Şehirde bu olaylar oldu

Valilik 24-29 Mart tarihleri arasında emniyet ve jandarma bölgelerinde meydana gelen olayların listesini açıkladı.

EMNİYET BÖLGESİ

Birimi : SAKARYA - ADAPAZARI
Olay Adi :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti :
Müracaatçı V.M. İfadesinde özetle; 23.03.2020 günü saat:19.44 sıralarında T.T. ait olan kiralık araçlardan 06 BKG ** Plakalı aracı garajdan çıkarırken hafifçe ön sol tarafından direğe çarptığını beyan etmiştir.

Birimi :SAKARYA - ADAPAZARI
Olay Adi :KAYIP EŞYA
Olay Özeti :
Polis Merkezimize müracaat eden A.T. sigorta şirketinden kazalı araç aldığını ama sigorta şirketinin bu aracın plakalarını göndermediğini beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA - ADAPAZARI
Olay Adi :İŞ KAZASI
Olay Özeti :
24.03.2020 günü saat:08.00 sıralarında Polis Merkezimize yapılan Alandüzü Mahallesi Cevat Ayhan Fen Lisesi karşısında Kuzey Marmara otoyolunda meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili tahkikata başlanılmıştır. Tahkikat ikmalen gönderilecektir.

Birimi :SAKARYA - ERENLER
Olay Adi :KAYIP EŞYA
Olay Özeti :
24.03.2020 günü Saat: 14.30 sıralarında Polis Merkezi Amirliğine gelerek müracaatta bulunan Müşteki A.S. alınan ifadesinde üzerine kayıtlı bulunan 39TN*** plaka sayılı 2017 model Dacıa marka aracının her iki plakasının da üzerinden düşmesi sonucu kaybolduğunu, plakaları araçla gezindiği bölgelerde araştırdığını ancak bulamadığını, yine plaka için müracaat ettiğinde polis merkezine yönlendirildiğini, plakaların kaybolması ile ilgili olarak dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiştir. Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

Birimi :SAKARYA - ERENLER
Olay Adi :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti :
23.03.2020 günü saat 19.15 sıralarında Yeşiltepe Mahallesi 8071 Sokak No:** sayılı adreste meydana gelen Kayıp Şahıs konusu ile ilgili Müşteki M. K. isimli şahsın alınan beyanında, Ş. K. isimli şahsın kendisinin 15 yıllık eşi olduğunu, eşinin %40 oranında zihinsel engelinin olduğunu, eşine Bipolar rahatsızlığının olduğunu, eşine hiç fiziksel şiddet uygulamadığını ancak tartışmalarının olduğunu, eşinin daha önceden intihara teşebbüs ettiğini, eşi ile dün ve bu gün tartışmalarının olduğunu, 23.03.2020 günü saat 18.45 sıralarında ikametine gittiğini ve saat 19.00 da ikametinden ayrıldığını ardından kayınvalidesinin kendisini telefonla aradığını ve eşinin kendisini öldüreceğini öğrendiğini ardından ikametine gittiğini ancak eşinin evde olmadığını anladığını, eşinin nereye gittiğini bilmediğini ve telefonunu evde olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat başlatılmıştır.

Birimi :SAKARYA - SERDİVAN
Olay Adi :İŞ KAZASI
Olay Özeti :
Müşteki A.S. ifadesinde; Yazlık Kanal boyundaki O. kılıfı fabrikasında işçi olarak çalışdığını, 16.03.2020 günü saat 08.00 sıralarında fabrika içerisinde kumaş topu kaldırdığı sırada sol kolunda birden ağrı hissettiğini, ardından hastaneye kendi imkanları ile giderek tedavi olduğunu şu an sağlık durumunun iyi olduğunu, olay olduğu sırada yalnız olduğunu, bu olayla ilgili olarak kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi :SAKARYA - SERDİVAN
Olay Adi :İŞ KAZASI
Olay Özeti :
19.03.2020 günü saat:16:00 sıralarında idaremiz M. hastanesinde meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili Müşteki A.S. isimli şahsın Serdivan Polis Merkezi'nde verdiği ifade de " M. H. temizlik görevlisi olarak çalışırken 19.03.2020 günü saat:03.00 sıralarında mesaisinde çalıştığı esnada temizlik yaparken sol elinin parmağına iğne battığını ve hafif şekilde yaralandığını belirtmesi üzerine konuyla ilgili olarak hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

