Karasu'daki lunaparkta şimdi de 'Çökme' tartışması

Türkiye'de son günlerde işletmelere çökülüyor iddialarının ardı arkası kesilmezken Karasu'da da bir benzer olay yaşanıyor iddiası ortalığı karıştırdı. Karasu'nun meşhur lunaparkına işletmecisinin 30 yıldır çöktüğü iddiası sonrası işletmeci çılgına döndü.

Video için play'e tıklayın

Karasu Belediyesi tarafından lunaparkın tahliye edilmesi ile ilgili yaşanan olayların ardından Lunapark İşletmecisi Melih Fırat Kavaklı kendilerine ciddi bir algı operasyonu yapıldığını söyledi. Kavaklı, İşletmeci Kavaklı, arazinin ada parsel numarasının usulsüz değiştirildiğini belirterek ''Kirasını ödediği halde şeffaf satışa çıkmasını isteyen mi çökmüş oluyor yoksa durduk yere proje uydurup bedelsiz olarak bu araziyi üçüncü şahıslara avantaj sağlama hazırlığında olanlar mı?'' ifadesini kullandı.

KARARLARI İBRAZ EDEMEDİLER
Karasu Belediyesi tarafından sahilde bulunan lunaparkın tahliye edilmek istenmesinin ardından yaşananlarda yeni skandallar ortaya çıkmaya devam ediyor. Karasu’nun en yüksek kirasını vererek araziyi kullanan işletmecilere yönelik belli kaynaklardan algı operasyonları yapılırken, belediyenin tahliye sürecinde gerekli evrakları da ibraz edemediği ortaya çıktı. İmar Barışı kapsamında alınan araziyi tahliye etmek için türlü imar oyunlarını deneyen belediye, son olarak istenen encümen kararlarını da ibraz edemedi.

İŞLETMECİ NET KONUŞTU
Lunapark işletmecisi ise yaşananların ardından bir açıklama yaparak, kendilerine usulsüzlük yapıldığını ve kirli bir algı operasyonuna kurban gittiklerini ifade etti. İşletmeci, devlete ait bu arazinin ihaleye çıkması gerektiğini ve tek beklentilerinin ihale ile şeffaf bir şekilde hak eden kişi yada kurumun araziyi alması gerektiğini söyledi. İşletmeci, “Burayı biz yıllardır kullandığımız halde, burayı marka haline getirdiğimiz halde burasının ihaleye açılmasını istiyoruz” diyerek de kirli iddialara son noktayı koydu.

İşletmeci Kavaklı açıklamasında şunları kaydetti:

KARASU'NUN EN YÜKSEK KİRASI
Karasu’daki Lunapark’ın kiralama usulü ile kendileri tarafından işletildiğini söyleyen Melih Fırat Kavaklı, “Eski kiracılar her zaman enflasyon oranında artan kira öderler. Bu nedenle eski kiracılar dünyanın her yerinde yeni kiralama yapanlara oranla daha az kira öder duruma gelirler. Ancak biz bugün dahi Karasu’daki en yüksek kira bedelini ödeyen işletme konumundayız. Biz buraya geride kalan yıl, bir yıllığına 225 bin lira kira ödedik. Şimdi Karasu Halkı’na soruyorum, hazinenin ya da Belediye’nin yerini kullanan bizim ödediğimiz kiraya yakın ya da bizim ödediğimiz kiranın yarısına yakınını ödeyen var mı? Kimse bizim üzerimizden algı yapmaya kalkmasın” ifadelerini kullandı.

ÇÖKME İDDİASI
“Bizim kanun dışı bir talebimiz de işimiz de olamaz” diyen İşletme Sahibi Kavaklı, “Tüm bu gerçekler belgeler ile sahihken kalkıp da bizim buraya çöktüğümüzü ima etmek bilgisizliktir. Bilgisizlik değilse yapılan algıyı da halkımızın takdirine bırakıyoruz” dedi.

