Sem Sürücü Kursu uyarıyor... Ehliyet alacaklara dikkat 2022 de sınavlara yeni yönetmelik geliyor!

Ehliyet alma hazırlığında olanları ilgilendiren önemli gelişmeler yaşandı. SEM Sürücü Kursu Kurucusu İsmail Hakkı Kaba, Trafik Eylem Planı çerçevesinde hem teorik hem de direksiyon sınavlarında standartların daha da yükseltileceğini vurgulayarak, yeni yönetmelikle ehliyet almanın zorlaşacağını bu nedenle yıl bitmeden kurs başvurusu yapılmasının önemine değindi...

Video için play'e tıklayın

EHLİYET ALACAKLAR DİKKAT

SEM Sürücü Kursu Kurucusu İsmail Hakkı Kaba, direksiyon sınavında devrim niteliğinde bazı değişiklikler planlandığını belirtti

GECE SÜRÜŞLERİNE DE BAKILACAK..

Yeni yılla gündeme gelmesi planlanan yönetmelikle ilgili hazırlık içinde olunduğunu aktaran Kaba, ilgili kurumların görüşlerinin alınmasının ardından taslağın netleşeceğini ifade etti.

İsmail Hakkı Kaba, şöyle devam etti: "Direksiyon sınavında devrim niteliğinde bazı değişiklikler planlanıyor. Ehliyette yeni yönetmelikle birlikte 35 dakika olan direksiyon sınavlarının daha uzun yapılması, eğitimlerin özellikle gece de verilmesinin sağlanması, farklı trafik koşullarında adayın test edilmesi gibi bazı değişikliklerin getirilmesi planlanıyor. Biz sınav alanlarının belli bir bölgeye hapsedilmesinden vazgeçilmesini arzu ediyoruz.

SINAV SÜRESİ UZATILACAK

Şu anda yapılan çalışma da bunu gösteriyor. Yani kursiyerin, aslında akan trafikte karşılaşabileceği bütün manevralar ve deneyimleri, sınavda yaşaması öngörülüyor. Şu ankinden çok daha ciddi, daha uzun süreli direksiyon sınavları bizi bekliyor. Yeni yapılacak yönetmelik değişikliğiyle direksiyon sınav süresi biraz daha uzatılacak, sınav yapılan güzergah genişleyecek ve akan trafikte daha fazla eğitim yapılmasının kursiyerlere çok büyük bir katkısı olacak." dedi.

DERS ALMA HAKLARINI TALEP ETMELİLER

Sürücü kurslarına başvuran kursiyerlerin en az 34 saat teorik, en az 16 saat pratik direksiyon eğitimi aldığının altını çizen Kaba, yeni yönetmelikle verilecek ders saati sayılarının da muhtemelen artırılmasının hedeflendiğini kaydetti. Kaba, kursiyerlerin ders alma haklarını sürücü kurslarından mutlaka talep etmesi gerektiğini anlatarak, "Çünkü girecekleri sınav son derece ciddi bir sınavdır, bu eğitimleri almazlarsa başarılı olmaları çok çok zor. Tabi bunun karşılığında şu da var. Siz bu eğitimi verdiğiniz zaman bunun bir ücret karşılığı var. Kursiyerler kurum kurum dolaşıyor, fiyat almak istiyorlar. Aslında ucuz alınan bir fiyatın eğitim kalitesi her zaman düşüktür. Bu eğitimler daha sonra sınavda kendisinin karşısına çıkacak, aldığı bu eğitimler sayesinde ancak bu sınavdan başarılı olabilir." ifadelerini kullandı.

LÜKS ARAÇLARI VE DİREKSİYON USTA ÖĞRETİCİ KADROSU İLE DİKKAT ÇEKİYOR

31 yıllık tecrübesiyle bir çok Sakarya’lıya ehliyet kazandıran SEM Sürücü Kursu Kurucusu İsmail Hakkı Kaba 11 Aralık’ta taban fiyatlarına gelen zamın üstüne tekrar gelecek olan zamlardan etkilenmek istemeyenleri 31 Aralık'a kadar SEM Sürücü Kurslarına bekliyor...

SEM SÜRÜCÜ KURSU'NUN SAKARYA'DA 2 ŞUBESİ MEVCUT

Uzun yıllardır Adapazarı Çark Caddesinin başında bulunan ana şubenin yanı sıra; 
2 yıldır  Serdivan Belediyesi'nin çaprazında bulunan Serdivan Şubesi ile Sakaryalılara hizmet veren SEM Sürücü Kursları, sürücü adaylarına doğru bilgiler ile keyif alarak mutlu bir şekilde ehliyet alma fırsatı sunuyor.  

Cazip fiyatlarla ehliyet almak isteyenleri SEM SÜRÜCÜ KURSLARI, en  yakın ofisine bir kahve içmeye bekliyor...


Detaylı bilgi ve randevu almak için;

SERDİVAN ŞUBE

0(539) 573 08 11
0(539) 573 08 12

ADAPAZARI ŞUBE

0(264) 281 20 10
0(264) 277 02 02 arayabilirsiniz...

23 Ara 2021 - 09:32 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.152.607 kez ziyaret edildi.

Anket Sakarya'da en başarılı meslek odası birliği sizce hangisidir?