Uzaktan eğitimlerde spor yapıp, akıl oyunları oynuyorlar  

Nuri Demirağ Havacılık ve Teknoloji Lisesi kendi öğrencileri için uyguladığı Air-Tech Uzaktan Online Eğitim sistemiyle uzaktan eğitim sürecini velilerin görüşlerini de alarak yönetiyor

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Covid-19 virüsü nedeniyle Nuri Demirağ Havacılık ve Teknoloji Lisesi kendi öğrencilerine yönelik uyguladığı “Air-Tech Uzaktan Online Eğitim” sistemiyle “Canlı Eğitim” vermeye devam ediyor.

 Bu kapsamda akademik eğitimlerin yanı sıra “Canlı Müzik Dinletisi”, “Akıl Oyunları”  ve “Kültür Fizik Hareketleri” gibi etkinliklerle bu süreci daha eğlenceli hale getirmeye çalışıyor. Aynı zamanda periyodik olarak gerçekleştirilen “Online Veli Toplantısı” ile sürece katkı sağlaması amacıyla veli görüşleri de alınarak eğitim dinamik olarak yönetiliyor.

 “Biz akademik kısmı hallederiz velilerimiz endişe etmesin. Önemli olan çocuklarımızın zihinsel ve psikolojik sağlığını korumak” diyen Kurucu Müdür Turan Yıldırım, “Amacımız bu süreci Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonuyla en verimli şekilde yürütmek. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 9’uncu ve 10’uncu sınıflar için erken kayıt görüşmeleri online platformumuzda ve okulumuzda devam etmektedir.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ''Meslek Liseleri Altın Çağını Yaşayacak'' ifadesi Meslek Liselerinin önemini bir kez daha vurgulamış olması Sakarya’nın Tek Havacılık Lisesi olan Nuri Demirağ Havacılık ve Teknoloji Lisesi için büyük motivasyon kaynağı olmuştur.  “Bizde bu motivasyon ile öğrencilerimizi; geleceğin mutlu ve başarılı insanları olarak yetiştirmek için feragatle çalışacağız. Eğitim başarımızı öğretmen kadromuz, öğrencilerimiz ve velilerimiz arasındaki iletişimin sağlıklı olarak yürütülmesiyle sağlayacağız.” Dedi.

 

22 Nisan 2020 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?