SAVUNMAYA İHTİYACIMIZ YOK
Hayatlarının da ticaretlerinin de şeffaf bir şekilde sürdüğünü sözlerine ekleyen Melih Fırat Kavaklı, “Bize yönelik suçlamaları ağzımıza almayı bile zül addediyoruz. Bizlere yönelik art niyetli olarak ortaya atılan iddiaların kaynaklarını da çok iyi biliyoruz. Karasu’da sezonun lunapark ile açılıp lunapark ile kapandığı gerçeği göz ardı edilmemelidir. Bundan önceki belediye başkanlarımız sağdır. Hepsi özellikle bize ve rahmetli babama ricada bulunurdu. Biz de onların ricaları doğrultusunda lunaparkı erken açıp geç kapatırdık. Bunun için defalarca zarar ettiğimiz bile olmuştur. Sırf Karasu’ya değer katmak adına verdiğimiz mücadele göz ardı edilmemeli” dedi.

SADECE BİZ KAZANMIYORUZ
Lunapark’ın pek çok sektörün de önünü açtığını ifade eden Kavaklı, “Lunapark sayesinde o bölgedeki esnaf ciddi iş yapmaktadır. Lunapark bölgesindeki insan yoğunluğu çevredeki esnafın ana geçim kaynağı konumundadır” dedi. Lunapark’ta çalışanların Karasu’nun çocukları olduğunu söyleyen Kavaklı, “Biz kazandığımızı paylaştığımız için bu kadar sevildik. Biz de babamızın yolunda gitmekten onur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

KARASU HALKI SAHİP ÇIKTI
Karasu’nun en eski esnafları arasında yer aldıklarını ifade eden Melih Fırat Kavaklı, “Birilerine şirin gözükmek adına bize haksız eleştirilerde bulunanlar olduğunu görsek de Karasu’daki aklı selim insanların bizim yanımızda yer aldığını biliyoruz. Tahliye girişiminin ardından pek çok Karasulu dostumuz, ağabeyimiz aradı, küsmememizi ve buradan ayrılmamamızı istedi. Bu bile bizim kendimizi iyi hissetmemizi sağladı” diye konuştu.

LUNAPARKIN ÖYKÜSÜ
“Biz buraya 30 yıl önce yine belediyenin yönlendirmesi ile geçtik” diyen Lunapak İşletmecisi Melih Fırat Kavaklı, “O zamandan bu yana kiralama usulü ile pek çok siyasi görüşten belediye başkanı ile uyumlu bir şekilde çalıştık. En küçük bir usulsüzlüğümüz olsaydı zaten bir sonraki belediye başkanı döneminde ortaya çıkardı. Belediye yönetimleri ile istişaremizi sürdürerek defalarca buranın satışını talep ettik” dedi.

KARŞILIK BULAMADIK
“Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çıkarılan İmar Barışından istifade etmek istedik. En son çıkan İmar Barışı ile bir buraya başvurumuzu yaptık” diyen Kavaklı, “Başvuru bedelini yatırdık, başvurumuz onaylandı. Yapı kayıt belgemizi aldık. Bize göre kanun içinde kanunsuzluk bundan sonra başladı. Bizim imar barışından aldığımız parsel numarası “0” ada “0” parsel olarak tespit edilmiş durumda. Ancak bizim başvurumuzun ardından buranın parsel numaralarında değişiklik yapılmış. Sonradan yapılan değişiklik baz alınarak bizim burayı tahliye etmemiz istendi. Bizim elimizde devletin verdiği belge mevcutken yani kazanılmış hakkımız söz konusu iken mağdur edilmemiz gündeme geldi” şeklinde konuştu.

BİZE VERİLSİN DEMİYORUZ
“Tüm bu koşullar ortadayken burasının bize ayrıcalık tanınmaksızın satılmasını istiyoruz” diyen Kavaklı, “Burası ihaleye çıksın. Şeffaf ihale yapılsın. En yüksek bedeli ödeyen alsın. Kimse yetimin hakkına göz dikmesin. Biz en çok bedeli ödersek biz alalım. Başkası verirse de hayırlısı olsun. Ancak kimse Karasu’nun marka değerine çökme hakkına sahip değildir. Kim olursa olsun biz bunun karşında yer alırız” ifadelerini kullandı.

