Nuri Demirağ Havacılık Lisesi takdir topladı

Covid 19 virüsü nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı okulları önce bir hafta tatil yapmış, sonrasında da EBA ile evden uzaktan eğitime başlamıştı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

NURİ DEMİRAĞ HAVACILIK LİSESİNE “TEBRİKLER”

CORONA Covid 19 virüsü nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı okulları önce bir hafta tatil yapmış, sonrasında da EBA ile evden uzaktan eğitime başlamıştır. Ancak EBA’ya ilave olarak, Sakarya’nın tek Havacılık Lisesi olan “NURİ DEMİRAĞ HAVACILIK LİSESİ” kendi öğrencilerine yönelik bir çalışma yaparak okulda kurdurduğu “Uzaktan Online Eğitim ve Takibi” iletişim sistemiyle, kendi öğretmenleri kendi öğrencilerine “Canlı Eğitim” vermeye başlamıştır. Öğretmen ve öğrenciler sınıf ortamında karşılıklı soru ve çözüm, ödev şeklinde sesli ve görüntülü eğitim yaptığı gibi, uzman eğitmenlerle öğrencilere psikolojik destek sağlamaktadır. Öğretmenler öğrencilerini sınıf ortamındaki gibi bire bir takip etmektedir.

PEKİ, “ONLINE EĞİTİM” NASIL YAPILMAKTADIR?

Okulumuzca verilen “online eğitim” tüm branşların yer aldığı 17 saatlik bir programı kapsamaktadır. Online Eğitim ders programı K12 üzerinden de velilere iletilmektedir.

1. Okulumuza özel uygulanacak olan online eğitim programında her öğrenci için kurumumuzdan bir kullanıcı adı ve şifre tanımlanmıştır.

2. Öğrencilerimizin bulunduğu şubeler, örgün eğitim-öğretim sürecince olduğu gibi online eğitimde de devam etmekte ve her öğrenci kendi şubesine tanımlanan programa göre eğitime katılmaktadır.

3. Örgün eğitimde olduğu gibi online eğitimde konular anlatıldıktan sonra, öğrenciler branş öğretmenleri tarafından ödevlendirilmektedir.

4. Online eğitim ve K12 üzerinden öğrenciye verilen ödevler yapıldıktan sonra, her Pazar günü velinin imzalı onayı ile birlikte sınıf rehber öğretmenine iletilir. Branş öğretmenleri K12 sistemine işler ve Pazartesi günleri de tüm branşlarda K12 sistemi üzerinden ödev ve görevler verilir.

5. Online eğitime katılım, ödev yapımı, konu tekrarı vb. gibi yapılan tüm çalışmaların takibinden velilerimiz sorumlu olup, öğretmenlerimiz velilerimizin yaptığı bilgilendirmeler doğrultusunda akışı takip etmektedir.

AMACIMIZ; BU SÜREÇTE ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİME KATILMALARINI SAĞLAMAK VE OKULLA ARALARINDAKİ BAĞI DEVAM ETTİRMEKTİR.”

27 Mart 2020 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.031.053 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Öğrenci - Birçok okul bunu sessiz sedasız zaten yapıyor. Şimdi okul ismi verip haber yapacağınıza Milli Eğitim ile görüşüp buna dair daha detaylı bilgi alabilirdiniz. Tabi kopyala yapıştır ile sipariş haber yapmak kolay gelmiştir size. Sakarya tipi habercilik örneği.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Mart 08:37
04

Berkun54 - Bravo Bravo Bravo. işte teknolojiyi kullanmanın zamanıdır. çocuklar evde okulu unutuyor. eba da çok güzel ama tam oturmadı anlaşılamadı. eksikleri gidermek gerekiyor. bence her okul kendi video eğitim çıkarsa ebayada gerek kalmazdı. her okulun müdürü kendi çalışmasını yapıp kurabilirdi Aynı havacılık lisesi gibi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Mart 00:48
03

Adapazarı - İyide bu uygulamayı bir çok okul zaten günlerdir yapıyor.onlarıda tebrik etmek gerekmez mi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Mart 00:48
02

Gözlemci Vatandaş - O okul marka olabilecek bir okul ancak beyin takımı yada arkapılan yatırımcıları eğitim konusunda nekadar bilinçli bilmiyorum tek bildiğim orda kafası zehir gibi çalışan genç bir müdür yardımcısı var ve genç olmasına ramen eğitim konusundaki fikirlerini birileriyle paylaşınca kulakmisafiri oldum inşallah farkına varırlar olacaksa kaptanlığa oturtulacak bir stratejist yaşına değil beynine kulak verseler anca o genç o okulu yüceltir ekip arkadaşlarıyla başarılar.acizane fikrim

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 27 Mart 18:57
01

Sakarya5454 - Mükemmel bir uygulama gerçekten milletimizin bu zor zamanlarında öğrencilerimizin eğitim ve öğretimden eksik kalmaması için ellerinden geleni yapması Takdir edilecek bir durum emeği geçenlerin ellerine sağlık

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 27 Mart 15:01Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?