Eski eşten babaya çok ağır iddia.. '4 yaşındaki kızıma istismarda bulundu'

Sakarya’da mide bulandıran bir cinsel taciz iddiası gündeme geldi.. Baba tarafından, 4 yaşındaki öz kızına defalarca cinsel taciz edildiği öne sürüldü. Savcılığa suç duyurusunda bulunulan olayda anne ve kızı koruma altına alınırken, psikolog tarafından ise '' Tarif edilen dokunmanın çocuğun ruhsallığını olumsuz etkileyecek bir dokunma olduğu, fakat çocuğun duygu durumundan ve anlatımından babasının bunu cinsel içerikli bir dokunma olarak gerçekleştirmediği düşünülmüştür” yönünde rapor verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Mide bulandıran olay, Sakarya’da yaşandı. Anne G.Ç., şüpheli baba E.Ö.’den 2017 yılında kendisini aldattığı gerekçesi ile açtığı dava sebebi ile boşandı. Boşanma sürecinden sonra 4 yaşındaki küçük kız çocuğunun velayeti annesi G.Ç.’ye verilirken, babası ile de görüş günleri belirlendi. Bu süreçte kızı 4 yaşındayken farklılıklar sezen anne G.Ç., çocuğunun kendisine anlattığı olay üzerine şok oldu. Babasının, öz kızına cinsel taciz ettiğini öğrenen anne soluğu savcılıkta aldı. 26 Kasım 2020 tarihinde anne G.Ç., şüpheli bir babanın 4 yaşındaki öz kızına karşı özel bölgelerine dokunmak sureti ile cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile kendisini öldürmekle tehdit eden eski eşi E.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Eski eşten babaya çok ağır iddia.. '4 yaşındaki kızıma istismarda bulundu'Anne ve kız koruma altına alındı
Mağdur kız ve anne kendi başvuruları doğrultusunda koruma altına alınarak kadın sığınma evine yerleştirildi. Tehdit ve takiplerini sürdürdüğü iddia edilen şüpheli baba hakkında ise evden uzaklaştırma kararı verildi. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma sırasında mağdur çocuk hakkında Çocuk İzlem Merkezinde Asli Görüşme Değerlendirmesi yapılarak psikologdan rapor alındı.

Babanın eylemlerinin meşrulaştırıldığı rapor şaşırttı
Psikolog tarafından, “Tarif edilen dokunmanın çocuğun ruhsallığını olumsuz etkileyecek bir dokunma olduğu, fakat çocuğun duygu durumundan ve anlatımından babasının bunu cinsel içerikli bir dokunma olarak gerçekleştirmediği düşünülmüştür” raporu hazırlandı. 4 yaşındaki kız çocuğunun ileri sürülen eylemler neticesinde ruh sağlığının olumsuz etkilendiği tespit edilirken, yine ruh sağlığını bozan dokunmaların cinsel içerikli bir dokunma olmadığı ileri sürülerek babanın eylemlerinin meşrulaştırıldığı rapor adeta şoke etti.

Gözü yaşlı anne adalet istiyor
Rapor üzerine, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kendi öz kızına taciz eyleminde bulunduğu ileri sürülen şüpheli baba hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. Adli görüşmeci raporu esas alınarak şüpheli babanın eylemlerinin hukuka uygun bulunması neticesinde, mağdur kız çocuğu adına Sakarya Sulh Ceza Hakimliğine itirazda bulunuldu. Şüpheli babanın yargılanıp, yargılanmayacağı noktasında kesin karar verilmezken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının henüz soruşturma dosyasında taraf olmadığı ve bilgilendirilmediği de öğrenildi. Gözü yaşlı annenin tek isteği ise, en yakın sürede olay faili baba hakkında savcılığın ‘Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair’ kararı kaldırılarak mahkemede yargılanması ve 4 yaşındaki kız çocuğunun ruhsallığını olumsuz etkileyen dokunmalarının suç olup olmadığına mahkemece adaletli bir şekilde karar verilmesi oldu.

