Bireysel emeklilik fonları 2020'de yaklaşık yüzde 30 getiri sağladı

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Didem Özsoy Dirican: “Katılımcılar emeklilik dönemlerinde daha rahat edebilmek ve yaşam standartlarını koruyabilmek için BES’in önemli bir alternatif olacağını öğrenmiş durumda. Fon getirilerinin yüksek seviyelerde olması da BES’i katılımcılar için cazip hale getiren önemli bir unsur oldu” “Önümüzdeki yıl Yeni Ekonomi Programı’nda yer alan BES gelişmeleri de önemli bir adım olacak. Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi uygulaması konusundaki düzenlemelerin ne

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Didem Özsoy Dirican, bireysel emeklilik fonlarının son bir yılda yaklaşık yüzde 30 getiri sağladığını belirterek, “Katılımcılar emeklilik dönemlerinde daha rahat edebilmek ve yaşam standartlarını koruyabilmek için Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) önemli bir alternatif olacağını öğrenmiş durumda. Fon getirilerinin yüksek seviyelerde olması da BES’i katılımcılar için cazip hale getiren önemli bir unsur oldu.” ifadelerini kullandı.

NN Hayat ve Emeklilik'ten yapılan açıklamaya göre, belirsizlikler ve olumsuz gelişmelerle sona eren 2020’nin kazananı, bireysel emeklilik oldu. BES’ten çıkışlar geçen yıla göre azalırken, BES salgına rağmen yüzde 37 büyüdü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Didem Özsoy Dirican, “Katılımcılar emeklilik dönemlerinde daha rahat edebilmek ve yaşam standartlarını koruyabilmek için BES’in önemli bir alternatif olacağını öğrenmiş durumda. Bireysel emeklilik fonları son bir yılda yaklaşık yüzde 30 getiri sağladı. Fon getirilerinin yüksek seviyelerde olması da BES’i katılımcılar için cazip hale getiren önemli bir unsur oldu.” ifadelerini kullandı.

2021’e yönelik öngörülerde bulunan Dirican, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki yıl Yeni Ekonomi Programı’nda yer alan BES gelişmeleri de önemli bir adım olacak. Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi uygulaması konusundaki düzenlemelerin netleşmesi ile birlikte 2021 yılında sektörümüzü hareketli günlerin beklediğini ve pozitif yansımaların sistemin büyümesinde önemli rol oynayacağını öngörüyoruz. 2021 yılında Kovid-19 aşısının kullanılmaya başlamasıyla birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatın normalleşmeye başlayacağını düşünüyoruz. Bu sürecin de ekonomiye ve dolayısıyla BES'e pozitif yansıyacaktır. Özetle, makroekonomik koşulların iyi yönlü gelişmesi ile sigorta sektörü için 2021'in normalleşme yılı olarak geçeceğini söyleyebiliriz.”

- “Online acentelik başvurusu başlattık”

Didem Özsoy Dirican, NN olarak Kovid-19 salgını ile ilgili gelişmeleri en başından beri yakından takip ederek gerekli önlemleri aldıklarını bildirdi.

Dirican, NN Hayat ve Emeklilik'in 2021 hedeflerine yönelik şu değerlendirmelerde bulundu:

“Uzun zamandır dijitalleşmeye yönelik olarak çok yönlü çalışmalar içindeyiz. Son olarak NN Hayat ve Emeklilik acentesi olmak isteyenler için ‘Online Acentelik Başvurusu’ başlattık. Artık web sitesi üzerinden hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde başvuru yapılabilecek. Fon Bilen uygulamamız ile müşterilerimize, uygun fonları önermek adına robo danışmanlık hizmeti olanağı sunuyoruz. 2018 yılında başlattığımız kağıtsız iş süreçlerimiz ile operasyonel verimliliği artırmayı, müşteri deneyimini iyileştirmeyi hedefledik. Nisan ayında kağıtsız hayat sigortası projemizi hayata geçirerek bu hassas dönemde sevdiklerini korurken, doğayı da koruyan, kağıt israfından kaçınan müşterilerimize hızlı, kolay ve güvenilir bir deneyim sunmaya başladık. Önümüzdeki dönemde dijital alanda gerçekleştireceğimiz yeni iş birlikleri ve projelerle iş birliği yapacağımız kurumların müşterilerine kolay, hızlı ve güvenilir olarak NN Hayat ve Emeklilik ürünleri sunmayı hedefliyoruz, bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

