Esnafa bin TL mazot ve su desteği onaya geliyor

Büyükşehir Belediyesi, özel halk otobüsü, minibüs, taksi dolmuşlara bin TL mazot desteğini de içeren Esnaf Destek Paketini meclise getiriyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi 8 Haziran'da 3 aylık bir aranın ardından toplanacak. Çok sayıda gündem maddesinin oylanacağı mecliste Covid 19'dan etkilenen esnaflara yönelik destek paketi de oylanarak destek ödemeleri başlayacak.

Buna göre Büyükşehir Belediyesi 3 aylık süreyle sınırlı olmak üzere belirlenen döneme tekabül eden ruhsat, izin ve hat kirası borçlarının faizsiz olarak 3 ay ertelenmesi, ayrıca ruhsat, izin ve hat kirası borçlarının ertelenen süre sonunda,  ertelenen süre kadar aylık eşit taksitler halinde, herhangi bir gecikme zammı ve faiz uygulanmadan tahsil edilebilmesini sağlayacak.

Ayrıca zel halk otobüsü, minibüs, taksi dolmuşlar için gerçek ve tüzel kişilerin başvurmaları halinde “Gelir Desteği” kapsamında 1000 TL mazot desteği sağlanacak.

Büyükşehir Belediyesi, kendi kiraladığı alanlardaki kiracılardan da 3 ay kira almayacak ve sözleşmelerini 3 ay uzatacak. 

04 Haz 2020 - 23:33 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.680.446 kez ziyaret edildi.

Anket Korona aşısı olacak mısınız?