Cem Uzan geri dönüş şartını böyle açıkladı

Genç Parti kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, KRT TV'de Saygı Öztürk'ün hazırlayıp sunduğu Sisler Bulvarı'nda gündeme dair soruları cevapladı. Cem Uzan kendisine sorulan Türkiye'ye ne zaman döneceksin sorusunu da cevapladı.

2009 yılından bu yana Fransa'da yaşayan iş adamı Cem Uzan KRT TV canlı yayınında gazeteci yazar Saygı Öztürk'ün sorularını yanıtladı.

AK Parti'nin iktidara gelmesinden sonra tüm malvarlığına el konulan ve hep Türkiye'ye dönmeyi arzuladığını söyleyen Genç Parti kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, en büyük haksızlığın babasına yapıldığını söylerken canlı yayında gözleri doldu.

İyi bir Galatasaray taraftarı olduğu herkesce bilinen Uzan ayrıca Galatasaray'ın 2019-2020 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda Fransız temsilcisi Paris St. Germain ile eşleştiğinde heyecandan evinde mutluluktan havalara sıçradığını söyledi.

İşte Cem Uzan'ın açıklamalarından satır başları:

Türkiye çok kötü gözüyor, felaket. Ekonominin hali, enflasyonun, dövizin, işsizliğin hali ortada. Bugün Avrupa sınırlarını açsa gençler Türkiye'de durmaz.

Türkiye'de yüzde 80 yargıya güvenmiyor. Eğitim yazboz tahtasına döndü. AKP Cumhuriyetin fabrika ayarları ile oynadı. Bugün yapılması gereken fabrika ayarlarına geri dönülmesidir.

2 türlü reform yapılır. Ya yönetimi değiştirirsiniz, ya da yönetim aynı yönetimse, yönetimin kafasının değişmesi lazım.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ AİLE ŞİRKETİ DEĞİLDİR"
İktidarın önünde 2.5 sene var, bu sürede reform yapabilmeleri için kafalarını değiştirmesi lazım. Eski Maliye Bakanı'nın o makama gelme liyakati yoktu. Cumhurbaşkanı'n en yakın aile ferdi olduğu için getirildi. Türkiye Cumhuriyeti aile şirketi değildir.

Türkiye'de her şey Saraya soralım, Cumhurbaşkanına soralım seviyesinde. Varlık Fonu kurulduğunda para arıyorlardı, yardım edelim diye ben aradım. Kaı duvar oldu. Cem Uzan ile konuşmayı gurularına yediremiyorlardı. Türkiye'nin çıkarları için konuşmak zorundasınız. Türkiye'ye birkaç milyar dolar gelecekse konuşacaksınız. Telefonum var, arar konuşurlar.

500 MİLYON DOLARLIK UÇAK
Katar'dan gelen para AKP'nin kendi parasıdır. Katar Devleti'nin parası değildir.

Katar Devleti'nin, Erdoğan'a verdiği uçak karşılıksız olmaz. Kimse kimseye 500 milyon dolarlık uçak hediye etmez.

İşte o sözler:

BORSA İSTANBUL'UN KATAR'A SATILIŞI
Borsa İstanbul, kasadaki naktin yüzde 10'u karşılığında satılıyor. Bunların hepsi gizli yapılıyor. Köprü ücretleri bile ticari sır haline geldi. Bunlardan neden kaçılıyor, hesabı neden verilmiyor. 2002'de AKP şeffaflık diyordu. Bu zihniyet değişmediği sürece ekonomi, hukuk reformu olmaz.

24 SAAT EVİM GÖZLENİYORDU
Sene 2003'tü, davalar zinciri geleceği belliydi. İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu bana bakan yetkisi ile yurtdışına çıkış yasağı getirdi. 24 saat evim gözleniyordu.

