'Adapazarı Belediyesi hiçbir yanlış işin peşinde ya da savunucusu asla olmaz!

Adapazarı Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı, koronavirüs önlemleri eşliğinde, Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda önemli kararlara imza atıldı. işte onlar

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Adapazarı Belediyesi’nin Haziran Meclisinde, çalışmaları hızla devam eden projeler ile ilgili detayları açıklayan ve müjdeler veren Başkan Işıksu, “Kamu ve vatandaş menfaatini gözetiyor, istişarelerle çözümler üretiyor, hemşehrilerimize en güzel hizmetleri sunmak için çok çalışıyoruz. Doğru bildiğimizin sonuna kadar arkasındayız ve inandığımız yolda yürümeye, Adapazarı’mızı hedeflerine ulaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Adapazarı Haziran Meclisi

Adapazarı Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı, koronavirüs önlemleri eşliğinde, Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Şehrin Kalbinde Tarihi Dokunuş Devam Ediyor

Başkan Mutlu Işıksu’nun başkanlığında, 7 maddelik gündemle toplanan meclis toplantısının başlangıcında konuşan ve Adapazarı Belediyesi’nin son dönemde çalışmaları hızla devam eden projeleri ile ilgili detaylı bilgiler veren Başkan Işıksu, “Tüm aşamaları kamuoyu ile anbean paylaşıyoruz. Tarihi İslam Ticaret Bankası Restorasyon ihalemizin tamamlanmasının ardından şimdi de yüklenici firma çalışma başlattı ve hızla ilerliyor. Planladığımızdan daha önce çalışmanın tamamlanacağını öngörüyoruz. Şehrimizin kalbindeki tarihi dokunuşla, Adapazarı’mızın kimliğine, ruhuna, tarihine saygıyla müze çalışmamızı hızla neticelendireceğiz.” diye konuştu.

ADA Pazar Güneşler Yerleşkesi ile Kreş ve Gündüz Bakımevi

Proje çalışmalarının detaylarını paylaşmayı sürdüren Başkan Mutlu Işıksu, “ADA Pazar Güneşler Yerleşkesi Projemizde İhale bitti, yer teslimi yapıldı ve yüklenici firma çalışmaya başladı. Gayet de güzel ve hızlı gidiyor. Güneşlerimize çok güzel bir proje kazandırıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Proje kapsamında Düğün Salonu, Etkinlik (Kına, Nişan) Salonu, Taziye Evi, Bebek Bakım Odası ve çok güzel nitelikte bir Semt Pazarı kazandırmış olacağız. 15 Temmuz Camili Mahallemize hayırsever desteğiyle Kreş ve Gündüz Bakımevi kazandırıyoruz. Binanın yapımı tamamlanmak üzere, küçük eksiklikler kaldı. Teşrifat hızla sürüyor. Bahçesinde düzenleme çalışmaları devam ediyor. İnşaallah hızlı bir şekilde güzel bir projemizi tamamlamış olacağız.” dedi.

Hızırtepe ve 15 Temmuz Camili’ye Çocuk Hakları Projeleri Geliyor

Başkan Mutlu Işıksu, Şeker ve Karaman Mahallelerindeki Çocuk Hakları Sokaklarının ardından Hızırtepe ve 15 Temmuz Camili Mahallelerine Çocuk Hakları Bahçesi ve Çocuk Hakları Adası projelerinin kazandırılacağı müjdesini verdi. Başkan Işıksu, “Bugün Meclisimizin gündeminde de var. Hızırtepe Mahallemize bir Çocuk Hakları Bahçesi, 15 Temmuz Camili Mahallemize de Çocuk Hakları Adası kazandırmak istiyoruz inşaallah. Mahallelerimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Yeni Çocuk Parkları ve Spor Sahaları Geliyor

Başkan Işıksu, açıklamalarının devamında projelerle ilgili şu detayları paylaştı: “Her mahallemizde çocuk parkımız var ve bu parkların, spor alanlarının sayısını artırmaya devam ediyoruz. 2021 yılı sonuna kadar, 34 çocuk parkı, 25 spor parkı ve 13 spor sahasını daha Adapazarı’mıza kazandıracağız. Salgın nedeniyle ara verdiğimiz çocuk etkinliklerimize de inşallah salgın sonrasında devam edeceğiz.

Dernekkırı Millet Evi’nde Yer Teslimi Tamam, Çalışma Başladı

Dernekkırı’nda Belediyemize ait 4.500 metrekare arazi üzerinde 900 metrekare kapalı alanı bulunan bir yapıda çalışma yapıyoruz ve Millet Evi olarak bölgedeki hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız ve önemli bir sosyal ihtiyacı karşılamış olacağız inşaallah.

Sunum ve etkinlik alanlarının olacağı projede çocuklar ve yetişkinler için eğitici ve öğretici faaliyetler yapılacak. Yetişkinler için bahçecilik, tarım, hayvan yetiştiriciliği, el sanatları, giyim, üretim vb. gibi birçok dalda eğitim verilmesini amaçlıyoruz. Nisan sonu ihalesini tamamladık. Yer teslimi yapıldı ve çalışma başladı.

