Tarikat lideri ilk kez hakim karşısına çıktı!

Uşşaki Tarikatı Lideri Eyüp Fatih Şağban, 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıktı. 55 yıl hapsi istenen şeyh, hakkındaki suçlamaları iftira olarak nitelendirdi. .Medyabar editörü Serhat Yılmaz duruşmayı canlı olarak takip etti.

Serhat Yılmaz
Serhat Yılmaz Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Uşşaki Tarikatı Lideri Eyüp Fatih Şağban, 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıktı. 55 yıl hapsi istenen şeyh, hakkındaki suçlamaları iftira olarak nitelendirdi. Medyabar editörü Serhat Yılmaz duruşmayı canlı olarak takip etti. 

O TALEP REDDEDİLDİ!

Sanık avukatı başkana, müştekilerin yasal avukatların dışında salonda bulunan STK avukatlarını ve başka illerden gelen baroları temsil eden avukatların salondan çıkartılmasını istedi. Başkan, bu talebin oy birliği ile reddine karar verdi. UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

Mütalaanın okunmasının ardından sanık Fatih Şağban’ın savunması alınmaya başlanıldı. Zincirleme şekilde çocukların cinsel istismarı' suçundan 15 yıldan 40 yıl 1 ay 15 güne kadar, 'Çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma' suçundan ise 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle hakim karşısına çıkan Fatih Şağban yaklaşık olarak 4 saat boyunca savunma yaptı. Savunması alınan sanık Şağban, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, kendisine kumpas kurulduğunu öne sürdü.

Uşşaki Tarikatı Lideri Eyüp Fatih Şağban, 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıktı. Sanığın mahkemede verdiği ifade şu şekilde;

'Sanık Fatih Ailem olarak bildiğim bu insanlar tarafından suçlamaya maruz kaldım hala inanamıyorum. Güreşçi olarak mezun oldum ve Ahmet Yesevi Mezhebinin tasavvufi geleneğinden gelerek, 40 sene hizmet ettim. En ufak bir leke almadan bu son olaya kadar geldim. Anadolu taşrasından almış olduğumuz bu cemaati saygın bir konuma getirdim. Daha önce düzenlenen iftiralar gibi bu olayda da kumpas yapılmaya çalıştırılmış ve zayıf bir halkanın azmettirilmesi ile 1000 yıllık bir tasavvuf geleneğine saldırtılarak Menemen hadisesi gibi bir olay yaratılmış. Bununla da büyün tasavvuf cemaatleri hedef alınmıştır. Trump’ın onayladığı Biden’İnda söylemlerinde yer alan Türkiye’de ki İslami cemaatlerin sonlandırılması bu olay sayesinde tekrar canlandırılmıştır.

FETÖ terör örgütüne yapmış olduğumuz reddiyeler, üyesi olduğumuz Dünya Sufi birliğinden çıkarttığımız FETÖ’ye yardım Ve yataklığın haram olduğunu söylediğimiz fetvalar bizi hedefe koymuş.

15 Temmuz darbe girişiminde 3 şehit veren bu yapıyla en son mücadele veren cemaatimiz, son olarak bu saldırı ile ağır yara almış. Biz inanıyoruz ki yüce Türk yargısı bu kumpası bozacaktır.

Bu ilk kumpas değildir. 17-25 Aralık tarihinden sonra isimsiz ve adresi belli olmayan bir mailden FETÖ’nün savcısına Balıkesir’de olmayan kurslarımda üniversiteye hazırlanan bir kıza tecavüz ettiğimiz söylenmiştir.

Kamuoyunda bilinen Cübbeli Ahmet diye bilinen bir vaiz iftiralarda bulmuştur.'

-Sanık Fatih Nurullah ifade verirken göz yaşlarına hakim olamadı.

Sanık Fatih Nurullah ifade vermeye devam diyor.

'Uluslararası hüviyeti olan cemaatimiz Kuzuluk’ta bulunan Tripleks dairemiz hizmete geçmemiş. İnşa edilen yeni binanın su tesisatlarını yapmak üzere götürü usulü ile anlaştığı Fatih A. ve ortağı Ş. beyle iş akti yapmış, daha önce bu misafirhaneye bakmak üzere ücretlendirdiğimiz babası F.'nin yanında işe başlamıştır. Okulların tatil edilmesiyle ailesini İstanbul'dan getirmiş ve aile 7 kişi olarak yaklaşık 3 ay süreyle yanımızda kalmışlardır.

Bu arada ev içinde gelin kaynana kızışması başlamış. Kaynanası ve kayınbabasını oradan gönderdikten sonra oraya yerleşmeyi uman E.A. iyi niyetimizi suiistimal ederek bazı tekliflerle yanımıza geldiğine şahit olmuşuzdur. Bu nezih ortamda kalıcı olmak. Bizim ve cemaatimizin nüfuzundan istifa etmek , beklide bugünde olduğu gibi kanunsuz bir şekilde kızını bize teklif ederek efendim bunu sana verelim demiştir. Bu husus kıza da sorulabilir şekilde zenginleşme azmiyle, şantaj ve iftira ile

Bende bu iş olmaz yaşı ufak dediğim halde, ısrarlarını devam etmiştir. Rüyamda bende görüyorum ki Çorum’da ki arkadaşlarda öyle görüyorlar sizin genç bir kızla nikah yaptığımı gördüklerini söyleyerek kızını ima etmiştir. Bir seferinde yine kızıyla yanıma gelerek, Efendim Y. kendisini Mehdi’nin hanımı olduğunu gördüğünü söylerek bunun ne anlama geldiğini sormuşlardır” dedi.
Bunları delil toplamak için kayıtta mıydılar bilmiyorum. Bende bunu annen sana aşağıda söylesin dedim

Aslında bu olaylar başladığı anda bunları yanımdan uzaklaştırmam lazımdı. Ama iş akitleri ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı sabırlı olup iş bitince yanımdan uzaklaştırmam gerektiğini düşündüm ve öylede oldu.

Ramazan bayramında güzel bir şekilde yollarımız ayırdık. Bizde hizmetimizin devamı için başka bir aile ile anlaştık. Bu ailenin iş başı yapmasıyla birlikte, kötü niyetli kişiler düşmanımız olan FETÖ’nün mahrem imamın damadı ve ailesi ile birlikte iş birliği yapıp bu kumpası düzenlemiştir.

5 ay sonra tehdit ve şantajla telefonlarına indirdikleri kayıt uygulaması ile kanunsuz bir delil toplama işine girmişlerdir. Yıllardır onurluca yaşayan ben ve cemaatimi kendi çıkarları için, bir taraftan da bizi tehdit ve şantajla haksız zenginleşmek için bize bu kumpası kurmuşlardır.

