O hastane kantinine 1 milyonluk ihale!

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk kampüsü Sağlık Müdürlüğü tarafından 3 yıllığına açık ihale usulüyle kiralanacak. Açılan ihale ilanında hastane kampüsünün 1 yıllık tahmini kira bedeli 387 bin 966 TL. İhaleye katılmak isteyenler teminat bedeli olarak 77 bin 593 TL para yatırmak zorunda.

İşte verilen o ihale ilanı ve şartları;

T. C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü
SAKARYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KORUCUK KAMPÜSÜ KANTİN ALANI KİRALAMA İŞİ İHALE İLANI

1) İhale konusu iş:  Mülkiyeti Hazineye ait kullanım hakkı sağlık tesisimize tahsisli olan aşağıda belirtilen Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüs bünyesindeki 100 m2 Kantin Alanı, 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi gereği açık teklif usulü ile 3 yıllığına kiraya verilecektir.
2) İhale Usulü: Söz konusu kantin ihalesi 08/09/1993 tarihli ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile yapılacaktır.
3)  Kantin Kiralama İhalesinin:


4) İhaleye katılabilmek için gereken belgeler:İstekliler ilanda belirtilen ihale tarih ve saatine kadar Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Taşınmaz Kiralama Birimine ihale evrak dosyasını kapalı zarfta teslim edecekler.
Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak Kantin için tahmini bedelin en az %20 oranında olan 77.593,20 TL (Yetmiş yedi bin beş yüz doksan üç Türk Lirası Yirmi Kuruş) tutarındaki Geçici Teminat bedelinin Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü  Halk Bankası Adapazarı Şubesine ait TR 47 0001 2009 5850 0005 0001 78 numaralı hesabına yatırılması veya 2886 sayılı Kanunun 26. maddesine göre  düzenlenmiş süresiz geçici teminat mektubu Teminat mektubu üzerinde İdarenin adı, İşin adı, Mektup sahibi firma/kişi adı, tabi olduğu yasa ve süresiz olduğu ibareleri ve beraberinde Banka Teyit yazısı mutlaka bulunmalıdır.
İhaleye iştirak eden kira şartnamesi genel ve özel hükümlere ait tüm maddelerini önceden okumuş ve kabul etmiş sayılır. İstekliler kira şartnamesinin alındığına dair dekont ve doküman makbuzunun bir nüshasını imzalayarak ihale dosyasına ekleyecektir. İhaleye katılacak olanların Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünün  Türkiye Halk Bankası Adapazarı şubesi ait TR 47 0001 2009 5850 0005 0001 78 numaralı hesabına 250,00 TL (İki Yüz Elli Türk Lirası) şartname ücreti yatırmaları zorunludur.
Gerçek kişi olması halinde Nüfus Cüzdanı sureti ve fotokopisi, tüzel kişi olması halinde ise vergi kimlik numarasını gösterir belge
Tebligat için son 3(üç) ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Nüfus Müdürlüğü veya Muhtarlıktan alınacak)
Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odası veya ilgili meslek odası belgesi;
Gerçek kişi olması halinde, kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odasından ya da esnaf ve sanatkârlar odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,
Tüzel kişi olması halinde, ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu ticaret ve/veya sanayi odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,
      7. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
                  A ) Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi
                  B ) Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin  noter tasdikli imza sirküleri,
                 C ) Vekaleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekaletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi. (Gerçek kişilerin katılımında kesinlikle vekâlet ile ihaleye katılamaz, gerçek kişinin kendisi ihaleye katılmak zorundadır.)Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmadığına [Özel Hukuk Tüzel Kişilerde tüm ortaklar dahil (halka açık kısmı hariç)] dair savcılıktan son altı ay içinde alınmış Adli sicil kayıt örneği.
Gerçek kişilerden; resmi kurum veya kuruluşlardan alınmış kantin alanı kiralama işi için kantin işletmeciliği, kantin işletmeciliği ustalık belgesi veya diploması.
Ticaret/Sanayi ve / veya İlgili Meslek Odasından ya da Kantin Odasından ihalenin ilk ilan tarihinden sonra alınmış mesleki faaliyetten men olmadığını veya mesleki faaliyetinin devam ettiğini gösteren belge,
Gerçek veya tüzel kişilerden geriye dönük son 3 yıl içerisinde kamu kurum veya kuruluşlarda kesintisiz asgari 6 ay Kantin işlettiğine dair belge,
İhaleye ilan tarihinden sonra temin edilmiş; kullanılmamış nakit kredisi veya kullanılmamış teminat mektubu kredisini gösteren banka referans mektubu, (kullanılmamış nakit kredisi veya teminat mektubu tahmin edilen bedelin % 50’sinden az olamaz.)
İlk ilan tarihi itibarı ile Vergi Dairesine borcunun bulunmadığına dair belge.(İlk ilan tarihi ile ihale günü arasındaki ilk ilan ve ihale günü dahil olmak üzere herhangi bir gün Vergi daireleri veya Resmi İnternet Sitesinden alınabilir.)
İlk ilan tarihi itibarı ile SGK borcunun bulunmadığına dair belge.(İlk ilan tarihi ile ihale günü arasındaki ilk ilan ve ihale günü dahil olmak üzere herhangi bir gün SGK veya Resmi İnternet Sitesinden alınabilir.
Ortak girişim olarak ihaleye teklif verilemez.
İhale komisyonu, gerekçesini kararda belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
2886 Sayılı Yasasının 17.ve18 maddesi gereği İLANEN DUYURULUR.