Mağdur çocuğun ifadeleri kan dondurdu
Babasının kıyafetlerinin içinden olacak şekilde arka özel bölgesine defalarca dokunduğunu ifade eden mağdur kız çocuğunun ise, duygu durumu ve yaşadığı travma sonucunda çözüm olarak büyüklerine: “Belime sımsıkı kemer takalım, ayak bileklerime kadar uzanan tulum giyelim” şeklinde ifadeleri ise mide bulandıran olayı gözler önüne serdi. Acılı anne, şüpheli babanın ölüm tehditlerine rağmen konunun sonuna kadar takipçisi olduğunu bildirirken, mağdur kız çocuğunun Avukatı Mehmet Bilal Aydın ise, ruh sağlığını bozan eylemin suç olup olmadığının psikologların değil, mahkeme heyetinin karar vermesi gerektiğini söyledi.

Adalet 4 yaşındaki kız çocuğunu koruyamamıştır
Kovuşturmaya yer olmadığına dair karara itiraz ettiklerini ifade eden Avukat Mehmet Bilal Aydın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2020’nin 11’inci ayında Sakarya’da bir babanın, 4 yaşındaki öz kızına karşı cinsel taciz eylemi nedeniyle annesi tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. 2021’in başı itibari ile soruşturma dosyası devam etmiş, dosya kapsamında anne ve kız çocuğu savcılık kararı ile birlikte sığınma evine giderek gözlem altına alınmıştır. Baba hakkında da uzaklaştırma kararı verilmiştir. Öz kıza karşı birden fazla kez gerçekleştirilen bu cinsel saldırı iddiaları karşısında da hem çocuğun beyanlarının teyidi aşaması ile ilgili hem de şüpheli hakkında adli bir karar verilmesiyle ilgili psikolog raporu alınmış. Alınan psikolog raporunda da, bu dokunmaların 4 yaşındaki kız çocuğunun ruh sağlığının olumsuz etkilediği ancak bu eylemlerin cinsel içerikli olmadığına ilişkin rapor verilmiş. Ne yazık ki bu rapor sonrasında da savcılık makamı, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiştir. Yani babanın, öz kızına karşı gerçekleştirdiği bu eylemlerin hem adli makamlarca çocuğun ruh sağlığını bozduğu kabul edilmiş ama bu hareketlerin meşru olduğu varsayılarak kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş, eylemler hukuka uygun denmiş. Ancak 4 yaşındaki kız çocuğunun geldiği aşamada adalet korumasına alamadığı için kendisi annesine karşı; ‘belime bir sıkı kemer bağlayalım, uzun tulum giyeyim, kendimi bu şekilde koruyayım’ gibi psikolojiye bürümüş, ne yazık böyle kötü bir pozisyonda bırakmış. Adalet, tam manasıyla 4 yaşındaki kız çocuğunu koruyamamıştır. Bu kovuşturmaya yer olmadığına dair karara biz itiraz ettik. Sulh Ceza Hakimliğince bu kararın kaldırılarak, şüphelinin yargılanmasını, en azından ruh sağlığını bozan bu eylemin suç olup, olmadığının psikologların değil de mahkeme heyetinin karar vermesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Farklılıklar sezdim
Şüphelinin kendisini aldatması sonucunda boşandıklarını aktaran ve kızının anlattığı olay sonrasında şok olduğunu belirten anne G.Ç., “Kendisinin aldatma sebeplerinden dolayı boşandık. Boşanmadan sonra çocuğumun velayeti bana verildi, babasına da görüş günleri belirlendi. Ben hiçbir zaman baba ile evladının arasındaki ilişkiyi, bizim boşanmamız veya yaşadığımız hiçbir şeyi karıştırmadım. Her istediğinde gördü, ben görüşlerini sağladım. Boşandıktan yaklaşık 3 yıl sonra kızım 4 yaşındayken, farklılıklar sezdim. Gece altını ıslatmaya başlaması, belini düzeltmeye çalışırken irkilmesi. Daha sonrasında kızım bir gün bana dedi ki; anne, babam neden böyle yapıyor. Ben de ne yaptığını sordum ve sustu. Bunun üzerine korkacak bir şey olmayacağını ve sorunun çözüleceğini söyleyerek, ne olduğunu anlatmasını istedim” diye konuştu.