F.A. tarafından tutukluluğuna neden gösterilen, kanunsuz bir şekilde basına servis edilen ses kayıtlarındaki panik hali ortadadır. Bir ömür boyu haysiyet ve onurla yaşamış biri olarak kamuoyu önüne yem olarak atılmış biriyim.'

Çay servisi yaparken kapının kilitlendiği iftirası atılarak suçun cezası arttırılmaya çalışılmıştır. Mağdurun ifadesinde kullandığı herkes kapıyı çalar, sen çalmadan girebilir ifadeciyle, sen şimdi İstanbul’a gideceksin ben nasıl dayanırım ifadesinde yalandır. Mağdur Y. İstanbul’a değil Ramazan Bayramı nedeniyle Çorum’a gitmiştir. Bu ifadelerin ardından dudağından öptüğümün, kendisine dokunduğumu, özel bölgesine dokunduğumu, başımdan atmak için uyuma numarası yaptığını söylemesinin hepsi yalandır. Bu ifadeleri kayda geçirenlere şunları söylemek istiyorum. Bu ifadeleri kabul etmiyorum. Bu ifadeleri aile içi yaşadığı ensest ilişkileri, tecrübelerini bizimle özleştirilerek bu çocuğa yazdırılmış bir pinokya ifadesi olduğunu yüksek heyetine sunarak, şu soruları sormak istiyorum.

1. Eğer bu olayda sürekli bir taciz var ise ve anlatılan gibi ileri safhalara varmışsa, bu olay sonrasında ifşa olmaması, anne ve babası ile paylaşılmamasının sebebi nedir? Niçin geçtiği söylenen olaylardan 6 ay sonra bir kumpasa getirilmiştir?
2. Mağdurun pedolojik sorunları olay anında ortaya çıkmaması neden daha sonradan ortaya çıkmıştır? Yani neden yanımıza başka bir aile geldikten sonra ortaya çıkmıştır.
3. Y. hanım yukarı geldikten sonra, bizim mağduru külotunu indirdiğimiz, bizim uzvumuzu kendisine değdirdiğimizi, nasıl uyurken anlatabildiğini sormak hakkımızdır. Ailesiyle birlikte yattığı odaya girerek nasıl her sabah kendisini taciz edeyim?
4. Bir kere böyle bir taciz olduysa, diğer tacizlere fırsat verecek şekilde, tekrar tekrar yanımıza niye geldiğini veya gönderildiğini açıklamak zorundadır. Cebir veya ücretli vazifesi olmadığı halde iftira olarak attığı bu taciz girişimleri de niçin aracı olmuştur.
5. Kapıyı kilitledim iddiası, kapıyı açtım çıktım demesiyle çıkmıştır. Alı koymak isteyen kişi kapıyı kilitlediğinde anahtarı cebine koyar. Böyle bir olayı yapmak için insanın aklını yitirmesi lazımdır.
6. Başka bir ifadesinden benim annesinden mesaj çekerek çay istediğimi, bu suretle yanıma gelerek beyan etmiştir. Eğer bir kötü niyetli olsak, mağdur annesine değil, mağdura mesaj çekerek yanımıza çağırırız. Mağdurun anne ve babası 5-10 merdivenlik yakınlıktıysa faalin başıma geleceklerini düşünmeyecek kadar meczup olması gereklidir. Bu anlatılan olaylarda savcı ve pedagoglarında ifadelerde şaşırdıklarını, ifadelerin dağınık bir şekilde yazdıkları gözükmektedir.
7. Olaylardan haberi olmadığını söyleyen, aptala yatan Yağmur’un babası F.A.'yı arayarak eşi ve kız kardeşinin benden 70 bin TL para istiyorlar dediğimde, F.A. nasıl olsa sana her yerden para geliyor, göndersen ne olur dediği ses kayıtlarından ortaya çıkacaktır.

İçinde bulunduğumuz hadiseleri yaşamadığımız için, halasına, annesi ve babasına söylediğim ifadelerde derken olayın bu şekilde yansımasını engellemek istedim. Şanımın şerefimin lekelenmemesi in hareket ettim.
8. Annesi E.A.’na bir başlık açmıyorum ancak, başından beri olayları planlayan, kızını bize arz etmek isteyen, delil toplayıp beni zor duruma sokmak isteyen, son telefon görüşmesinden benden 70 bin TL isteyerek yoksa pedagoga gideceğini ve bunun senin için iyi olmayacağını söyleyerek beni tehdit etmiş ve benden para istemiştir. Kızının böyle bir şantaj ve komployla önünüze atan, iyi niyetimizi suiistimal eden, 15 senedir yaptığımı iyiliğimizi bir kalemde silen, yanımızda büyüyen çocuklarını böyle bir komploya biat edecek kadar küçülen insana daha fazla bir şey demek istemiyorum.

Sonuç olarak bu komplo, şantaj ve iftiraları kabul etmiyorum. Bu kişileri yanımızdan ayrıldıktan sonra azmettiren, düşmanlarımızın iktisatlarını, telefon ve whatsapp konuşmalarını silinse bile tespit edilmesini yüce mahkemeniz tarafından bulunmasını rica ediyorum.

Sanık, pandemi sürecini göz önünde tutarak, yaşının ilerlemesi göz önüne alınarak, burada müebbet hapis yatan mahkumlarla aynı koğuşta kaldığını da göz önünde tutularak tutukluluğunun sonlandırılmasını talep etti.

NE OLMUŞTU?

Türkiye'yi sarsan dergahta çocuğa yönelik cinsel istismar olayı ile ilgili iddianame 6 günde jet hızıyla hazırlandı. Fatih Nurullah takma adını kullanan Uşşaki tarikatı şeyhi Eyyup Fatih Şağban "zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı" ve "çocuğa karşı cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından hakim karşısında çıktı. İddianameye göre sapkın şeyh 48 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

13 Kas 2020 - 11:07 Sakarya- Güncel --- Okunma

Muhabir Serhat Yılmaz

medyabar.com son bir ayda 3.247.197 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

95

mesut rasim - ALLAH .a kuran.a peyganberimize inanın gerisi boş bütün din adanları birbirine bok atıyor başka lafa gerek yok arkadaşlar boşverin beşinden gidenlerede acımayın çünkü KURAN.I KERİMİ okumadıkları belli zavallılara acıyorum nasıl hesap verecekler

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 15 Kasım 01:41
89

Hakan54 - Gazı mustafa kemal atatürk hocaları asmadı

Böyle lerini astı

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 17:26
87

5196 - Kimse bu şerefsizi savunmasın burda.Eger bu köpeği savunuyorsanız demekki sizdede o sapıklık duygusu var..Bu iblisin savunması olamaz hiçbir avukat bu iblisi, bu şerefsizi, bu köpeği savunmamalı.Ya o çocuk sizin olsaydı ? Yine de savunurmuydunuz.Allah bu köpeğin belasını versin umarım o delikten çıkamasın fare gibi o delikte gebersin iblis.