- “65 yaş üstü müşterilerimize özel hizmetler”

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Dirican, salgın sürecine çok hızlı bir şekilde adapte olduklarını aktararak, "Bu kapsamda tüm sigortalılarımızın Sağlık Bakanlığı tarafından pandemi hastanesi olarak belirlenen hastanelerdeki Kovid-19 tedavisine ilişkin ortaya çıkabilecek fark ücretleri ve tedavi giderleri, sadece bu özel döneme istisnai olarak, poliçelerindeki mevcut şartları ve limitleri dahilinde ödenmesini sağladık. Tüm yeni sigortalılarımız için de mevcut rahatsızlığın poliçe başlangıç tarihinden öncesine dayanan vakalar hariç olmak üzere Kovid-19 vakaları belirli bir süre ile sınırlı olarak ‘jest ödemesi’ kapsamında teminata dahil oldu." ifadelerini kullandı.

65 yaş üstü müşteriler için sadakat programı "Önce Sen Dünyası" kapsamında sınırsız ve limitsiz Tıbbi Danışmanlık ve Acil Ambulans hizmeti sunduklarını bildiren Dirican, bu dönemde onların her zaman yanında olduklarını bilmelerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

- “Tüm işlemlerimizi ‘kağıtsız’ ortama taşıdık”

Didem Özsoy Dirican, 2018 yılından bu yana Kağıtsız BES projesi ile başvuru süreçlerini dijital ortamda gerçekleştirdiklerini aktararak, “2020 yılında Hayat Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası süreçlerimizin de kağıtsız ortama taşınmasını sağladık. Robo-advisory Fon Bilen uygulamamızla, fonlarına ilişkin birikimlerini değerlendirme konusunda kararsızlık yaşayan müşterilerimize, alternatif öneri sunarak piyasaların takibi konusunda destek olduk. NN Senin Mobilin uygulamamız ile mobil uygulamamızın tasarımını yenileme sürecinde önemli sayıda müşteri görüşmesi ve testler yaptık. Çünkü müşterilerimizi dinleyerek, onların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarladığımız mobil uygulamamızın müşteri sadakati ve sürdürülebilirliğini artıracağına inanıyoruz. Uygulamamız hızlı, kolay ve bilgilendirici grafikler ile müşterilerin finansal bilgilerine ulaşmalarını sağlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

NN Hayat ve Emeklilik’in, Hackquarters iş birliği ile "When Healthtech Meets Insurance" adıyla gerçekleştirilen dijital etkinlikte sağlık teknolojisi alanında çalışan start up’larla buluştuğunu anımsatan Dirican, şunları aktardı:

“Sağlık ve sigorta sektöründeki girişimleri destekleyen bir ekosistemin oluşturulması, yeni girişim projelerinin iş modeline entegre edilerek ortaklık fırsatları yaratmak ve müşterilere ihtiyaçları doğrultusunda özel, ayrıcalıklı ve avantajlarla dolu bir dünya sunma amacıyla hayata geçirdiğimiz etkinlikte sağlık teknolojisine yönelik en iyi iş fikirlerini değerlendirdik. Bu etkinliğin sonucunda kazanan start-up’larla, müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimizi ve değer önerilerimizi kazanan start-up’ların çözümleri ile daha zengin hale getirmek adına çalışmalarımıza başlayacağız. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri daha hızlı, dijital ve kişiselleştirmiş hale getirmeyi hedefliyoruz.”

