SESOB'ta TÜVASAŞ'ı konuştular

Türk Ulaşım-Sen Sakarya Şube Başkanı Ali Azem Fındık, TÜVASAŞ’ın statü kaybetmesi ve TÜRASAŞ bünyesine dâhil edilmesi hususunun Sakarya Esnafına olacak muhtemel etkileri ile ilgili görüş alış verişinde bulunmak üzere SESOB'u ziyaret ederek, başkan Hasan Alişan ile bir araya geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Ali Azem FIndık, "Türk Ulaşım-Sen olarak TÜVASAŞ’ın statü kaybetmesine tahammülümüzün olmadığını, tüm siyasilerin, sivil toplum örgütlerinin ve Sakarya halkının bir araya gelip birlik ve beraberliğin sağlanmasıyla TÜVASAŞ için öngörülen sonucun değiştirilebileceğine inandığımızı daha önce de defalarca belirtmiştik.

Bu bağlamda; Türk Ulaşım-Sen olarak Sakarya’da bulunan sivil toplum örgütü liderlerini ziyaret ederek, TÜVASAŞ ile ilgili alınan karar hakkında fikir alışverişleri gerçekleştirmeye başladık. İlk durağımız olan T.C. Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB)’da Sn. Başkan Hasan Alişan ile bir araya geldik. TÜVASAŞ’ın bugünkü genel müdürlük statüsünün getirdiği kazanımların kaybedilmesinin Sakarya esnafı üzerinde yapacağı olumsuz etkileri ve bunun akabinde de şehre yapacağı olumsuz domino etkisi üzerinde görüşmeler gerçekleştirdik.

Alişan'a TÜVASAŞ konulu bir dosya sunduk. 2019 yılı verilerine göre TÜVASAŞ’ın Sakarya’dan gerçekleştirdiği teminin 98 Milyon TL olduğunu belirttik. 56 Set Milli Tren’in seri üretimine başlanması ile bu alımların kat ve kat artacağının açık olduğunu belirttik.

TÜVASAŞ, demiryolu sektörünün tartışmasız lideridir. TÜRASAŞ olarak adlandırılan bu birleşmede ısrar edilmesi halinde çatı mutlaka TÜVASAŞ olmalıdır." diye konuştu

SESOB Başkanı Hasan Alişan: “Kala kala elimizde bir tek TÜVASAŞ kalmıştır. Bunu da kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Siz devlet memurusunuz. Bu oluşumdan en az siz zararlı çıkarsınız. Oysa Sakarya Esnaf ve Sanatkarları bu olumsuzluktan en çok etkilenecek taraf olacaktır. Dolayısıyla, TÜVASAŞ’ın genel müdürlük statüsünün korunması konusunda göstermiş olduğunuz bu onurlu mücadelenizi her platformda destekleyeceğimizden kuşkunuz olmasın.” diyerek desteklerini ifade etti.

20 Mart 2020 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.930.428 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Tüvasaş - bizim Sakarya halkı hala TÜVASAŞ kapatilsin diye bir tarafını yırtıyor şimdi TÜVASAŞ gidince değerini anladiniz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Mart 06:25


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?