Anne, babama kız bir daha yapmasın
Kızının yaşadığı ve kendisine anlattığı mide bulandıran olayı anlatan anne G.Ç., “Kızım bana, ‘Kıyafetimin içine elini sokuyor, ağlıyorum yapma dediğim halde elini çekmiyor, bağırıyor ve çığlık atıyorum o da bana kızıyor, ben ona kızdım diye. Anne, babama kız bir daha yapmasın dedi.’ Babasına, çocuğa bu şekilde yapma dedim. O da bana; bir tek babalar yapar dedi. Aynı şekilde devam ettiğini kendi gözlerimle de gördüm. Olay devam edince kızım ‘Anne belime çok sıkı bir kemer takalım, babam içeriye elini sokamaz, pijamamı ben sıkıyorum ama yine de arkadan elini sokuyor. Ya da boydan komple bir tulum giyeyim, aşağıdan bacaklarımın oradan dahi elini sokamaz dedi.’ Tamam annecim, halledeceğim, baban bir daha yapamayacak dedim. Biz evden ayrılarak, savcılığa şikayetçi olup, sığınma evine sığındık. Savcı bunu mahkemeye dahi taşımadan, kovuşturmaya yer olmadığına dair rapor düzenledi. Bu şekilde basit bir mevzu olarak kovuşturmaya yer olunmayacak şekilde üzeri kapatıldı. Benim kızıma verdiğim bir söz var, baban bir daha tekrarlamayacak, çözeceğiz bu mevzuyu dedim ve şimdi ben kızıma ne diyeceğim” şeklinde konuştu.

Ses çıkartır veya birine söylersem beni öldüreceğini söyledi
Gerekirse durumu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar taşıyacağını aktaran anne G.Ç., “Bu süreçten sonra kızım uykudayken, sırtı açılıyor ve ben düzeltmeye çalışıyorum hala o refleksleri, hızlıca belini kavraması, psikolojisi buna odaklı devam ediyor. Ve hala diyor ki; anne belime ne zaman kemer takacağız. Babası ile bir kere parkta karşılaştığımızda; anne ben nefret ediyorum, bu şehirde olmak istemiyorum, ya bir daha görürsek diye söyledi. Çocuğa yaptığı o şeye eğer sesimi çıkartır veya bir yere söylersem beni öldüreceğini, ikinciye söyleme durumumun olmayacağını söyledi. Biz can güvenliğimizden dolayı şehir şehir kaçmaktan, diğer yandan pedagog için uğraşmaktan zaten bu süreçte bir şeyleri halledemedik. Şimdi psikolojik durumu bu şekildeyken, babayla çocuk karşı karşıya gelirse psikolojisi ne olacak. Çocuğun durumu ne olacak. Çocuk, yetişkin olarak ebeveyninden bir şey istedi. Ağlayarak istedi ve ben isteğini yerine getiremiyorum. Bu durumu raporlarıyla birlikte Cumhurbaşkanına ulaşana kadar her türlü sonuna gitmekte mükellefim bir anne olarak. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine bu konu taşınacak. Çünkü her şey bir kenarı burada 4 yaşında bir çocuğun yaşadığı sıkıntı var. Bu konunun kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek kadar basite alınmasını bizim aklımız almıyor” ifadelerini kullandı.

21 May 2021 - 12:01 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

Son bir ayda medyabar.com sitesinde 11.316.825 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

29

Hüseyin Artan - Boşanalı 3 yıl olmuş intikammı kalmış, burada konu Anne baba değil, konu bi çocuğun yardım çığlığı, bu konuya sessiz kalan ve bu konunun üstünü iftira,intikam diyerek örtmeye çalışan herkesin yakasına bu çocuğun ahı yapışır kardeş

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Mayıs 23:27
28

İstanbul 34 - Boş haber yapmayın o sözde anne kızını kullanarak babadan intikam almaya çalışıyor bunlar şebeke şebeke istedikleri olmayınca iftirayla yol bulmaya çalışıyor kansız ben şahidim sözde geçen babayı ve ailesini tanıyorum anne denilecek o yarattığında ailesini yaptıklarını biliyorum şahidim insanlara boş yerr bela okuyup durmayın gözünüzle görmemişsiniz şahit değilsiniz ne bait konuşmal

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 23 Mayıs 12:44
30

Hüseyin Artan - @İstanbul 34 28 nolu yoruma cevabı: İftira atıcak malzeme kalmadıdamı bu konu kaldı, bir anne evladına bunu yapmaz, ve burada bir çocuk söz konusu bireyler değil,boşuna yalanlamayın böyle bi hassas konunun yalanı olmaz bunu sizde biliyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Mayıs 23:39
23

Sakaryali54 - Doğru olduğuna inanmak istemiyorum ama,,doğruysa adamın yatacak yeri yok,eğer iftiraysa kadının yatacak yeri yok..

