O ilçede belediyenin sahile yakın arsa satışları sürüyor!

Kocaali'de belediyenin bir süredir devam ettiği arsa satışları devam ediyor. Belediye, yine sahile yakın alandaki 16 parsel arsayı ihaleyle satışa çıkardı

+1
Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM -

Sakarya'da en çok arsa satışı yapan belediyelerden biri olan Kocaali Belediyesi, elindeki arsaları elden çıkarmaya devam ediyor.
Son yıllarda sahile yakın alanlarda yapılan satış ve kiralama ihalelerine bir yenisi daha ekleniyor.

TAM SİTEYE UYGUN!

Belediye, Yalı Mahallesinde sahile 400 metre mesafede ve neredeyse tam da bir site yapılabilecek ölçüdeki parselleri ihaleyle satacak.
Ağaçlık ve yeşillik alanda bulunan 16 parselin toplam yüzölçümü yaklaşık 3 bin 700 metrekare.
Belediye tarafından yayınlanan arsa satış ilanına göre parsellerin satışı ayrı ayrı yapılacak.

10 MİLYON LİRAYI BULACAK

Yüzölçümleri 207 ile 317 metrekare arasında değişen muhammen bedelleri 519 bin lira ile 891 bin lira arasında değişen parsellerin tamamının satışından en az 9 milyon 930 bin lira gelir bekleniyor.

10 DAKİKA ARAYLA AÇIK ARTIRMA

16 parselin satışına yönelik ihale, 28 Mart Pazartesi günü saat 14.00'te başlayacak. Parseller için 10'ar dakika arayla açık artırma yapılacak.

İHALEYE İLİŞKİN ŞARTLAR ŞU ŞEKİLDE:

1-)Yukarıda  Pafta, ada, parsel, yüzölçümü ve diğer özellikleri belirtilen Kocaali Belediye Başkanlığına ait 16 (Onaltı) adet taşınmazın satış ihalesi;2886 sayılı Devlet İhale Kanununun45.maddesine göre açık teklif (arttırma) usulü ile Belediye Encümen huzurunda  şartname gereğince yapılacaktır.
2-) İhale; 28.03. 2022 tarihine rastlayan Pazartesi günü saat 14.00'da Belediye Meclis Salonunda Encümen huzurunda başlayacaktır. Muhammen bedeller yukarıdaki cetvelde gösterilmiştir.
3-)İhaleye Katılacaklardan İstenen Belgeler;
 A-Gerçek Kişilerden; 
 a-) Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi (Şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak  eden tarafından imzalanmak zorundadır.) b-) Geçici Teminat Bedeli Makbuzu c-) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 d-) Kanuni tebligat adresi/İkametgah adresi belgesi e-) Vekaleten katılıyor ise 2022 yılı noter onaylı vekaletname f-) Belediyeden borcu yoktur belgesi g-)Şartname Bedeli Makbuzu 
B-Tüzel Kişilerden;
 a-) Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi (Şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak  eden tarafından imzalanmak zorundadır.) b-) Geçici Teminat Bedeli Makbuzu c-) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi d-) Kanuni tebligat adresi/İkametgah adresi belgesi  e-)İmza Sirküsü (Noterden)  f-) Vekaleten katılıyor ise 2022 yılı noter onaylı vekaletname g-) Belediyeden borcu yoktur belgesi  h-)Şartname  Bedeli Makbuzu          ı-)Mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret, Sanayi, Esnaf Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge (Tescil Belgesi)
4-) Geçici Teminat bedeli  Belediyemiz veznesine veya Ziraat Bankasına yatırılacaktır.  Şartname         150,00.- TL karşılığında Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğünden temin edilecektir. 
 5-) İhalede satışı yapılacak taşınmaz malı satın almak isteyen gerçek ya da tüzel kişiler, taşınmazların imar durumlarını Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü’nden görebilirler.
6-) İhale bedeli şartnamesindeki süre içinde ödenecektir, süresi içinde ödenmediği takdirde geçici teminat Belediyemize irat kaydedilir.
7-) İstekliler Şartnamelerdeki  yazılı belgeleri eksiksiz olarak  sunmak zorundadırlar.
8-) Taşınmaz mal satışı için rayiç bedeli üzerinden taleplilerden %3 nispetinde geçici teminat alınır.        G. Teminat T.C Ziraat Bankasına yatırılıp makbuzu ihale Kom. Bşk.lığına tevdi edilecektir. Bu geçici teminat ihaleyi alan kişi ya da Tüzel kişi tarafından satış bedeli üzerinden %6’ya tamamlanmak üzere kesin teminat mahsup edilir.
9-) Encümen Komisyonu ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
İlanen duyurulur.