44 YAŞINDA ER OLARAK ASKERE GÖNDERMEYE KALKTILAR
Hayatımla tehdit edildikten sonra yabancı dostlarım uyardı. Sana kumpaslar kuruluyor diye. Askerliğimi yaktılar. 44 yaşında er olarak askere göndermeye kalktılar.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ CEZA ALDI
Hala devletin içerisinde bazı çeteler, Fransa'da evime girdiler. Haneye tecavüz ettiler. Davadan ceza aldılar. Türkiye Cumhuriyeti devletine Fransa'daki evime girmekten ceza verdiler. Bu ayıp değil mi?

TÜRKİYE'DEN NASIL AYRILDI?
45 gün sonra avukatım Fransa'da olduğumu açıkladı. Tatile gitmiştim, buhar olmuştum.

Türkiye'den ayrılışını böyle anlattı:

YAĞMALANAN MALLARIN BEDELLERİ SON KURUŞUNA KADAR TAHSİS EDİLECEK
Günün belli bir bölümünü kendime ayırıyorum, gündemi takip ediyorum. Bazı ticari faaliyetlerim var. Davalarla uğraşıyorum. Kimse zanntemesin bu davalar bitti. Bana ve aile bireylerime yapılan haksızlıklar telafi edilecek. Alınan, çalınan, yağmalanan malların bedelleri son kuruşuna kadar tahisis edilecek.

9 MİLYAR DOLARA SATMADIK 4.5 MİLYAR DOLARA SATTILAR
Telsim, Hakan Uzan'ın eseridir. 9 milyar dolara satmadık, 4.5 milyar dolara sattılar. Kimler rüşvet aldı hepsini biliyorum. Yemedik, içmedik ülkemize yatırım yattık. 11 tane çimento fabrikası vardı, Limanları mı söyleyim. Her şeyi ile Türkiye'ye adanmış haksılığa uğrayan babam, ben ve kardeşim.

Berke Barajı'nın açılışında Devlet Bahçeli'nin yaptığı konuşma metnini bana bir gazeteci gönderdi. Bu barajı yok ettiler. Ben nasıl hukuka güveneceğim de Türkiye'ye döneceğim?

SUÇLAMALARI YAPANLAR İÇERİDE
Bankada bir kuruş usulsüzlük yok. Bütün suçlamaları yapan polis müdürleri, polisler sahte evraktan içeride. Mahkumiyetleri veren hakimler içeride. Bana biri 17-18 sene hapis cezası verdi.

İLK DEFA UZAN AİLESİNDE DENENDİ
Ergenekon ve Balyoz kumpasları ilk defa Uzan ailesinde denendi. Haksızlık karşısında cinnet geçiriyorsunuz. Benim küçük kızım 2 aylıkken ceza mahkemesine verildi. Cumhurbaşkanı benim haberim yok diyemez. Telefi etmek onun sorumluluğundadır.

MAĞDURİYETLER ER YA DA GEÇ DÜZELTİLECEK
Hakkımda 40 küsür kesinleşmiş hapis cezası var. 24 sene ceza verdiler, davacının eşi mahkeme başkanı. Avrupa'da buna gülüyorlar. Hanefi Avcı kendi söylüyor, Anayasa Mahkemesi'ne gidip baskı yaptım dedi. Ama millet bunu değiştirecek, bunlar değişecek. Bugün Türkiye'de yargı bağımsızlığını askıya kaldırdılar. Bahçeli bu işe nasıl bakıyor bilmiyorum. Erdoğan'ın notu zaten ortada. Yargı reformu lafta kalır. Bunun Avrupa'ya şirin gözükmek için yapılmasının bir karşılığı somuta dönmediği sürece yok.

Türkiye'de bugün yargıya güven sıfırdır. Odatv'deki Barışlar, Müyesser hanım neden içeri girdiler?

İmar Bankası kumpasında insanlar senerlerce içeri yattı. Benim amcam 10 sene hiç alakası olmadığı halde içeride yattı. Mağduriyetler ne olacak? Bu mağduriyetleri bu millet er yada geç düzeltecektir.