İHALE KOŞULLARI AÇIK
Hazinede mal satış usulünün de çok şeffaf olduğunu sözlerine ekleyen Kavaklı, kendilerine yöneltilen eleştirilerin iftira boyutuna varmasından rahatsızlık duyduklarını da ifade ederek, “Başından beri söylediğimiz bir şey var: Biz kanun dışında iş yapmayız, kimse bize bu iftira ile gelemez. İhale süreçleri bellidir. Bu ihaleye Türkiye’nin her yerinden katılımcılar iştirak edebilir. Hatta bilgisayar ortamından katılmak da mümkündür. Burayı biz yıllardır kullandığımız halde, burayı marka haline getirdiğimiz halde burasının ihaleye açılmasını istiyoruz. Kimse bizim üzerimizden algı yapmaya kalkmasın. Biz kirli imar oyunları değil şeffaf bir ihale istiyoruz” dedi.

YARGI DENETİMİ ŞART
Kendilerinin uğradığı haksızlığın ortaya çıkarılması gerektiğini de sözlerine ekleyen Kavaklı, “Burasının ada ve parsel numarasının değişmesi bir usulsüzlük içeriyor mu? Bir evrak istediğimiz zaman neden evraklara ulaşamıyoruz? Yıkıma gelindiği iddia edilirken ellerinde belge olmayanlar, encümen kararı sunamayanlar hangi kanuna tabi olduklarını düşünüyor? Tüm bunların hukuk ve kamuoyu nezdinde açıklığa kavuşması ve herkesin içine sinecek bir çözüm bulunması gerekiyor” şeklinde konuştu.

PROJE UYGUN MU
Karasu Belediyesi’nin mevcut alan için yaptığı projenin de kanunlara uygunluğunun tartışılır olduğunu söyleyen İşletme Sahibi Melih Fırat Kavaklı, “Belediye tahsisini aldığı yerlerde AVM kurabilir mi? Belediye tahsisini aldığı yere yaşam alanı kisvesi uydurup ticarethane kurmamalı. Amaç hizmet etmekse kimse buna engel olamaz. Ancak amaç sadece birilerine zarar vermek olduğunda biz de kanuni hakkımızı sonuna kadar ararız” dedi.

BİZE NEDEN ÖNCELİK VERDİNİZ
Kanunların kişiye özel işletildiğini de sözlerine ekleyen Kavaklı, “Karasu’da yıkım kararı kesinleşmiş onlarca yer varken bizim mahkemesi devam eden yerimize yıkım girişiminde bulunulmasını da iyi niyetten uzak buluyoruz. Pek çok kesinleşmiş ve uygulanmayan yıkım kararına, makine ve ekipman yokluğu bahane edilirken bizim üstümüzde kurulmaya çalışılan baskı da Karasu Kamuyu tarafından takdir edilecektir” şeklinde konuştu.

16 Haz 2021 - 15:09 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.701.315 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

45

Doğrusöz - Mütavizi konuşmalara bak hırsız haksız kananç sen sağlıyorsun asıl karasunun en güzel yeri senin ucube lunaparkına ev sahipliği yaptı yıllardır bedava gelir sağladınız rantçılar sizi şimdi İshak bey doğru olanı yapınca canın yandı niye çünkü çöktüğünüz yer elinizden gidecek korkusu Namerde muhtaç olacaksınız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 12:48
42

Yalı Gençlik - Belediye para filan almıcak güzel kardeşim projeyi bedelsiz vericekler adam 20 yıl kullanacak sonra tekrar ihale usulü kiralıcaklar avantayı aldılar şimdi bastırıyor firma ondan bu acele paraları yediler muhtemelen çırpınıyorlar sıvama bölümüne geçtiler ALLAH var HAK var çıkar foyaları yakında ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Haziran 10:07
44

Murat Çiçek - @Yalı Gençlik 42 nolu yoruma cevabı: Araziye Araplar 500 milyon para vermiş.o yüzden belediye çıkarmak istiyor.o para ile karasu kabuğunu değiştirir.antalya ile yarışırız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Haziran 21:43
41