Dirican, sağlık alanında Vodafone ile önemli bir işbirliği gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Vodafone müşterilerinin hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası edinebilmelerini amaçladık ve Sağlığın Yerinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden kolayca ulaşılabilmelerine imkan sağladık. İş birliğimizi taçlandırmak amacıyla müşterilerimize mini check-up paketi hediyesi de sunduk.” ifadelerini kullandı.

- “2021’de e-NN ve telesatışa odaklanacağız”

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Dirican, 2021 yılında mevcut kanalların yanında çeşitli projeler üzerinde çalışacaklarını belirterek, “Özellikle ING tarafında, bankanın dijital kanallarındaki penetrasyonumuzu artırmaya ve bankacılık ürünleriyle paket olarak sunacağımız yeni ürünlerimizle Telesatış aktivitelerine odaklanacağız. Öte yandan, acente ve iş ortaklarımızın sayısını artırarak bu kanallarımızda özellikle Hayat Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası üretimini önceliklendireceğiz. 2021 yılında ayrıca, dijital kanallardan müşteri edinimine de odaklanacağız. Bu kapsamda e-NN online satış platformunu zenginleştirilmiş ürün yelpazesi ve gelişmiş müşteri deneyimi süreçleri ile yeniden yapılandıracağız. Buna ek olarak, çeşitli dijital platformlar üzerinden doğru anlarda ihtiyaca yönelik ürünleri sunmayı hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

NN Hayat ve Emeklilik olarak birçok iletişim kampanyasına imza attıklarını bildiren Dirican, “Gerçekleştirdiğimiz reklam kampanyaları ile insanlara, doğaya ve tüm canlılara ‘Çünkü Başka Sen Yok’ diyerek seslendik. Çok doğal, aidiyetin ön plana çıktığı, tüm canlıların biricikliğini vurguladığımız kampanyalar ortaya çıkardık. 2019 yılında bir reklam filmiyle duyurduğumuz yeni stratejimizi birçok projeyle genişlettik. Global çapta başlattığımız reklam filmi ile ‘Bize iyi gelen paylaşmaktır’ mesajı vererek insanları hayatla ilgili zor konuları sevdikleriyle konuşmaya davet ettik. NN Hayat ve Emeklilik olarak bizim de destek verdiğimiz ‘Konuş (The Conversation)' isimli kampanyamız, Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden biri olarak bilinen European Excellence Awards’ta (Avrupa Mükemmeliyet Ödülleri) finans kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü." ifadelerini kullandı.

Dirican, uzun süredir üzerinde çalıştıkları "Çünkü Başka Sen Yok" blogunu hayata geçirdiklerini aktararak, şunları kaydetti:

"Yoğun iş yaşamında insanlara nefes aldırmayı ve rutin hayatlara mutluluk katmayı amaçladığımız blogumuza, insanların görmekten, duymaktan, denemekten mutlu olacağı içerikler ekledik. Kadınlar Günü’ne özel, onlara ‘Ön yargılara takılma, önce kendin ol, Çünkü Başka Sen Yok’ mesajıyla, bir reklam filmi hazırladık. Çocukları da unutmadık; 23 Nisan için ‘Bugünün çocukları, yarının kahramanları’ diyerek, Instagram’a özel filtre sunduk. En önemlisi de hayatımızın en değerlisi doğaya sahip çıkmak adına harekete geçtik ve ‘Doğaya Mektup’ çalışmamıza imza attık. Sanatçı Haluk Levent de projeye dahil oldu ve doğa için genç müzisyenlerle birlikte bir şarkı besteledi. ‘Doğaya Mektup’ projemiz ile Sardis 2020 'Çevresel Sosyal Sorumluluk' kategorisinde Gümüş Sardis Ödülü’ne ve Felis Ödülleri ‘Kanaat Önderleri ve Etki Sahipleri Aracılığıyla İletişim’ kategorisinde Başarı Ödülü’ne layık görüldük. Doğaya yönelik yeni projelerimizi 2021’de de hayata geçirmeye devam edeceğiz."

30 Ara 2020 - 20:46 İstanbul- Türkiye --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.085.560 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sakarya'ya hayvanat bahçesi yapılsın mı yapılmasın mı?