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 14 Kasım 11:48
96

İbrahim Kabasakal - @ 5196 87 nolu yoruma cevabı: Adam akilli haberi olayı bi anladâ öyle yazmana devam et bilmediklerin hakkinda yrum yapmak aşıp kesmek çok kolay demi

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 15 Kasım 15:37
91

Fati̇h Nesli̇ Ümi̇t Şahi̇n - @ 5196 87 nolu yoruma cevabı: Kötü söz kişiye aittir söz kendini ifade eder o çocuk sizin olsa diye algı yapıyorsunuz peki suçlu olsa saat dokuza kadar mahkemeyi uzaktırlar mı senin gibi islam tasavvuf tarikat düşmanı ağzının dalgalarını akita akita hakaret eder içki icer muslumaniz dersiniz her gördüğünüz kadına salyalarinizi akıtarak bakar güzele bakmak sevaptır dersiniz hayrı şerri bilmez esfela salisin onlar hayvandan daha aşağı ayetince davranırsanız bizler müslüman ehli sünnet velcemaat firkasiyiz sizin gibi Şia haricî değiliz FATİH NURULLAH EFENDİM SUÇSUZ DUR suç olsa ispat edilir cezayı muediye uygulanır Bizim başımız dik alnımız açık buradayız YANINDAYIZ İslamiyet'e en çok zarar veren siz adı müslüman gönlü şeytana eş kişileriniz

Yanıtla . 9Beğen . 4Beğenme 14 Kasım 18:35
86

Adige - Böyle bir sapığı burada halen savunan zihniyet var ya gerçekten yazıklar olsun. Yahu adamın ses kaydı, mesajları herşey var halen bunu savunuyorsunuz. İnşallah sapık şeyh'iniz çıkarda sizi de bademler sülale boyu.

Yanıtla . 7Beğen . 7Beğenme 14 Kasım 10:42
81

ŞEMMUZ PİÇİ - ADAMDA SUÇ YOK, HELAL OLSUN, AİLENİN ZATEN HABERİ VARMIŞ. KEŞKE KIZIN ANASINI BABASINIDA DÜZSEYDİ.....

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 10:19
82

Gülesim Geldi - @ŞEMMUZ PİÇİ 81 nolu yoruma cevabı: Ne malum.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 10:31
78

Ganyotçu - Akyazı işi derler ya, klas ve ustalık isteyen, işçilik isteyen sahte işler için.

Bu tezgahtar kolpacı doğru yere tezgah açmış, peşinden de bir sürü enayi gitmiş. Tam bir Akyazı işi çıkartmış.

Sene 2020 Hak Yol İslam kardeşlerim. "- Oku" diyor Allah (C.C.), enayilik yapmayın bu istismarcılara kanmayın, inanmayın. Allah huzuruna kavuşmak için Peygamber vasıtadır, böyle üçkağıtçılar değil. Okuyun.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 01:25
92

Fati̇h Nesli̇ Ümi̇t Şahi̇n - @Ganyotçu 78 nolu yoruma cevabı: Peygamber efendimiz benden sonra hilâfet şu kadar devam edecek evladım ümmetin arasını bulacak ve hilâfet benim yolumu devam ettiren âlimler den devam edecek onlara biat eden bana biat etmiş olacak diyor hadis alimlisin oku bakalım imamlar 5 vakit namazı zor killdiyorlar hatta sekizde mesai başlıyor diye sabah namazı kildirmiyan imam var bunlarmi sunnebettullahi uyuyor kim onlar gece gündüz Allah'ı zikreden takva yolunu tutan insanlara marufu emreden eden kötülükten alı koyup hakkı emreden sen neresindensin müslüman

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 14 Kasım 18:42
76

Köyün Delisi - Adam ne ustaymış.yahu bu insanlara nasıl üfledide bunların gözünü kör kulaklarını sağır etmiş.la bi sahtekarın peşine böyle körü körüne gidilirmi.yoksa sizedemi kıyak geçti.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 00:41
93

Fati̇h Nesli̇ Ümi̇t Şahi̇n - @Köyün Delisi 76 nolu yoruma cevabı: Sen köyün delisi değilsin köyün karektersisisin zikri hak bizleri hayra hakka çağırıyor velasr süre ne diyor müminler birbirine hakkı tavsiye eder hakkı tavsiye eder diyor sizler gibi hakkın hoşnut ve rızası olmayan fuhsuyatta cagirmiyor iftira atan iftiraya uğramadan ölmesin inşaallah

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 18:47
75

Nereyedüştükkardeşim - Güzel iş ama para yağıyor adamlara taraftar da bol. Enayi çok nasıl olsa hayret ediyorum bu tip insanlara hayatın şifresini çözmüşler kendi çapında.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 00:41
74

Nereyedüştükkardeşim - Valla pes, o kadar ses kaydına inanmayıp hala daha bu herifin peşinden giden cahillere.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 00:39
94

Fati̇h Nesli̇ Ümi̇t Şahi̇n - @Nereyedüştükkardeşim 74 nolu yoruma cevabı: Ses kayıtları benim değil kabul etmiyorum diyor incelemesin hâkim sorar kızım neden bu kadar sık ifade değiştiriyorsun sana bu aklı kim veriyor Muhammed alar veriyor diyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 18:50
66

Mustafa Samet - Teknolojiden bi haber yaşayan belli bi kısım var şu medyada.

1. Ses kaydı diyorsunuz. Geçenlerde medyada dolaşırken bi videoya rastladım. Çocuk 40 ayrı ünlünün ses taklidini yapıyor. Demek istediğimi siz anladınız.

2. Tarikata bağlı kaç tane hanım ablalarımız bacılarımız vardır . Sayısı bilinmez . Hiç mi güzel kız yoktu da kala kala ufak kız çocuğuna kaldı?

3. Ülkede ki istihbaratçılar yıllardır bu adamın en ufak bir yanlışını görmediler mi hiç mi dinlenmedi bu telefonları ? Hiç bir hatasını bulamayan İstihbaratçılar yeteneksiz 1 ailenin IQ seviyesi ne hikmetse bizim istihbaratçılardan yüksek tabi yersen.

4. Gözümle gördüğüm şeyin yarısına dahi inanmayan ben gidip de medya saçmalığna inanacak değilim. Kulaktan dolma haberlerle sakın ha iftirada bulanacak, ortak olacak işlere kalkışarak kul hakkına girmeyin diğer tarafta hesabını veremezsiniz..

