Şehirden Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla siyasi partiler ve siyasi toplum kuruluşları kutlama mesajları yayınlandı.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu
Başkan Babaoğlu, mesajında “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın anlam ve önemini vurgulayarak, Türkiye’nin en önemli servetinin gençler olduğunu belirtti.

Babaoğlu: “19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak, milletimizle birlikte İstiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı 101 yıl önce bugün, Türk Milletinin kendi kaderinde ve ülkemiz yönetiminde söz sahibi olmasının miladıdır. O gün yanan İstiklal ve Bağımsızlık Meşalesi bugün çok daha güçlü bir şekilde aziz milletimizi aydınlatmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güçlü Türkiye’sini Türk Gençliği ile özdeşleştirmiş ve bu bayramı onlara hediye etmiştir. Türkiye’nin en önemli serveti gençlerimizdir, bu süreçte, hiç kuşkusuz, genç nesillere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Genç nesillerimizin dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için devletimiz var gücüyle çalışmaktadır. Genç nesillerimizin, tarihimizden aldıkları ilhamla, Ülkemizi daha da büyüterek, hedeflerine ulaştırmak için özveriyle çalışacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günün yüz birinci yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin ve büyük Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını yürekten kutluyor, vatanımız için mücadele eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol’un 19 Mayıs Mesajı
Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. Gençlere daha gelişmiş, daha kalkınmış ve çok daha müreffeh bir ülke bırakmak için çalıştıklarını belirten Başkan Fatma Varol:
''Bundan tam 101 yıl önce Samsun’da bağımsızlık mücadelemizin meşalesini yakıldığı 19 Mayıs gününün, istiklal, istikbal ve istikrar sembolümüz olan gençlerimize armağan edilmesi ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi son derece anlamlıdır. Unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti, kendini dava şuuruyla, en donanımlı şekilde yetiştiren gençlerimize emanettir. Bu minvalde ülkemiz hızla büyüyüp kalkınırken, gençlerimize en iyi, en gelişmiş imkânları sunmak en temel görevlerimizdendir. Hükümetlerimiz de gençlerimize yatırım yapmayı, bu ülkenin geleceğine yatırım yapmak olarak görmekte ve çalışmalarını bu istikamette sürdürmektedir. İnanıyorum ki Türk gençliği, Türkiye'nin bugün ulaştığı seviyeleri, muasır medeniyetler seviyesinden daha da yukarıya taşıyacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla yâd ediyor, bu vesileyle tüm milletimize sağlıklı günler temennisiyle sevgi ve selamlarımı sunuyorum.'' dedi.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, mesajında;
"Bir asır önce Cumhuriyet’i emanet alan Türk gençliği bu emanete gerektiğinde canını vererek sahip çıktı. Biz de kökü mazide gözü atide bir gençlik idealimiz doğrultusunda gençlerimizle bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında yüksek motivasyonla çalışmaya devam ediyoruz. Çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethettiğinde sadece 19 yaşındaydı. Muhammed Ali, Dünya Boks Şampiyonu olduğunda 22 yaşındaydı. Cep herkülümüz Naim Süleymanoğlu, daha 16 yaşındayken vücut ağırlığının üç katını kaldırarak tarihe geçti. Mark Zuckerberg ilk sosyal medya ağını geliştirdiğinde ve dünyanın en zenginleri listesine girdiğinde daha üniversite öğrencisiydi. Örnekleri niceleriyle çoğaltmak mümkün…

Ülkemizin gönül coğrafyasının büyüklüğü ve köklü tarihi, tüm gençlerimize büyük bir misyon yüklüyor. AK Parti, Milletvekili seçilme yaşını 25’ten 18’e düşürülmesiyle gençlerimize TBMM’nin de kapılarını açarak önemli bir sorumluluk atfetti. Karar alma süreçlerinden sosyal politikalara, eğitimden istihdama kadar her alanda gençlerimizin aktif rol almasını istiyoruz. Geleceğin bilim insanları, sanatçı ve sporcuları sizlerin arasından yetişecek. Her alanda alacağınız profesyonel eğitimlerle uluslararası arenada şehrimizi ve ülkemizi temsil edeceksiniz. Girişimcilik ruhuna sahip gençler, geleceğin dünyasını şekillendirecek. Covid-19 salgını günlerinde de en büyük destekçimiz ve yardımcımız yine siz gençlerimiz oldu. Milletçe salgın günlerinde çok önemli bir sınavdan geçiyoruz. Evde kalma kısıtlamasına ve sosyal mesafe kuralına harfiyen uyan siz gençlerimiz bu sınavda hem başarılı oldunuz, hem de bizlere örnek oldunuz. Şimdi önünüzde LGS, YKS ve en önemlisi uzun bir hayat sınavı var. Bu sınavlardan da başarıyla çıkacağınıza inanıyorum. Tüm bunları başarabilmeniz için Atatürk’ün dediği gibi; ‘Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.

