Göl Park 8 bin TL'ye ihaleye çıkıyor

Daha önce aylık 14 bin TL'ye 13 Ağustosta ihaleye çıkacağı açıklanan Serdivan Belediyesi Gölpark Tesisleri'nin ihalesi iptal edilmişti. Tesislerin yeni ihale tarihi belli oldu. 24 Eylül'de yapılacak ihale aylık 8 bin TL'ye indirildi. İhaleye katılmak için en az 3 yıl bu sektörde faliyet göstermiş olunması şartı aranıyor.

Serdivan Belediyesi, Esentepe Mahallesi'nde bulunan Gölpark Tesisleri'nin kiralanması için ikinci ihaleye tarihi verdi.

24 Eylül'de yapılacağı duyurulan ihalede tesislerin aylık kira bedeli de daha önce açıklanan 14 bin TL/ay rakamından 6 bin TL aşağıya çekildi. İhaleye katılmak isteyenler için aşağıdaki şartlar aranıyor.

İ L A N
SERDİVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞIN’DAN

1- İlçemiz sınırları içerisinde, Esentepe Mahallesi İstanbul Caddesi (D-100 karayolu) alt tarafında sapanca gölü kenarında(7401 parsel) bulunan defterdarlık adına kayıtlı olup Belediyemize tahsisli olan yaklaşık 205.110 m2 arazi üzerinde kayıtlı Göl park tesislerinin 13.08.2020 tarihinde yapılması gereken ihalesi, şartnamesinde yapılan değişiklikten dolayı ilan safhasında iptal edilmiş olup, yeniden yapılan düzenlemeye göre ihale yapılmasına,
Başkanlık Makamının 11.08.2020 tarih ve 44 sayılı olurları ile karar verilmiştir. 1’nci etap yaklaşık 335 m2 kapalı alan,180 m2 açık veranda alanı, 60 m2 Mescit,16 m2 WC ve binanın önündeki 851 m2 meydan, mevcut 875 m2 ahşap platform ve 1992 m2 açık otopark alanlarının bulunduğu işyeri ve eklentilerinin işletme hakkı, 2886 sayılı D.İ.Kanununun 45’nci maddesine göre (açık arttırma usulü ) ile 10 (on) yıllığına kiraya verilecektir.
2-İhale, Serdivan Belediyesi Encümen toplantı salonunda 24.09.2020 tarihinde saat 14,30’da yapılacaktır, İsteklilerin belirtilen gün ve saatte hazır bulunmaları gerekir.
3-Kiraya verilecek işyeri ve eklentilerinin aylık muhammen kira bedeli 8,000,00 (sekiz bin Türk Lirası)’dır.
4-Geçici teminat oranı % 3, tutarı 28.800,00 TL.’dir. İhaleye katılmak isteyenler geçici teminatını 24.09 2020 Perşembe günü saat 14.00’a kadar banka teminat mektubu veya nakit olarak, Belediyemiz tahsilat veznelerine yatırması gerekmektedir.
5- İhaleye katılmak isteyen isteklilerden aranacak belgeler;
5.1- Kanuni ikametgah sahibi olması.
5.2- Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu Ticaret ve/veya Sanayi odası belgesi,
5.2.1-Gerçek kişi olması halinde ilgisine göre ticaret, sanayi odası veya esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı olduğunu gösterir belge, nüfus sureti ve T.C. kimlik nosu.(Bu belgelerin olmaması halinde, sözleşme imzalamadan önce bu belgeleri yaptırıp Belediyemize ibraz etmek zorundadır.)
5.2.2-Tüzel kişi olması halinde tüzel kişiliğin idare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge,
5.3- Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri.
5.3.1-Gerçek kişi olması halinde noter tasdikli imza sirküleri vermesi.
5.3.2-Tüzel kişi olması halinde tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, istekliler adına vekaleten iştirak ediliyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin vekaletnameleri ile vekaleten iştirak edenin noter tasdikli imza sirküleri vermesi.
5.3.3- Yüz kızartıcı ve ağır hapis gerektiren suçlardan sabıkası olmadığına dair Cumhuriyet savcılığından alınacak belge.
5.3.4 Restoran, kafeterya, fast food, çay bahçesi, düğün salonu gibi herhangi bir iş kolunda kendisinin veya şirketinin en az 3(üç) yıl işletmecilik yaptığına dair meslek odalarından alınmış faaliyet belgesi.
5.4- İsteklinin, ihale şartnamesini ve eklerini okuyup aynen kabul ettiğine dair beyanı.
5.5-2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 6.maddesinde yazılı kimseler ile 83. maddesinde belirtilen şahıslar gerek doğrudan gerekse bir vasıta ile ihaleye giremezler.
6-İhaleye ilişkin şartname ve ekleri, 500,00 TL’si karşılığında, Belediyemiz Gelirler Servisinden temin edilebilir. İhaleye katılacak isteklilerin, ihale şartname ve sözleşmesini almaları zorunludur.
7-Kira bedellerini aylık dönemler halinde peşin olarak, Belediye veznesine veya banka hesabına ödemek zorundadır.
8- Kiralama ihalesine katılacaklar, ihale için gerekli belgeleri kapsayan ihale dosyasını düzenleyip 24.09.2020 Perşembe günü saat 14,00’a kadar Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
9- İhaleye ilişkin her türlü harç, pul ve ilan bedelleri vs. masraflar istekliye aittir.
10-İhale Komisyonu 2886 sayılı kanunun 29’uncu maddesi uyarınca, ihaleyi yapıp yapmamakta serbestir.
11-Telgraf veya faksla yapılacak müracaat ve postada meydana gelebilecek gecikmeler kabul edilmeyecektir.
12-Gerektiğinde ihtilafların hal mercii Sakarya icra daireleri ve mahkemeleridir.
13-2886 sayılı Devlet İhale Kanunun ilgili 17’nci maddesi gereğince ilan olunur.

