Mefkûre okulları tüm binalarını virüsleri yok eden UV cihazlarla donatıyor

Mefkûre Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Günay Yücel, pandemi sonrası yapılacak eğitim-öğretim çalışmalarıyla virüs ve bakterilerden korunmak için okul binalarında alınan önlemler ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TBMM'de kabul edilen telafi eğitim düzenlemesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapmıştı. Selçuk, "TBMM'de kabul edilen "Telafi eğitimi düzenlemesi" kısmi ve hızlandırılmış bir "telafi" sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu değildir" ifadelerini kullanmıştı.

Özel Mefküre Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Günay Yücel ise önemli açıklamalar yaptı. Günay Yücel, Mefküre Okullarına UV (Ultraviyole) lambaların takılacağını ifade etti.

Başkan Günay Yücel, “Ülkemizin ve tüm dünyanın içerisinde bulunduğu Covid-19 salgınından dolayı bilindiği üzere okullarımız tatil edilmişti. Bu süreçte uzaktan eğitim ile ilgili tüm öğrencilerimizle derslerimizi gerçekleştiriyoruz. Velilerimizle yine online olarak toplantılar yaparak iletişimimizi dinamik tutuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarına ,”Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın da belirttiği gibi ülkemizde vaka sayısındaki artış durağan hale gelmeye başlamıştır. İnşallah bu süreçten de ülkemiz alnının akıyla çıkacaktır. Milli Eğitim Bakanımızın dün yaptığı açıklamayla yaz tatilinin kısalması ve okullarımızda yüz yüze telafi eğitimlerinin yapılacağı belirtilmiştir.” devam eden Günay Yücel, bu süreçten ülkece çıkılacağını belirtti.

Okullara bakteri ve virüsleri yok eden lambaların takılacağını belirten Yücel, “Bizde tüm bu süreci değerlendirerek pandemi sonrası çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Telafi eğitimlerinin programlanmasının yanı sıra okullarımızın fiziki koşullarında da bir takım çalışmalarımız mevcut. Bu kapsamda 112 adet dersliğimizi ve diğer tüm alanlarımızı Sağlık Bakanlığından onaylı ortamdaki virüs ve bakterileri yok eden ve insan hayatına kesinlikle zarar vermeyen UV (Ultraviyole) lambalarla donatacağız.“ dedi.

Başkan Günay sözlerini “Bu lambalar her gece otomatik olarak bir süre yanacak ve tüm alanlardaki virüs ve bakterileri öldürecek. Yine okul girişlerimize kişinin ateşini ölçen termal ateş ölçer kameralar koyacağız. Öğrencilerimizin, çalışanlarımızın ve bizleri ziyaret edecek velilerimizin sağlığını korumak adına her türlü önlemi alarak eğitim ve öğretimimize başlamak istiyoruz. Bu sürecin bir an önce sona ermesi için de halkımızı alınan önlemlere uyarak zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamalarını ve evde kalmalarını tavsiye ediyor sağlıklı günler diliyoruz.” açıklamalarını tamamladı.

16 Nis 2020 - 18:00 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.772.897 kez ziyaret edildi.

Anket Covid-19 vakalarının arttığı Sakarya'da sizce ne yapılmalı!