İsmail - Yav arkadaş anladım lunapark gitsin tamam gitsinde ne yapacaksın avm. Yeter artık avm sevdanız Rant için bi dükkan nasıl kaparım hesabı. Karasu halkı uyanın biraz mevzu lunapark değil ceplere para doldurmak. Lunapark kötü birşey olsa neden her gece dolu oluyor demekki insanlar istiyor. Şikayet edenlerde en çok gidenler. İshak sarı sen kim oluyorsunda 30 yıllık ekmek teknelerini ellerinden alıyorsun insanın. Siyasi görüşüm senin partin. Ama bukadarda at gözlüğü ve egoya düşme sen koskoca başkansın işini yap karasunun su sorununu çöz yıllardır bitmeyen yol çalışmalarını çöz. Belediyeye adam kirasını ödüyormu ödüyor. Ama illa ben 500 bin kazancam diyorsan yap belediyemi sen mi kazanacaksın onuda ilerki zamanlarda göreceğiz. Allah var…

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 18 Haziran 00:08
40

Yazlıkçıııııı - Dile kolay 30 senelik bir işletme .. 30 yaşındayım kendimi bildim bileli giderim o suç batağı diye adlandırdığınız benimse çocukluğumu,gençliğimi geçirdiğim şimdilerdeyse çocugumu götürüp eğlendirdiğim hiç bitmeyen çocukluğumun tasviri olan mekan. Gerçekten bu algı çalışmalarınıza anlam veremiyorum yaklaşık 25 senedir yazlığımız var Karasuda ve bana göre Karasunun sembolü haline gelmiş bir işletme el insaf be kardeşim işletmeci uzlaşma yolları aramaktan başka bir şey yapmıyor beldenin başkanıysa egosunu konuşturuyor hemde yüzlerce insanın ekmeğini umursamadan klasik akp yönetimi söyleyecek bir söz yok. Yazıklat olsun bu algı operasyonunu görmeyen herkese ..

Yanıtla . 5Beğen . 4Beğenme 17 Haziran 16:18
39

Sakarya - Adapazarĺılar napsın bir Çark Mesiremiz vardı elimizden aldılar yerine saçma sapan tasarımı olan bir şey yaptılar. Gidip göldege çay iciyorduk çocuklar lünaparka gidiyordu. Lunapark yok, tiyatro yok, kültür adına bir şey yok.

Sinema var allah razı olsun.

Megaköy Sakarya.

Yanıtla . 10Beğen . 4Beğenme 17 Haziran 13:35
38

Karasulubiri - Şu lunapark ve civarinda kaç can yandi haberiniz var mi? Kaç kişi öldü, kac kisi yaralandi, yenilen dayaklarin haddi hesabi yok zaten. Zamaninda alenen kumar oynan,

itin, serserinin cirit attigi bir yer. Ben karasuluyum neredeyse 15 senedir adimimi atmiyorum o muhite. Akli olan da uzak dursun. Belediye en iyisini yapiyor. Nezih bir ortam olussun orda.

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 17 Haziran 11:22
36

Bisalın - Yazı kışı orda o aletler. Yağmur kar herşeyi görüyor ne kadar güvenilir bakımlı olabilir insan düşünmeden edemiyor

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 17 Haziran 10:56
43

Yalı Gençlik - @Bisalın 36 nolu yoruma cevabı: Adamlar araziyi peşkeş çekmeye çalışıyolar hemde belediyenin kasasına kuruş almadan sen oyuncaklar şöyle böyle diyosun bakış açısı mükemmel..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Haziran 10:09
33

Liman - Yorumlara göz attığımda çoğunuz adına utandım. Ne kadar da başkan yalakası varmış. Bu insanların emeklerini bu pandemi döneminde kapalı kalan dukkanlarını girdikleri zararları görmezden gelip acımasızca yorumlar yapıyorsunuz. Oradan tek bir kişi ekmek yemiyor bir suru insan var evine ekmek götüren. Sanırım bu saçma yorumları yapanların tuzu kuru. Kaç senedir yazlıkçıyız çoluk çocuk geliriz bahsettiğiniz olayları ne gördük ne duyduk. Ve eminim ki çoğunuz da oralısınız ve orada yasıyorsunuz yıllardır esnaflık yapmış hemşehrinizi birilerine yaranmak adına karalamanız çok çok ayıp ve utanç verici.

