HALİT EVİN'İ KAYBETTİK(2) Halit Evin son röportajında hayatını böyle anlatmıştı

Bugün hastaneden ölüm haberi gelen şehrimizin spor ve iş dünyasının tanınmış isimlerinden Halit Evin TV264'de yayınlanan Engin Arapoğlu ile Kitabın Ortasından programında 66 yıllık hayatını anlatmıştı. İşte Halit Evin'in Sakarya için şehir hafızına kazınan, şehir hafızasına not düşen TV264'de son röportajında anlattıkları..

+3
Video için play'e tıklayın

Halit Evin..
Sakarya'da özellikle Sakaryaspor'daki başarıları ise adından bahsettiren tanınan bir isimdi..

Aynı şekilde iş dünyasının da başarılı bir isimi olan 66 yaşındaki Halit Evin vefatından 3 hafta önce hayatını, yaşadıklarını, anılarını  TV264'de  her hafta Salı günü yayınlanan 'Kitabın Ortası'nda' programında gazeteci Engin Arapoğlu'na anlatmıştı. anlatmıştı..


Serdivan'daki ofisindeTV264 ekibini ağırlayan  Halit Evin yaklaşık 40 dakikalık programın çekimleri sırasında samimi geçen ortamda özellikle Sakaryaspor'la ilgili anılarını anlatırken zaman zaman durup o anları adeta yeniden hatırladı.

Gazeteci Engin Arapoğlu'nun sorularını içtenlikle cevap veren  Hakkın Rahmetine kavuşan Halit Evin  yıllar önce Yenicami'deki gazete büfesinde ticarete atıldığı yılları anlatırken 'Babam bana hayatı  öğrenmek için ev bile vermedi' diyerek ticari yaşantısındaki düşüncelerini anlattığı bu program  şehir hafızına kazınan, not düşen son röportajı oldu..

Tedavi gördüğü hastanede ölüm haberini aldığımız ağabeyimiz, dostumuz, Halit Evin'in röportajlarında öne çıkan sözleri..

''1980 yılında politikayı bıraktım.

  • ''1991 Yılında  çalışmak üzere Arabistan'a gitti.
  • 'Sağ görüşlü birisiydim.'
  • ' Pandemi sebebiyle 2 yıldır dışarı çıkmıyorum. Evden işe, işten eve gidip geliyorum'
  • 'Futbolla o kadar ilgilendim ama topa hayatımda bir iki kere vurdum. Voleybolu da severim'
  • 'Artık kendimi hayır işlerine adadım. Sporla artık ilgilenmeyeceğim..
  • Sakaryaspor benim içimde bir yaradır'
  • 'Sakaryaspor'da en mutlu anım Bandırma'daki final maçıdır
  • 'Babam hayatı öğrenmem, çalışıp kazanmam için bir ev bile vermedi. Bana babamdan kalan evi de kızkardeşilme verdim. Bende çocuklarım hayatı öğrensin diye bir ev verdim. Fazlasını vermedim..'

İŞTE SAKARYA'DA SPOR VE İŞ DÜNYASININ ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN HALİT EVİN'İN SAKARYA ŞEHİR HAFIZI İÇİN NOT DÜŞEN SON RÖPORTAJINDA GAZETECİ ENGİN ARAPOĞLU'NA HAYATINI BÖYLE ANLATMIŞTI..

05 Kas 2021 - 12:30 Sakarya- Güncel

medyabar.com son bir ayda 3.360.689 kez ziyaret edildi.