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 17:31
22

Sakarya54 - İgrenç bi haber nedense hep inançlıyım diyen kesimden çıkıyor bu haberler

Yanıtla . 5Beğen . 7Beğenme 22 Mayıs 17:12
26

Sakaryalı Doğru Dedin - @Sakarya54 22 nolu yoruma cevabı: inançlı insanlar birşeymi yaptı sana

İnançlı insan zaten yapmaz konuşurken tartarak konuşun lütfen bazen konuşulan amacını aşıyor

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 03:45
21

Halk - Vatandaşın biri yazmış ki yok yasalar kalkmalı yok mal ortaklık rejimi kalkmalı nafaka kalkmalı . 1 sen çalışacaksın o kadın evde cocuk bakacak sen malları yapacaksın sonra hop ayrıldın o kadın 15 sene sana emek vermiş hizmet vermiş ama elinde bir iyne yok ortalıkta cocukları ile ( sen bu zihniyetle evlenme ) 2 nafaka kalkmalı boşandın cocuk sende çalışacak bir durum yok anne baba yanındasın yada tek taş mı yiyecek o kadın 3 yasalar kalkmalı biri gelecek gercekten taciz tecavüz istismar edecek sonra devlet yasa yok diyecek adalet nerde ? Zaten son zamanlarda adaletin tüm benliğini sorgularken kadınların haklarını ellerinden almak kadınları ortalıkta bırakmak bu zihniyeti onaylamak sizinde kız çocuklarınız var basına bişey gelse yasa olmasa aynı tepkiyi verecekmisiniz yasa varken önüne geçilemiyor yetmiyor yetersiz kalıyor yokken . Bu haber hakkında yorum yapmıyorum genel söylüyorum bu habere gelince Allah bilir yapanı kahhar eylesin iftira atanda başına geleceği günü beklesin demişler

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 22 Mayıs 16:27
20

Murat Erdoğan - Herkes maşallah hemen yargısız infaz yapmış.Ne kadar seviyoruz hemen koyun gibi bir lafın peşinden gitmeyi.Anneyi tanıyor muyuz? Hayır.Babayi tanıyor muyuz ?Hayır.Adam aldatmış bosanmislar.Ne biliyoruz kadının adamdan intikam almak için böyle bişey yapmadığını.Benim arkadaşımın başına geldi böyle bir olay.Ama sonra noldu kişilik haklarına saldırı ve iftiradan karşı dava açılınca kadına kadın yalvaryakar davayı geri çektirdi arkadaşıma.Onun için bilip bilmeden asıp kesmeyin klavye delikanlıları.Bana bu olay ayrıca hiç inandiricida gelmedi

Yanıtla . 6Beğen . 3Beğenme 22 Mayıs 15:46
19

Sedat DAGKESEN - INTIKAMIN PIS YUZUDE OLABILIR...AMA DOGRUYSA ASIN GITSIN !!!

Bir baba nasil boyle birsey yapar ? Affedilmez birsey,zaten bu suctan hapse girse ya kendini asar yada birseyler olur....

Bu olay iftirada olabilir...Yargisiz infaz yapmamak lazim,ne adami taniyoruz nede kadini taniyoruz...Bir arkadasimiz yazmis ( Boyle iftirami olur ) Elbette olur.Kadin esinden intikam almak icin herseyi yapar hatta bazi kadinlar dahada cok sey yapmak ister...

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 22 Mayıs 10:18
17

Kolay Iftira - Şahsen hiç inandırıcı bulmadım Kadın aklınca intikam alıyor eski kocasından

Yanıtla . 18Beğen . 3Beğenme 22 Mayıs 01:17
18

Adam - @Kolay Iftira 17 nolu yoruma cevabı: Olabilir en kolay kurtulma yolu oldu bana tecavüze kalktı sapıklık yaptı demek...

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 22 Mayıs 07:57
14

Vatandaş - Hay sizin düşünmenize be. Ulan yarın sizin cocuklarinizinda başına gelirse şaşırmayın. Allah'ın Adaleti tecelli eder bir gün mutlaka. Sizin adaletiniz yerin dibine batsın. Böyle şerefsizleri ve onları koruyanlari Allah KAHRETSİN.

