Burun estetiği fiyatları 2021 yılında nasıl değişti?

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Reşat Altuğ Aktaş, Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı hakkında detaylı bilgiler verdi.

Türkiye’de en sık yapılan estetik ameliyatın burun estetiği ameliyatı olduğunu belirten Opr. Dr. Reşat Altuğ Aktaş, “Burun ameliyatı operasyonu burundaki şekil bozuklukları ve nefes alma problemlerini gidermek için yapılan, burun kemik ve kıkırdaklarının yeniden şekillendirildiği bir uygulamadır. Burun üstünde kemer olması, burun ucu düşüklüğü, burun genişliğinin fazla olması, burun eğrilikleri, burun deliklerinde asimetri gibi durumlar bu operasyonla giderilebilir. Ayrıca hastaların birçoğunda nefes alma problemleri de mevcuttur. Geçirilmiş travmalara ya da doğuştan gelen durumlara bağlı olarak orta duvar eğriliği (septum deviasyonu) olan hastaların bu şikâyetleri de operasyon sırasında düzeltilebilmektedir.” dedi. Estetik burun ameliyatının genel anestezi altında gerçekleştirildiğini belirten Op.Dr. Reşat Altuğ Aktaş, “Hastalar aynı gün hastaneye yatırılır, tek kişilik odalarda hazırlıkları tamamlanır. Yaklaşık 1,5 saat süren operasyonun ardından hastalar ağrı olmadan dinlenmeye alınırlar. 1 gün hastanede yatırıldıktan sonra taburcu edilirler. Hastaların burnunda kanama kontrolü için 3-4 gün kadar silikon tamponlar kalır. 1 hafta süre ile burun üstünde atel bulunur. Ateller çıktıktan sonra 5 gün kadar da bant yapıştırılır. 15 gün içinde hastalar normal hayatlarına dönebilir.

Hangi Yöntemler ile Burun Ameliyatı Yapılabilir?

Burun estetiği ameliyatının açık ve kapalı olmak üzere iki çeşidi vardır. Hastaların talepleri ve yapılacaklara göre ameliyat şekline karar verilir. Hastaların talepleri dinlenir, tıbbi olarak hastaya sıkıntı çıkarmayacak düzeltmeler yapılabilir.  Başarılı bir burun ameliyatından sonra hastanın kendine olan güveni artar, toplumsal ilişkileri kuvvetlenir. Ameliyattan önce iyi araştırma yapılması, öngörülebilir taleplerde bulunulması ameliyat başarısını artıran etmenlerdir. Ameliyattan sonra 1 ay kadar ağır spor yapılmaması gözlük takılmaması önerilir. Burun estetiği fiyatları hastanın taleplerine göre değişiklik gösterebilir. Bunu belirleyen faktörler hastane ve operasyon tekniği seçimi ayrıca doktorun bu konuda bağlı olduğu tecrübeye göre farklılık gösterebilir.” şeklinde açıklama yaptı.  

18 Oca 2021 - 20:24 - Sağlık --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.383.878 kez ziyaret edildi.

Anket Virüste vaka sayısının azalması için Sakarya'ya giriş ve çıkışlar kısıtlama getirilsin mi?