Adalılar Kuruyemiş 29 yılı geride bıraktı!

 Aslında bu sıradan bir röportaj değil Sakarya’da kurulan bir firmanın gurur verici başarı hikayesi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

  1992 yılında Sakarya’da mütevazi şartlarla bir üzüm sandığı üzerinde , 20m2 bir mağazada başlayan hikâyenin bugün dünyada kuruyemiş sektöründe söz sahibi olmuş bir markaya dönüşümü.

  Adalılar Kuruyemişin kurulduğu 29 yıl oldu ve bugün 13000m2’de günlük 2 milyon paketleme kapasitesine sahip tam otomasyon bir fabrika. 2000 kişi üzerinde istihdama etkisi bulunan firmamız toplam 41 ülkeye adalılar tanem markası ile yılda 180 milyon paket kuruyemiş ihraç ediliyor.

  İhracat yaptığı ülkelerin basınında yankı uyandıran bir marka haline gelmiş durumda.İngiltere’ye en çok paketlenmiş kuruyemiş satışı yapan firmamız, Irak ve Filistin’de pazar lideri olurken bu başarı benzer markalarla bir çok kez taklit edilmiştir.Fransa’da sıcak satış araçları ile tüketicilerine hizmet veren firmamız Paris sokaklarında TANEM markası ile araç sayısını her geçen gün arttırmaktadır.

Ortadoğu Bölgeinde Birleşik Arap emirliklerinin en büyük Market zincirlerinin tek kuruyemiş tedarikçisidir. Mehmetçigimizin kumanyasında bulunan kuruyemiş tedariğini sağlayan firmamız aynı zamanda Suudi Arabistan,Azerbeycan,Katar,Bahreyn,Ürdün, ordusunun kumanya kuruyemiş tedarigini de üretmektedir. Firma yetkilileriyle yaptığımız röportajda; Sakarya’da üzüm sandığı üzerinde başladıkları bu hikayenin bugun buralara gelmesinde Sakarya halkının markaya olan teveccühüne borçlu olduklarını ve Teşekkürlerini iletiyorlar.Kuruyemiş sektörüne  mağazacılık alanında başladıklarını ve Sakarya’da yasayan insanların Adalılar Kuruyemişi sadece mağazacılık alanında  kaliteli ve  taze kuruyemiş satan bir marka olarak bildiklerini ve  bu durumu bir dezavantaj değil avantaj olarak gördüklerini ve çok memnun olduklarını belirttiler çünkü hala mağazalarının üretimini ayrı tutarak en iyi hizmet ve en iyi ürün politikasını izlediklerini görmüş olduk .

 Biz Sakarya Halkı adına Adalılar Kuruyemişe çok teşekkür ediyoruz ve Başarılarının Devamını Diliyoruz.

 Gururluyuz..

23 Nis 2021 - 12:39 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.084.409 kez ziyaret edildi.

Anket Covid-19 vakalarının arttığı Sakarya'da sizce ne yapılmalı!