25 Mar 2022 - 14:38 Sakarya/ Kocaali- Güncel

medyabar.com son bir ayda 3.977.239 kez ziyaret edildi.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

10

Koçak Burada - Sakaryaburada rumuzlu yorumcuya cevap: Siz Murat Kocak'ı ne kadar tanıyorsunuz?. Yalan, uydurma, iftira ile insanları karalamak ne denek oluyor? Açık kimliğinizle yorumunuzu yazarsanız çok daha iyi olur. Bilmeden bilgi sahibi olmuşsunuz. İnsanlar onurlarıyla şerefleriyle yaşarlar. Bu yorumun sahibi IP'inizle birlikte sizi yasal yollardan bulacağız ve adalet önünde kişilik haklarımıza yapılan saldırılarınızın karşılığını talep edeceğiz.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 26 Mart 13:26
09

Sakaryaburada - girin bakayım ne oluyor. Adapazarı'nda 18 şubat 2022 saat 14:30 yaptığı ihalede Murat Koçak ve başkan anlaşmış diğer katılanları tehdit edip ihaleden çektirdiler. Bedavaya sapanca kıyılarını kapattılar.

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 25 Mart 22:57
08

Sakaryaburada - girin bakayım ne oluyor. Adapazarı'nda 18 şubat 2022 saat 14:30 yaptığı ihalede Murat Koçak ve başkan anlaşmış diğer katılanları tehdit edip ihaleden çektirdiler. Bedavaya sapanca kıyılarını kapattılar.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 25 Mart 22:57
06

OSMANLI TORUNU - UYGUN YER BULURSAK BIZDE KAPATMAK ISTIYOS FIYATLAR COK CAZIP YATIRIMLIL AL APARTMAN YAP SAT AKLIMIZA COK YATTI HAYDI HAYIRLISI GIRECEZ IHALEYE BOL KAZANC OLSUN HERKESE SELAM VE DUA ILE...

Yanıtla . 15Beğen . 2Beğenme 25 Mart 19:54
05

Türk - bİZİM VATANDAŞIMIZA SATILIYOSA YİNE TAMAM. YABANCILARA SATILIYORSA KENDİ BACAĞIMIZA KURŞUN SIKIYORUZ

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 25 Mart 19:45
04

Biri - Satışlar bitince ne yapacaksınız. Ağa babalarından öğrenmişler satmayi

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 25 Mart 19:10
02

Sakarya - böyle belediyeciliği bende yaparım para bitince mal sat ,

bu ne Allah aşkına hayırsız evlat gibi;

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 25 Mart 17:57
03

Sanayişart - @Sakarya 02 nolu yoruma cevabı: hayırsız evlat değilde geliri olmayan avare evlat sanayi sıfır tarım sıfır bi fındık var fındığında sahiplerine bile hayrı yok belediyeye nerden olsun

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 25 Mart 18:18
01

Belediyecilik Kamburu - Belediyeler komple kapatılıp

işler Valilik tarafından yönetilse,

tr. ye çağ atlar

Yanıtla . 12Beğen . 4Beğenme 25 Mart 15:00


Anket Üniversite okuduğunuza pişman mısınız?