İl Milli Eğitimden öğrencilere EBA desteği

Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart tarihinden itibaren öğrenciler eğitimlerini EBA TV üzerinden yayınlanan derslerle sağlıyorlar.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu süreçte tüm çocukların EBA'dan faydalanması noktasında uzaktan eğitim destek kriz ekipleri kurdu.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş başkanlığında ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan destek kriz ekipleri iki ayrı koldan çocukların EBA'ya ulaşımlarına yardımcı oluyor.

Birinci ekip evlerinde internet erişimi ve televizyonu olmayan öğrencileri tespit ederek çeşitli kanallar yardımıyla öğrencilerin bu ihtiyaçlarını hızla gideriyor.

İkinci ekip ise evinde televizyonu veya internet erişimi olduğu halde kurulum yapamayan ya da EBA'ya nasıl giriş yapıldığını bilmeyen öğrencilerin evlerine giderek bu sorunları yerinde gideriyor ve öğrencilerimizin EBA'ya ulaşımlarını sağlıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Sakarya'daki tüm öğrencilerin EBA'dan faydalanmasını çok önemsediklerini ifade ederek bu konuda oluşturdukları uzaktan eğitim destek kriz ekipleri aracılığıyla EBA'ya ulaşımda sıkıntı yaşayan öğrencilerimizin evlerine giderek bu sorunları hızlı bir şekilde giderdik lerini belirtti.

Uzaktan eğitim destek kriz ekiplerinde okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin gönüllü olarak görev aldığını ifade eden Durmuş çocukların EBA'ya ulaşımlarını sağlayan ilçe milli eğitim müdürlerine, okul yöneticilerine, öğretmenlere, velilere ve hayırseverlere çok teşekkür etti.

12 Nisan 2020 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.984.041 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?