Türkiye’nin ve Sakarya’nın geleceği gençlerdir. Günümüzün ve geleceğin güçlü Türkiye’sinde gençlerimiz; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini yerine getirecek güce ve bilgiye sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bize bu aziz toprakları vatan kılan bütün ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Yeniçağın liderleri olarak gördüğümüz gençlerimizin ve tüm milletimizin bayramını tebrik ediyorum” ifadelerine değindi.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş mesajında,
"19 Mayıs, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş meşalesinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. O öyle bir meşale ki Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşarak 101 yıldır yanmaktadır.

19 Mayıs, Anadolu'da uyuyan devi yüzyıllardır daldığı hazin uykusundan uyandıracak bir sesleniştir. Cihana hükmederken şimdi öz yurdunda garip, öz vatanında parya kalan şanlı milleti makus talihinden kurtaracak bir başlangıçtır.

19 Mayıs, Anadolu'ya uzanan kirli elleri ezecek büyük çığı başlatan ilk kar tanesidir.

19 Mayıs, şairin dediği gibi bendini çiğneyip aşan milletin kükremesi, enginlere sığmayıp dağları yırtmasıdır.

Aziz milletimin cesur ve kahraman evlatları!

Size güvenimiz ve inancımız tamdır. Ancak bu, sizleri hiçbir şartta rehavete sürüklememelidir. Unutmayın, işlenmeyen zekâ körelmeye mahkûmdur ve “İki günü eşit olan zarardadır.” düsturundan hareketle sürekli daha çok, daha çok çalışmalısınız. Çünkü vatanın bütün ümidi ve geleceği genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.

“Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları!

Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” sözleriyle Mustafa Kemal Atatürk, sizlere hem yol göstermekte hem de sahip olduğunuz inancın ve gücün altını çizmektedir.

Kahramanca bir doğuştur, Karadeniz'den Anadolu'ya yayılan.
Yokluk içinde asil bir dik duruştur, adına destanlar yazılan.

Bastığı toprağın kutsallığını idrak etmiş, onu canından aziz bilmiş, aldığı her nefesin hakkını vermek için var gücüyle çalışan gençlerimizin; eğitim camiamızın ve milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Kendi bayrağımızın altında özgürce ve başımız dik yaşayabilmemiz için canlarını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla yâd ediyorum" dedi.

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı
Emniyet Müdürü Kaya , mesajında ; “Büyük ve güçlü Türkiye'nin temellerinin atıldığı, Türk milletinin var olma mücadelesi açısından son derece önemli olan bu günün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere bayram olarak hediye edilmesinin milletin beka yolculuğunda gelecek nesillere olan güveninin ve inancının en önemli göstergesidir.
Sevgili Gençler;” Büyük ve Güçlü Türkiye’nin Umudu ve Geleceği sizlersiniz “. Sizler geçmişin mirasçıları, geleceğin liderlerisiniz. Sizler ailelerinizin ve büyük ve güçlü Türkiye’nin istikbalisiniz. Sizlere güveniyor ve her zaman destekliyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, başta sevgili gençlerimiz olmak üzere değerli Sakarya halkının ve Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yaşar Coşkun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayınladı.
“19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Anadolu’nun bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal’in gençlerimize armağan ettiği bu önemli günün 101’inci yıldönümünü kıvanç ve coşkuyla idrak ediyoruz.

Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbali; istiklal şuuruyla yetişen siz asil ruhlu gençlerimize emanettir. Bu nedenledir ki; bizler, gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimizin geleceğine yatırım yapmayı, bu ülkenin geleceğine yatırım yapmak olarak telakki ediyoruz. Gençlerimizin de, damarlarındaki asil kan ve sahip oldukları milli ruh ve şuur ile ülkemizi bugünkü seviyesinden çok daha ileriye götüreceklerine inancımız tamdır.