HEDEF AVRUPA BİRLİĞİ
Türkiye'nin kendine belli hedefler koyması lazım. Avrupa Birliği'nin bir parçası olması lazım. Benim, Genç Parti'nin en büyük hedefi budur. Avrupa'nın hukuk sistemine baktığınızda hukuk sistemleri aynı. Medeni Kanunu İsviçre ve Fransa'dan alıyoruz. Sonra değiştire değiştire ortaya enteresan birşey çıkıyor.

Avrupa Birliği'nin normlarını alın, çevirin, mührü basın geçin. O zaman mahkemeler hakkıniyetle karar verecek. Zaten işleyeni var. Neden her tarafını bir daha bir daha değiştiriyoru. Alın size reform 3 ayda yaparsınız.

TÜRKİYE'YE NE ZAMAN DÖNECEK?
Türkiye'ye döneceğim, birgün adalet işeyecek, yeniden yargılama yolu açıldığı gün Türkiye'deyim. 60 yaşındayım, içeri girip 100 yaşında mı çıkacağım. İran'da da Humeyni için idam kararları vardı. Milyonlar döndürdü.

Aydın Doğan, Erdoğan için muhtar bile olamaz diye Hürriyet'te manşet attırdı. Bakın ne oldu?

Bir gün bu kararlar değişecek.

ZEKERİYA ÖZ BENİ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ
Ben ölümle tehdit edilmesem Türkiye'den gitmeyecektim. Gittiğimde bir gün mahkumiyet kararı yoktu.

Zekari Öz beni ölümle tehdit etti. Suratıma söyledi. Birgün evde oturuyorum. Bir tane telefonum dinlendiğini biliyorum. Evde toplantı yapıyordum, Cem bey dedi. Ben emeniyetten arıyorum dedi. Sizi dedi savcı çağıracak... Bir dakika bir dakika avukatımı tesadüf yanımda avukatıma verdim, konuştu. Adliyeye gittik. En üst kata çıktık, kimse yok. Avukata sen giremezsin dediler. Zekeriye bey ve 2 savcı daha... Diğerlerini hatırlamıyorum.

Benim yurtdışındaki davalarım, el konulan malvarlıklarım üzerinde gezdi konular. Levent Ersöz ile soru sordular. Jandarma karakolunda çekilmiş bir video gösterdiler. Bu siz misiniz dediler. Evet benim dedim. Bunun için çağırmışardı.

Bu davalarlar neden uğraşıyorsun, hayatını düşün dedi. Bunu 2-3 defa söyledi. O günler bunların esip, kükreyip içeri aldıkları Zekeriya Öz'ün imparator olduğu günler. Çoluğunu, çocuğunu düşün diyecekler. Elim ayağım boşaldı. Ben içeride 1.5 saat kaldım. Sorgu 3 dakika sürdü. Avulatımı içeri almadı. Tehdidin şahidi yok başka. Çıktım. Düşündükten sonra birkaç dostumu, yabancı kıymetli bir dostumu çağırdım. Telefonda konuşmadığım bir dostum. Bir gün sonra senin için Check Out etme vakti dedi. Ondan sonra Türkiye'den çıktım.

Hakan Uzan kardeşim Fransa'da. Genç Parti'nin Genel Başkanı Hakan Uzan, benimle birlikte. Babam hayatta, 87-88 yaşında.

Birgün Ali Samiyen'de maça gideceğim.

KOALİSYON TEKLİFLERİ GELMİŞTİ
Geçmişe dönüp onu yapsaydım, onu yapmanın üzülmenin anlamı yok. 2002'de partiyi de Türkiye'ye hizmet için kurdum. O gün 18 sene az daha az bir siyaset tecrübem vardı. O zaman olsa bir koalisyonun içerisinde olurdum. DYP'den, MHP'den koalisyon teklifi geldi. Biz aşarız diye düşünüyorduk, yine geçiyorduk da son bir haftada birşeyler çevirdiler.

