Kolombiya Ve Ali İhsan Yavuz

Ak parti Sakarya milletvekili Ali İhsan Yavuz AKP Ferizli 31. Danışma toplantısında yaptığı konuşmada değindiği konular gerçekten hayret verici idi.
Yavuz konuşmasına;
"Ben yurtdışından yeni geldim Kolombiyaya gitmiştim. Biliyorsunuz orada da bir terör örgütü var kısa adı FAK olan Kolombiya devrimci güçler. Bu örgütle devlet arasında bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşmanın en önemli maddesi ne biliyor musunuz? Kadınlara mülkiyet hakkı verilsin."
Eh siz gelinde Türkiyenin kadrini bilmeyin.
Sayın Yavuza sormak lazım o haklar bu ülkede kadınlara ne zaman verildi?
Siz hiç kadınlarla ilgili 15 yıllık iktidarınızda kanun çıkarttınız mı?
Onların Milli geliri bizden fazla 13 bin dolara ama sokaklar perişan binalar yıkık dökük içler acısı. Demek önce adil devlet olmak lazım, milli gelir düşükse orada az zengin, yüksekse orada çok zengin var demektir. Milli gelir palavralarına fakirin karnı bu nedenle toktur.
"Ben aynı zamanda mülteciler komisyonundayım da. Orada toplantılar yaptık. Sağlığa 25 milyar dolar harcama yaptık ve bizde 3 milyon mülteci var deyince gözleri fal taşı gibi açıldı! Orada bir örnek verdim, bizden sağlıkta bir katılım payı alırlar hem hastaneden hem ilaçtan ama Suriye?den Iraktan bize sığınmış hiçbir mülteciden bu paylar alınmadan tedavileri yapılır! Adamların kafası gerçekten almıyor. Nasıl olur Suriye den gelecek tedavi edeceksiniz katılım payı bile almayacaksınız. Türkiye böyle bir ülke işte kardeşim dedim"
Buraya ben yorum yapmayacağım, hasta ve hasta sahiplerine ve okuyucuya bırakıyorum yorum hakkımı!
Ak parti Sakarya milletvekili Ali İhsan Yavuz Başkanlık sistemine de değinerek;
"Çok fazla ayrıntısına girmek istemiyorum çünkü fazlada bir şey bildiğim yok. Ama bu sistemle olmuyor. Parlamenter sistem gitmiyor. Türkiyede O zaman bir sistem değişikliğine ihtiyaç var. Şunu bilin parlamenter sistem dünyanın hiçbir yerinde işlememektedir.
Almanya, İngiltere bu sistem gitmedi. Ya monarşi var İngiltere gibi, ya Almanyada ki gibi federasyon var! Başka türlü gitmedi gitmiyor. Fransa örnek vererek De gol (Charles de Gaulle) den bahsedip köyüne çekilmişken gidip buluyorlar sen haklıymışsın meğer gel bizim başımıza geç.
Gel sana yürütme yetkilerini verelim, hatta yasama yetkilerini de verelim. Hatta üstüne parada verelim gel bu sistemi düzelt. Parayı almayan Degol diğer iki gücü alıyor ve Yıl 1958 gelip yarı başkanlık sistemini kuruyor. Bizde de böyle; duvara dayanmışız adeta girmiyor işte. Onun için bir sistem değişikliği şart. Uzun anlatmaya gerek yok Türkiyeye tamda başkanlık sistemi uyacak gibi görünüyor"
Bunu kim anlatıyor, bütün sistemler elinde olan 15 yıldır iktidarda ki bir partinin vekili. Ne diyor sistem tıkandı diyor. beceremedik demek ya aklına gelmiyor ya korkuyor!
Terör örgütlerine arka veren yardım eden HDPlilerin tavırlarından haklı olarak bahsederken de hemen bir yıl geçmişini unutarak anlatması gerçekten insan aklıyla dalga geçmek gibi bir şey. Yahu arkadaş, siz bu milleti Ashab-ı Kehfin yedi uyurlar mağarasında mı sanıyorsunuz diye sorası geliyor insanın!
Yerel konulara da değinen Yavuz, İlçe başkanı ve belediye başkanının haklarında basında çıkan haberlere değinerek; "bunlar mesele değil, bunlara biz alışkınız. Bütün mesele şudur; biz bakarız halk bizim arkamızda mıdır? He arkamızda. Kim ne yazarsa yazsın ne derse desin hiçbir beis yoktur.
İlahi Sayın Yavuz: Bu ülke İstanbul'daki Gezi olaylarına halk sizin arkanızdayken geldi.
17- 25 Aralık'a halk sizin arkanızdayken geldi. Terörle müzekkereye halk sizin arkanızdayken geldi.
