Ferizli Cezaevinde üst düzey Corona tedbirleri!

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ülkede görülmesiyle birlikte Sakarya Adliyesinin yanı sıra ivedi olarak Sakarya Kapalı İnfaz Kurumunda da tüm tedbirlerin alındığı, başta dezenfeksiyon olmak üzere tüm çalışmaların yapıldığı belirtildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yeni tip koronavirüse ( Kovid-19) karşı üst düzey tedbir alındığı bildirildi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ülkede görülmesiyle birlikte Sakarya Adliyesinin yanı sıra ivedi olarak Sakarya Kapalı İnfaz Kurumunda da tüm tedbirlerin alındığı, başta dezenfeksiyon olmak üzere tüm çalışmaların yapıldığı belirtildi.

KOĞUŞLAR HER GÜN DEZENFEKTE EDİLİYOR

Tüm ceza infaz kurumu girişlerinde ateş ölçümü yapıldığını, tüm personele maske ve eldiven dağıtıldığı, kurumun giriş ve çıkışlarına el dezenfektanı konulduğu aktarılan açıklamada, yine hükümlü ve tutuklu koğuşlarının her gün dezenfekte edilerek ilaçlandığı kaydedildi.

HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULAR FARKLI ODALARDA

Hükümlü ve tutuklular için zorunlu haller dışında oda değişiklikleri yapılmadığı ve farklı odalarda bulunan hükümlü ve tutukluların birbirleriyle karşılaştırılmadığı ifade edilen açıklamada, tüm personelin maske ve eldiven kullanımı zorunlu hale getirildiği aktarıldı.

CEZAEVİNE YENİ GİRENLERE KARANTİNA

Açıklamada, cezaevine kabul edilen her hükümlü ya da tutuklunun kabul aşamasında klinik verileri içeren sağlık raporunun alınarak 14 günlük takip sonucunda klinik semptomlar göstermedikleri takdirde karantina odalarından ayrıldıklarına değinildi.

TÜM GÖRÜŞLER İPTAL

Salgın sürecinde zorunlu görüşmeler dışında avukat görüşleri de dahil olmak üzere bütün ziyaretçi görüşlerinin ertelendiği belirtilen açıklamada, tüm personel, hükümlü ve tutukluların koronavirüse karşı bilgilendirildiği vurgulandı.

MASKE VE ÖNLÜK İMALATI BAŞLADI

Ankesörlü telefonların her kullanımdan sonra dezenfekte edildiği kaydedilen açıklamada, "Hükümlü ve tutuklulara düzenli olarak maske eldiven sulandırılmış çamaşır suyu ve sıvı sabun dağıtımı yapılmakta. Koğuştan çıkan hükümlü ve tutukluya mutlak suretle eldiven ve maske kullandırılmakta. Kurumumuzda maske ve eldiven ihtiyaçlarının karşılanması için maske ve önlük imalatı başlamıştır." ifadeleri kullanıldı.

PERSONEL 15 GÜN İZOLE EDİLECEK

Açıklamada, infaz koruma memurlarına yönelik yapılan yeni uygulama çerçevesinde, personelin kendilerine tahsis edilen yerde 15 gün izole edileceği, bu sürenin sonunda 15 gün cezaevinde görev yaparak evine gideceği bilgisine yer verildi.

03 Nisan 2020 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?