Sakarya'da iz bırakan Eski Başsavcı vekili kalbine yenildi

Sakarya Adliyesi'nde 2009 ile 2015 yılları arasında görev yapan HSK Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kamil Erkut Güre (55), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Haber albümü için resme tıklayın

  Sakarya Adliyesi'nde 2009 ile 2015 yılları arasında 'Sakarya Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcı vekili olarak görev yapan, HSK Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kamil Erkut Güre geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi

HSK Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan eski  Kamil Erkut Güre'nin, geçen hafta pazar günü Kastamonu'da Kalp Krizi geçirdiği ve 1 hafta yoğun bakımda tedavi gördükten sonra dün yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Kamil Erkut Güre için sosyal medyadan taziye mesajı yayımlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Geçirdiği kalp krizi sonucu tedavi gördüğü hastanede vefat eden Yargıtay Savcısı Kamil Erkut Güre'ye Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim. Rabbim, merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Mekânı cennet, makâmı âlî olsun" dedi.

Güre'nin cenazesinin yarın Karşıyaka Beşikçioğlu Camii'nde toprağa verileceği belirtildi.

SAKARYA'DA İZ BIRAKAN İKİ OPERASYONUN SAVCISI OLDU
2013 yılında Adapazarı Belediyesi'nde gündeme gelen ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla ilgili olarak aralarında dönemin belediye başkanı Süleyman Dişli ve başkan yardımcısı, meclis ve encümen üyesi 8 kişi ile birlikte gözaltına alınıp mahkemece serbest bırakılmasından sonra mahkemeye itiraz ederek tutuklama kararı çıkartan savcı olarak tanınıyor. Bu soruşturma daha sonra 'takipsizlikle' sonuçlanmıştı.

Türe yine 2013 yılında ilimizde Beton operasyonu olarak ta bilinen ve aralarında siyasetçiler, akademisyenler ve işadamlarının bulunduğu hasarlı binalara rüşvet karşılığı rapor verildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmayı yürütmüş dava kapsamında da ağır ceza mahkemesinde dava açılmıştı.

11 Nis 2022 - 19:21 Sakarya/ Adapazari- Güncel

medyabar.com son bir ayda 3.900.084 kez ziyaret edildi.

Anket Üniversite okuduğunuza pişman mısınız?