Ekmek kuşa döndü... Zam gelmedi ama gramajı düştü, peki vatandaş bu duruma ne dedi?

Son dönemde gündemdeki konuların başında ekmek fiyatları geliyor. Sakarya'da ekmeğin fiyatı aynı kalsada gramajı 220'den, 200'e düştü. Vatandaş duruma tepki gösterirken fırıncılar geç kalınmış bir uygulama yorumu yaptı...

Ahmetcan  Şahinkaya
Ahmetcan Şahinkaya Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

TV264.COM:- Ekmeğin gramajının düşmesinin ardından TV264 mikrofonlarına konuşan fırıncılar 2021 yılının başından bu yana artan un fiyatlarından bahsetti. Fırıncılar, "Ekmek fiyatlarında bir zamlanma olmadı ancak ekmeğin gramajı düşürüldü." ifadesini kullandı.

20 GRAM AZALDI
220 gramajdan 200 gramaja düşürülmesinin sebebini enflasyona bağlı olduğunu vurgulayan fırıncı, "Bilindiği üzere son dönemde un fiyatlarında hissedilir bir fiyat artışı yaşandı. Ve bunun gibi her şeye zam geldi maya da dahil olmak üzere. Yani ya zam gelecekti ya da gramaj düşürülecekti." dedi.

FIRINCILAR GEÇ KALINDIĞINI İDDİA EDİYOR

Bunlara ek olarak elektrik, su, doğalgaz, yakıt ve diğer girdilerimizde de üst üste gelen fiyat artışları bu salgın döneminde bizleri oldukça zor bir duruma düşürmüştür.

"KUŞA ATMAKLIK BİR EKMEĞE DOĞRU GİDİYORUZ"
TV264 mikrofonlarına konuşan vatandaşlar ise bu konudan rahatsız. Küçüle küçüle ekmeğin yok olacağını vurgulayan vatandaş "Yakında yine eskiye döneceğiz ve bize diyecekleri şey ise 'Ekmek yok pasta yiyin' olacak ama pasta bile aldı başını gitti" ifadelerini kullandı. TV264 mikrofonlarına konuşan bir başka vatandaş ise "Küçüle küçüle kuşlara özel bir ekmek oldu zaten yakında daha da düşer" sözlerini kullandı.

# 2021

14 Eyl 2021 - 10:30 Sakarya- Güncel --- Okunma

Muhabir Ahmetcan Şahinkaya

medyabar.com son bir ayda 3.127.658 kez ziyaret edildi.

Anket Aşı karşıtlarına soruyoruz? Neden aşı olmak istemiyorsunuz?