Korona kapımıza dayandı

MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak Adapazarı ilçesinde bir sokağın karantina altına alınmasından sonra mahalle başkanlarına bir talimat gönderdi.

Evde kalınması yönünde yaptığı çağrıyı yineleyen ilçe başkanı aynı zamanda mahalle ile irtibatı koparmadan birlik ve beraberlik içinde bu günleri atlatabilemiz için üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeliyiz dedi.

MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak açıklaması şu şekilde:

Değerli mahalle başkanlarımız

Az önce basın kuruluşlarından öğrendiğimiz bir habere göre ilçemizde bir mahalleye ait sokakta karantina uygulaması başlamıştır.

Görüldüğü üzere dünyayı saran Korona salgını kapımıza kadar dayanmış bulunmaktadır. Yapacağımız her türlü ihmal şu saatten itibaren başta bizim sonra sevdiklerimizin hayatını tehlikeye atmak demektir.

Bilim adamları ve doktorlar bu hastalığın çaresini tam anlamıyla bulunana kadar alınacak en ciddi önlem insanların evlerinde kalmalarıdır.

Bizler milletini sevip onu yükseltmek için yola revan olmuş Türk milliyetçileri olarak bugün yaşanan bu gelişmeler üzerinden mücadelemize yeni bir boyut kazandırmak durumundayız.

Bu mücadelenin ilk adımı zorunlu haller dışında evlerimizden ayrılmamaktır. Böylelikle kendimizin ailemizin ve çevremizdeki insanların sağlığını korumuş olacağız. Ancak elbette evimizin bir köşesinde oturup hiçbir şey yapmadan beklemeyeceğiz.

Sokağımızda mahallemizde neler oluyor diye takip etmek dava arkadaşlarımızla mahalle sakinleri ile telefon ve internet üzerinden irtibat kurarak birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek ikinci vazifemizdir.

Üçüncü vazifemiz ise mahallede ihtiyaç sahibi olup henüz kendisine ulaşılmamış kişilerin ilgili kurumlara bildirmesidir. Bu çok önemli bir vatandaşlık görevidir. Bu konuda teşkilat birimlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Değerli dava arkadaşlarımız Elbette bir çoğumuz çalışmak durumundayız. İşe giderken Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan sosyal mesafe kurallarına ve iş yerlerinde alınan tedbirlere harfiyen uymalıyız. İşimiz bitince çarşıda pazarda gereksiz yere vakit geçirmeden eve geri dönmeliyiz.

Türk milletinin her zaman olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde karşılaştığı zorlukları yeneceğine olan inancımız sonsuzdur.

Allah sizleri ailenizi mahalle sakinlerinizi milletimizi ve bütün insanlığı korusun

02 Nisan 2020 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.984.041 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?