Yanıtla . 6Beğen . 7Beğenme 17 Haziran 10:05
28

Hülagü Çoşkunoğlu - Bir kere bu haber ısmarlama.Adam gelmiş,medyabar da bu kadar uzun bir haber yapmış. Böylesine önem veriyorsanız gidip karlı tarafı dinlesenize! Ben gerçeği anlatayım:

Burası Karasu'nun en değerli yeri .Tek parça 6 dönüm! Muhteşem bir yerde. Bugün oraya 200 milyon verecek birkaç insan bulursunuz cidden. 0 parsel numarası gibi bazı hatalar yapılmış. Buradakiler derme çatma barakalar yaparak burada belediyeye verdikleri kiranın çok üzerinde kendi kiralama yöntemleriyle para kazandılar. Şimdi lunapark sahibi en yüksek kirayı verdiğini söylüyor. Algı yapıyor. Dedikleri son sene için. 1-2 yıl öncesinde 40 bin liralar verdiğini de demesi lazım. Burada lunapark ayrı etrafındaki kiralık yeler, gece pazarı ayrı olarak değerlendirmek gerekli. Uzun yıllar burada bulunanlar artık burayı kendi malları gibi görüyor. Yer o kadar değerli ki yasal olarak ya da zorla oraya sahip olanların önümüzdeki yedi neslini düşünmesine gerek yok. En doğrusu oranın Sahilpark ile birlikte birleşerek büyük bir yaşam alanı, millet bahçesi gibi olması.Yolun üstünden köprülerle güzel bir bağlantı da yapılabilir.Belediyenin tavrı -arada hataları olsa da -genel olarak doğru.Burayı şahıslara, güçlü ve bitirim insanlara bırakmak istemiyor. Yerin değeri her türlü yolun denenmesine yol açar mı bilmiyorum ama belediye bu işe kışın girişmeliydi. Bu insanlara da 'size yılardır burada olduğunuzdan yeni yer bulmanız için bu sezon da izin veriyorum hatta kira almıyorum. tüm gelirinizle kendinize yeni yer, yol bulun.' deyip işi kurnazca idare etmeliydi.Şimdi iş güç denemesine, hakaretlere döndü. Karasu'da özellikle 32 Evler, Akkum mevkiindeki hazine arazilerine kiralama yoluyla fiili el konuldu.Buraya da imar barışı vb. yollarla uzun yıllardır kullandıkları için el koymak istiyorlar. Mesela imar barışına başvurdukları, bu olay ortaya çıkmasaydı kimsenin haberi olmayacaktı.Devlet burayı almalı ama güçlü mali yapısı, kol ve para kuvveti olan insanlar pes eder mi bilmem? Karasu halkı da bu işe dahil olmaz. korkar.

Yanıtla . 13Beğen . 2Beğenme 17 Haziran 00:48
34

Yalı Gençlik - @Hülagü Çoşkunoğlu 28 nolu yoruma cevabı: Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık ama atladığın bişey var adam zaten buraya oturmanın derdinde değil video yu izlersen adam gibi,anlarsın yer verin kaldıralım zorluk cıkarmayız demiş belediye ayak oyunlarıyla oyalamıs adam da cıkmış ekmeğinin peşinde koşuyor bunun neresi yanlış ama siz alışmışsınız muz cumhuriyetin de yaşamaya yaptım oldulara ne diyim allah sen senin gibilere zihin açıklığı versin...

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 17 Haziran 10:45
27

Karasulu - Arazi hazinenin ama gel gör ki hala 30 senedir kullanıyoruz diye yaygara kopariyorlar.Bunun adı çökme değil madem ne olduğunu medyabar açıklasın .Hayatımda duyduğum en trajikomik mesele yer hazinenin ve belediye proje yapmak istiyor halkta destekliyor ama kiracı çıkmada çıkmam .Bu inat neden diye sormuyormu haberi yapanda haber gibi önümüze sunuyor .Çünkü içerik tamamen kötü örnek kabul edilebilir bir yanı yok.