Yanıtla . 10Beğen . 18Beğenme 13 Kasım 22:10
83

Ss54 - @Mustafa Samet 66 nolu yoruma cevabı: Mustafa Samet eğer insan isen ki şüpheliyim bu iş senin çocuğuna yapılsa idi nasıl bir tepki verirdin acaba ? Adam daha önce itiraf etti şeytana uyduğunu söyledi şimdi ceza almamak için yalan söylüyor.İslam adına insanlara yalanlar söyleyerek maddi manevi menfaat elde eden şarlatanlara da senin gibi onları savunan beyinsizlere de lanet olsun...

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 10:34
68

Port - @Mustafa Samet 66 nolu yoruma cevabı: Yaw şimdi ben hıyar şeyhine laf edersem beni cehenneme aticaklar diyorsun.dedigine inanıyor musun.pedofili len bu.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 23:16
64

Ahmet Sosyal Deli Ahme - Selamün aleyküm arkadaşlar sizler muslumanmisiniz ne zamandan berili muslumanmisiniz bir müslümanın bir müslümana iftira atması caiz değildir lafa gelince biz ataturkcuyuz diyorsunuz ataturk dediniz adam oda mı PKK yi desteklerdi sizler laikliği benimsiyorsunuz laiklik islam düşmanımı demektir sizler diyorsunuz ki bir insan suçlu diyorsunuz gözünle görmediniz şeylere inanıyorsunuz ben sizlere İslam'dan bahsedeyim mi kuranı kerime inanıyorsunuz hak olan resule inaniyormusunuz ALLAH'IN varlığına birliğine inaniyormusunuz dinleyin o zaman şarlatanlar ALLAHU TEÂLÂ KURAN'DA BUYUYORKİ BİR İNSANIN ZİNA YAPTIĞINI GÖRMEK İÇİN 3 TANE ŞAHİTLAZİM 4 DÜNCUSUNUNUNDE ÜSTÜNDE GÖRMESİ LAZIM bunlardan biri eksik olursa o kişilerin şahitliği makbul değildir leyleğin ömrü liklikle geçti sizde lak lak diye öleceğiz biraz İslami araştırın iyi akşamlar

Yanıtla . 3Beğen . 10Beğenme 13 Kasım 22:02
88

Adapazarli - @Ahmet Sosyal Deli Ahme 64 nolu yoruma cevabı: ya arkadaş sen kafayımı yedın.şimdi sana terten sorayım.Bir kız çocuğu veya bir bayan dağda veya merada davar otlatıyor.aşalığın birirde geldi pis emeline ulaşmaya çalışıyor veya ulaştı.şimdi bunu ıspat için dağda veya merada 3 kişi dahamı aracağız.bu insanları ararkende adamın pis emeline ulaşmasını sağlamış olmazmıyız.Ya beyinsiz herif,o yazının önünüde söyle.devamınıda.istediğin yerden kesit alma.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 12:00
63

Mustafa Samet Yağli - Teknolojiden bi haber yaşayan belli bi kısım var şu medyada.

1. Ses kaydı diyorsunuz. Geçenlerde medyada dolaşırken bi videoya rastladım. Çocuk 40 ayrı ünlünün ses taklidini yapıyor. Demek istediğimi siz anladınız.

2. Tarikata bağlı kaç tane hanım ablalarımız bacılarımız vardır . Sayısı bilinmez . Hiç mi güzel kız yoktu da kala kala ufak kız çocuğuna kaldı?

3. Ülkede ki istihbaratçılar yıllardır bu adamın en ufak bir yanlışını görmediler mi hiç mi dinlenmedi bu telefonları ? Hiç bir hatasını bulamayan İstihbaratçılar yeteneksiz 1 ailenin IQ seviyesi ne hikmetse bizim istihbaratçılardan yüksek tabi yersen.

4. Gözümle gördüğüm şeyin yarısına dahi inanmayan ben gidip de medya saçmalığna inanacak değilim. Kulaktan dolma haberlerle sakın ha iftirada bulanacak, ortak olacak işlere kalkışarak kul hakkına girmeyin diğer tarafta hesabını veremezsiniz..

Yanıtla . 3Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 21:44
59

Kafkas - Bir sürü cahil salak kafasına göre yorum yazıyor tarikat nedir islam nedir biliyormusunuz ahmaklar o gerçek halveti uşaki tarikatının. Murşidi dir ALLAH DOSTLARINA 100 yıldır düşmansınız yahudinin istediğide bu ama unutmayın müslümana alime dünya cehennemdir ey ahmaklar dünya sizin olsun bize rabbimin rızası yeter cenet o kadar ucuz deyil asabı kiram neler yaşadı ki peygamber efendimiz s.a.v taşlanmadımı ahmaklar içiniz boş siz nasıl müslüman

Yanıtla . 13Beğen . 20Beğenme 13 Kasım 19:30
90

Kafkas - @Kafkas 59 nolu yoruma cevabı: Ahmak gözünlemi gördün bu ülkede adnan menderesi özalı. Muhsin yazıcı oğlunu yok ettiler sümsük önce müslüman ol kime çamur attığını bilmiyorsun Allah dostlarına düşman lık Allahın ta kendisine düşmanlık tır o insanı bu işi yaparken yanındaymıdı da ahkem kesiliyorsun hakimmisin savcımı

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 18:26
85

Adalı - @Kafkas 59 nolu yoruma cevabı: Kafkas bildiğim kadarı ile sen boştaydın.islamiyeti ne zaman seçtin.sen şimdi birde adıyamana gidip hacı olduğunuda iddia edersin.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 10:39
69

Port - @Kafkas 59 nolu yoruma cevabı: Hacı siz kuru yaş ne bulursanız içiyorsunuz kafa yerinde mi.gidin namazı kılın.bu adamı savunmayın.sapik bu.ayrica inşaat iscisiyken aklını kullanıp size biseylere inandirmis.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 23:18
61

Murat - @Kafkas 59 nolu yoruma cevabı: cehennem sizi bekliyor cehennem... daha ne yazacağını nasıl yazacağını bile bilmeden ilim adamlığına mı soyundun hadi kafana göre kendini öyle saydında okuyamadan yazamadan nasıl ilim irfan öğreneceksin... ağzından çıkana dikkat et allah dostu sanki allah sadece size dost tövbe de

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 21:20
57

Ganyotçu - Bu tacizci tarikatçı belli ki bunu savunanları iyi badelemiş, halen peşinden gidiyorlar.

Yanıtla . 14Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 18:57
79

Ganyotçu - @Ganyotçu 57 nolu yoruma cevabı: yok, sana günde 3 doz Badeleme yazıyorum evladım, tok karnına devam.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 01:50
60

gerçekleşme - @Ganyotçu 57 nolu yoruma cevabı: inadına fatih nurullah EFENDİM varmı ötesi

Yanıtla . 1Beğen . 9Beğenme 13 Kasım 21:03
56

Yenikentli - Adam Şeytana uydum demiyor hala.

