Doç. Dr Hakan Koçak Eğitim Sen'e konuk oluyor

Eğitim Sen Sakarya Şubesi pandemi sürecinde yaşananları konu aldığı söyleşilerinin bu haftaki konuğu Sosyolog ve Eğitim Sen üyesi Doç. Dr Hakan Koçak.

Salgın sırasında emekçilerin çalışma koşulları ve sendikaların tutumu ile salgın sonrası yeni normal sürecinde sendikal mücadelenin nasıl geliştirilebileceği,neler yapılması gerektiği konularının ele alınacağı söyleşi 22 Mayıs 2020 Cuma günü saat; 21.00’da Eğitim Sen Sakaraya Şubeşi instagram sayfasından takip edilebilir.

HAKAN KOÇAK KİMDİR;

M. Hakan Koçak 1970 doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu. Aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’ndeki doktorasını “Paşabahçe Semtinde İşçi Sınıfının Oluşumu, Cam İşçi Hareketinin Gelişimi ve Yönelimleri” başlıklı tez çalışması ile 2009 yılında tamamladı. Petrol-İş Sendikası’nda eğitim ve örgütlenme servislerinde görev aldı. Karadeniz’de küçük balıkçıların sosyo-ekonomik durumunu konu alan saha araştırmalarına katıldı. Tarih Vakfı’nda sözlü tarih araştırma projelerinde çalıştı. DİSK-AR Danışma Meclisi, Türkiye Sınıf Araştırmaları Merkezi gibi oluşumlarda sınıf araştırmaları çalışmalarına destek sundu. Halen Kocaeli Üniversitesi İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta iken 1 eylül 2016 khk ile ihraç edildi . Petrol-İş, DİSK, Tez-Koop-İş sendikalarında eğitim, örgütlenme servislerinde görev aldı, Genç Emek Dergisi editörlüğünü yaptı. Çalışmaları ağırlıkla emek tarihi, çalışma sosyolojisi, Türkiye işçi hareketinin sosyal yapısı ve gelişme dinamikleri gibi konularda yoğunlaşmıştır. Bu konularda çeşitli dergi ve kitaplarda makaleleri yayınlanmıştır.

Ekli Dosyalar

21 Mayıs 2020 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.984.041 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?