Birimi :SAKARYA - GEYVE
Olay Adi :KAYIP ŞAHIS - KİŞİYİ HÜRRİYETİNDEN YOKSUN KILMA
Olay Özeti :
24.03.2020 günü saat 15.30 sıralarında Geyve Polis merkezimize gelen N.S. isimli şahıs, öz kızı E.S.’dan, dün yani 23.03.2020 günü saat 23.00 dan beri haber alamadığını, kızının eski erkek arkadaşı olan G.B. tarafından kaçırılmış olunabileceğini ve hayatından endişe ettiğini beyan etmesi üzerine konu hakkında C.Savcısı aranarak bilgi verilmiş, alınan talimatlar doğrultusunda tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA - HENDEK
Olay Adi :KAYIP EŞYA
Olay Özeti :
24.03.2020 günü polis merkezine intikal eden olayda İ.A.isimli şahıs kendisinin sahibi olduğu A. T. isimli işyerini 2014 yılında iflas ettiği için kapattığını bugün yani 24.03.2020 günü banka işlemleri için gittiğinde işyerine ait 6 yaprak 31***, 31***, 31***, 31***, 31*** ve 31*** seri numaralı F çek yapraklarının kayıp olduğunu öğrendiğini, Uzun zaman önce işyerini kapattığından bahse konu çeklerin nerede olduğunu, nasıl ve nezaman kayıp olduğunu bilmediğini, ancak bu seri numaralı Finansbank çeklerinin sistem düşümlerinin yapılması için kayıp müracatında bulunduğunu, olayla ilgili herhangi bir şikayetinin olmadığını beyan etmesi üzerine günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısına telefonla bilgi verilmiş alınan talimatlar doğrultusunda tahkikata başlanmıştır. Düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

Birimi :SAKARYA - ADAPAZARI
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti :
24.03.2020 günü Şirinevler Mah. Adnan Menderes Caddesinde A.K. (E.1962) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 YT *** plaka sayılı araç ile L.D. (E.1990) isimli yaya şahsa çarpması neticesi meydana gelen kazada yaya şahsın hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı bildirilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA - ADAPAZARI
Olay Adi :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti :
25.03.2020 günü Tığcılar Mahallesi İpek Sokak üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 54 B *** plaka sayılı araç sürücüsü Ö.Ö. (E.1978) isimli şahsın 3.39 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA - ADAPAZARI
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti :
25.03.2020 günü H.Ç. (E.1959) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 S **** plakalı araç ile G.G. (E.1994) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 VA ** plakalı aracın karıştığı kazada G.G. isimli şahsın hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı bildirilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA - GEYVE
Olay Adi :İŞ KAZASI
Olay Özeti :
25.03.2020 günü Müşteki F.Y. (E.1998) isimli şahsın Çeltikler Mah. Soğanlık Sokak üzerinde İş Kazası neticesi yaralanarak hastaneye getirildiği ve hakkında adli rapor tanzim edildiğinin bildirilmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA - KARASU
Olay Adi :İŞ KAZASI
Olay Özeti :
25.03.2020 günü Hastanece F.D. (E.1974) isimli şahsın Yeni Mah. Batı Karadeniz Caddesi üzerinde çalıştığı sırada merdivenlerden düşmesi sonucu Hastaneye geldiği ve hayati tehlikesinin bulunmadığının bildirmesi üzerine konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA - SAPANCA
Olay Adi :İŞ KAZASI
Olay Özeti :
25.03.2020 günü Müşteki A.B. (E.1982) isimli şahıs fabrikada operatör olarak çalıştığını, emniyet bandını tamir ettiği esnada bıçağın sağ baş parmağını kestiğini, olayda ilgili kimseden şikayetinin olmadığını beyan etmiş konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA - SAPANCA
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA - TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti :
24.03.2020 günü Çayiçi Mah. İzmit Cad. üzerinde E.Y. (E.2001) isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 34 VM *** plakalı aracın karıştığı kazada araç sürcüsü ve yolcu olarak bulunan A.U. isimli şahsın hafif şekilde yaralandığı bildirilmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.
Birimi :SAKARYA - TARAKLI
Olay Adi :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti :
25.03.2020 günü Müşteki R.A. (E.1982) isimli şahıs eşi A.A.'ın (K.1984) kayıp olduğunu, eşinin hayatından endişe ettiğini ve bulunmasını istediğini beyan etmiş, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.Birimi :SAKARYA - ADAPAZARI - Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti :
15/01/2019 günü Mithatpaşa Mah. 922 Sokak da meydana gelen Trafik Güvenliğini Tehkileye Sokma olayı ile ilgili olarak M.B. 'un şüpheli olarak ifadesi alınmış ve evrak ek'te gönderilmiştir.