Bir de bu üçkağıtçıyı savunanlar var.

Allah bu ve bunu gibi din tüccarlarından korusun.

Bu arada insanların da aklını çalıştırıp okuması lazım.

Bunlara inanacak kendisini teslim edicek çoooookkk cahil var çok.

Yanıtla . 19Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 18:37
55

Tahrikat - Arkadaşlarrrr... DİN Adına canlı bomba olmaya inandırılan cahil cühelalar var bu dünyada... bu sapığın peşinde hala onu savunan gafiller olmasına pek şaşırmayın...

Yanıtla . 19Beğen . 3Beğenme 13 Kasım 18:35
53

Rehber Atam - nasil ya kumpasa mi kurban gitti? adami durduk yere harcadik mi?

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 18:34
50

Ümit Şahin - Bizler de on iki imamın ve abdulkadir Geylanin feyzi ve muhabbeti var pir Hüsamettin uşşaki aşkı var bizler tertemiz İslam dinini yaşamaya yaşatmaya çalışan ehli sünnet anlayışına sahip yüz yıllardır devam eden zikir ve şükür ile insanlara resulü ekrem efendiler efendisi nasıl yaşadı ise öyle yaşamaya çalışanlarız imamı ali efendimiz peygamber efendimizin den aldığı talim ve usul ile devam eden zikir meclislerimiz devam ediyor edecekler iftiracı ve munafiklar bu çaba ve gayretleri boşa çıkacak ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR iftiracıya yaktığı ateş yeter iki cihanda FATİH NURULLAH EFENDİM SUÇSUZ DUR

Yanıtla . 13Beğen . 21Beğenme 13 Kasım 18:10
48

Özkan Demirci - Bilib bilimeden yorum yaban ahmaklar kulakdan duydugunuza nasıl inanırsınız gözünüz Lemi gördünüz de hemen leke atiyonuz bu insanın kunahini alıyorsunuz ama bide bu ışın öbür tarafı var bu medyada adamı rezilde yapar vezirde sizingibi ahmaklar da inanır

Yanıtla . 5Beğen . 17Beğenme 13 Kasım 17:59
84

Adige - @Özkan Demirci 48 nolu yoruma cevabı: Sen içiyon lan gevşek??

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 10:35
77

Ganyotçu - @Özkan Demirci 48 nolu yoruma cevabı: "bilib" "bilimeden" "yaban" "kulakdan" "gözünüz Lemi" "atiyonuz" "kunahini" "bide" "ışın" "sizingibi""

bu arkadaş Suriye sınırından iltica etmiş olabilir ya da Türkçe'yi dergah dersanelerinde öğrenmiş.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 01:02
70

Port - @Özkan Demirci 48 nolu yoruma cevabı: Seyhinizin tipine bı bakın.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 23:21
44

Zuhal - Bu meymenetsizleri savunanlar kendi evlatlarını senelerdir bunlara teslim ediyorlar zaten o yüzden gerçekleri göremeyecek kadar körler boşuna anlatmaya çalışmayın.

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 17:29
73

Nurudur Nurullah - @Zuhal 44 nolu yoruma cevabı: Ebu cehil ya Muhammed sen ne cirkisin senden başka daha çirkini yok demiş sonra Ebubekir efendimiz gelip ya Resulullah sen ne kadar güzelsin senin eşin benzerin yok demiş doğrudur demiş peygamber efendimiz ya Resulullah ebu cehil geldi böyle dedi doğru dedin Ebubekir geldi böyle dedi doğru dedin hikmet nedir kişi nasılsa beni öyle görür mümin müminin aynasıdır sen cirkisen efendim de kendini görmüşsün bizim için efendimiz Resulullah efendimize benzer

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 14 Kasım 00:29
39

Devlet Hizmetkarı - bu adamı savunmaya çalışan kişiler görüyor ve üzülüyorum... kendine ehlisünnet diyen bir kişinin böyle bir adamı savunmaya çalışması kendiyle çelişmesi demektir.

ses kayıtlarında bu adamın hatalı olduğunu salak olsanız anlarsınız. nefsime uydum ve bunun sonucunda da olanlar oldu bu hatamın dinimizle uzaktan yakından ilgisi yoktur diyeceği yerde hala kumpas kumpas diyor.

burada dini bilgisi az olan kişilere de sesleniyorum bu adama yapacağınız düşmanlığı dinimize hizmet eden cemaatlerle karıştırmayın.

Atatürkçülük yapacağım derken imanınızdan olmayın... Atatürkçü olmanın bile kaideleri vardır. Böyle Atatürkçülük olmaz.

Allah ülkemizi dinimizi vatanımızı, bidat nedir bilmeyen temiz müslümanları korusun...

Yanıtla . 7Beğen . 8Beğenme 13 Kasım 17:05
71

Port - @Devlet Hizmetkarı 39 nolu yoruma cevabı: Şeyhin için yatın hapiste biz yaptık deyin.ciksin badelemeye

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 13 Kasım 23:23
58

C3vap - @Devlet Hizmetkarı 39 nolu yoruma cevabı: Sen üzülmeye devam et

Akıl yoksulları

En ufak bi olay olsa fail suçu ısbatlananakadar suç suz dersiniz

Olayın ne olduğunu bilmeden hakim kesimdiniz allah ıslah etsin hepinizi

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 13 Kasım 19:07
36

Mehmet - Yuh be size whatsapta neler yazmış ses kayıtları olan birine hala tapmanız nedir arkadaş . körmüsünüz zır cahilmisiniz nesiniz siz ? bir bitmediniz. kara bulut gibi çöktünüz ülkeye.. bırakın artık allahla araya elçi koymayı ..