Toplumumuzu etkisi alan Coronavirüs pandemi sebebiyle bir bayram havasında kutlayamasak da, bunun telafisi olacaktır. Bedenen olamasa da kalben ve ruhen birlik olacak, bu günleri de atlatacağız. Benim buna inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bize bu günü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti için canlarını feda ederek şehadete intikal eden aziz şehitlerimizi ve şehadete şahitlik eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan tüm gençlerimizi, sporcularımızı ve halkımızı saygı ve özlemle selamlıyor, bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan mesajında,
“Millet olarak toplumsal dayanışmanın ön plana çıktığı Ramazan ayını geride bırakırken, sevginin ve hoşgörünün ifadesi olan Ramazan Bayramını karşılamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İçerisinde sayısız güzellikleri barındıran bayramlar insanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günlerdir. Karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının arttığı bayramlar, birlik ve beraberliğimizi simgeleyen ortak değerlerimizin başında gelmektedir. Milletimizin köklü tarihinden ve zengin kültüründen aldığı bu değerlere sahip çıkarak geleceğe taşımak hepimizin ortak sorumluluğudur. Toplumsal yapımızı güçlendiren bayramların getirdiği barış, huzur, kardeşlik ortamının değerini iyi bilmeli ve bu anlamlı günleri ruhuna uygun şekilde değerlendirmeliyiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Milletimizin ve tüm Karasulu hemşerilerimizin  mübarek Ramazan bayramını tebrik ediyor, daha nice mutlu ve sağlıklı bayramlara hep birlikte ulaşmayı Allah'tan temenni ediyorum. “Dedi.

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar mesajında,
Cumhuriyetimiz için en önemli dönüm noktalarından birisi olan 19 Mayıs 1919 günü Türk tarihindeki kutlu direnişin başlangıcı, şerefli zaferlerle taçlandırdığımız kurtuluş mücadelemizin mihenk taşıdır. Devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk milletinin egemenliği ve bağımsızlığı adına çıktığı meşakkatli yolculuğa Samsun’dan başlamış, savunduğu milli mücadele fikrini, kendisi gibi Türk milletinin dirayetine ve ferasetine güvenen dava erleriyle tüm yurt sathına yayarak maruz kalınan haksız muamele ve işgal girişimlerine karşı başarı sağlayacak iradeyi Türk milletinin sinesinde yeşertme onuruna haiz olmuştur.

O dönemde yorgun düşmüş, imkanları kısıtlanmış ve tüm kabiliyetleri derdest edilmiş Türk milletinin sahip olduğu iman tabiki istiklal ve hürriyet özlemini de perçinleyecek, varlığımızı ve tüm benliğimizi elimizden almak isteyen işgalci güçlere karşı en büyük silahımız olacaktı. Lakin bu silahı kullanacak ruh ancak milli bir anlayışla ortaya konulacak irade ile ete kemiğe bürünebilecek ve bir güç unsuru olarak Türk milletine yeni bir yol açabilecekti.

İşte bu yol bizleri hür ve bağımsız olarak kuracağımız Türkiye Cumhuriyeti’ne götürürken dünyadaki tüm mazlum milletlere örnek olan devletimizi, kadim Türk tarihinde açılan yeni bir sayfa olarak dünya sahnesinde de ilan etmiştir.

Kazanılan bu büyük başarının ve devamında elde edilen milli hak ve menfaatlerimizin mirasçısı ve gelecek nesillere aktaracak malikleri olan gençlerimiz kutlu bayramın heyacanını yaşarken sahip oldukları milli şuurla Türk varlığını korumaya ve yaşatmaya devam edecek yegane zenginliğimizdir. Bu itibarla 19 Mayıs 1919’un 101 yıldönümünü en içten dileklerimle kutlarken Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, varlığını Türk varlığına armağan eden kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum.

SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık mesajında,
“İtilaf Devletlerinin Anadolu’yu işgal etmeye başlamasının ardından yurdun dört bir yanında vatanı kurtarmak için kuvvetli bir direniş başlamıştı. Bu direniş yerel halk ve Kuva-yı Milliye birlikleri tarafından sürdürülüyordu. Mustafa Kemal Atatürk ve 22 silah arkadaşı ile 25 er-erbaşı taşıyan tek bacalı ve iki direkli Bandırma Vapuru 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaştı. 9 Ordu Müfettişi olarak Samsun’a ayak basan Mustafa Kemal, Anadolu’nun dört bir yanında işgal kuvvetlerine karşı başlatılan direnişi kendi liderliğinde bir araya getirdi. Milli Mücadele hareketi bugünden itibaren ilmek ilmek dokundu. Göz alıcı ve parlak zaferler sonrasında, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni ise çok sevip, güvendiği gençliğe emanet etti. Milli Mücadeleyi farklı bir boyuta taşıyan ve ülkemizin geleceği olan gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor, ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yüceltecek ve devam ettirecek sizlersiniz’ sözleriyle gençliğe seslenen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Rektör Sarıbıyık’tan 19 Mayıs mesajı
SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sarıbıyık mesajında, Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a ayak basmasıyla Milli Mücadelenin farklı bir boyuta ulaştığını vurguladı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sarıbıyık mesajında: “İtilaf Devletlerinin Anadolu’yu işgal etmeye başlamasının ardından yurdun dört bir yanında vatanı kurtarmak için kuvvetli bir direniş başlamıştı. Bu direniş yerel halk ve Kuva-yı Milliye birlikleri tarafından sürdürülüyordu. Mustafa Kemal Atatürk ve 22 silah arkadaşı ile 25 er-erbaşı taşıyan tek bacalı ve iki direkli Bandırma Vapuru 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaştı. 9. Ordu Müfettişi olarak Samsun’a ayak basan Mustafa Kemal, Anadolu’nun dört bir yanında işgal kuvvetlerine karşı başlatılan direnişi kendi liderliğinde bir araya getirdi. Milli Mücadele hareketi bugünden itibaren ilmek ilmek dokundu. Göz alıcı ve parlak zaferler sonrasında, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni ise çok sevip, güvendiği gençliğe emanet etti. Milli Mücadeleyi farklı bir boyuta taşıyan ve ülkemizin geleceği olan gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor, ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yüceltecek ve devam ettirecek sizlersiniz’ sözleriyle gençliğe seslenen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Gökdemir : “Türkiye, modern ve çağdaş bir ülke olma seviyesine gençlerle ulaşacaktır”
Hak-iş Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Türkiye, modern ve çağdaş bir ülke olma seviyesine hedefleri olan, güçlü, özgür ve özgüveni yüksek gençlerle ulaşacaktır” dedi.

Gökdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs 1919 tarihi, işgalcilerin vatanımızdan kovulmasının ilk adımı, birlik ve beraberlik ruhumuzun yeniden meydana çıktığı, milletimizin topyekün dirildiği bir gündür. 19 Mayıs’ta Türk milleti, bağımsızlığına ve özgürlüğüne ilk adımını atmıştır. 

1. Dünya Savaşı’nın ardından imzalamak zorunda kaldığımız Mondros Ateşkes Antlaşması’na dayanarak çeşitli bahanelerle Türk halkına saldırılar düzenleyen işgal güçleri, baskı ve zulmün şiddetini her geçen gün daha da arttırmaktaydı. Başka bir ülkenin himayesi altına girmeye zorlanan kahraman halkımız, manda ve himaye fikrini kesin bir dille reddetmiş, ulusumuzun tam bağımsızlığı için tüm yurtta Kuvayımilliye birlikleriyle işgallere karşı çıkmıştır. 

Düşman işgalleri tüm yurtta geniş çapta protesto edilmiş, aziz milletimiz başka bir ülkenin himayesine girmektense ölmeyi tercih etmiştir. Vatanın bütünlüğü ve milletimizin istiklali yine milletimizin gücüyle güvence altına alınmış, milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtarmıştır. Bu açıdan 19 Mayıs 1919 tarihi, milli mücadelenin Anadolu’da ve Misak-ı Milli coğrafyamızda başlamasının en önemli tarihidir. 19 Mayıs’ta yeniden hayat bulan millet iradesini, milli mücadelenin ilk işaret fişeği olarak görüyoruz. 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılması, Kurtuluş Savaşı’nın TBMM Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılarak, işgalcilerin ülkemizden kovulmasının ardından Cumhuriyetin ilanı ile hayat bulmuştur.