Birimi :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA - TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Olay Özeti :
26.03.2020 günü saat:16.25 sıralarında Y. D. Hastanesi Acil serviste görevli polis memurunun idaremiz Karapınar mahallesi Karapınar caddesi üzerinde bulunan köprü üzerinden yaralamalı trafik kazası olayı ile ilgili iki yaralı şahıs hastaneye kendi imkanlarıyla intikal ettiğini belirtmesi üzerine, bahse konu adrese intikal edilmiş bahse konu olay yeri Karapınar mahallesi Karapınar caddesi üzerinde Karapınar Köprüsü olduğu anlaşılmış. 54 EF * plaka sayılı aracın ön tarafının hasarlı olduğu araç içerisinde sağ ön ve sağ arka tarafında kan izleri olduğu ve aracın yanında bulunan G.G. isimli şahıs aracın eşinin üzerine kayıtlı olduğunu ve aracı kendisinin kullandığı sağ ön tarafta bulunan F.M. isimli şahıs ve sağ arka tarafta oturan F.M.'ın nişanlısı Türkmenistan uyruklu bayanın hafif şekilde yaralandıklarını ve yoldan geçen vatandaşın kendilerini hastaneye intikal ettirdiği beyan etmesi üzerine, Kendileri açısından gerekli işlemleri yapmışlar. Olay yerinde bahse konu araç köprü bariyerlerine zarar verdiğinden dolayı belediye ye konu ile ilgili bilgi verilmiş. Cevrede yapılan araştırmada olay yerini gören güvenlik kamerası olmadığı anlaşılmış konu ile ilgili olarak tahkikat devam etmektedir.

Birimi :SAKARYA - ADAPAZARI - Yenikent Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :KAYIP ŞAHIS
Olay Özeti :
26/03/2020 günü saat:18.00. sıralarında Yenikent Polis Merkezine gelerek müracaatta bulunan S.T. alınan beyanında; kızı İ.C.'ın kayıp olduğu beyan etmiş. Tahkikata başlanılmıştır

Birimi :SAKARYA - SERDİVAN - Serdivan Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA- SUÇ ÜSTLENME
Olay Özeti :
20.03.2020 günü Kemalpaşa Mahallesi Kanuni Sokak üzerinde kaza yaparak olay yerinden ayrılan 54 RG ** plakalı araç sürücüsü olan E.A. isimli şahsın olay yerinden ayrıldığı yanında bulunan babası E.A. isimli şahsın aracı kendisinin kullandığını beyan ettiği yapılan alkol kontrolünde 2,24 promil alkollü olduğu anlaşılmış olup olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Birimi :SAKARYA - GEYVE - Geyve Polis Merkezi Amirliği
Olay Adi :TAKSİRLE YARALAMA
Olay Özeti :
26.07.2020 günü saat 15.00 sıralarında G.S.P. Mahallesi Umurbey Caddesi üzerinde meydana gelen Yaralamalı Trafik kazası olayında; M.K. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 AAK * plaka sayılı araç ile Afganistan uyruklu E.A. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 LR** plaka sayılı motosikletin çarpışması sonucu E.A. isimli şahıs yaralanmış. Tahkikata başlanılmıştır.

JANDARMA BÖLGESİ

1.İŞ KAZASI OLAY)
Hendek-Kargalıhanbaba Mahallesinde, 26 Mart 2020 Perşembe günü, çeşitli işyerlerinde çalışan (3) kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle farklı yerlerinden hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.