Yanıtla . 13Beğen . 4Beğenme 13 Kasım 16:53
43

Yozgatlı - @Mehmet 36 nolu yoruma cevabı: Whatsappta neler yazmiş derken mesajlarmı var ortada

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 17:26
34

Hak Yolcusu - biz Allaha havale ettik Hakem olan Mevla bu kumpasıda çıkaracaktır herkes hakikatı görecektir biiznillah

Yanıtla . 16Beğen . 11Beğenme 13 Kasım 16:11
52

Port - @Hak Yolcusu 34 nolu yoruma cevabı: Tacize uğrarsin yakinda

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 18:30
41

Samet - @Hak Yolcusu 34 nolu yoruma cevabı: UMARIM İLK HAKİKATİ GÖREN SEN OLURSUN KARDEŞİM .ÇÜNKÜ HAKİKATTEN BAHSEDİP SAHTEYE TAMA ETMİŞ GİBİ GÖRÜNÜYORSUN ALLAH YARDIMCIN OLSUN BU KAFAYLA DAHA ÇOK KANDIRILIRSIN ÇOK

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 17:12
33

sakarya - hala bu adamı savunan ve arkasında olan ve o pis ağazlarıyla bu adamı savunanlar var biri çıkmıs iki tane çakma kıtaptan oğrendiği süslü dini laflarla millete hocalık yapıyor sizin de sizin gibilerinde sonu bu adam gibi olucak ALLAH sizlerden sizin gibilerden bizi milletimizi butun muslumanları korusun

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 13 Kasım 16:07
72

Port - @sakarya 33 nolu yoruma cevabı: Hacı mallara mukayit olun.seyh 2 seneye çıkar sonra şeyhe yeni kız bulun.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 23:26
46

Ümit Şahin - @sakarya 33 nolu yoruma cevabı: Biz sizden öğrenecek değiliz dinimizi sizin hocalariniz Mustafa Karataş yaşar nuri bunlar zekariya beyaz onlar sizin hocanız kabir hayatı yok herkes cennete girecek kim Allah'a ahiret gününe ve peygamberine uyarsa Allah ona rahmet eder namaz kılmaz oruç tutmaz ama Allah'ı zikrede Ebu cehil gibi düşman olursunuz çünkü soyunuz ona dayanıyor Allah zikredilmesin istiyorsunuz FATİH NURULLAH EFENDİM Kâmil bir mürşidi kamildir Muhiddin arabiyi dâhi anlamayip idam eden zihniyet sizlersiniz Seyyid nesibiyi derisin yüzdüren münafık hocalar onları destek veren munafiklar sizlersiniz bütün peygamberler veliler hacı Bektaşi veliler Allah'ı zikredip zikreddirmislerdir ALLAHU TEÂLÂ BUYUYOR ben insanları ve cinleri beni bilsin beni zikresinler diye yarattım muttakilerki otururken yatarken yanları üzerine uzandıklarında Allah'ı zikrederler

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 13 Kasım 17:43
30

Ganyotçu - Sene 2020, aklın yolu bir, fazla söze gerek yok;

Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir. İlim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir, bilgisizliktir, yanlışlıktır.

....

Kandırılan kardeşlerim için yazıyorum;

Bu istismarcıların peşine takılıp ahiretini kurtardığını zannedenler, bu dünyada sömürüldüğünüz gibi şirk'e ortak olarak ahiretinizi de yakmayın, İslam dininde Allah'ın ilk emri "- Oku" dur. %90'ının okuma yazma bildiği bir toplumda açın inandığınız dinin kitabı Kuran'ı Kerim'i okuyun. Allah ile aranıza böyle üçkağıtçı, istismarcı, namus düşmanı aracılar sokmayın. Yineliyorum hem dünyanızı, hem de ahiretinizi karartırsınız.

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 13 Kasım 15:59
26

Adalet - İnsanların şeref ve haysiyeti ile oynamak bu kadar basit olmamalı. Bunun cezası çekmeliler. Vatanını, dinini , mukaddesatını sahiplenen insanların başına hep bunlar mı gelecek

Yanıtla . 4Beğen . 10Beğenme 13 Kasım 15:39
23

Fatihnesligelmektedir - Öncelikle selamun Aleyküm

Allah yar ve yardımcımız olsun cemaati kardeşlerim Allahım efendimize güç kuvvet versin aklanmayı nasip eylesin

Dil uzatan arkadaşlar iki cihanda hakkınızı alacağınızı biliniz.

Bu imtihanı başarıyla vereceğiz yüce rabbim bizimle beraber inşallah.

Dağ gibi arkasındayız biz devrilmez bi çınarın tohumlarıyız dallarıyız inşallah

Dualarımızı eksik etmeyelim

Şu yoldan dönmeyelim

İNŞAALLAH

Şu mübarek cuma gününde Allah bizle beraber olsun inşaallah.

Yanıtla . 26Beğen . 20Beğenme 13 Kasım 15:30
62

Mehmet - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: bu yorum yapan bu sapık herifi savunanlarıda savcılık sorgulamalı bu yorumlar ihbar sayılmalı ve bu kişiler tespit edilip araştırılmalı bir müslüman olarak ben bunlardan şikayetçiyim bunların yüzünden son din islam hakaret ve karalama görüyor.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 21:25
54

Port - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: Git iki bira iç.kuru çekmeyi bırak.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 18:35
45

Nasıl - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: bu onun bunun çocukları hepsi aynı. sizin ben kalıbınızı ....!

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 17:30
40

Ben Hatan Yanayım - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: terbiyesizlik etmeyin yanındamıydınız

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 17:09
37

Fatihnesligelmektedir - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: Ebu cehilin torunlarısınız siz hayrı şerri bilmiyosunuz amentüyü bilmiyomusun kardeşim bu şerrin altındaki sırları bilmiyosunuz

Bizde size dua ediyoruz Allah sizi ıslah eylesin.

Müslüman aşşağılamaz güzel kardeşim ama davasını savunur .

Muhammet ümmedine yakışıyomu kardeşim

İnsanları neden hor görüyosunuz

Bu hakaretler yakışırmı müslümana

Dua etsekte rabbim bizi yanlışa düşürmese

Herkes birbirine dua etse kötülük kalırmı

Allah’a emanet ol kardeşim

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 16:55
35

Halkın Düşüncesi - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: sapık namusuz akılsız ses kayıtlarını dinlemen yeter bu alçak sapığı çözmen için sizin gibi sığırlar yüzünden bunlar bu kadar güçledi şimdi başlarım senin hocanada sanada hocanın hocasınada numusuz hayvanlar siz badelnmeye alışmışsınız

Yanıtla . 6Beğen . 3Beğenme 13 Kasım 16:23
32

Fatihnesligelmektedir - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: Haşa Allahı mı kandıracağız kardeş

!!!

Allahım yolumuzu aydınlık eyle bizi cahil insanlardan uzak eyle .. ilmi dini bilmeyen insandan uzak eyle onları ıslah eyle ya rabbim .

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 16:04
31

Fatihnesligelmektedir - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: 40sene Allah yolunda hertürlü iftiradan atılan çamurdan temiz çıkmışızdır bu günleri de atlatacağımızı gözünüzün önünde bulundurun

Fesat zihniyetlerinizi kendinize saklayın

Olayın iç yüzünü bilmeden konuşan arkadaşlar neye yorum yaptığınızı daha kendiniz bile bilmiyorsunuz tarikatımıza leke sürdürtmeyeceğiz.

Yüce Rabbim sizin gibi insanlardan uzak eylesin

Sizleri Islah eylesin

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 16:01
28

Ganyotçu - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: Ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru en gerçek tarikat medeniyet tarikatıdır. Uygarlığın emir ve isteklerini yapmak insanlık için yeterlidir.