CHP'NİN DEĞERLERİ TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR
Cumhur İttifakı'na daha uzak olduğumuzu söyleyebilirim. Devlet beyi tanırım, severim. CHP'nin ise bakışı, değerleri, Türkiye'nin sigortasıdır. İYİ Parti yeni birşeyler yapmaya çalışıyor. Önem verdiğim Saadet Partisi var. Sayın Babacan ve Davutoğlu'nun partilerinden birşey çıkacağını, toplumdan karşılık bulacağını zannetmiyorum. İktidarın kaılntıları. İktidarın hatalarının, yolsuzluklarının faturaları, Erdoğan ve AKP'ye çıkıyorsa Davutoğlu ve Babacan'a da çıkıyor.

TÜRKİYE'Yİ ÇOK ZOR EKONOMİK GÜNLER BEKLİYOR
AKP ve MHP'nin oyları düşüyor diyorlar. MHP de artık iktidar ortağı olmanın sonuçlarını ödüyor. 2002 istemeden bir değişime neden olduysam bundan sonraki seçimde bunu isteyerek yapacağız. Türkiye 2002'ye dönmüş durumda. Türkiye'yi çok zor ekonomik günler bekliyor.

TÜRKİYE GÜLMEYİ UNUTMUŞ
Ben çarşı pazarda dolaşıyorum. 3 gün önce Ankara'daydım, İstanbul'daydım, Kastamonu'daydım. Bir siyasi cadde, pazarı nasıl dolaşıyorsa öyle dolaşıyorum. Sizinle nasıl konuşuyorsam.Türkiye'den insanlar konuşmaya korkuyor. Caddeye çıkıyorsunuz bakıyorsunuz, salgından yok, ekonomik krizden. Dükkanların içi boş. Esnafla, müşteri ile sohbet ediyorum, durum öyle. İnsanlar korkunç bir baskı altında. Türkiye gülmeyi unutmuş. Eski İstanbul'dan, Türkiye'den fotoğraflar geliyor, insanlar fakirler ama gülüyorlar. Herkes ürkmüş vaziyette. Bu uzun süre sürdürülebilir birşey değildir.

BİR YERDE PATLAR
Bakın bunun gibi ortamlar; Mısır uçtu gitti. Bakın Sovyetler Birliği puf uçtu gitti. Ekonomik kriz, baskı size köle gibi davranmaya zorlayabilir ama bir yerde patlar. Hazine ve Maliye Bakanı istifa etti 3 hafta oldu, imzalı mektubu var mı yok mu, adam nerede belli değil. 3 hafta, 3 ay kayboldunuz birgün ortaya çıkacak. Başka bir ülkeye mi gitti? Çıkacak ortaya. Bugün herkesin elinde telefon var. Bir parça konuşan kendisini hapiste buluyor.

ERDOĞAN ADAY OLAMIYOR
Türkiye'nin parlamenter sistemine kolay geçeceğini düşünmüyorum. Bundan sonraki seçimde Cumhurbaşkanı seçeceğiz. 2023'teki seçimlerde sayın Erdoğan aday olamıyor. Parlamento erken seçim kararı almazsa.

Erdoğan'ın en sıkıştığı yer orası, erken seçime gitse kazanamıyor, 2023'ü beklese aday olamıyor.

Türkiye'de 18 senede kaç kere referanduma gitti? Vatandaş neye karar verildiğinden haberdar değildi. Bütün hesaplar bozuldu. Sonra en ufak bir depremde enkaza dönüşüyor.

SEÇİMLER İÇİN TARİH VERDİ
Seçimin 2023 senesinde ilkbaharda olacağını düşünüyorum. Erdoğan kendi yetkisi ile yarın seçime gidebilir. AKP İstanbul'da denedi. Allem ettiler, kallem ettiler seçimi yenilediler ne oldu? Kaybettiler. Seçimlerde Erdoğan'ın kazanacağını görmüyorum, onlar da görmüyordur.

ADAY OLMAK İSTERİM
Genç Parti'nin bir Cumhurbaşkanı adayı olacak. Benim hukuli durumunda bir değişiklik olursa aday olmak isterim. Ben olamıyorsam mutlaka birisi olacaktır. Bu olacak net. 2007 seçimlerinde Genç Parti yüzde 3.5 oy aldı. Tüm saldırılara rağmen. Genç Parti tabanı olan bir parti. Şırnak'ta, Van'da, Kars'ta, Edirne'de Antalya'da var.

