Cuma için abdest alacaktı, tuz ruhu ile zehirlendi! Cuma vakti Yeni Cami'de şok olay...

Adapazarı Yenicami'de Cuma Namazı'nı kılmak için şadırvanda abdest almak isteyen bir vatandaş sabunluğa koyulan tuz ruhunu koklayınca bir anda yere yığılıp baygınlık geçirdi. Hastaneye kaldırılan gencin ciğerlerinin tahriş olduğu solunum sıkıntısı yaşadığı öğrenildi.

Whatsapp  İhbar hattı
Whatsapp İhbar hattı Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Akıl almaz olay öğle vakti Cuma Namazı için Adapazarı Yeni Cami'ye giden Sergen Pekmez'in abdest lamka için cami şadırvanına gitmesi ile yaşandı.

Palmiye Caddesi'nde döner ustası olarak çalışan Bekmez iddialara göre abdest öncesi ellerini yıkamak için şadırvanda bulunan sıvı sabun haznesinden eline sabun damlattı.

Sabunda bir gariplik hisseden Bekmez eline gelen sıvıyı koklayınca bir anda yere yığıldı. Fenalaşan ve nefes almakta zorlanan gence çevredeki vatandaşlar tarafından ilk müdahale yapıldı.

İhbar üzerine olay yerine çağırılan ambulans ile özel bir hastaneye kaldırılan Sergen Bekmez'in ciğerlerinin tahriş olduğu ve nefes almakta zorlandığı açıklandı. 

Öte yandan gencin olduğu yerde bayılmasına neden olan sabunluktaki maddenin tuzruhu diye bilinen hidroklorik asit, hidrojen ve klor elementlerinden oluşan, oda sıcaklığı ve normal basınçta gaz hâlinde olan hidrojen klorürün sulu çözeltisi olduğu iddia edildi. 

Polis olay sonrası inceleme başlatırken gencin ailesi sorumluların bulunmasını istedi. 

10 Ara 2021 - 17:00 Sakarya/ Adapazari- Güncel

Muhabir  Whatsapp İhbar Hattı

medyabar.com son bir ayda 3.360.689 kez ziyaret edildi.