....

Şimdi bu çocuk istismarcısı şahıs Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin Türk Ceza Kanunu'nu ile imtihanını versin de, medeniyet olarak Laik Türk Adaleti'ne hakkımızı teslim edelim.

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 13 Kasım 15:47
27

Hadi Lan Müptezel - @Fatihnesligelmektedir 23 nolu yoruma cevabı: Sen ENSAR cımısın yoksa.şimdiden hazırlık yapın.45 tane masum erkek çocuğuna ne yaptığınızı Allaha anlatırsınız.lakin siz ordada kandıracak birilerini bulur kurtulursunuz.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 15:43
17

Mehmet Aydın - Akyazi dendimi dünya bilir,ama burada akyazililara yaziklar olsun,nasıl bu kadar saf,vurdumduymaz olurlar,bu cemaatlerin alayı Yahudilere hizmet eder,amaçları Atatürk'ün kurduğu düzeni yıkmak,cumhuriyeti yıkmak,Türklüğü bitirmek,Türklerin malina mülküne el koymak,karısına kızına bacisina tecavüz etmektir,,cemaat binasını içindekilerle beraber yok etmeleri gerekirdi,,Cemaati,tarikatı muskaciydi uzak durun kardeşim

Yanıtla . 14Beğen . 14Beğenme 13 Kasım 14:59
47

Ümit Şahin - @Mehmet Aydın 17 nolu yoruma cevabı: Kafir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 17:45
29

Vatan Millet Sakarya - @Mehmet Aydın 17 nolu yoruma cevabı: Mehmet aydın kardeşim, şu yazdıklarınla soyadın hiç bağdaşmadı :)) kör cahil dedikleri senin gibiler olsa gerek. araştırmadan, okumadan, bilmeden kendini profesör hatta ordinaryus zanneden, bırak topluma kendisine bile faydası olmayan kişilerdensin anlaşılan..!

Fatih nesli gelmektedir diye rumuz kullanan arkadaş ; Bizler Fatih derken, Fatih Sultan Mehmet'den bahsederiz, sen konuyu yanlış anladın galiba, Fatih Ürek değil..!

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 13 Kasım 15:49
25

Hadi Lan - @Mehmet Aydın 17 nolu yoruma cevabı: Gerçekleşme cevabım sana.müslüman mahallesinde senin gibi salyangoz satan birilerini istemiyoruz.eğer varsa sende biliyorsan memlekete hayırlı bir cemaat ismi verirmisin.hırsız yolsuz tecavüzcü darbeci yeter artık.millet bıktı bunlardan bee.şeyhler şıhlar sarıklılar sahtekarlar defolun gidin.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 15:34
20

cet - @Mehmet Aydın 17 nolu yoruma cevabı: Hepsinde türlü türlü melanet çıkıyor, daha ne olsun. Taciz, tecavüz, haram yeme ne ararsan var.

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 15:17
19

gerçekleşme - @Mehmet Aydın 17 nolu yoruma cevabı: cemaalerle alıp veremedingin ne senin

Yanıtla . 5Beğen . 8Beğenme 13 Kasım 15:04
16

Vatan Millet Sakarya - bu şahsa bir tek soru sormak isterim " bu bahsettiğin bayan ile görüşürken yalnız görüştünüz mü hiç ?"

eğer cevabı hayır ise, diğer şahitler nerdedir?

eğer cevabı evet ise, Resulullah efendimiz'in (sav) mahremi olmayan bir bayanla yalnız görüştüğünün örneğini versin. madem ki tarikat şeyhi ; Mürşidler Şeriat ve Sünneti en iyi yaşayanlardır.

Yanıtla . 7Beğen . 4Beğenme 13 Kasım 14:35
15

gerçekleşme - gerçek er yada geç ortaya çıkacak çok merak ediyorum bu solcuların niyeti ney acaba

Yanıtla . 4Beğen . 10Beğenme 13 Kasım 14:35
51

gerçekleşme - @gerçekleşme 15 nolu yoruma cevabı: emin ol bende ki beynin yarısı sende yok solcu degilim diyorsun solcuları savunuyorsun haberin yok

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 18:28
22

Ayşe - @gerçekleşme 15 nolu yoruma cevabı: VALLA BEN SOLCU FALAN DEĞİLİM AMA SİZİN GİBİ SAĞCI GEÇİNENLERİN KIBLEMİZİ KİRLETMEYE HAKKI YOK.KILDIĞI NAMAZI UÇKURU ÖNÜNDE KILANLARI SAVUNMAK İÇİN MEVZUYU SİYASETE ÇEKME BEYNİNİ KULLAN BEYNİNİ ÇOK BOŞ BIRAKMIŞSIN.

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 13 Kasım 15:27
13

Hakikat Yolcusu - Allah var gam yok. Hakikat er geç ortaya çıkacak, klavye silahşörlerinin hevesleri kursağında kalacak.

Yanıtla . 6Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 14:32
12

Sakaryalı - şerefsiz diyelimki babası verdi senin torunun yaşında Allah sizin gibi din tacirlerinin belasını versin

Yanıtla . 10Beğen . 6Beğenme 13 Kasım 14:14
11

Uyan - Daha Dava sonuçlanmadan ve kızın ifadelerinin dava pedagogları tarafından en başından çelişkili olduğu dava heyeti tarafından bilinirken vs

Hala kanunlara aykırı olarak suçlu ilan edilebiliyor. Yasalara ve adalete saygınız bu mu?

Yanıtla . 6Beğen . 11Beğenme 13 Kasım 14:12
21

gerçekleşme - @Uyan 11 nolu yoruma cevabı: peki ya gerçek degilde iftiraysa sen düşün a senin baban vya kocan böyle iftiraya maruz kalsaydı peki

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 13 Kasım 15:22
14

Eli̇f - @Uyan 11 nolu yoruma cevabı: HAYIRDIR ARKADAŞIM KİMİ SAVUNUYORSUN SEN TANIDIK FALAN MI ?KANUNLARA AYKIRI OLMASI GEREKEN NE BİLİYOR MUSUN?SİZ VE SİZİN GİBİ İNSANLARIN BU TİP İNSANLARIN KAÇIŞ YOLU BULMASINA YARDIMCI OLMALARI VE BÖYLE SAPIKLARIN ETRAFTA CİRİT ATMASI...ŞİMDİ GÖZÜNÜ KAPAT VE DÜŞÜN YA SENİN YEĞENİN YA DA KIZIN OLSAYDI????