Yanıtla . 2Beğen . 6Beğenme 22 Mayıs 00:08
12

Matkap - Kendi kızına buna yapan başkasina ne yapmaz oksijen isarfı it. Döl israfı senin ve senin gibiler bu ülkede asla barinamiyacak verin şu pici halkın eline öldürelim su serefsizi

Yanıtla . 9Beğen . 5Beğenme 21 Mayıs 19:01
11

Paşalı - Kardeşim böyle şeyleri ne diye haber yaparsınız. aklı karpuz kabuğu bekleyen eşşek dolu bu memleket böyle şeyleri haber yapmanın zarardan başka k@rı yok

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 21 Mayıs 18:51
10

Yargısız Infaz - yorum yazan asalaklar belki adam yapmadı kadın kendisini aldattığı için iftira attı yarın başına gelirse görürsün ne meraklısınız asmaya kesmeye

Yanıtla . 18Beğen . 9Beğenme 21 Mayıs 17:30
25

Ahmet - @Yargısız Infaz 10 nolu yoruma cevabı: Atılır atılır şahsen biliyorum bizzat biliyorum Hatta ve hatta kadın Daha sonra da havasından vazgeçip 4 yıl 8 ay ceza aldı Yani kadın milletinden herşeyi bekle derken en basiti belki de

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 19:33
13

Muhammed - @Yargısız Infaz 10 nolu yoruma cevabı: Böyle bi konuda iftira atılır mı kardeş,baba ve küçücük bir evlattan bahsediliyor.Rabbim tüm yavrularımızı korusun inşallah..

Yanıtla . 3Beğen . 6Beğenme 21 Mayıs 22:17
09

Ugr54 - Bu hayvanın serbestçe dışarda gezmesine sebeb olan adli makamlar bir an önce vatana ihanetten insanlığa ihanetten soruşturma açılması gerekir verilen karar halkı kin nefret ve infaale yol açtırılmak istenmektedir burada kimse adaletten bahsetmesin

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 17:21
08

Kral54 - Allah 'ın azabı en yakın zamanda seni bulur inşallah. Pislik herif insan öz kızına bunu nasıl yapar. Nasıl bir yaratiksin sen. Seni öldürmenin cezası olmaması lazım

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 15:44
05

Adaletin_bu_mu_dünya - Bunun tek sorumlusu devlet ve hükümettir. İdam geri gelmeli. Biz idam istiyoruz referanduma gidin kardeşim sapık ve terörist için idam şart

Yanıtla . 15Beğen . 5Beğenme 21 Mayıs 14:42
15

Vatandaş - @Adaletin_bu_mu_dünya 05 nolu yoruma cevabı: Referandum mu dedin. Siyasiler tek şartla referanduma gider. Kendilerine fayda sağlayacak bir şey varsa. Seçim öncesi tüm siyasi partiler İDAMI BEN GETİRECEĞİM DEDİ, İDAM İÇİN İP, YAĞLI URGANLAR BİLE ATILDI. Seçim bitti, İdam gitti. Ha bir daha ki seçim zamanı hazırlan, yine İDAM gündeme gelecektir. Allah böyle kansizlari kahretsin. Bunların değil, Allah'ın Adaleti tecelli eder bir gün mutlaka.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 22 Mayıs 00:15
04

Hakkı Demir - İsmini söylesenize kardeşim böyle namussuza komşuları, akrabalarıda önlem alsın herkesin çoluğu çocugu var....

Ulan seni doğrayıp tuzda yüzdürmek var...

Yanıtla . 13Beğen . 4Beğenme 21 Mayıs 14:31
03

Çevreci - Diyecek kelime bulamıyorum. Nerede ADALET!!!!

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 13:52
01

Gül - Allah sen ve senin gibi sapık zihniyetlerin belasını versin Prostat olun inşallah

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 13:10
27

Adalı54 - @Gül 01 nolu yoruma cevabı: arap vatandaş derken araplar ne zaman vatandaşımız oldu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 04:21
07

Sanatçı - @Gül 01 nolu yoruma cevabı: bunlar şerefsiz ne iman var ne haysiyet..virüs çok az bu millete..yazık ya yazık..prostatmı o çare etmez iki damla altına şıçar bu seferde..bunu içeriye atacan yanınada 2 arap vatandaş vereceksin bakalım sağ çıkabiliomu it ordan..saygılar

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 15:15