Abdülhamit Camii’nde Çalışma Tamam, Dernekkırı Memnun

Bölgenin çok kıymet verdiği bir camii Dernekkırı Abdülhamit Han Camii… Hemşehrilerimizin talebi üzerine güzel bir düzenleme çalışması yaptık orada. Fen İşleri ve Park Bahçelerden ekiplerimiz gayretli çalışmalar yaptılar. 1600 metrekare parke düzenlemesi, şadırvan düzenlemesi, peyzaj, otopark düzenlemesi ve akabinde yapacağımız asfalt serimi ile camiimiz çok daha güzel bir görünüme kavuşmuş olacak. Vatandaşlarımızdan çok güzel geri dönüşler aldık.

Cemiyet Alanları Geliyor

Cemiyet alanları çalışmamız ile ilgili meclis toplantılarımızda bilgi vermiştik. Alandüzü, Acıelmalık, Çamyolu ve Taşkısığı mahallelerimize Cemiyet Alanları kazandırıyoruz. Temmuz ayında yapım ihalesine çıkıyoruz. 1 Temmuz’da ihaleye çıkıyoruz.

Mahallemi Güzelleştiriyorum”da Yeni Müjdeler

Mahallemi Güzelleştiriyorum Projemizi uyguladığımız mahallelerin çehresini değiştirdik ve hamdolsun gerek esnafımız, gerek hemşehrilerimiz, herkesten çok güzel ve olumlu dönüşler aldık. 2020 yılında Papuççular, Semerciler ve Yenigün’de 46 sokakta ve 1 caddede, altyapısı, aydınlatmaları, ağaçlandırmaları ve asfaltı ile güzel bir çalışmayı hayata geçirdik.

112 Noktada Kapsamlı Çalışma

Bu yıl proje kapsamında iki etap yapacağız. İlk etabın ihalesine 2 Haziran Çarşamba günü yani yarın çıkıyoruz. İkinci etabın ihalesine ise 29 Haziran’da çıkacağız. Toplam cadde ve sokak olarak 112 noktada olacağız. Yani 2020 yılına göre çalışmayı ikiye katlıyoruz. İlk ihale ile birlikte Yağcılar ve Güneşler’de 46 sokağa çok yakında giriyoruz. Bunların içinde Güler Sokak, Saadet Sokak ve Güneşler Köy içi Caddeleri de var. Daha sonra ikinci ihale ile Yenigün’ün ikinci kısmı, Orta Mahalle, Yahyalar ve Tığcılar’da 66 sokakta olacağız. Orta Mahalle Eski Hendek Caddesi’nde de çalışma yapacağız. Çalışma bittiğinde mahallelerimiz ve sokaklarımız daha önceki güzel örneklerde olduğu gibi bambaşka olacak inşaallah.

Asfaltta İki Kat Çalışma

2020 yılında attığımız toplam asfaltın, -aynı Mahallemi Güzelleştiriyorum Projemizin kapsamında olduğu gibi- 2021 yılında iki katından daha fazlasına çıkarıyoruz. 2020 yılında ihtiyaç tespit ettiğimiz noktalara sıcak asfalt atmıştık. 2021 yılında da daha çok noktaya 45 bin ton asfalt atacağız inşaallah.”

Alışverişler Adapazarı Esnafından

Başkan Mutlu Işıksu’nun açıklamalarının ardından gündem dışı konuşmalara geçildi. AK Parti’li Meclis Üyesi Behlül Bayrak, yaptığı konuşmada, esnafın dükkânlarını açtığını ve esnafa desteğin biraz daha fazla olmasını beklediklerini dile getirdi. Başkan Mutlu Işıksu ise Bayrak’a teşekkür ederek, “Meclisimize güzel bir çağrı yapalım. Alışverişlerimizi hep birlikte Adapazarı’mızın esnafından yapalım. En yakın zamanda birlikte çıkıp esnafımızı ziyaret edelim.” çağrısında bulunurken, meclis üyelerinin bu çağrıdan memnun oldukları gözlendi.

Meclis Gündemi

AK Parti’li meclis üyesi Hasan Karagüzel ve İYİ Parti’li meclis üyesi Ahmet Bıçkıcı’nın İsrail-Filistin meselesine dair görüşlerinin ardından 7 maddelik meclis gündemine geçildi. Meclis Gündeminin 3 maddesi İmar Komisyonuna havale edilirken, 3 madde oy birliği, 1 madde ise oy çokluğu ile kabul edildi.

Doğru Karar Alınmıştır

Meclis Gündeminin 4. maddesine istinaden açıklamalarda bulunan AK Parti’li Meclis Üyesi Necdet Tömekçe, “Yeni kurulan bir partinin il başkanı Adapazarı Belediyemize yönelik rant iddialarıyla açıklamalarda bulundu. Belediyemiz bununla ilgili dün bir açıklama yaptı. Ben yine de ifade edeyim, Adapazarı ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclisleri ortak ve doğru kararı vermiştir ve kararlar komisyonlar ve meclislerce oy birliği ile alınmıştır. Sadece Bizim meclisimizde bir meclis üyesi çekimser kalmıştır. Gelen talep makul olduğu için, Adapazarı Belediyesi hiçbir kamusal zarara uğratılmadan konu çözüme kavuşturulmuştur. Bizler hem Belediyemizin menfaatlerini düşünerek hem de vatandaşlarımız arasında yaşanan sosyal problemleri çözüme kavuşturmak için mücadele ediyoruz.” diye konuştu.