02 Ara 2020 - 13:43 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.114.569 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

07

Dava adami - Bu paralara verilirse tabi 5 lira çay olacak ama hata burdan başlamiyor bu fahiš fiyattan çikaranlarda genel ev işletsen para kazanamazsn bu şartlarda

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Aralık 22:54
05

Eski Adapazar Lı - Paranın dini imanı olmaz , para para para , para gelsin nasıl gelirse gelsin , fakir parayı sevmediği için fakirdir , zengin de parayı sevdiği için zengindir ,,, Gelsin paralar ,,

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 02 Aralık 21:14
04

Ömer Ak - DEVLETİN BU USULSÜZLÜĞÜ AKIL SIR ERMEZ YETKİLİ HER KİM İSE Bİ ÇAY 5 TL OLURMU KARDEŞİM KURA USULU OLSUN KİRA SABİT VE UCUZ OLSUN KANTİNDE ÇAY 1 TL OLSUN HASTA VE HASTA YAKINLARININ YÜZÜ GÜLSÜN BE KARDEŞİM BİR POĞOÇA 3 TL OLURMU BİR MEYVE SUYU 10 TL OLURMU HİÇMİ ALLAH KORKUSU YOK SİZDE DEĞERLİ YETKİLİLER 500ML SU FABRİKADAN 0.20 KURUŞA ÇIKIYOR SATTIKLARI RAKAM 3 TL İNSAF OLSUN EKREM YÜCE BEY BU İŞE EL ATMALI VALİ YAYLALARDA GEZECEGİNE BOŞ İŞLERLE UĞRAŞACAGINA BÖLE İŞLERE EL ATMALI İNSAN HASTANEYE NİYE GİDER İYİ OLMAYA KAZIKLANMAYA DEĞİL .......

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 02 Aralık 20:39
02

Sağduyu - Mevcut işletenlere kesinlikle bu ihale verilmemeli. Kafasına göre tarife uyguluyor. Tarifesini gösterince de o fiyatların personel için olduğuna dair garip açıklamaya başvuruyor.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 02 Aralık 16:28
01

Saçmalik - BU KADAR YÜKSEK RAKAMA İHALEYE ÇIKARSAN ALAN KİŞİ YADA FİRMA ÇAYI HASTA YAKININA 5 TL YE SATAR KİRA BEDELİNİ DÜŞÜK TUT ÜRÜN FİYATLARINI HASTANE YÖNETİMİ OLARAK SİZ BELİRLEYİN.HİÇ Mİ HALK İÇİN BİR ŞEYLER YAPILMAYA ÇALIŞILMAZ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM.

Yanıtla . 22Beğen . 1Beğenme 02 Aralık 16:27
06

Yüzde 30 - @Saçmalik 01 nolu yoruma cevabı: Çok doğru bir tespit fakat ucuz ürün sattırmak istemiyorlar devletin hastanelerine gelen insanların gelir düzeyi belli zaten geliri yüksek olsa özel hastanelere giderler. Kantini ihaleye veren yetkililere sesleniyorum bıktık yüksek fiyatlardan kirayı yüksek tutmayın da fiyatları siz belirleyin

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 02 Aralık 22:21Anket Aşı karşıtlarına soruyoruz? Neden aşı olmak istemiyorsunuz?