar önce Çanakkale cephesinde yedi düvele karşı vatanımızı nasıl koruduysak, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi de aynı ruhla ve bilinçle vatanımızı canımız ve kanımız pahasına nasıl savunduğumuzu bütün dünyaya gösterdik. Ülkemizi bölmek, parçalamak, yıkmak isteyen düşmanlar, 105 yıl önce Çanakkale’de nasıl çaresiz kaldılarsa, 15 Temmuz gecesi de aynı çaresizliği yaşadılar. 15 Temmuz’da vatanımızı ele geçirmek isteyen hainlere karşı milletimiz, kadını, erkeği, yaşlısı genciyle tek vücut olup meydanlara dökülmüş, tanklara, silahlara karşı göğsünü siper ederek bu uğurda şehit ve gazi olmuştur. 15 Temmuz gecesi sadece hain FETÖ’cüler değil, bütün dünya Türk milletinin birliğinin, beraberliğinin, vatanına, bayrağına ve bağımsızlığına nasıl sahip çıktığını bir kere daha görmüştür.

Ülkemizi bölmek isteyen hainlerin tuzaklarını bozma, birlik, beraberlik ve huzur içerisinde yaşamak için Türkiye’nin terörle mücadelesinde her zaman ülkemizin yanında olduk. HAK-İŞ olarak devletimizin terörle mücadelede başarılı olması için İdlib’de yürütülen Bahar Kalkanı Harekâtı başta olmak üzere ülkemiz tarafından yürütülen bütün terörle mücadele operasyonlarına her türlü katkı ve desteği vermeye devam edeceğiz.
Çanakkale şehitlerimizi unutmamak ve onların bize bıraktığı mirasa en güzel şekilde sahip çıkmak boynumuzun borcudur. 18 Mart Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimize borcumuz var. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi kahramanlarını unutmamak ve unutturmamak için bütün şehit ve gazilerimize karşı borcumuzun ve sorumluluğumuzun bir gereği olarak, Konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikamızın ve Balıkesir Valiliğimizin katkılarıyla Balıkesir’in Havran İlçesinde Çanakkale Zaferinin en büyük kahramanlarından birisi olan Seyit Onbaşı’nın adını yaşatmak ve sonraki nesillere aktarmak için ‘HAK-İŞ/Hizmet-İş Koca Seyit İlkokulu’nu hizmete açtık. Onun bize bıraktığı emaneti geleceğe taşımak için ‘HAK-İŞ/Hizmet-İş Koca Seyit İlkokulu’nda geleceğe yeni nesiller hazırlayarak kahraman Seyit Onbaşı’nın ismini yaşatmaya devam edeceğiz.

Seyit Onbaşı’nın, Çanakkale Savaşı’nın en kritik döneme girdiği anda 275 kg’lık topu tek başına taşıyarak topu ateşlenmesi sonucunda İngiliz gemisinin batırılması tarihin akışını değiştiren önemli bir olay olmuştur. Seyit Onbaşı gibi kahramanlar 7 düvelin üzerimize saldırdığı bir dönemde imanlarıyla, inançlarıyla, sadakatleriyle Türk milletinin kurtuluşa ermesini sağlamışlardır.

Bu vesileyle Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıldönümünü kutluyor, başta Çanakkale olmak üzere vatanı, bayrağı ve hürriyeti için şehit düşen Mehmetçiklerimizi ve vatandaşlarımızı minnet ve şükranla anıyoruz.”

İl Emniyet Müdürülü Fatih Kaya mesajında;

Aziz şehitlerimizin “Çanakkale Geçilmez” diyerek göğsünü siper edip, kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu toprakları korumak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da içerde ve dışarda mücadelemiz devam edecektir.
Aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği, inancın azmin ve kararlılığın simgesi olan 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyorum.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında;

“Çanakkale Türk milletinin diriliş destanıdır. Çanakkale Savaşı bu milletin bitmek tükenmek bilmeyen mücadelesi ve ruhuyla kazandığı en büyük kahramanlık destanının yazıldığı savaşlardan biridir. Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş ve bundan sonra da hiç bir zaman etmeyecektir. Bu uğurda canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da ve daha nice savaşlarda olduğu gibi, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiş ve büyük destanlar yazmıştır.

Çanakkale bir destandır ve bu destanı bayrağı uğruna, ülkesi ve milleti uğruna şehadet şerbeti içerek kurban olan başı kınalı kuzular yazmıştır. Bu destanda inanç vardır, iman vardır. Milletin varlığı ve birliği, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast edenlere karşı siper edilen göğüsler ve sarsılmaz birer kaleye dönüşen yürekler vardır. Şehitlerimiz ve gazilerimizin kanları ve canlarıyla suladıkları bu vatan topraklarının, dün olduğu gibi bundan sonra da milletimiz tarafından kutsal bir emanet olarak ilelebet korunacağı iyi bilinmelidir. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Gününde aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

AK Parti Erenle İlçe Başkanı Beşir Doğrusever mesajında;

"Vatanını ve bağımsızlığını canından çok seven Türk Milleti “Çanakkale Geçilmez” diyerek göğsünü siper etmiş, tüm imkânsızlıklara rağmen Kurtuluş Savaşında, Kore’de, Kıbrıs Barış Harekâtı’nda ve en son 15 Temmuz Hain Kalkışmada bu asil ruh, büyük bir imanla ve inançla eşsiz bir mücadele vererek birçok kahramanlık destanını altın harflerle tarihe yazdırmıştır. Millet olarak Çanakkale Zaferi’nin 105.yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz"

Bugün bizlere düşen görev, şanlı tarihimizden ders alarak her karışı kanla sulanmış aziz vatanımızı korumak ve gelecek nesillere miras olarak bırakmak, birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışarak vatanımıza sahip çıkmak olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; inancın azmin ve kararlılığın simgesi olan Çanakkale Zaferimizin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları Şad olsun” diye konuştu.

18 Mar 2020 - 08:30 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.110.251 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sakaryaspor'un yüzde 49 hissesinin satılmasını destekliyor musunuz?