"Sapanca Gölü’nü birlikte koruyalım"

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Sapanca Gölü ve çevresinde gerçekleştirilen temizlik çalışmalarında araba lastiği, plastik, cam ve metal şişeler ile çeşitli materyallerin yer aldığı çöpler toplandı. Dalgıçlar gölün derinliklerini temizlerken, gönüllü ekipler ise gölün çevresindeki atıkları temizledi. SASKİ tarafından yapılan açıklamada ise gölün korunması adına çağrıda bulunuldu.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) organizasyonunda 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre gönüllüleri ile birlikte Sapanca Gölü ve çevresinde temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

Doğal güzellikleri ve su kaynaklarını koruyan bir anlayışla hareket eden SASKİ, şehrin içmesuyu kaynağı olan Sapanca Gölü’nü ve çevresini dalgıçlar ile çevre gönüllüleriyle temizledi. Araba lastiği, plastik, cam ve metal şişeler ile çeşitli materyallerin yer aldığı çöpler gölün içerisinden çıkarıldı.

Gölden araba lastiği ve şişeler çıkarıldı
SASKİ’den konuyla ilgili yapılan açıklamada ise Sapanca Gölü ve çevresinin korunmasında her bir vatandaşa sorumluluk düştüğü ifade edilerek, "Şehrimizin içmesuyu kaynağı olan, doğal güzelliği ile kendisine hayran bırakan Sapanca Gölü’nü hep birlikte korumalıyız. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde dalgıçlar ve çevre gönüllüleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz temizlik çalışmasında araba lastiği, plastik, cam ve metal şişeler ile çeşitli materyallerin yer aldığı çöpler toplandı. Gölü yaşatmak, temiz çevresiyle gelecek nesillerimize ulaştırmak en önemli görevimiz. Aynı zamanda birçok canlının yaşam alanı olan gölümüzü hep birlikte koruyalım. Vatandaşlarımıza çağrımızdır; gölümüzün kirlenmesine müsaade etmeyelim" denildi.

08 Haz 2020 - 12:11 Sakarya/ Sapanca- Güncel

medyabar.com son bir ayda 3.343.263 kez ziyaret edildi.