CHP'den Ekrem Yüce'nin projesine tam destek!

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin SGK Kavşağı projesine tam destek verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bir süre önce yaptığı açıklamayla SGK kavşağı projesini açıklamıştı. 
Yüce sosyal medya hesabından da yaptığı açıklamada: "Şehrimizin sorunlarından birini daha en kısa zamanda çözüme kavuşturmak için adımlarımızı attık. 22 Haziran'da SGK Köprülü Kavşağının ihalesini gerçekleştireceğiz. Bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltacak olan çalışma şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun." demişti.

 Keleş açıklamasında: “Ancak daha ihale bile yapılmamışken bu ihalenin, projenin TOPÇA Kavşağı durumuna düşmemesi içinde gerekli önlemlerin en başından alınması gerekliliğini vurgulamak istiyoruz.” Dedi.

İŞTE KELEŞ’İN O AÇIKLAMASI

CHP Sakarya İl Başkanlığı olarak Sakarya'nın çıkarına olan, doğru olduğuna inandığımız her icraatın yanındayız. Bu ilke doğrultusunda yıllardır konuşulan ama bir türlü gerçekleştirilmeyen SGK Kavşağı düzenlemesini hayata geçiren (ihaleye çıkmaya hazırlanan) Sakarya Büyükşehir Belediyesinin bu projesini ve adımını destekliyoruz.

Ancak daha ihale bile yapılmamışken bu ihalenin, projenin TOPÇA Kavşağı durumuna düşmemesi içinde gerekli önlemlerin en başından alınması gerekliliğini vurgulamak istiyoruz.

Ayrıca şunu da hem büyükşehir belediyemizin hem de Sakarya’nın dikkatine sunmak isteriz ki Sakarya’nın öncelikle kapsamlı bir ulaşım ana planına ihtiyacı vardır. Bu tip projeler önceden hazırlanan ulaşım planları dahilinde gerçekleştirilmelidir.

Bu düşünceler ışığında SGK Kavşağı düzenlemesi ihalesini doğru atılmış bir adım olarak görüyor ve destekliyoruz.

02 Haz 2020 - 22:11 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.915 kez ziyaret edildi.

Anket Sakarya'ya hayvanat bahçesi yapılsın mı yapılmasın mı?