İŞ KAZASI
Erenler-Değirmendere Mahallesinde, 26 Mart 2020 Perşembe günü saat: 1 1.00 sıralarında, K. isimli işyerinde çalışan H.S.(1983'd.lu/E) dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle odun kesme makinasından kopan parçanın eline çarpması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.

İŞ KAZASI
Adapazarı-Taşkısığı Mahallesinde, 26 Mart 2020 Perşembe günü saat: 10.00 sıralarında, K. isimli işyerinde çalışan R.S.(1978'd.lu/E) dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle eline malzeme çarpması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.

İŞ KAZASI (2 OLAY)
Pamukova-Gökgöz Mahallesinde, 26 Mart 2020 Perşembe günü, çeşitli işyerlerinde çalışan (2) kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle farklı yerlerinden hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.


ASAYİŞ OLAYLARI:

1 . İŞ KAZASI (3 OLAY)

Hendek-Kargalıhanbaba Mahallesinde, 27 Mart 2020 Cuma günü çeşitli işyerlerinde çalışan (3) kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle farklı yerlerinden hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.
2. İŞ KAZASI (2 OLAY)

Adapazarı-Taşkısığı ve Acıelmalık Mahallelerinde, 27 Mart 2020 Cuma günü çeşitli işyerlerinde çalışan (2) kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle farklı yerlerinden hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.
3. İŞ KAZASI

Akyazı-Kuzuluk Mahallesinde, 27 Mart 2020 Cuma günü saat:09.30 sıralarında, Y. isimli işyerinde çalışan E.L.(1992'd.lu/E) ayağını masaya çarpması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.
4. İŞ KAZASI

Arifiye-Adliye Mahallesinde, 27 Mart 2020 Cuma günü saat: 12.00 sıralarında, T. isimli işyerinde çalışan R.Ş.(1975'd.lu/E) gözüne kimyasal sıvı gelmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.
5. İŞ KAZASI (5 OLAY)

Hendek-Kargalıhanbaba Mahallesinde, 28 Mart 2020 Cumartesi günü, çeşitli işyerlerinde çalışan (5) kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle farklı yerlerinden hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.
6. İŞ KAZASI

Geyve-Karaçam Mahallesinde, 28 Mart 2020 Cumartesi günü saat:08.00 sıralarında, S. isimli işyerinde çalışan A.E.(1993'd.lu/E) makinaya elini sıkıştırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.
7. İŞ KAZASI

Pamukova-Gökgöz Mahallesinde, 28 Mart 2020 Cumartesi günü saat:21.00 sıralarında, A. isimli işyerinde çalışan E.S.(1994'd.Iu/E) dengesini kaybederek düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.
8. İŞ KAZASI

Pamukova-Gökgöz Mahallesinde, 29 Mart 2020 Pazar günü saat: 10.05 sıralarında, A. isimli işyerinde çalışan L.İ.(1983'd.lu/E) dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle yüzüne temizlik maddesi temas etmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.
TRAFİK OLAYLARI

1.TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA
Hendek-Paşaköy Mahallesinde, 27 Mart 2020 Cuma günü saat: 18.30 sıralarında, N.D (1977'd.lu/E) yönetimindeki araç ile seyir halinde iken direksiyon hâkimiyetini kaybederek devrilmesi sonucu meydana gelen kazada (1) kişi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.

2. TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA
Pamukova-Mekece Mahallesinde, 28 Mart 2020 Cumartesi günü saat: 16.00 sıralarında, S.A (1981'd.lu/E) yönetimindeki araç ile seyir halinde iken direksiyon hâkimiyetini kaybederek bariyerlere çarpması sonucu meydana gelen kazada (1) kişi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.

3. TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA
Akyazı-Reşadiye Mahallesinde, 28 Mart 2020 Cumartesi günü saat: 18.00 sıralarında S.D.(1995'd.lu/E) yönetimindeki araç ile seyir halinde iken direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağındaki duvara çarpması sonucu meydana gelen kazada (2) kişi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanılmıştır.

30 Mart 2020 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.031.053 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?