19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudu olan gençlerimize ne kadar değer verdiğimizin en önemli kanıtıdır. Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olmak ülkemizin en önemli avantajlarından birisidir. Bu avantajı en iyi biçimde kullanabilmek için bu amaca uygun politikaların geliştirilmesi gerekmektedir. Mesleki yeterliliğe sahip, eğitimli, yeniliklere açık ve özgüveni yüksek genç nüfusun yetişmesiyle Türkiye yüksek hedeflere başarıyla ulaşacaktır. Türkiye, modern ve çağdaş bir ülke olma seviyesine hedefleri olan, güçlü, özgür ve özgüveni yüksek gençlerle ulaşacaktır. 

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, gençlerimizin çalışma hayatında aktif ve etkin bir şekilde var olmaları için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Konfederasyonumuz bünyesinde yer alan Gençlik Komitesi ile gençlerimize yönelik çeşitli proje ve çalışmalar yürütüyoruz. Gençlerimizin de içerisinde aktif olarak yer alacağı özgün proje çalışmalarına imza atıyoruz. Başta üniversite gençliği olmak üzere tüm gençlerimizle yakın ve sıkı bir ilişki ve işbirliği içerisinde bulunuyoruz.

Konfederasyonumuz bünyesinde ve  konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızda üniversite öğrencileriyle düzenli staj programları çerçevesinde aktif çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Üniversitelerde düzenlenen çeşitli programlara katılarak üniversiteli gençlerle bir araya geliyor, HAK-İŞ’in çalışmalarını, çalışma hayatının sorunlarını ve sendikal faaliyetlerimizi anlatıyor, gençlerin sorularını cevaplıyoruz. Üniversitelerle birlikte düzenlediğimiz fikir projesi yarışmalarıyla gençlerimizin yaratıcılıklarının geliştirilmesi ve ortaya çıkarılması ve özendirici çalışmalarla onları teşvik etme görevleri üstleniyoruz. 

Gençlerimizle ilgili yürüttüğümüz çalışmaları, yurt içinde olduğu gibi yurt dışındaki paydaşlarımızla da paylaşıyor, uluslararası kuruluşların gençlik komitelerinde aktif olarak görev alıyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak gençlerimizin özgüveni yüksek, hedefleri olan bireyler olması konusunda üzerimize düşeni yapıyor ve herkesten bu anlamda elini taşın altına koymasını bekliyoruz.

Son açıklanan işsizlik rakamlarına bakıldığında genç işsizlik oranının yüzde 24’lere düştüğünü görüyoruz. Genç işsizlerin azaltılması ve gençlerin istihdama kazandırılması için daha fazla adım atılması gerektiğini düşünüyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak gençlerimizi sendikal hareketin geleceği olarak görüyoruz. Gençlerin sendikal kültür ile tanıştırılmalarının, örgütlülüğün arttırılması konusunda önemli bir etken olduğuna inanıyoruz. Gençlere yönelik politika önerilerinin gençlerle birlikte tartışılması, eksik ya da yanlışların onlarla birlikte değerlendirilmesi ve önerilerinin alınması gerektiğine inanıyoruz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, milli mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Baro Başkanı  Abdurrahim Burak mesajında,
“19 Mayıs 1919 tarihi, Türk İstiklâl Savaşı’nın Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde hukuken, siyaseten ve fiilen başladığı tarihtir.

Bu tarih halkımızın kendi kendini yönetme yönünde kendi azim ve iradesini ortaya koyduğu tarihtir.

19 Mayıs 1919 yeni Türk Devletinin ana temellerinin atıldığı tarihtir.

Başkumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetimizin savunulması ve korunması görevini Türk gençliğine emanet etmiş ve bu nedenle de Türk Kurtuluş Savaşını başlatmak adına Samsun'a çıktığı günü; 19 Mayıs’ı, Türk gençlerine ve gençliğine armağan etmiştir.

Türk gençliğinin, 101 yıl önce yakılan bağımsızlık ve özgürlük meşalesini hiç yılmadan taşıyacaklarına olan inancımız tamdır.

Türkiye Cumhuriyeti, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençlerimizin nice büyük başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu tarihi günde, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; bu cennet vatan uğruna mücadele etmiş şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

19 May 2020 - 08:30 Sakarya- Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.923.796 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 vakalarının arttığı Sakarya'da sizce ne yapılmalı!