Sigorta Kavşağı için o 3 bina yıkılacak!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz günlerde temel atma töreni ile start verdiği sigorta kavşağında daha önce kamulaştırılan 3 binanın yıkım işi için ihaleye çıkılıyor.

Maltepe Mahallesi, 742 ada, 2 -12 nolu parsellerde bulunan 2 adet binanın ve yine aynı mahallede 197 ada, 15 nolu parsel üzerinde bulunan 5 katlı 10 daireli binanın yıkımı karşılığında çıkan harfiyatın taşınması amacıyla Sakarya Büyükşehir Belediyesi ihaleye çıkıyor.

İşte  Sakarya Büyükşehir Belediyesi 3 adet binanın yıkım karşılığı hurda satış ihalesinin şartları...
İlan Metnini Görüntüle


İlan Metni
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

MADDE –1: İHALENİN KONUSU İŞİN NİTELİĞİ VE MİKTARI:
Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Maltepe Mahallesi, 742 ada, 2 -12 nolu parsellerde bulunan 2 adet binanın  ve  Adapazarı İlçesi Mithatpaşa Mahallesi, 197 ada, 15 nolu parsel üzerinde bulunan 5 katlı 10 daireli binanın yıkımı karşılığında,  çıkacak ihtiyaç fazlası taşınırın  satışı işidir.
MADDE–2:  ŞARTNAME VE EKLERİNİN NERDE VE HANGİ ŞARTLARDA ALINACAĞI:
İhale Şartnamesi Belediyemiz İdari İşler Şube Müdürlüğünden 100,00 TL  (yüz Türk lirası)karşılığı temin edilebilir.
NOT: İhale sonucu oluşacak karar pulu, damga vergisi ve noter masrafları isteklilere aittir.          
MADDE –3: İHALENİN NEREDE, HANGİ TARİH VE SAATTE VE HANGİ USULLE YAPILACAĞI:
İhale Sakarya Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantı salonunda 20/10/2020 tarihinde saat 14.00’de 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45-A maddesine göre Açık Teklif Usulü ile yapılacaktır.
MADDE – 4: TAHMİNİ BEDEL ,  GEÇİCİ VE İHALE İŞTİRAK TEMİNAT MİKTARI: 
3 adet binanın yıkımı karşılığında çıkacak ihtiyaç fazlası taşınırın  satışı 52.500,00-TL +KDV (Elli iki bin beş yüz Türk lirası)
Geçici teminat 1.575,00-TL (bin beş yüz yetmiş beş Türk lirası)’dır.
Not: İhaleyi kazanan istekli sözleşme yapmaktan vazgeçerse,  geçici teminat  irad  kaydedilir.                         
MADDE – 5: İSTEKLİLERDEN  ARANILAN  BELGELER:
İhaleye katılmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre hazırladıkları aşağıda belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak 20/10/2020 saat 14:00’e  kadar Büyükşehir Belediyesi İdari Şube  Müdürlüğüne  teslim edeceklerdir.

-GERÇEK KİŞİLERDEN:
a.Nüfus Cüzdan Sureti,
b.Adres Beyanı (İkametgah Adresi),
c.Geçici teminatı yatırdığına dair makbuzun aslı. Teminat bedeli eğer havale/Eft yolu ile yatırılmış ise bu yöndeki belgenin belediyemizin Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gelirler Şube Müdürlüğünden onaylatılmış sureti.
d. İmza Beyanı (Noter onaylı olmalı).Temsil durumunda; noter tasdikli vekaletname ve vekalet edene ait imza beyani,
e. Şartname alındı makbuzu ve her sayfası imzalanmış şartname
f.Sakarya Büyükşehir Belediyesine borcu olmadığına dair belge ( Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Gelir Şube Müdürlüğünden)
g. Kayıtlı olduğu ticaretve/veya sanayi odasından ya da esnaf sanatkar odasından veya ilgili meslek odasından, ilk ilan ve ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge.
h. Söz konusu yıkım yapılacak yapının yerini bildiğine, gördüğüne teklifini buna göre verdiğine dair yer görme belgesi.
i. İstekli tarafından, işin başında bulundurmak üzere en az 3 (üç) yıllık mezun İnşaat Mühendisi bulundurulacağına ilişkin taahhütname.
j. En az olmak koşu ile; 1 adet kesme tesisatlı paletli ekskavatör , 1 adet kamyon ve 1 adet arasöz (su tankeri) iş süresince hazır bulundurulacağına dair taahhütname
TÜZEL KİŞİLERDEN:
a.Nüfus Cüzdan Sureti,
b.Adres Beyanı,
c.Geçici teminatı yatırdığına dair makbuzun aslı. Teminat bedeli eğer havale/Eft yolu ile yatırılmış ise bu yöndeki belgenin belediyemizin Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gelirler Şube Müdürlüğünden  onaylatılmış sureti.
d. İmza sirküleri (Noter onaylı olmalı).Temsil durumunda; noter tasdikli vekaletname ve vekalet edene ait imza beyanı,
e. Şartname alındı makbuzu ve her sayfası imzalanmış şartname
f. Sakarya Büyükşehir Belediyesine borcu olmadığına dair belge (Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Gelir Şube Müdürlüğünden)
g. Kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odasından ya da esnaf sanatkar odasından ilk ilan ve ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğunu gösterir belge.
h. Söz konusu yıkım yapılacak yapının yerini bildiğine, gördüğüne teklifini buna göre verdiğine dair yer görme belgesi.
i. Tüzel kişiliğin son ortak durumunu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi.
j. Ortak Girişimler için İş Ortaklık Beyanı.,
k.Yüklenici tarafından, işin başında bulundurmak üzere en az 3 (üç) yıllık mezun İnşaat Mühendisi bulundurulacağına ilişkin taahhütname.
j.  En az olmak koşu ile; 1 adet kesme tesisatlı paletli ekskavatör , 1 adet kamyon ve 1 adet arasöz (su tankeri) iş süresince hazır bulundurulacağına dair taahhütname

Not: Alınmış belgenin aslı idarece aslı gibidir ve/veya aslı görülmüştür  olmak kaydıyla;

2886 SAYILI DEVLET İHALE KANUNU  UYARINCA İLGİLİLERE
İLAN OLUNUR

14 Eki 2020 - 11:34 - Güncel

medyabar.com son bir ayda 3.348.059 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

01

Ali Kamil - Güzel olmuş. O yaya kaldırımlarını park yapan yolları çamura bulayan.. Yaya kaldırımına masa kuran kapatan SAYGISIZ hallerden kurtulacak millet...

Bu durumlara sebep olmayanlar alınmasın. Kötü söz misli ile iadedir.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 14 Ekim 19:24