Erdoğan'ın ziyaretinden bir gün önce kapatılan hastane otoparkına alternatif çözüm!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma günü ilimize yapacağı ziyaret kapsamında yeni yapılan Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi önünde toplu açılış yapacak. Erdoğan'ın bu programı öncesinde Cumhurbaşkanlığı korumalarının talimatı üzerine güvenlik sebebiyle hastane otoparkı araç trafiğine kapatıldı. Ancak hastaneye gelen vatandaşlar için önlem alındı ve hasta yakınlarının araçları AKOM ve Orman Bölge Müdürlüğü bahçesine park için yönlendiriyor..

Hakan Turhan
Hakan Turhan Tüm Haberleri
+3
Video için play'e tıklayın

MEDYABAR.COM/

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  bir günlük çalışma programı için Cuma günü  geleceği ilimizde gerek Ankara'dan gelen  Cumhurbaşkanlığı korumaları gerekse  Sakarya Emniyet Müdürlüğü olağanüstü tedbirler aldı.

Bu tedbirler kapsamında Erdoğan'ın toplu açılış yapacağı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanında yapılan  Kadın ve Çocuk Hastanesi'nin bulunduğu çevredeki hastane otoparkı bugünden araç parkına kapatıldı...

Sabah saatlerinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne gelenler parkın kapalı olması nedeniyle araçlarını çevredeki ara sokaklara park edince trafikte aksamalar yaşandı. Vatandaşlar araçlarını uzaklara park ederek hastaneye giriş yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplu açılış yapacağı  Kadın  Doğum ve Çocuk Hastanesi otoparkının ve çevresinin güvenlik gerekçesiyle kapatıldığı bugün bölgede alınan önlemler dikkat çekerken, Erdoğan açılış yapacağı  Cuma günü önlemlerin daha da artacağı ifade ediliyor.

Konu ile ilgili olarak Sağlık İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklama ise şu şekilde;

''2 Temmuz Cuma günü ilimize teşrif edecek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın programı doğrultusunda, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Kadın Doğum ve Çocuk Kampüsü alanında gerçekleşecek programa ilişkin gerekli çalışmalar kurumumuz tarafından yapılmıştır.

Program sırsında hastanemizde tedavi gören hastalarımız ile tedavi hizmeti almak için hastanemize gelecek olan vatandaşlarımızın olası herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemler alınmıştır. Kampüs otopark alanı program için hazırlanmış olup, Hastanemiz yanında bulunan Orman Bölge Müdürlüğüne ait alan ile AKOM yanındaki alan otopark alanı olarak hizmet vermektedir. Tüm hasta giriş ve çıkışları düzenlenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Cumhurbaşkanının ilimize yapacağı ziyaret nedeniyle çevre illerden de emniyet mensuplarının ilimize gelerek  Cumhurbaşkanının Sakarya ziyareti boyunca görev yapacakları belirtiliyor.

VALİLİK PARK İÇİN ÖNLEMLER ALDI

 Bu arada Valilik hastaneye gelen araçların otoparka alınmaması üzerine vatandaşların mağduriyetlerinin önlemek için bir dizi önlem aldı. Bu kapsamda  Büyükşehir Belediyesi ve Valilik tarafından alınan önlemlende AKOM ve Orman Bölge Müdürlüğü bahçeleri hastaneye gelen vatandaşların araçlarını park etmeleri için tahsis edildi. Hastaneye yakınlarını getirenler ,hastalarını hastaneye bıraktıktan sonra  AKOM ve Orman Bölge Müdürlüğü bahçesine araçlarını park edebiliyorlar.  Valilik ve büyükşehir belediyesi  bugün ve yarın hastaneye gelecek hastalar ve yakınları için her türlü önlemin alındığına dikkat çektiler.

01 Tem 2021 - 11:04 - Güncel --- Okunma

Muhabir Hakan Turhan

medyabar.com son bir ayda 3.151.749 kez ziyaret edildi.

Anket Aşı karşıtlarına soruyoruz? Neden aşı olmak istemiyorsunuz?