MEDYAYA MI DÖNÜYOR?
Medyaya dönmem olabilir, uluslararası olabilir. Hayır da evet de demiyorum, bakacağız diyorum. Bazı çalışmalarım var. Medya alanında çalışmalarım var.

Türkiye'de medya kaldı mı ki medyayı değerlendireyim. Trajlara baktığımızda Hürriyet, Sabah bitmiş durumda. Sabah gazetesinin internet sitesini takip ediyorum, hükümetin resmi organı. Bunları vatandaşın takip ettiğini zannetmiyorum.

Türkiye'de her gencimiz ayrı bir yetenek, onlara inanmak lazım. Pırıl pırıl gençler var. Bunların çoğu benim iş hayatımdaki günlerimi hatırlamıyorlar bile.

TÜRKİYE'Yİ ÖNÜMÜZDEKİ BİR AYDA BEKLEYEN SÜRPRİZLER
Türkiye bu baskı zincirlerini kırmak zorunda. Bu zihniyet değişicek. Ya tepedekinin zihniyeti değişecek ya da tepedeki değişecek. 11 Aralık'taki Avrupa Birliği toplantısına dikkat. Oradan çok şeyler çıkabilir. NATO'nun yeni oluşumuna dikkat, Türkiye'yi NATO'da ekarte etmenin hazırlıkları yapılıyor. Biden'a dikkat. Bunlar da Türkiye'yi önümüzdeki bir ay bekleyen sürprizler.

03 Ara 2020 - 11:59 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.055.457 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

16

Bir Kişi - Bir yalan uydurmuş sonrada zaman içinde uydurduğu yalana kendide inanmış yurt dışına ailecek kaçmadan önceki son zamanlarda bu dolandirici bankada insanlardan paraları dekont bile vermeden topladı Pamukova da bütün köylüleri dolandırdı sahtekar babası kardeşi 20 yıl oldu hala kayıp kendi Fransa'da dolandırdığı insanların parasıyla sosyete hayatı yaşıyor birde parama el kondu edebiyatı yapıyor bu değirmenin suyu nerden diye sormazlar mi adama

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 04 Aralık 08:42
15

Feryat - Ne cehabeymiş beeee....

Satmadık arsa, fabrika, kalmadı.

Ülkeyi satarsa cehabe satar dedi bu millet, asıl satanı görmezden geliyorlar. Rab'bın da bi hesabı var elbet buna rey verenlerle.

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 22:10
12

Yüzde 30 - Beyler cem uzan ın mallarına AKP el koyduğu zaman komutan ne diyordu hortumları kestik bunlar ondan bağırıyor şimdi şu an ki Türkiye de soruyorum hortumların kesildiği doğrumu bu günkü hortumlar nereden geldi 5 meşhur MÜTAHİT nereden çıktı hortumları nereden buldular demekki her iktidar döneminde bir takım zenginler ve hortumcular çıkıyor

Yanıtla . 10Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 17:21
11

Muyo33 - sen rüya mı görüyorsun yoksa masalmı anlatıyorsun sen ancak bunları seni ve babanı bilmeyen genç kuşağa anlat belki kandırırsın

Yanıtla . 5Beğen . 21Beğenme 03 Aralık 15:51
14

Feryat - @Muyo33 11 nolu yoruma cevabı: Zoruna mı gitti paşam. Adam sonuna kadar doğru söylemiş.sen kendi takımını tutarsın ancak