16 Eyl 2020 - 12:02 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.041.608 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

12

Halkın Düşüncesi - şuraya adam gibi lezzetli kahvaltı tatlılar pastalar ve akşam yemeği verecek güler yüzlü kibar işletme adabını bile modern bir kişiliğe sahip biri alsa ne güzel olur ama yine denyonun biri kazanır ihale karton bardakta 3 liraya çamur gibi çaydan başka birşey satmaz

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Eylül 11:25
09

Sosyal Devlet - İstanbul'da adım başı sosyal tesis halk ucuza sosyalleşiyor, düğün yapıyor, yemek yiyor... Önce diğer taraftaki SEYİR TERASI her yerde sosyal tesis diye reklamı yapıldı sonra ihale.

Şimdi de bu ihaleye çıkıyor. İstanbul'da en harika yerde 1 liraya çay içersin sarayda, boğazda.

Sakarya gerçekten acayip bir zihniyete sahip şehir.

Sosyal devlet burada sınıfta kalmış.

Devlet tiyatrosu desen yok.

Doğru düzgün müzesi kütüphanesi yok.

Marmarada en geri yer Sakarya.

Mütercimler haklı.

Yanıtla . 12Beğen . 5Beğenme 16 Eylül 23:11
14

Eskilerden Biri - @Sosyal Devlet 09 nolu yoruma cevabı: sen sakaryanın 1980 li yıllardaki fotoğraflarına bir bak , videolarına bak...

sonrada istanbul hariç DİĞER BÜTÜN İLLER İLE KIYASLA bakim kim köymüş , kim kasaba , kim şehir..

tiyatro ya gerek yok burda kimse film , tiyatro yapamaz zaten... biz çeker , biz yönetiriz..

1 adım gelene 1000 adım geliriz..

türkiyenin en şık ve en iyi telafuzunu kullanan yerdir SAKARYA..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Nisan 04:26
13

Eskilerden Biri - @Oğuzhan Yavuz 06 nolu yoruma cevabı: hayırlısı olmuş yeğenim....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Nisan 04:19
02

yalan mı _? - bızım aylık 6 bın degıl 16 bın de verecek paramız olsa bıle ne ıhaleye gırebılırız gırsekte alamayız zaten sımdıden kımın alacagı bellı olmustur ;)

Yanıtla . 16Beğen . 3Beğenme 16 Eylül 15:21
04

Sakarya Serdivan - @yalan mı _? 02 nolu yoruma cevabı: ne alakası var, git gir bakalım sana bir şey diyen olacak mı ?

Yanıtla . 1Beğen . 11Beğenme 16 Eylül 16:56
01

ismail ılgar - Kardeşim siz belediye olarak niye işletmiyorsunuz, bir yığın çalışan insanınız var, milyonlarca yatırım yapıyorsunuz kaymağını yandaşlar yiyor, parası bizim cebimizden çıkıyor. Umarım miilyonlar harcadığınız Şelalale parkıda aynı mantıkla birilerine yamamazsınız, oh vallah bizim paralarımızla hiç zahmete girmeden birileri köşeyi dönsün. Sizin ne işiniz var siz işletin siz.

Yanıtla . 24Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 13:47
05

Sakarya Serdivan - @ismail ılgar 01 nolu yoruma cevabı: neden angarya işler ile ugraşsın belediye ? alır kirasını yapar hizmetini. çok biliyorsan git gir ihaleye sana yamansın iş.

Yanıtla . 0Beğen . 19Beğenme 16 Eylül 16:58
03

Adalı Manav - @ismail ılgar 01 nolu yoruma cevabı: Siz yerlerinizi bahçelerinizi türkleremi verdiniz.bu konuda en hain sapanca çıktı.sapancalıların ıraklı ev sahiplerinin kiracıları olmaları çok yakındır.hem bu parkın ihalesini katarlılarmı alacak.bırakın bi hemşehrimiz ekmek yesin.

Yanıtla . 10Beğen . 2Beğenme 16 Eylül 15:30Anket Aşı karşıtlarına soruyoruz? Neden aşı olmak istemiyorsunuz?