Suriye, Rusya, Irak ve güneydoğu olaylarına halk sizin arkanızdayken geldi.
15 Temmuz olaylarına halk sizin arkanızdayken geldi.
Olağanüstü hale halk sizin arkanızdayken geldi.
Dolar 3,5, mazot 4,5, benzin 5, 2 halk sizin arkanızdayken geldi!
Gelmedi mi Sayın Ali İhsan Yavuz? O zaman size soruyorum 15 yıldır arkanızdan ayrılmayan bu Türk halkını nereye götürüyorsunuz?
Sakarya'da çok büyük işler yapılıyor bakın (Ferizli, Söğütlü 46 milyonluk Alt yapısını kast ederek) 46 trilyon yatır başkanım seni tebrik ederim.
İyi güzelde 46 milyon rakamını 46 trilyon diye niçin telaffuz ediyorsun sayın vekil liradan 6 sıfırı Kolombiyalılar atmış gibi sıfırları aşırtıp tekrar yerine koyuyorsun.
Niçin abartmak ihtiyacı duyuyorsun ne gerek var? Arkanızda ki halkın zekâ seviyesinden şüpheniz mi var?
Demiryolundan bahsederken de bir katrilyon 99 trilyon bir trilyon daha bir katrilyon. Yahu az para mı bu Allah aşkına!
İyi de arkadaş az paradır diyen kim? Bu sistemle gitmiyor diyorsun ama sen hala dünde kalmışsın.
Oysa Türk lirasının uluslararası itibarı artsın diye 31.01. 2004 ve 25363 Sayılı Resmi gazetede yayınlanmış olup bir yıl sonra yürürlüğe girmek üzere sizin iktidarınızda 6 sıfır atıldığını mı hatırlamıyorsunuz yoksa Türk lirasının itibarının kalmadığını mı ima etmek istiyorsunuz?
Her şeyde geri döndünüz bunda da dönün ne mahsuru var? Ne de olsa halk sizin arkanızda!
Siz hala Sakarya'da senede iki katrilyon yatırım yapılıyor diyorsunuz. İki milyar derseniz 94 bin üniversitelinin okuduğu bir kent olan Sakaryalıların anlamayacağını mı sanıyorsunuz?
Dün yaptıklarınızı bugün ya unutup ya inkâr ettiğiniz görünce ve gerçekten sizin bu ülkedeki parlamenter sitemin bir üyesi olduğunuzu düşününce sistemin niye tıkandığını anlamamak saflık olur.
İşte burada haklısınız.
***
Bin yataklı hastane konusuna ve 2. Üniversiteye de değinen Sakarya Ak parti milletvekili Ali İhsan Yavuz'dan bir Ferizlili olarak şu isteklerde bulunmak isterim.
(Bizim Ferizlili olan vekillerimiz duymak istemiyor ne de olsa.) olur ya "el elden üstündür" derler.
2. Üniversiteden önce Ferizli Meslek Yüksekokulunu bulunduğu sefaletten kurtarın lütfen.
İki, bir cezaevimiz varken ikinciyi istemiyoruz.
Onu yapacağınız alana 1000 yataklı hastaneyi yaptırın.
Olmaz mı diyorsunuz! Ali İhsan Bey, siz en iyisi mi bizim Ferizli'ye yeni yapılması düşünülen 20 yataklı ilçe devlet hastane binasının yapılmasına yardımcı olun...
Tren yolu konusuna ise girmeyeceğim ne de olsa biz hala bakıyoruz!...
Allah yar yar...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Üstübi - Mesaj Gönder 6 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

melih ayna - Vekil gülüp geçmiştir çünkü halk arkasında... Hani vardı ya bir çoban hikayesi..pek güzel yazmış ADAM...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 22:22
03

yavuz mat - Bu adam dününü unutan bir adam.zamannda krallar gibi ağırladık şimdi bizi görünce yabancıymışız gibi davranıyor.Bunlar değil vekil koyun ç.... bile olamaz.Elim kırılsın bunlara oy verdim. Bu yazıyı yazan arkadaşada çok teşekkür.kalemine sağlık.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 22:22
02

ÖMER YUSUF - VEKİLE BAKK...OY VERMEK İSTEMİYORUM.İNADINA ADAY GÖSTERİYORLAR..YAHUBUNLŞAR KESİK YERE İŞEYEN Asamlar değil. Kendilerine çalışır HAVA YAPARLAR..MİLLETE FAYDALARI OLMAZ..

yahu karaman - kara dere mah arası tepeler var..buralara neden hizmet gitmez ki? manavlardan oy almıyor mu bu akp..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 22:22