Yerel gazeteler bu ortak manşetle çıktı

Sakarya yerel medyası ’Evde kal, sağlıkla kal Sakarya’ çağrısı yaparak ortak manşetle basıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, korona virüsünün neden olduğu küresel salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin geniş kitlelere duyurulması ve toplumda farkındalığın artırılması amacıyla yazılı basına bir çağrıda bulunmuştu. Duran yaptığı çağrıda, "Basının en önemli vazifelerinden biri de böyle olağanüstü durumlarda halkı doğru bir şekilde ve infiale sürüklemeden aydınlatmak, haber vermektir. Bu görevini yerine getirirken etkiyi artıracağı, farkındalık oluşturacağı için basınımıza ortak manşetlerle çıkmaları çağrısında bulunmak istiyoruz. ’Evde Kal, Sağlıkla Kal’ mottosu ile gazetelerimizi koronayla etkin bir mücadeleye davet ediyor, çağrımızı dinleyen gazetelerimize şimdiden teşekkür ediyorum" demişti.

Çağrıya kulak veren Sakarya’da yayın yapan yerel gazeteler ortak ’Evde Kal, Sağlıkla Kal’ manşetiyle okuyucuların karşısına çıktı.

Basın İlan Kurumu (BİK) Sakarya Şube Müdürü Engin Kaşdaş, yaptığı açıklamada, BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran'ın, koronavirüsle etkin mücadelenin artırılması ve alınan tedbirlerin daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla ulusal ve yerel basına ortak manşet çağrısında bulunduğunu belirtti.

Bu kapsamda Sakarya basınının bugünkü birinci sayfasını bu konuya ayırarak koronavirüsle mücadeleye katkıda bulunduğunu dile getiren Kaşdaş, gösterdikleri duyarlılıklarından dolayı gazete sahiplerini ve çalışanlarını kutladı.

Kaşdaş, bu çağrının Türkiye'nin dört bir yanında karşılık bulduğunu aktararak, basının bu duyarlılığı sayesinde salgınla mücadelenin başarıyla atlatılacağını ifade etti.

28 Mart 2020 Sakarya/ Adapazari- Medya --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.031.053 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?