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 17 Haziran 00:31
26

Murat Çiçek - Sadece tuvaleti o kirayı yapar.bence Başkan haklı.kocaman arsa aylık 19 bin lira kiraya olurmu? Dükkan bulamazsın o kiraya

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 17 Haziran 00:25
35

Yalı Gençlik - @Murat Çiçek 26 nolu yoruma cevabı: Yılın 9 ayı kapalı bir alan yalnız objektif bakalım olaya adam bence haklı o bölgeyi marka haline getiren merkez haline getiren lunaparktır cok iyi hatırlıyorum izbe bataklık bi alandı orası lunapark yokken birde şimdi geldiği duruma bakalım burda yapılması gereken gönül belediyeciliği iken diktatörlük neden ego yu kibir i bir kenar a bırakıp orta yolu bulmak aksi takdir de karasu da dahil herkes zararlı cıkar bu işten öncelik sağ duyulu davranıp diyalog kanalarını yeniden şekillendirmek klavyenin ardından sahte isimlerle atıp tutmak çok kolay yapmayın lütfen günah a girmeyin yalamalık yapıcam diye...

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 17 Haziran 10:51
25

Mustafa Geniş - 30 yıllık bi emek var bu kadar kolay olmamalı belediye başkanın ağzından çıkacak 2 cümle için kapatılmamalı ..!

Yanıtla . 3Beğen . 8Beğenme 17 Haziran 00:10
30

Yüzde 30 - @Mustafa Geniş 25 nolu yoruma cevabı: Yok ya bedava versin lunaparkçıya kiracıya çık dedinmi en kısa zamanda çıkması lazım devletin malının hesabını yapmasın kendi malının hesabını yapsın

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 17 Haziran 09:36
20

Sefer - Yer benimse ister satarsım ister hediye ederim sanane. Çok kira veriyonda hayrınamı veriyon . Bedavaya çökme derdindesin. İnadına çıkarttırım ben olsam hit başka yere aç göreyim. Zaten kumar makinesi gibi cihazlarla genç ve çocuklara kötü örnek olan mezbelelik bir yer. Ve pahalı. 225 bin tl veriyomuş ya sen kiracısın mal sahibi istediği gibi defolup gideceksin kiracılar mülkün sahibi yada varisimi oluyor. Ya şu adamı tanıyan bunu ona yollasın

Yanıtla . 15Beğen . 8Beğenme 16 Haziran 21:40
29

Seyirci - @Sefer 20 nolu yoruma cevabı: Adamın muhtemelen Sözleşmesi var devam eden mahkame kararı var bakkala dükkanı mı yönetiyorsun sizin zihniyetinizin yüzünden zaten ülke bu hale geldi. Çocuklara zararı varsa git önce çocuklarının hakkını yiyenlerden hesap sor.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 17 Haziran 08:24
23

Karasu054 - @Sefer 20 nolu yoruma cevabı: Gel ben seni tanıştırayım adam sana anlatsın neler olup bittiğini? Belki ozaman elin vicdanında konuşur beynini kullanırsın?

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 16 Haziran 22:56
22

Knn54 - @Sefer 20 nolu yoruma cevabı: Git kendin söyle yüzyüze adamın yeri belli

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 16 Haziran 22:55
19

İstanbullu - Senelerdir olan karasunun eğlence merkezini daha sene başında neden kaldırılmak isteniyor çok saçma

Yanıtla . 2Beğen . 6Beğenme 16 Haziran 20:05
18

Yüzde 30 - Lunaparkın kiracısı sen buranın kiracısı değilmisin mal sahibi ister satar ister kiraya verir böyle bir mülk alacak kadar para varsa Demekki mağdur değilsin karasuda yerimi kalmadı niçin şu an bulunduğun yerde diretiyorsun Ama anladığım kadarıyla ihaleye çıksın istiyorsun sonra senden başka kimse ihaleye girmeyecek neden giremeyeceğini sen biliyorsun. Birde yıllık verdiğin kira ile övünüyorsun fazla ise boşalt daha düşük kira ile karasunun başka yerinde hizmet vermeye devam et. Köşe başı ne kadar güzel değilmi. Arazide büyük birde ihaleye çıksa yaşadın lunaparkçı

