Sakarya Nehri üzerinde zipline kurulacak! Büyükşehir ihaleye çıkıyor

Büyükşehir Belediyesi'nin Erenler'de Sakarya Nehri kenarında bulunan Sakarya Park'ı cazibe merkezi haline getirme için başlattığı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor... Büyükşehir, gezi teknelerinden sonra şimdide zipline için ihaleye çıkacak...

Erenler'de bulunan Sakarya Park’ta nehir kıyısında hayata geçirilen rekreasyon projesinde Oturma alanları, aydınlatmaları ve yürüyüş imkanı sunacak proje ahşap giydirmeyle doğal bir görünüme sahip olacak.

Ayrıca gezinti kayıklarıyla nehir üzerinde gezintiler yapılacak projede bulunan bir başka yenilikte Zipline. 

Büyükşehir Zipline projesinin hayata geçmesi için 23 Mart'ta ihaleye çıkacak. İhaleye katılacak firma Zipline'ın yapımını ve 10 yıl süre ile işletme hakkını elde etmek için teklif verecek. Proje daha sonra Büyükşehir Belediyesi'ne devir olacak. 

 

İŞTE İHALE AYRINTILARI

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

SINIRLI AYNİ HAK TESİSİ İLE ZİPLİNE İHALESİ

MADDE –1: İHALENİN KONUSU İŞİN NİTELİĞİ VE MİKTARI:
Sakarya İli, Erenler İlçesi, 13400 ve 7894 nolu parsellerde bir ayağı olan, diğer ayağı da Sakarya Park 2.Etap alanı içerisinde bulunan, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ile "Zipline" projesinin yapımı ve 10 yıl süreyle işletilmesi ve sürenin sonunda Belediyeye devredilmesi işi ihalesi.

MADDE–2: ŞARTNAME VE EKLERİNİN NEREDE VE HANGİ ŞARTLARDA ALINACAĞI:
İhale Şartnamesi ve ekleri Sakarya Büyükşehir Belediyesi, İştirakler ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğünden 1.000,00 TL karşılığı temin edilebilir.

MADDE–3: İHALENİN NEREDE VE HANGİ USULLE YAPILACAĞI:
İhale, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda 23.03. 2021 tarihinde saat 15.00’da 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulü ile yapılacaktır.

MADDE – 4: İHALENİN TAHMİNİ BEDELİ, GEÇİCİ TEMİNATI :
Sınırlı Ayni Hak Kullanımı Muhammen Bedeli 1 ay için 12.000,00 TL(OnikibinTürkLirası)+KDV olup,
10 Yıllık Muhammen Bedel: 1.440.000,00-TL(BirmilyondörtyüzkırkbinTürkLirası)+KDV’dir.
Geçici Teminat Bedeli: 10 yıllık Muhammen Bedelin %3’ü olan 43.200,00-TL’dir.

MADDE – 5: İHALEYE KATILABİLME ŞARTLARI:
Yapılacak ihaleye katılabilmek için; kanuni ikametgâh sahibi olmak, gerekli nitelik ve yeterliği haiz bulunmak, istenilen teminat ve aşağıda belirtilen evrakları 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre eksiksiz bir şekilde hazırlayarak 23.03.2021 saat 11.00’a kadar Sakarya Büyükşehir Belediyesi İştirakler ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğüne teslim etmek gerekmektedir.

Gerçek Kişilerin Hazırlaması Gereken Evraklar:
Noter tasdikli imza beyannamesi (Asıl)
Nüfus Kayıt Örneği
İkametgâh Senedi
ç) Geçici teminatın yatırıldığına dair makbuz (Asıl)
Vekâleten katılması halinde Noter tasdikli vekâletname (Asıl)
İmzalı ihale şartnamesi ve bedelin yatırıldığına dair makbuz (Asıl)
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürlüğünden “borcu yoktur belgesi
İlgilisine göre Ticaret Sanayi Odası veya Esnaf Sanatkâr siciline kayıtlı olduğunu gösterir yılı içinde alınmış belge