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 22:05
13

Alban - @Muyo33 11 nolu yoruma cevabı: Çocuk sen biliyorsan aydınlat bizi okuyalım ,? Sana tek bir soru TMSF uzan ların varlıklarına el koyduklarında çalışan personellerini ne yaptı bunların haklarını iade ettimi , adam amerika gibi bir devleti hukuk çerçevesi içinde milyarlarca doları memleketi aktarıp istihdam sağlıyor sen adamları yok etmeye kalkıyorsun , he adamı yok ettin diyelim sağlamış olduğu istihdam ne oldu binlerce aile işsiz güçsüz kaldı , şimdi ne yapıyor var olan hükümet dış yatırımcı gelsin ,niye dış yatırımcı gelsin biz üretemiyormuyuz , biz geliştiremiyormuyuz , biz ekip biçemiyormuyuz da elin hollandalısı , italyanı gelip bizim topraklarımızı ekip biçiyor neden ? Neden biz gidip diyer ülkerde istihdam sağlayamıyoruz neden bizim iş adalarımız avrupa da fabrika açamıyor . Ufak düşünüyorsun sen ve senin gibiler bu şekilde ufak düşündüğü müddetçe .....!!!

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 03 Aralık 19:09
09

Badenur / Esohbetten - cem uzana liderlik vasfı verilmiş olsaydı türkiye şuan gerçekten iyi bir yerlerde olacaktı adam 2005deki konuşmasında ne dediyse çıktı üzülüyorum cem uzan'a geri gelmesi dilegiyle

Yanıtla . 25Beğen . 6Beğenme 03 Aralık 15:15
05

Sakarya24 - Sakarya nın gururu Sakarya ya gerçekten hizmet edicek tek adam. Gelde bitsin bu hasret trump 78 yaşında Biden 79 da başkan oldu. Uzanda doğru yolda...

Yanıtla . 26Beğen . 12Beğenme 03 Aralık 13:34
04

Mitil Beka.... - Cem abi .artik gelme sana sira gelmez.

Bizim iranli Zerrab..ve katar şeyhimiz var.

Mehmet cengiz...nihat ozdemir...5 tane kadrolu mütahitimiz var..ethem sancakla bir görüs.

Yanıtla . 17Beğen . 9Beğenme 03 Aralık 12:48
08

MURAT - @Mitil Beka.... 04 nolu yoruma cevabı: alman, abdli, hollandalı babalarında var cem abi. her ne kadar katarlıdan iranlıdan korku salsalar da. Asıl koku batıdan çıkıyor.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 03 Aralık 14:55
03

Özcan Çamdağ - O günleri iyi hatırlıyorum.

Son on beş gün birileri düğmeye bastı.

Baraj altına çekildi bir güç elini soktu.

Aradan yirmi yıl geçti köprünün altından

Çok sular aktı .

Haksızlıklara uğradı .

Telsim olayı haklılığın payı var.

Ekibini oluşturamadı yol arkadaşları M.vekili

Adayları tespiti yanlışları vardı.

Sakarya dan bağımsız girmesi söylensede

Kabul etmedi.

Bir takım rahatsızlıklar yaşadı yıprandı

Eski sinerji enerji geri gelirmi biraz zor.

İşadamları siyaset yapmamalı.

RİSKLİ.

ÖRNEKLER. CEM BOYNER CAVİT ÇAĞLAR

BESİM TÜBİK.

Çoğu yara almıştır.

Siyaset ayrı bir şey uzun soluklu bir yol.

Eskisi gibi olacağını zannetmiyorum.

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 03 Aralık 12:35
06

Kirmani - @Özcan Çamdağ 03 nolu yoruma cevabı: Besim Tibuk.

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 03 Aralık 13:45
02

Sakaryalı - Seni dolandırıcı adi herif ait olduğun yerden sakın gelme bizim yeteri kadar dolandiricimiz var

Yanıtla . 11Beğen . 40Beğenme 03 Aralık 12:21
01

Ali Al - Pariste havalar nasıl ağam ?

Ulen çaldigin paralarla fransayi ihyaa ettin, hala ne bu pişkinlik bee

Yanıtla . 11Beğen . 39Beğenme 03 Aralık 12:16
07

Ali Al - @Ali Al 01 nolu yoruma cevabı: Bu yorumu begenmeye butonuna basanda bunun kâr ortagi herhalde

Yanıtla . 10Beğen . 6Beğenme 03 Aralık 14:42Anket Sakarya'ya hayvanat bahçesi yapılsın mı yapılmasın mı?