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 16 Haziran 20:02
37

Yalı Gençlik - @Yüzde 30 18 nolu yoruma cevabı: Belediye zaten anlaşmış firmayla sizin haberiniz yok sanırım bunlardan şimdi söyle bakalım olaya sen bir yere emek vermişsin örnegin ekip biçmişsin güzelleştirmişsin yıllarca kiranı verip sorun yaşamadan gelmişsin buralara sonra yeni bir yönetim geliyor ve sana çık kardeşim burdan ben burayı hiç para almadan birilerine vericem 20 yıl kullanacak sömürecek çünkü anlaşmaları böyle yap işlet devret usulü ama senin yaptıgın şeyleri göz ardı edecek ekmeğine taş koyacak sen ne yaparsın elini vicdanına koy vicdanın varsa kul hakkıdır bu danışın birilerine hak nedir öğrenin...

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 17 Haziran 11:06
31

Yüzde 30 - @Yüzde 30 18 nolu yoruma cevabı: Sen rahat ol lunaparkçı orayı boşalttıktan sonra belediye peşkeş çekemez cesaret edemez. Olayı duymayan kalmadı bölüşemezler en son park olur. Hele hele seçim yaklaşıyor mümkün değil.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Haziran 09:44
21

Yalı Gençlik - @Yüzde 30 18 nolu yoruma cevabı: Yeri bedelsiz proje karsılıgı vericekler 20 yılını 3. Şahıslara peşkeş çekecekler aradan da avantalarını alacaklar sen ne anlatıyosun adamlar orayı 30 sene kullanmıs sen tuvaletini vermezsin başına gelse konusuyosun ama boş konusuyosun...

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 16 Haziran 22:02
17

Cahi - Çökertmeden de çıktım be halilim aman başım selamat burasıda (italya temiz eller operasyonu) değil be halilim kopsun artık kıyamet.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 19:44
16

Nemesis61 - Lunapark bir çok esnaf ve gencin yazın geçim kaynağıdır.Lunaparkın kapanma gibi bir eylem gerçekleşirse bütün bu esnaf ve gençlerin geçim kaynakları biter.Yazın Karasu'yu canlı tutan yer lunaparktır.lunaparkın olmadığı bir ilçe düşünülemez.

Yanıtla . 2Beğen . 6Beğenme 16 Haziran 19:13
32

Yüzde 30 - @Nemesis61 16 nolu yoruma cevabı: Ya senin bahsettiğin yer kumar oynatılan her an başının belaya girmesi an meselesi olan bir yer. Millet mecburiyetten küçük çocuklarını eylendirmek için girdiği bir yer. Ayrıca hiç tekin bir yer değil. Lunaparkın oradan kaldırılması son derece doğru bir karar. Bak sakaryanın başka ilçesinde lunapark yok hiç de bir şey olmuyor. Gel kefken Cebeci kerpe buralarda da yok gayette güzel huzur var tedirginlik yok. Lunapark kaldırılmalı

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 17 Haziran 09:51
15

Karasu_33 - Lunapark sadece eğlence merkezi değildir karasuya yazları hayat veren yerdir lunaparksız olmaz.

Yanıtla . 2Beğen . 9Beğenme 16 Haziran 19:02
14

Kuzeyin Çocukları - Sezon gelmiş millet Pandemiden çıkmış düşüncesiz biçimde sezon başında parkı kaldırma düşüncelerini değiştirmesi lazım oradaki esnafın bile yazları geçim kaynağıdır zaten çalışan bütün gençler karasuludur. İnsanların ekmekleriyle oynamayı bırakın. O kadar insanı mağdur etmemeleri lazım yaptıklarını şiddetle kınıyoruz.

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 16 Haziran 19:02
13

Ensar Keleş - Lunapark sadece eğlence noktasi değil karasuya yazları hayat veren yerdir .