Yanıtla . 8Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 14:34
10

Ayazabi -

Araştırarak doğru haber yaptığınız için teşekkür ederim.Hak herzaman doğrunun yanındadır..Allah bizleri bu ve buna benzer iftiracılardan uzak eylesin.Empati kuruyorumda Allah kimsenin başına vermesin

Yanıtla . 2Beğen . 7Beğenme 13 Kasım 14:11
09

Zek - Şer odakların kurmuş olduğu bu kumpaslar

Tek tek ortaya çıkacak bekleyin.

Sahte şeyhmiş ,,,,

bu yazıları yazan medya haber elemanları acaba gusül ve abdesten haberleri varmı ..?

Yanıtla . 13Beğen . 13Beğenme 13 Kasım 14:10
18

Vatan Millet Sakarya - @Zek 09 nolu yoruma cevabı: Tabiki adalet'e güvenmek ve kesin karar verilmeden ön yargılı olmamak gerekir, nasıl senin de insanların gusül ve abdest'den haberi olmadığı fikrin gibi..!

insanları haksız yere itham etmemek gerekir değil mi _? abdestli kardeşim..!

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 15:03
08

Sportmen - Bu sahtekar güreşçi olarak mezun olduğunu 40 sene hizmet verdiğini söylemiş.yaşı küçük kız çocuklarına güreşmi öğretiyormuş.mindermi yatakmı .branşı neymiş acaba.

Yanıtla . 12Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 14:01
42

Sportmen - @Sportmen 08 nolu yoruma cevabı: Beğenmeyen.....ler bu sahtekar sizledemi güreş tuttu yoksa. mindermi yoksa neydi o ayaktaki ondan mı.grokoremen..reziller

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 13 Kasım 17:16
07

VatanMilletSakarya - Nerdesin Ya Hattabın oğlu ÖMER (R.a)

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 13:42
06

Yozgatlı - Çingeneye beylik vermişler oda ilk olara babasini kesmiş... emine&fatih

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 12:50
80

Ganyotçu - @Yozgatlı 06 nolu yoruma cevabı: Gülmekten yazamıyorum.

Hadis-i Şerif

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 01:56
67

süleyman - @Yozgatlı 06 nolu yoruma cevabı: bir kadınla bir erkek yatağın altında ne yapıyorlardır bacı sence bir peygambere bu yalanı nasıl atıyorsunuz tövbe edin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 22:31
38

Yozgatlı - @Yozgatlı 06 nolu yoruma cevabı: Aynen öyle kardesm insallah hersey acıga çıkacak. Allah vekil??

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 17:00
24

Minnak Hatun - @Yozgatlı 06 nolu yoruma cevabı: Efendimiz ( a.s ) Bir Kadın Ve Erkeği Yorganın altında Görseniz Bile Zina ettiler Demeyin Buyuruyor Çünkü Zina Ettiklerini Yorgan Sebebi İle Göremiyorsun Bizim Dinimiz Bu Kadar Adildir . Biliniz Ki Yaradan Dostunu Ne Size Ne de O Aileye Yem Etmez En Fazla Fitne Kokan Varlığınız İle İmtihan Eder . Ebu Lehebe Cehennem de Odun Taşıyan Bizzat Karısı Olacaktır .

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 13 Kasım 15:34
05

Allah Var !!! - PİS SAPIKLAR KENDİ İĞRENÇLİKLERİNE ÇOLUĞU ÇOCUĞU DİNİ ALET EDİYORLAR... E TABİ ÖN TEKERLEK NEREYE GİDERSE ARKA TEKERLEKTE ORAYA GİDİYOR. ÜLKE DE DİN ÜZERİNDEN İSTİSMAR SAYISI BÖYLECE ARTIYOR.. CEZALANDIRILSINLAR İSTİYORUZ ARTIK. KADINA ÇOCUĞA EL UZATAN, İSTİSMAR EDEN, TEHDİT EDEN, DARP EDEN KİM VARSA CEZA ALSINLAR Kİ ÖNLERİNE GEÇİLSİN !!!!!!!!!!

Yanıtla . 8Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 12:47
04

sakarya000054 - Müptezeli sarığı ile asacaksın ki,alemi ibret olsun.

Yanıtla . 11Beğen . 9Beğenme 13 Kasım 12:30
65

Şym.y - @sakarya000054 04 nolu yoruma cevabı: Herkes kendine baksın suç atmak kolay savunanlara masumluğuna inananlara sataşan grup sizler çok biliyorsunuz sizlerde gözünüzle görmediniz ahkam kesip boş konuşmayın önce sosyal medyalarınızda kim kiminle kimi takip ediyosunuz hangi gruplardasınız kendi aklınızdan beyninizden kalbinizden geçenlere bakın kimsenin bilmediği eylemlerinize bakın sanki herkes tertemiz ailesi tertemiz bildiğiniz yada bilmediğiniz bir sürü yanlış hata iğrençlik vardır aynı suçlama iftira annenize babanıza kardeşinize çocuğunuza yapılsaydı yada gerçekten öyle birşeyi yaşamış olsalardı yinede asalım dermisiniz bukadar hakaret edermiydiniz bilmeden bukadar suçlar kötü temenniler de bulunurmuydunuz hayır elinizden geleni gelmeyeni yapardınız mahfolurdunuz eminim.neden bir ailesi var onlarda okuyabilir demiyorsunuz önyargı yapmak kolay gerçeği sadece Allah biliyor sen bilmiyorsan sus.kalp kırmak kabeyi yıkmak gibidir tarikat düşmanlığından bu düşünceleriniz Allah birdir bunu unutmayın tarikatlı olun yada olmayın herkes Allah'a hesap verecek bu boş konuşmalarında....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 22:05
03

Tayfun Tekin - 48 ilk oldunmu görürsün kumpası p.... şu kurguya bak ne güzel çalışmışsın dersine yok biz mücadele verdik yok 15 Temmuz yok fetö siz varya Nası kedi kanı içen satanistler varya hepinizin ondan farkı yok

Yanıtla . 10Beğen . 7Beğenme 13 Kasım 12:07
02

Asya - Ne seyhi medyabar. Sapık de ırz düsmanı de sünyancı de.Seyhleri ve dergahları kapattı zaten atam.Bu dupedüz sapık.Kesinlikle cezalandırılmalı bu ve bu gibiler.

Yanıtla . 24Beğen . 9Beğenme 13 Kasım 11:53
49

Ümit Şahin - @Asya 02 nolu yoruma cevabı: Tek sigindiginiz o atam kapattı neden çünkü mason localarının önünü açtı masonlar dergah zikir meclislerinin kapattırdı onların niyeti sizin gibi Allah zikredilmesin dinimize örf ve adetlerimize ne kadar kanun varsa çıkardı herkes aslına döner sizler gibi ebu cehilin soyusunuz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 18:03Anket Koronavirüs aşısı olacak mısınız?