Meğer hint filmi gibiymiş..

Karasu Belediye Başkanı Ahmet Genç diye söylendiğindehemen aklıma "Pembe gömlekkıyafet içerisinde beyaz takım elbiseli siyah güneş gözlüklüsaçlarıhafif jöleliHint filmlerinden fırlamışjönleri aratmayan bir başkan profilini bana hatırlatır…
O hint filmlerinide bilirsiniz..
Bir aşk üçgenini anlatan dağlarda bayırlarda kırlarda geçen bol danslı filmlerdir.
Varoşlara rağmen mutluluk ve toz pembe bir yaşantı vardır.
Obüyülü masalsıfilmler ileHindistan'daki yoksulluk fakirlik bir anlamda perdelenmiş olur..
İşte Karasu Belediyesi eskiBaşkanı Ahmet Genç'in 10 yıllık görev süresi içerisinde deHint filmlerindekigibi bir pembe tablo çizdiğini ögreniyoruz
Başkan Gençkendi dönemindeki festivallerdeİbrahim Tatlıses'ren Gülben Ergen'e kadar bir çok ünlü sanatçıyıpembe gömleği , beyaz ve krem renkli takım elbiseleri ile ağırlarkengerçekler ise daha başka imiş..
Bunu da açıklayanşu anki Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu
İki gün önce basın toplantısı yapan Karasu Belediyesinin yeni Başkanı Mehmet İspiroğlu en alt toplamında 131 milyon 800 bin lirayazanAk Partili Ahmet Genç'ten kaldığı söylenen borç listesini kamuoyuna açıkladığındaönce inanamadım.
Bir yanlışlık var diye düşündüm…
Ancak daha sonra Karasu Belediyesini arayıp bu açıklamadaki rakamların doğru olduğunu öğrenince şaşırdım.
Dile kolay toplam nüfusu 27 bin 800 olanKarasu Belediyesinin tam 131 milyon lira borcu bulunuyor
Bu borç Adapazarı dahil Sapanca,Erenler Serdivan gibi500 bin nufusa hizmet veren Sakarya Büyükşehir Belediyesinin borcunun dörde biri kadar..
Şimdi bu kadar borçu olan bir belediyeden hizmet beklemek büyük bir iyimserlik olur
Yarın bir günbelediyeden alacaklıları olanlar belediyenin kapısına dayanıp haklı olarak alacaklarını isteyecekler
Belediyenin de‘ Hayırbu borç benim borcum degil' diye borçları ödememek gibi bir lüksüolamaz.
Çünkübu borç Karasu belediyesinin ve belediyelerde ‘de süreklilik önemlidir.
Tüm bunlara karşılık 30 Mart sabanı geride 131 milyon lira borç bırakarak Karasu'dakiyaşantısına dönen Ahmet Gençgazetelerde çıkan haberlerden rahatsız olmuş olsa gerek ki (Her şey bu kadar ortada iken neden rahatsızlık duymuş anlayamadım) bir açıklama yaparak bu borçla ilgili savunma yapmış
Açıklamasında 10 yıllık dönemi sonrasında kalanbu 131 milyon liralık borçuyuvarlak kelimelerde önemsemezken " "Bunlar uzun vadeli krediler" diyerek Karasu Belediyesini borçlandırdığını bir anlamda kabul ediyor.
Pamukova ve Ferizli Belediyelerinin toplam borçlarının tam 10 katı fazla borç bırakarakKarasu'daki sivil yaşama başlayanAhmet Genç'inbu kadar rahat olmasıher insanın olaylara bakış açısındaki rahatsıztan kaynaklanıyor olabilir..
Ama benim en çok merak ettiğimSayın Genç'in şu anki mal varlığının ne kadar olduğu..
10 yıl önceki"Karasulu Ahmet Genç"Karasu Belediye Başkanıolarak 2 dönem görev yaptıktansonra yaşantısı ne kadar değişti?..
Eğer Başkan Genç daha sonra bunu da açıklarsainanıyorum ki bazı gerçekleriçok iyi bilen Karasulular‘Yapma başkan " demekten kendileri alamayacaklardır..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Editör'ün Yorumu - Mesaj Gönder 2 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakarya'da eğitim düzeyini yeterli buluyor musunuz ?