İYİ Parti’den Destek

İYİ Parti’li Meclis Üyesi Türker Ergül ise, parti grubu olarak Tömekçe’nin açıklama yaptığı konuyu incelediklerini belirterek, “Biz gerekli incelemeleri yaptığımızda yapılan çalışmanın Adapazarı Belediyesi’nin menfaatleri ile çatışmadığını gözlemledik ve ilgili maddeye kabul oyu veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Adapazarı Hedeflerine Ulaşmaya Devam Edecek

Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Mutlu Işıksu, Adapazarı’nı hedeflerine ulaştırmak için gayretli çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Meclis üyelerine ve çalışma ekibine teşekkür eden Başkan Işıksu, “Biz Adapazarı’mızı çok seviyoruz ve her alanda çok gayretli çalışmalara hep birlikte imza atıyoruz. Her zaman ifade ettim yeniden söylüyorum. Adapazarı Belediyesi hiçbir yanlış işin peşinde ya da savunucusu asla olmaz. Kamu ve vatandaş menfaatini gözetiyor, istişarelerle çözümler üretiyor, hemşehrilerimize en güzel hizmetleri sunmak için çok çalışıyoruz. Doğru bildiğimizin sonuna kadar arkasındayız ve inandığımız yolda yürümeye, Adapazarı’mızı hedeflerine ulaştırmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

01 Haz 2021 - 17:01 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.701.315 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

12

Hayrullah - Güzel hizmetler güzel insanlarla gerçekleşir.iyi ki varsınız sayın başkan ve ekibi.Kolay gelsin

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 03 Haziran 00:36
11

Oner54 - Sayın Başkan Allah aşkına Gunesler Merkez Mahallesin de ki yolları gelin bir görün Gúnesler Sağlık ocağının önünden bir geçin Muhtara bir sorun ne iş yapar

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 02 Haziran 23:20
13

Güneşler - @Oner54 11 nolu yoruma cevabı: Birde Fatih sultan mehmet caddesi üzerinde bulunan kaldırım otları 1 senedir temizlenmeyen otlar Doğrudur abi 1 senedir bir ön takım değiştir tarla tarla

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 00:45
10

Şeker Mahalleli - Sizlerin hizmetlerine şahidiz sayın başkan.Allah cc yardımcınız olsun.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 02 Haziran 13:21
09

Orta Mahalleli - orta mahalle teğmen sokağa bir görevli gönderinde en ufak yağmurda her yerin nasıl gölet olduğunu görün.1999 yılından beri bir çivi çakılmayan sokakları artık görün. adapazarı sadece ana caddelerden ibaret değil.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 01 Haziran 21:44
08

Guneslerden Akif - Güzel hizmetlerinden ötürü teşekkürler sayın başkanım

Yanıtla . 3Beğen . 11Beğenme 01 Haziran 20:49
07

Emekli - Yapacağız işleri anlatmanın yaptınız işleri anlatın sayın başkan ve yetkililer

Yanıtla . 11Beğen . 2Beğenme 01 Haziran 20:20
05

Dursun Şöyle - Senin samimiyetine hizmetlerine güvenimiz tamdır sayın başkan.Allah (cc) yolunu açık etsin.

Yanıtla . 5Beğen . 11Beğenme 01 Haziran 20:05
04

Çarşı - Hepsi yapmacık Behlül abi efendi oy yok Akp merkeze

Yanıtla . 6Beğen . 5Beğenme 01 Haziran 19:23
03

Aysel - İyi ki varsın sayın başkanım. #AdapazarınıÇokSeviyoruz

Yanıtla . 5Beğen . 13Beğenme 01 Haziran 19:16
01

Selim Güzel - sayın başkanım sizler güzel şeyler yapsanızda sizinle çalışan hiçbir kurum güzel değil çirkin değil hak yiyen kazalara davetiye cıkaran ve belediyeyi ve partinizi hiçe sayarak hak yiyorlar sözde hep hizmet hep insan ama hep inzana zarar vermek hak yemek te en başta saski kurumu hakkım haram zıkkım olsun ama ne olacak herkes vatandaşı umursamaya gerek durmuyor fakat mağdur olanlar yukardan biri yada partiden biri olsa hiç mağdur edilmezler hakkım haram olsun belediye ye saskiye büyükşehir belediyesine vatandaşa sıkıntı ve hakkını yemekten başka birşey değil çözüm masası dediğiniz sistem bile çözümsüzlük masası kimse beni dikkate almadı bile taki bende sedat peker gibi canlı yayınlarda yada videolarda yada mitinglerdemi anlatayım kendimi biri benim sesimi duysun artık

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 01 Haziran 17:51Anket Korona aşısı olacak mısınız?