Tüzel Kişilerin Hazırlaması Gereken Evraklar:
Tüzel kişiliğin Kanuni adresini belirten adres beyanı (Asıl )
Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret sicil gazetesi veya bu hususları tevsik eden belgeler ile tüzel kişiliği temsil ettiğine dair noter tasdikli imza sirküleri
Vekâleten katılım var ise ihaleye katılabileceğine dair, noterce tasdikli vekâletname veya yetkili organlarca alınmış karar
ç) Geçici teminatın yatırıldığına dair makbuz (Asıl)
Ortak katılım olması halinde Noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi (Asıl) ve girişimi oluşturan gerçek kişi veya tüzel kişilerin her birinin noter tasdikli imza sirküleri ( Türkiye’de şubesi bulunmayan yabancı tüzel kişilerin şirketlerinin bu tüzel kişiliğin bulunduğu Türk Konsolosluğunca veya Dışişleri Bakanlığınca onaylanmış olması gerekir)
İmzalı ihale şartnamesi ve bedelin yatırıldığına dair makbuz (Asıl)
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürlüğünden “borcu yoktur belgesi”


2886 SAYILI DEVLET İHALE KANUNU UYARINCA İLGİLİLERE
İLAN OLUNUR

12 Mar 2021 - 11:54 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.928.933 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

08

Adalet - MADEN DERESI SATINIZ HEMDE 2 KISIYE SELALEYE GIDECEN ADAM DEREDEN GIT DIYOR. BURADAN GECERSEN PARA DIYOR. BAKTIM KARADENIZLI.....ACARLAR LANGOZU GIDIYORUM OTUPAK ZORUMLU SART KOYMUŞ LAR GIRDI CIKTI 10TL ADAMLA KONUSUYORUM SAHIBI NERELI IHALEYI KAÇ YIL OLARAK ALDI ..BAKTIM ODA KARADENIZLI...KESIN BUDA İHALEYE ÇIKSIN BUNUNDA ARASTIMSINI

YAPACAM BUDA KARADENİZ ÇIKACAK 100/100 OFFFFFFF.....NE DIYEYIM....LAFA GELDIGIMIZDE MÜSLÜMANLIK..DERLER.....?

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 13 Mart 08:39
07

KAZIMPAŞALI61 - başkanım

Başkan olalı serdivana çivi çakmadınız turizm açısından Serdivan her konuma daha çok elverişli

mesela kent park a koyduğunuz uçak paraşüt tepeye koyulsa efsane olurdu biraz düşünüp daha mantıklı yatırımlar yapıla bilir...

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 12 Mart 23:31
04

Sülo - Sırf aymazlıklar sebebiyle Sapanca kırkpınara yapılacak teleferik işlerine de maydanoz olunduğunuzdan, bu işe şimdi iştahla izmit belediyesi sahiplenmektedir. Sizde buraya gelecek imkana burun kıvırın, sonrada izmite teleferik binmeye koşar adım gidersiniz. Bu Sakaryadaki gericiler oldukça, ilerleme beklememiz mümkün görükmemektedir.

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 12 Mart 15:41
03

Yeter_artık - Bence Karasu İlçesine yapılsa daha güzel olurdu.

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 12 Mart 14:47
02

Deli Dumrul - Nehire düşen kişiden kim sorumlu olacak ona göre şart name hazırlamayı unutmayın ???

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 12 Mart 14:20
05

Sakarya_54 - @Deli Dumrul 02 nolu yoruma cevabı: zeplin normalde kara'damı yapılıyor senin gibi cahiller olduğu için bu memleket kalkınamıyor

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 12 Mart 17:16
01

Muallim54 - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakarya'da ki bütün sorunları çözdü hiç bir sorun kalmadı sıra Sakarya Nehrine zipline yapmaya geldi.Kimbilir kimler bu projeden bal yiyecek.

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 12 Mart 12:54Anket Covid-19 vakalarının arttığı Sakarya'da sizce ne yapılmalı!