Yanıtla . 2Beğen . 6Beğenme 16 Haziran 18:53
12

Kocaali'li - Arkadaş ne ağladın be! Karasu plajında köşeyi tutmuşun, en yüksek kira diyorsun. Sen vereceksin tabii, kim verecek en yüksek kirayı, Haralombo'daki balıkçılar mı?

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 16 Haziran 18:07
11

Sakaryasever - İshak Sarı'nın bu kararını hiç doğru bulmuyorum. Yıllardır hizmet veren bir işletme. Her yaz gitmekten keyif aldığım bir yer. Çocuklarım lunaparkın açılmasını her yaz dört gözle bekliyor. İnsanların ekmeğiyle oynamayın kendi istediklerinizi yapmak için. Hem usulsüz hem çok yanlış...

Yanıtla . 1Beğen . 7Beğenme 16 Haziran 18:06
10

Temizdünya - Her yerin avm ile dolup taştığı bu dünyada bırakında eski değerlerimize çocuklarımızın hatta herkesin güzel vakit geçirdiği bu alanları rant uğruna başkalarına vermeye çalışmayın.. yazıktır günahtır..

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 16 Haziran 17:47
09

Sapancalı - 30 yıldır herkezın eğlencesi olmus bir yerin kaldırılmasına izin verilmemelidir.

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 16 Haziran 17:36
08

İshak - Rahmetli akcan kavaklı karasunun en sevilen yardımsever işadamıydı. 30 yıllık ekmek teknesi egolarla yıkılmamalı. Başkan bu kadar zor olmamalı bu sezon adamlar kalsın sonra sana yakışan yeni bir yer göstermen lazım işletmecilere. Ordaki esnafı avm kurarak işletmelerini kapatmak zorunda kalmasın

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 16 Haziran 17:31
06

Maçkalı - Esnafı pandemide yalnız bıraktınız utanmadan birde dükkanlarını yıkıyorsunuz hangi yüzle oy isteyeceksiniz.

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 16 Haziran 17:14
03

Hasan Abi - Meselede kim haklı kim haksız bilmem..Ancak anlamaya çalıştıgim tek konu bu lunaparkın olduğu arsa hazinenin mi yoksa şahsın mi?

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 16:56
07

Yasin Bayram - @Hasan Abi 03 nolu yoruma cevabı: Arsa belediyenin, lunapark işletmecisi belediyenin kiracısı

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 17:14
04

Inci - @Hasan Abi 03 nolu yoruma cevabı: hazineye ait arazi

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 17:11
02

Sakaryalı54 - Helal olsun adam daha ne desin. Belediye başkanı anladığım kadarıyla işi inada bindirmiş. Koskoca başkana yakışmıyor insanları ekmeklerinden etmek. İnşallah orta yol bulunur.

Yanıtla . 6Beğen . 5Beğenme 16 Haziran 16:35
01

Harun Acar - İHALE İLE SATILSIN DEMİŞSİNDE VALLA BEN 1 YAZLIK İÇİN GİTTİM KARASUYA İHALEYE BELEDİYE BİNASINDA TOPLANTI SALONUNUN ÖNÜNDE 10 KİŞİ VARDI GİREMEZSİN DEMİŞLERDİ AÇILIŞ FİYATINDAN GİTTİ DAİRE. BU İHALE SİSTEMİ UMARIM DEĞİŞİR ŞEFFAFLIK GELİR.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 16:23
24

Sabit Kanca - @Harun Acar 01 nolu yoruma cevabı: Bedavaya almaya gittiğin ihalede ilk hak sahibi mal sahibidir ihale sahipleri karşına cıktı diyemi acın çevre illerden cebinize koyduğunuz peşin parayla malına çökmeye gelen libos sanamı burjuvalardı ihaley

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 16 Haziran 23:56
05

Inci - @Harun Acar 01 nolu yoruma cevabı: doğru diyorsun. online ihale yapılması en uygunu kimse kimseyi tehdit edemez, korkutamaz

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 17:12Anket Korona aşısı olacak mısınız?